Skocz do zawartości
szutarek78

Skopana sól Fauna Marin oraz podejście FM do problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Aż zrobiłem z ciekawości pomiary: u mnie wszystko zgodne z napisanym na wiaderku, no może za wyj. Mg: nieco zaniża - tu pewnie operator niedouczony ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól macie w samym wiaderku bez worka ? Chodzi mi o opakowanie 25kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym felernym wiadrze sól była wsypana bez worka. Wszystkie inne które widziałem sól była w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem z 15 wiader i dopiero teraz dostałem zawiniętą w worek, zawsze była bezpośrednio w wiadrze...hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym jest? Producent pakuje worek i wiadro? Czy jest inaczej? Znajomy też kupował luzem w wiadrze. Teraz ma worek i wiadro. Tak duża firma z szacunku dla klienta i swojej soli powinna pakować sól w worek póżniej wiadro razem z firmową plombą. Tym bardziej że na rynku już wszystko podrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również używam tej soli od 8 miesięcy i zawsze opakowania 25 kg były  w folii. Woreczek zamknięty charakterystyczną plombę


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku beda zapewne i te stare wiadra bez workow w srodku (sam takie mialem i uzywalem) jak i te gdzie jest worek. Moze tam gdzie worek to nowa formula i bardziej "drobne" skladniki. Powaznie myslicie, ze worek vs brak worka to powod do zmartwienia?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - również mam wiaderko soli FM z workiem w środku zakręconym zielonym drutem w bardzo charakterystyczny sposób.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina producenta a nie FM, bo FM nie robi soli, tylko ją branduje. Z tym, że jednak powinni kontrolować, co pakują do worków...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Andrzejem. Lecz jak boga kocham, ja miałem na 15 wiader 25kg jedną w worku-tą ostatnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myslalem ze wadliwą solą nie da sie wysadzić baniaka a tu prosze. Od dzisiaj bede zawsze mierzył nowe opakowanie. Szok i niedowierzanie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawe, że nie trzymają jakiegoś jednego standardu. Raz sól w worku, raz bezpośrednio w wiadrze.

Moim zdaniem to czy sami sól robią czy tylko brandują nie ma znaczenia. To oni a nie akwarysta powinni pilnować, co pakują do wiadra.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AquaManiac napisał:

Może to wina producenta a nie FM, bo FM nie robi soli, tylko ją branduje. Z tym, że jednak powinni kontrolować, co pakują do worków...

Możesz napisać kto produkuje, robi sól dla FM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to ciekawe, że nie trzymają jakiegoś jednego standardu. Raz sól w worku, raz bezpośrednio w wiadrze.
Moim zdaniem to czy sami sól robią czy tylko brandują nie ma znaczenia. To oni a nie akwarysta powinni pilnować, co pakują do wiadra.



Może te standardy to kwestia dostawcy soli (jeden robi w workach drugi bez) a może po prostu rynek i stale rosnąca w siłę konkurencja wymusili na FM większą dbałość o swój produkt? Ciężko to ocenić. Ale dla mnie jednak najistotniejszy jest sam produkt i jeśli jest dobry to może być pakowany nawet w torebki z biedronki z resztą sobie poradzę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na solanki zużywam około 1.5 tony soli FM rocznie i nigdy nie trafiłem na złą jakość. Sól w wiaderkach jest w worku z zielonym drutem a w kartonach 20 kg są dwa worki po 10 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolegi Walkera pisemnie zareklamowałem sól w sklepie w którym została zakupiona. Sklep w moim imieniu wraz z całą dokumentacją przekazał reklamację do hurtowni w której ją zakupił tj. Aquario DMR Group. Jednym słowem wszyscy są niewinni i każdy sprzedał dobrą sól. Załączam oryginalną odpowiedź od firmy aquario którą otrzymał sklep Z.O.O Koi w Barlinku. Aż trudno uwierzyć jak w naszym kraju traktowani są klienci którzy wydają nie małe pieniądze na swoje hobby.

