Skocz do zawartości
Nik@

Słownik poprawnej morszczyzny

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację :) Mój błąd.

Ale dobrze :) może wszyscy zaczniemy 4 razy czytać zanim coś udostępnimy? Ja czytam 3 razy - jak widać za mało.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, petrus1 napisał:

Poziom znajomości języka ojczystego na tym forum jest poniżej krytyki. Nikt tego nie pilnuje ani nie koryguje. Brak szacunku do czytających a jednocześnie oczekiwanie na pomoc przy lenistwie językowym jest dla mnie nie do zaakceptowania. To nie jest facebook tylko forum znane jako jedno z najlepszych w Polsce. Proszę zwrócić uwagę na aktywność forumowiczów z wieloletnim stażem, chyba ludzie tracą szacunek do tego forum bo jest przyzwolenie na bylejakość.

Nie ma przyzwolenia na "bylejakość". Trzeba tylko popracować nad egzekucją. Dziękuję Wam za te konstruktywne wypowiedzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy,już to kiedyś przerabialiśmy i nic z tego nie wyszło różowa miotła zamiatała i tylko były zgrzyty.Czuję tutaj jakąś dyskryminację wobec tych którzy w szkole nie nauczyli się dobrze formułować zdań.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy? Myślałem ze to forum o morszczyznie a nie o polszczyźnie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem człowiekiem "słabej wiary".Temat ortografii, intepunkcji dysleksji(bzdura)etc. jest poruszany od lat z zerowym skutkiem. A to jest naprawdę proste, tylko trzeba kogoś do korekty kto zna język polski:wacko:.

2 minuty temu, erwin123 napisał:

I po co te nerwy? Myślałem ze to forum o morszczyznie a nie o polszczyźnie! 

to forum o morszczyźnie w języku polskim


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nie został stworzony po to, żeby dać powód poskakać sobie do oczu, tylko żeby skorygować błędy popełniane przy nazewnictwie związanym z naszym hobby :) 

Sama też się dałam troche ponieść emocjom, ale mam nadzieję, że wszyscy wrócimy do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, petrus1 napisał:

Chyba jestem człowiekiem "słabej wiary".Temat ortografii, intepunkcji dysleksji(bzdura)etc. jest poruszany od lat z zerowym skutkiem. A to jest naprawdę proste, tylko trzeba kogoś do korekty kto zna język polski:wacko:.

to forum o morszczyźnie w języku polskim

Nie chcę być niegrzeczny, ale jeśli jesteś takim obrońcą języka polskiego, to przejrzyj swoje posty w tym temacie. Też robię błędy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać. Jakie by to forum nie było. Jesteśmy w Polsce, to piszmy w tym języku. Nikt nie mówi, aby siedzieć ze słownikiem, ale czasem błędy są tak rażące, że zastanawiam się czy to ignorancja czy zwyczajny brak szacunku do mowy ojczystej. Zwykły przecinek w zdaniu potrafi zmienić całkowicie jego znaczenie. Nawet z tego potrafią wyjść spore nieporozumienia...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o diodach, to coś pokrewnego - waty, jako jednostka mocy, strumienia energii

Są waTy, a nie waTTy. Watt to inaczej strefa pływowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że taki temat istnieje. 

65 razy pojawiło się 'płukam'

pomijając czasy i tryby bo to czasownik, odmienię tylko przez osoby:

  • ja płuczę
  • ty płuczesz
  • on / ona  / ono płucze
  • my płuczemy
  • wy płuczecie
  • oni / one płuczą

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, human_87 napisał:

Nie wiedziałem, że taki temat istnieje. 

 

Hej...

Tez nie wiedzialem, lecz pamietam ze kiedys bledy byly podkreslane na czerwono i trzeba bylo je poprawic co bardzo mi sie podobalo...

Dlaczego przeszkadzaja mi bledy ortograficzne?...

