Skocz do zawartości
M@ti

Wysoka temperatura akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

To zupki rybnej nie zrobiles w akwarium?

 


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Peniek napisał:

To zupki rybnej nie zrobiles w akwarium?

 

27,7 to jeszcze nie tragedia,wszystko ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

27,7 to jeszcze nie tragedia,wszystko ok

To nie masz zle u mnie w akwa 28,5 w tej chwili.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30* woda w akwarium przy 4 wentylatorach... aż strach co będzie jutro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chłodziarka sam mam problem z temp na wiatraka obniżył bo juz są pierwsze ofiary miałem 30°C i znalazłem zwłoki sanitarnika. Oczywiście był też lód w słoika wrzucony do wody

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w salonie dzisiaj 23 stopnie. Grunt to ran odobrze przewietrzyć mieszkanie. Pozamykać, rolety i gitara.

Jeszcze klimy w tym roku nie odpaliłem, poza testowym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, katani napisał:

U mnie w salonie dzisiaj 23 stopnie. Grunt to ran odobrze przewietrzyć mieszkanie. Pozamykać, rolety i gitara.

Jeszcze klimy w tym roku nie odpaliłem, poza testowym.

Gdybyś mieszkał na przedostatnim piętrze w wieżowcu, z oknami na południowy-zachód (bez możliwości zrobienia przeciągu - jedno, niewielkie, okno od strony północnej) to byś trochę zweryfikował swoje poglądy :P.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się za baszurkiem. Okno na zachód, drugie piętro pod poddaszem. Odpieniacz ciągnie powietrze z zewnatrz.

W upalne dni, gdy mur nagrzany prawie do czerwoności temperatura w pokoju sięga 35-38 stopni.

W pierwszej kolejności zdejmuję koronę i przełączam "zasys" powietrza na wewnetrzny. 

Jak to niepomaga to dochodzi webtylator biurowy który dmucha pod lampę.

W ostateczności zmniejszam ilość swiatła i czas swiecenia.

W tym roku temperatura wody w akwwrium juz siegnela 31 stopni, ale moj rekord to 34 (z niewielkimi stratami)

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu zbijam temperaturę do 25,5 stopnia, czyli do tylu, ile podgrzewają pompy i lampa w chłodny dzień (gdy wiatraki i klima mają wolne ;)).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgadzam się z baszurkiem.

Mam mieszkanie wsch-zach. Sypialnie kuchnia jest na pn-wsch a salon na pd-zach. 7 piętro wielka płyta, nieocieplone ściany jeszcze. Dzięki układowi mieszkania przeciąg się robi od razu po otwarciu drzwi i okien. Więc wietrzenie - na życzenie i bez życzenia - jest idealne. W salonie okno na całą szerokość ściany. Słońce od 13 zagląda a od 15 już świeci całym oknem. Jak przypadkiem nie zasuniemy rolet na dzień, albo zostawi się otwarte okno to w salonie jest jak w szklarni. Nie idzie wysiedzieć. Do tego salon podgrzeje całe mieszkanie.

Ale po porannym wietrzeniu, zasunięciu rolet i zamknięciu okien jest super. No i mam klimatyzator w razie potrzeby.

Inna sprawa, że na razie nie ma akwarium. 500 litrów, lampy, sprzęt same w sobie będą robić za grzejnik.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obniżam poziom wody w kominie i w ten strumien wentylator biurowy, to w ekstremalne upaly zbija temp w 1000l bez problemu. Tak jak wczoraj wystarczyl wentylator pod lampe w tafle. utrzymywal 27* bez chlupotania w kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, akarka napisał:

U mnie zestaw wiatraków z kontrolerem blau nie pochodził nawet dzień, wiatrak sam się przełączał na wyższe obroty niezależnie od temperatury a kontroler miał dokładność dwóch stopni...pokazywał na zmianę 27-29 kiedy rzeczywista temperatura wynosiła 27.5-28... bedziewie wróciło do e-rybki szybciej niż przyszło i  teraz czekam na wentylatory grotecha

