Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

No i jak postępy na placu boju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywam się, bo mam przerwę techniczną na regeneracje kręgosłupa :(

Boli od kilku i nie chce przestać, więc muszę poczekać, aż łaskawie zechce się znów nadać do dalszej eksploatacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdrówka życzę :) Znam ten ból z autopsji :(

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Albo erybka, albo aquario. Aquario oferuje lepszą cenę o ponad 300 zł za full  Guardian, a w erybce drożej za front i boki optiwhite, tył i dno float. No i nie mogę się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Zabrza, full opti i powiem Ci, że warte każdej złotówki :) Sump wykonany tak samo precyzyjnie jak akwarium, transport bez problemu, a oczekiwanie krótkie. Ja jestem zadowolony , a miałem i z AquaMedica akwaria, i z Katowic, i z kilku mniejszych firm, ale to jest super.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie chciało mi się czytać tych 10 stron ale dałem radę :DNik@ podziwiam cię kobieto za wytrwałość i trzymam kciuki.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kręgosłupie odezwał się ząb numer osiem, zwany zebem mądrości. Terroryzowal mnie kilka dni, więc poszlam do sadysty wyrwać chwasta. To bylo ponad tydzien temu i nadal boli. Nie wiem, czy kręgosłup wraca do użytku, bo ciągle biorę przeciwbólowe tabletki :banghead

Nic nie ruszyłam przy remoncie i juz zaczynam tracić nadzieję, czy do świąt się wyrobię :(

Ale w międzyczasie robię rekonesans co do zakupu akwarium, poprosilam już o dokładną wycene. W aquario policzyli mi za 180x70x60h około 1450 zł za pełny Guardian i niecałe 2300 za wersję z przodem i bokami opti. Roznica ogromna, zaczynam sie zastanawiac, czy przezyje bez optiwhite?  Czekam, co powie erybka.

Jutro zamówię skałę, jesli sie rozcieknie nos lub przytrafi coś "ciekawszego", to chociaż sobie w tym czasie pokleję i w sumpie przeznaczonym do nowego akwarium zacznę ją dojrzewac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję bólu po ósemce. Moją żonę bolało 3 tygodnie...ale jak się pozniej okazalo nie bolało jej miejsce po 8, tylko 7, którą lekarz naruszył przy wyrywaniu 8 :/ masakra...

U siebie nawet nie brałem pod uwagę opti. Moim zdaniem za bardzo się to rysuje przy czyszczeniu. Z guardianem nie ma takich problemów, no a akwariuim mam 10mm więc wizualnie przy takiej grubości to nawet nie jestem w stanie odróżnić opti od guardiana :)

Jaką skałę planujesz??



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie korzenie ósemki i siódemki były do siebie przytulone i wygiete w łuk. Sadysta okazał się luzakiem, otworzył przy mnie plik ze zdjęciem szczeki i powiedział "o k**wa". To był pierwszy moment, kiedy przyszedł mi do głowy pomysł uciekać. Ale cieszę się, że zdecydował się podjąć roboty, juz mam z górki.

Co do skały, to bedzie to marco rocks. Część nowa, a część marco wykorzystam z mojego obecnego akwarium. Sexguttata ma pod tą konstrukcją swój spory domek i nie będę jej go odbierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam już komplet wycen dla 180x70x60 z transparentnym silikonem i trzema otworami i tak:

W sklepie numer jeden (wykonawca Myciok) policzono szkło 12 mm bez szczegółów czy zastosowane zostaną wzmocnienia:

1) full guardian 1430zł
2) guardian/opti white (przód + 2 boki) - 2213zł

3) stelaż stalowy malowany proszkowo z regulowanymi nogami 948,75 zł

W sklepie numer dwa policzono za szkło 12 mm, wzmocnienia dookoła plus spinka:

1) full float 1393,10

2) float/opti 1948,58

3) stelaż aluminiowy profil 40 mm 1021,37

Zamierzam kupić i stelaż i akwarium w jednym sklepie, z dostawą do domu i ustawieniem. Albo wariant ze sklepu numer jeden full guardian, albo ze sklepu numer dwa float/opti.

Już prawie byłam zdecydowana na zestaw guardian, ale w drugim zestawie jest aluminiowy stelaż, będzie pewnie znacznie lżejszy.

 

Co byście wybrali?