Tylko i wylacznie dlatego ze ogladajac takie bledy wiele razy, zaczynam sam sie zastanawiac ,jaka jest poprawna pisownia a zauwazylem ze takich wyrazow jest coraz wiecej i pewnie tez sam je robie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również robię błędy różnego rodzaju; i pewnie dlatego nie powinienem zabierać głosu tutaj... ale

pomijając to co już @Nik@ wypunktowała, idźmy dalej:

191 osób napisało, że akwarium stoi na stelarzu; W akwariach na forum u 75 osób pływa chełmon; 14 osób posiada różnego rodzaju gombke a 17 osób trzyma w akwarium jerzowca; 27 osób kupiło solarisa; Na dnia akwarium 37 osób ma argonit; 15 osób mierzy zasolenie solimierzem a 23 osoby używają szczykawek! 7 osób ma u siebie zawur itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny odlot, nie wiadomo czy się śmiać ?czy płakać...?

ale jak czasem nie ma kto co robić, to robi to co widać..jak cały ten temat to czepianie się w słówka-lub literówkę,zwracanie komuś uwagi a samemu się strzela błędy!:wallbash:

Edit

Ludzie robili i będą robić błędy,(nawet Ci po szkołach językowych)nikt tego nie zmieni,nawet forum.

Czasem nawet nie zwrócimy uwagi i jest "zonk"

walka z wiatrakami

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti, myślę, że raczej płakać.

Czasami aż oczy bolą, kiedy się widzi tak pokaleczony język. I tu nie chodzi o przypadkowe literówki czy braki polskich znaków, ale o rażące błędy ortograficzne lub o zniekształcanie nazw zwierząt/sprzętu.

Celem tego tematu nie było wyśmiewanie, ale przypomnienie/pokazanie prawidłowych nazw. 

Poza tym, w regulaminie jest jasno napisane, że na forum piszemy po polsku, a nie po "polskiemu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nik@ napisał:

Beti, myślę, że raczej płakać.

Czasami aż oczy bolą, kiedy się widzi tak pokaleczony język. I tu nie chodzi o przypadkowe literówki czy braki polskich znaków, ale o rażące błędy ortograficzne lub o zniekształcanie nazw zwierząt/sprzętu.

Celem tego tematu nie było wyśmiewanie, ale przypomnienie/pokazanie prawidłowych nazw. 

Poza tym, w regulaminie jest jasno napisane, że na forum piszemy po polsku, a nie po "polskiemu" ;)

Ale właśnie nie wiem czy doborze odebrałaś przekaz,nic nie mam do Ciebie o założenie tematu,tylko daję przyklad że walka z wiatrakami.Jedni to odbiorą normalnie a drugi się obrazi:D a i tak tego nie zmienimy. ( chyba) ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa. pamiętacie Nikę moderatorkę z różową miotełką? Ech to były czasy :D

PS

Nie że mam cos do nowej Niki :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

ale jak czasem nie ma kto co robić, to robi to co widać..jak cały ten temat to czepianie się w słówka-lub literówkę,zwracanie komuś uwagi a samemu się strzela błędy!:wallbash:

 

Dla mnie ten tekst brzmi jasno: nie mam co robić, to czepiam się słówek, a sama strzelam błędy :)

Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby się obrazić, nikogo przecież palcem nie wytykam. Podaję jedynie prawidłowe zwroty i kto chce, to skorzysta. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ to na pewno było do mnie; @@Beti nie wiedziała jak mnie zhejtować, więc napisała mi że nie mam co robić i zmarnowałem 5 min życia na napisanie posta, kiedy to ona zmarnowała tylko minutę, aby odpowiedzieć na mojego. Zatem z rachunku wychodzi, że jestem 4 minuty do tyłu... jak żyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, human_87 napisał:

jak mnie zhejtować

juz nie wymyślaj:P

 

8 minut temu, human_87 napisał:

Zatem z rachunku wychodzi, że jestem 4 minuty do tyłu... jak żyć?

No co zrobisz takie czasy


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi diodami to bym tak nie wojował. Owszem, forma diód jest niepoprawna i powie to każdy językowiec. Jednak gdy powiem swoim inżynierom (ludzie z wykształceniem) diod to mnie poprawią, dlatego że mało kto używa formy diod.
Język jest żywy i się zmienia a dioda to słowo zapożyczone, które prędzej czy później będzie miało prostą odmianę.
Dobitnym przykładem zmian jest dozwolona pisownia zwisu męskiego przez samo h.
Post bez przecinka, ja sprawdzałem ostatnio prace magisterską bez przecinka. Z tym nikt nie wygra i nie ma (telefon mnie poprawił na niema - a to przecież kobieta, która nie mówi) co się denerwować tylko po prostu nie czytać dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.