Miałaś rację, właśnie sprawdziłem cudo od Blau - mam w akwarium tem 26 stopni - mierzone termometrem ze spławika aquamedic, a Blau pokazuje 29 stopni, czasami przeskakuje na chwilkę na 27 i znów na 29 - badziew do kwadratu.  Wraca dziś do e-rybki priorytetem. Jak ta firma jeszcze funkcjonuje to nie wiem, jak lubię Barcelonę tak Blau to złom totalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzech spławikach w tym na specjalistycznym 31 na wieczór o godzinie 23:00 a nie wiem co się dzieje w dzień ?na jutro wyłączyłem lampę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja w zeszłym roku za namową jednego z forumowiczów kupiłem dwa wiatraczki o średnicy 15cm i do tego prosty czujnik temperatury wody i wszystko gra i buczy . . . . Temperatura oscyluje między 25 a 26 stopni a upały codziennie 32-38 stopni . . . Wiatraczki działają na tym mniejszym biegu więc są niesłyszalne ! Nie warto, moim zdaniem, inwestować w te gotowce przeznaczone niby do akwarystyki z czterema, sześcioma itp. małymi popierdółkami co to są głośne jak odrzutowiec i mało efektywne a na dodatek kosztują co najmniej dwa razy tyle . . .

61GEfTZXHCL._SL1000_.jpg

71iGoDdu+jL._SL1000_.jpg


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Engell1 napisał:

Witam,

 

Ja w zeszłym roku za namową jednego z forumowiczów kupiłem dwa wiatraczki o średnicy 15cm i do tego prosty czujnik temperatury wody i wszystko gra i buczy . . . . Temperatura oscyluje między 25 a 26 stopni a upały codziennie 32-38 stopni . . . Wiatraczki działają na tym mniejszym biegu więc są niesłyszalne ! Nie warto, moim zdaniem, inwestować w te gotowce przeznaczone niby do akwarystyki z czterema, sześcioma itp. małymi popierdółkami co to są głośne jak odrzutowiec i mało efektywne a na dodatek kosztują co najmniej dwa razy tyle . . .

61GEfTZXHCL._SL1000_.jpg

71iGoDdu+jL._SL1000_.jpg

a możesz napisać gdzie kupiłeś takie wiatraczki, ponieważ podoba mi się mocowanie na klipsa...


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem jakieś chińczyki a teraz mam Twistmana i jestem zadowolony. Podpięte są pod wyłącznik czasowy ze światłem.

 

breez-3.jpg

breez-3a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dark75 napisał:

a możesz napisać gdzie kupiłeś takie wiatraczki, ponieważ podoba mi się mocowanie na klipsa...

w zwykłych sklepach budowlanych takie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dark75 napisał:

a możesz napisać gdzie kupiłeś takie wiatraczki, ponieważ podoba mi się mocowanie na klipsa...

Wszystko kupuje na Amazon.de ( jest tez po polsku)

wiatraczek ok 15 EUR a czujnik temp. ok 22 ;)

Wentylator dziala na kablu USB


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Engell1 napisał:

Wszystko kupuje na Amazon.de ( jest tez po polsku)

wiatraczek ok 15 EUR a czujnik temp. ok 22 ;)

Wentylator dziala na kablu USB

Dzięki za informacje..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem wentylatorów do lampy i wpadłem na coś takiego:

http://allegro.pl/wiatrak-wentylator-usb-laptop-pc-aab-fan6-wydajny-i6837508871.html


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, kb9 napisał:

Ten model jest na 230V - trochę niebezpieczny przy akwa.
Szkoda że nie ma takich u nas jak na amazonie:
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&url=search-alias%3Daps&field-keywords=wentylator+klips+usb&rh=i%3Aaps%2Ck%3Awentylator+klips+usb

za to w drugim linku znajdziesz "od groma" na 12V  (tych z auta)  tyle że te na 230V chłodzą duuuużo lepiej a nikt ne każe wieszać bezpośrednio nad wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.