Full float nie chcę, różnica ceny miedzy nim a guardian jest symboliczna, a guardian jednak jest trochę jaśniejsze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opti to aż 500 zł różnicy na tym litrazu :( może zapytam jeszcze o sam przód? Teraz mam opti przód i boki i jest super, ale może Guardian też nie jest taki zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popatrz u kogoś kto ma opti przód a boki inne szkło (ciemny rant) czy nie traci się przez to efektu zawieszenia wody.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie wody? Nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nik@ napisał:

Zawieszenie wody? Nie rozumiem...

Efekt braku szyb, jakby woda sama się podtrzymywała :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opti + przeźroczysty silikon wygląda genialnie, ale ma trzy wady.

1)  Jak się nie przypilnuje glonów przy silikonie to po dłuższym czasie ciężko je doczyścić lub nie idzie ich doczyścić

2) Łatwiej powstają zarysowania na szkle

3) Cena ^_^

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opti to aż 500 zł różnicy na tym litrazu [emoji20] może zapytam jeszcze o sam przód? Teraz mam opti przód i boki i jest super, ale może Guardian też nie jest taki zły?


Oczywiście że nie jest zły jest tylko zielony ;-). Nie ma co szukać oszczędności na szkle. Ewentualnie poszukaj innego wykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
1 godzinę temu, Walker napisał:


Oczywiście że nie jest zły jest tylko zielony ;-). Nie ma co szukać oszczędności na szkle. Ewentualnie poszukaj innego wykonawcy.

Też jestem tego zdania. Lepiej poczekać i odłożyć dodatkowe fundusz. Osprzęt zawsze możesz zmienić, a zmieniać akwarium to już jest wyzwanie. Tym bardziej, że Twój projekt i tak jest odłożony w czasie (nie odpalisz go równolegle z odbiorem szkła). Sam zadaj sobie pytania które jest kluczem w naszym hobby:

Czy pośpiesz się opłaca? :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie chodzi o pośpiech. Jedynie się zastanawiam, czy warto poświęcić aż tyle stowek dla opti zamiast guardian :) zdania na tym forum są podzielone, jedni twierdzą że nie widac różnicy inni, że różnica jest ogromna. Ja mam teraz te 360 opti przód i boki i bardzo mi się podoba.  Przy mniejszym litrazu i niższej cenie calkowitej te dodatkowe 2 stowki za opti nie bolało. W przypadku 756l robi się już 3 tysiące ze stelazem za zestaw opti, kiedy zestaw z guardiana kosztuje ponad 600 złotych mniej. Za te kwotę mam już 75 kg soli :)

Mam jeszcze pytanie o blat. W 360 kupilam blat kuchenny, fajnie die sprawdza, ale na 70 cm szerokości już blatu kuchennego nie kupię. Co dać zamiast? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sięnad innym niż opti nie zastanawiałem nawet, mimo że jak mówisz, kilka stówek to kilka stówek.

Pompy wymienisz, inny sprzęt wymienisz, szkło ciężko wymienić.

Pomyśl tak: akwarium to najdroższy, i najładniejszy mebel w całym mieszkaniu. Czy warto za coś najładniejszego dopłacić 20%.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby racja, tym bardziej, że to już będzie moje ostatnie akwarium. Moze jednak wezmę na raty to opti:)

Sump już mam, co prawda mały, tylko 220l, ale z czasem wymienię na większy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pawel_Q napisał:

Opti + przeźroczysty silikon wygląda genialnie, ale ma trzy wady.

1)  Jak się nie przypilnuje glonów przy silikonie to po dłuższym czasie ciężko je doczyścić lub nie idzie ich doczyścić

2) Łatwiej powstają zarysowania na szkle

3) Cena ^_^

 

ad1. Gdy czyścisz szyby to całe, nic ciężej niż przy normalnym szkle. Jak zapuścisz akwarium, to nie ważne z jakiego szkła.

ad2. Skąd taka informacja? To jakoś zbadane, czy zwykła miejska legenda, ja nie widzę jakiś większych skłonności do zarysowań

ad3. No cóż, hobby kosztuje, a efekt wizualny ma pierwszorzędne znaczenie.

Mam pełne opti i było droższe tylko o 15-20%, a różnica w wyglądzie ogromna.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem akwarium od Mycioka i byłem zadowolony. Teraz mam z eRybki i widzę różnicę. Żadnych "silikonów", nie guardian tylko opti, po prostu dwie różne epoki. Sposób klejenia przez Mycioka to właśnie poprzednia epoka i to z perspektywy porównania starego zbiornika z nowym to największa wada starego zbiornika. Te nowe akwarium mam poklejone bez "silikonu" wychodzącego do wnętrza akwarium. Po prostu wygląda to jak by szyby były tylko  poukładane. Super się to czyści do samego rogu nic nie zostaje.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.