Skocz do zawartości
abzol

Miesieczny koszt energii elektrycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mógłby mi przybliżyć koszt energii elektrycznej jaka zużywa akwarium wielkość 360l lampa diuna t5 .Miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mógłby mi przybliżyć koszt energii elektrycznej jaka zużywa akwarium wielkość 360l lampa diuna t5 8x54 w.Miesiecznie

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz mnozyc kwote energii jaka placisz x wielkosc zuzywanej energii danego sprzetu x ilosc godzin przez jaka chodza?

Szczyt lenistwa

Ps. Podpowiem ze 8x54W = 432W


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potrafię mnożyć . Chodziło mi o przybliżony koszt np 100 zl ,200 zl ,tak z czystej ciekawości. Myślałem że na forum szuka się pomocy, lub jej udziela, pomaga ,podpowiada ,bo chyba do tego służy to forum .

 

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się określić przybliżonego kosztu, musisz sobie sam policzyć, każdy z nas prowadzi inaczej baniak, na innym sprzęcie, czasy święcenia lampy są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę korzystać z kalkulatora z Google potrafię sam to wyliczyć .Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam może to być od 200zł(250zł) do nieskończoności - o ile baniak z sumpem. Jeśli baniak z panelem będzie to pewnie nieco taniej.

Założeniem są 2 cyrkulatory (80W) + odpieniacz (65W) + obieg (65W) + 12h lampa (432W) + grzałka (300W) i temperatura w domu około 23st

Koszt strzelony bo podobnie wychodzi u mnie - pamiętam rachunki przed startem i po starcie baniaka. Różnica w moim przypadku to 200-250

PS - nie odbieraj wzoru jako złośliwości nieco własnej inwencji się w tym hobby przydaje - każdy baniak jest inny. Jeśli chcesz sprawdzić czy Cie będzie stać na utrzymanie policz objętość brutto * 1zł miesięcznie
 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wiedział jak przyjdzie wyrównane.

A czy te cyrkulatory 80 w 2 szt nie za dużo .U mnie akwarium na odpieniaczu ,pompie obiegowej, i dwóch cyrkulatorach ciagnie 100w.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie liczyłem ,a może wole nie liczyć :D ale przed uruchomieniem morskiego nasze rachunki za energie były średnio na poziomie 260-280zł 

obecnie ten rachunek podniósł się miedzy 380 - 400zł miesięcznie , z tym że złożyły się też inne urządzenia na ten koszt , latem klimatyzacja całego parteru ,żona pozmieniała lampy niby na ledy ale takie olbrzymy ,że głowa boli :rolleyes: swoje biorą  .

A w akwarium mam t5 8x54 + 72w led , pompa 70w , odpieniacz 50w ,peletki 10w, gyre chyba koło 80-100w ,i jeszcze parę drobiazgów razem z 40-50w 

Ale pomyśl jeden te 100-120zł miesięcznie  przepije ,drugi przepali a trzeci wyda na  coś jeszcze :D a ja wydam na coś co mnie ciekawi ,zaskakuje .

Z tym ,że koszt energii to pikuś w stosunku do pozostałych kosztów :Dale lepiej pomińmy ten temat :)

 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje moja żona wypala pewnie ze 400 stówki na miesiąc .A moje hobby tez kosztuje akwarium morskie mam dopiero od połowy kwietnia , dopiero sie uczę a drugie hobby wędkarstwo też drogie nie wiem czy nie droższe od akwarium ale narazie mało czasu na to mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 160l bez sumpa, czyli odpieniek, dwie RW4, grzałka i lampa t5 160W koszt rachunków za prąd wzrósł około 60 zł miesięcznie. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, abzol napisał:

Będę wiedział jak przyjdzie wyrównane.A czy te cyrkulatory 80 w 2 szt nie za dużo .U mnie akwarium na odpieniaczu ,pompie obiegowej, i dwóch cyrkulatorach ciagnie 100w.

Cyrkulatory u mnie na tabliczce mają tyle ile ciągną tego nie sprawdzałem - bo nie idą na pełnej mocy. podobnie jak obiegówka. Licz spokojnie 200-250zł w miesiącu na prąd. będzie mniejsze zaskoczenie. (piszę to w oparciu o swój system, a każdy jest inny)

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie prąd wychodzi razem średnio miesięcznie ok 80 zł. (wg ostatniego rozliczenia). Telewizor włączony cały dzień, mikrofala często w ruchu i żarówki w mieszkaniu ledy. akwarium 112l + malutki sump ok 20l. lampa Led zużywa ok 80w , ok 30w pompa obiegowa i 20w odpieniacza. cyrkulator ok 5w wg tabliczki. szacuje ze akwarium pożera ok 30-40zl miesięcznie. i to mi się zgadza z przeliczeniem stawek Pge na zużyte kWh.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki i jest podłączony ale nie wiem czy takie urządzenie jest wiarygodne .A pytałem z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

radzę przejść na rozliczenie rzeczywiste, mniej boli raz w miesiącu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi 100-150zł miesięcznie . Akwa 150/50/50 lampa 8x54W i kilka innych drobiazgów .....

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama lampa 8x54w daje jakieś 68zł zakładając ze świecisz dziennie 10h pełną mocą a za 1Kw płacisz ok 0,52zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się liczy koszty energii na początku z przygodą akwarystyczną, to lepiej sobie odpuścić to hobby. A gdzie inne koszty sól, pokarmy, suplementy itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
23 minuty temu, maciej01 napisał:

Jak się liczy koszty energii na początku z przygodą akwarystyczną, to lepiej sobie odpuścić to hobby. A gdzie inne koszty sól, pokarmy, suplementy itd.?

Odpuść sobie lepiej takie bezsensowne wpisy. Bardzo dobrze robi każdy kto liczy koszty. Najwidoczniej słowo odpowiedzialność czy racjonalne myślenie dla Ciebie jest obce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w temacie. Ja też liczę koszty i jakoś nie biorę sobie ich do głowy. Jak chcę mieć akwarium to muszę liczyć się z kosztami, tak samo jak mam psa i kota i te zwierzęta też jakieś koszty mnie ponoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.