aquario-reklamacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś nawet mnie to nie dziwi... taki kraj. Takie obyczaje. Wepchnąć. Zapomnieć. Co złego to inni. Niewielu sprzedawców zdaje sobie sprawę z tego że popsuć markę można szybko a na zaufanie klienta pracuje się bardzo długo i ponosi koszty. Czasem nawet warto dla zadowolenia klienta w swoich kosztach wymienić. Ale nie te obyczaje...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo z bakteriami w żelu od nich, taka sama polityka, PANIE KUP, jak do d*py to nie nasza wina


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej skłonny uwierzyć w to, że sól FM została skopana przez producenta. Kiedyś opisywałem już w którymś z tematów swoje przejścia z produktami FM. Do tej pory zresztą ich używam, w tym wspomnianą sól, ale temu producentowi zdarzają się naprawdę kompromitujące wpadki. W moim przypadku chodziło o preparat FM do podnoszenia potasu. Duża litrowa butla zakupiona w jednym ze stołecznych uznanych sklepów. Jeśli dobrze pamiętam to praktycznie jednego dnia wlałem pół litra, a potas podniósł się o kilka jednostek (nie pamiętam ile, ale nie więcej niż 10). Koniec końców okazało się, że preparat podnosił potas dokładnie 10 razy słabiej niż wynikało to z instrukcji na butelce (10-krotne rozcieńczenie !!!). Przy kolejnej wizycie w sklepie właściciel nie mógł w to uwierzyć i przy mnie zadzwonił do rzeczonego p. Claude`a, z którym jest na "ty". Ten akurat nie miał czasu na dłuższą rozmowę i umówiliśmy się na inny termin, z czasem jednak sprawa rozeszła się po kościach. Do dnia dzisiejszego mam tą felerną butelkę ze środkiem. Zdarzyło mi się również kupić pokarm FM dla LPS-ów, gdzie pod jedną etykietą na pudełku była druga z całkiem innym produktem :o. Odnoszę wrażenie, że p. Claude działa w bardzo chaotyczny sposób. Wystarczy poczytać jego odpowiedzi dla forumowiczów na forum reef2reef odnośnie sposobu stosowania jego specyfików (np. mikroelementów). W jednym temacie potrafi udzielać kilku wzajemnie wykluczających się porad dotyczących tego samego środka. Tak więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za namową kolegi Walkera pisemnie zareklamowałem sól w sklepie w którym została zakupiona. Sklep w moim imieniu wraz z całą dokumentacją przekazał reklamację do hurtowni w której ją zakupił tj. Aquario DMR Group. Jednym słowem wszyscy są niewinni i każdy sprzedał dobrą sól. Załączam oryginalną odpowiedź od firmy aquario którą otrzymał sklep Z.O.O Koi w Barlinku. Aż trudno uwierzyć jak w naszym kraju traktowani są klienci którzy wydają nie małe pieniądze na swoje hobby.
aquario-reklamacja.jpg



Z tego co mi wiadomo Aquario nie jest dystrybutorem FM ale mimo to przyznaje że jestem mocno zaskoczony bo praktycznie od 3 lat tam właśnie kupuje cała chemię i sprzęt do mojego akwarium, zdarzyło mi się kilka razy reklamować różne rzeczy i nie było z tym nigdy problemu i zawsze spraway były załatwione pozytywnie. Słabo to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej irytuje mnie fakt że pomimo tego że zadałem sobie naprawdę wiele trudu aby udowodnić fakt że sól była wadliwa, wszyscy po kolei umywają ręce a ja zostaję z problemem sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku bym trochę  namącił :

1. Opisał swoją przygodę z FM na wszystkich mediach społecznościowych YT , forach zagranicznych itp.......Niech się producent wstydzi. 

2.Poszedłbym ze wszystkim do rzecznika praw konsumenta aby zajął się naszymi lokalnymi dystrybutorami (hurtownią i sklepem )

Bo skoro FM twierdzi , że to nie jej sól to gdzieś ktoś coś podmienił i ktoś sprzedał .

Nie odpuściłbym . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.