Skocz do zawartości
rafik73

Interpretacja Regulaminu przez Kolorowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poddać dyskusji temat który mnie nurtuję od piątku .

Chodzi o interpretowanie przed Moderatorów regulaminu Targowiska .  A dokładnie punktu o wstawianiu zdjęć do ogłoszeń targowiska  .

B. zamieścić jego autentyczne zdjęcie lub link do takiego zdjęcia .

(Umieszczanie zdjęć autentycznych a nie poglądowych dotyczy również szczepek, skały i wszelkich

przedmiotów sprzedaży przy których walory wizualne mają wpływ na decyzję o zakupie.)

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.

 Wstawiłem ogłoszenie z chęci sprzedaży nadwyżek korali LPS

Ogłoszenie nie zostało wystawione z powodu powyższych punktów regulaminu .

Nakazano mi zaznaczenie kółeczkiem na zdjęciach jednej mordki Euphilli . Pytanie jak mam to zrobić ? Żeby nie wprowadzić kogoś w błąd. Sądzę , że jest to typowe „czepialstwo” gdyż zdjęcia przedstawiają  „autentyczne” czyli zgodne z regulaminem zdjęcia korali (nie poglądowe od sąsiada lub ze strony w internecie ) tylko moich w moim akwarium które są na sprzedaż. Opis wskazał dokładnie korale i ich cenę a także , że cena dotyczy 1 mordki (główki).

Umieściłem też informacje o dostawie a także  , że korale będę przycinał wg zapotrzebowania .

Uważam , że nie naruszyłem żadnego z powyższych punktów regulaminu.

Myślę , że idea forum powinna promować ludzi (hobbystów) którzy wyprzedają nadwyżki korali a nie handlarzy którzy mają gotowe produkty –szczepki na półkach .

Zrozumiałe jest , że taka osoba jak ja i inni hobbyści nie mają  potrzeby cięcia całego korala i wystawiania go na targowisko jak nie ma pobytu –niech sobie rośnie dalej .  Jak się trafi jakiś kolega który będzie chciał kawałek korala to się mu odłamie.

Najbardziej dziwi mnie postępowanie niektórych  „Kolorwych” do których nie trafiają żadne argumenty . Uważają się za najmądrzejszych i tylko Oni mają rację .

Następna sprawa to taka , że takie ogłoszenia jak chciałem zamieścić istnieją na targowisku i nikt nie robi im problemu .

Czy to ma być   ta Dobra Zmiana?

Jest tylko jedna racja . Racja władzy . I opinie innych się nie liczą ? Coś mi to przypomina . 

 

 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, po pierwsze nie ten dział. (przeniosłem)

Po drugie nie możesz tu wklejać ogłoszenia - to chyba oczywiste

I wreszcie po trzecie niepotrzebnie bijesz pianę i najeżdżasz na kolorowych. (o postach z weekendu nawet nie wspomnę)

Oczywiście masz rację że wystawiając ogłoszenie spełniłeś wszystkie (prawie) wymogi regulaminu. Niestety regulamin mamy jaki mamy i po prostu trzeba go zaakceptować nie trzeba lubić. Jest on w pewnym sensie ochroną dla wielu użytkowników ale jak każda ochrona niesie za sobą pewien dyskomfort z jej korzystania. W tym przypadku jest to własnie pokazanie potencjalnemu kupcowi konkretnego przedmiotu sprzedaży i tu nie ma odstępstwa i nigdy nie było wiec to żadna zmiana ani dobra ani zła. Skoro nie było widać tego na jednym zdjęciu zrób inne i tyle. 

Biorą pod uwagę setki ogłoszeń które zieloni zatwierdzają na targowisku śmiem twierdzić że i Tobie uda się to zrobić poprawnie, na dodatek bez złośliwości i pociskania ludziom którzy hobbystyczne za free robią dobrą robotę dla forum. Także daruj sobie te polityczno-ustrojowe porównania, złośliwości schowaj w kieszeń  i po prostu wyślij mi poprawione zdjęcie a tak jak powiedziałem Ci już w piątek znajdę i odkryję Twoje ogłoszenie  

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Walker napisał:

 

Oczywiście masz rację że wystawiając ogłoszenie spełniłeś wszystkie (prawie) wymogi regulaminu. Niestety regulamin mamy jaki mamy i po prostu trzeba go zaakceptować nie trzeba lubić. Jest on w pewnym sensie ochroną dla wielu użytkowników ale jak każda ochrona niesie za sobą pewien dyskomfort z jej korzystania.

Więc czemu go nie ma na Targowisku ? Czy to nie jest złośliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, rafik73 napisał:

Nakazano mi zaznaczenie kółeczkiem na zdjęciach jednej mordki Euphilli . Pytanie jak mam to zrobić ?

pytasz technicznie ? jakimś "edytorem" do fotek np. w Paint, ja np. używam Adobe Photoshopa

albo wykadruj albo zaznacz

zerknij - może coś sobie wybierzesz http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/darmowe-programy-do-obrobki-zdjec.html

http://www.instalki.pl/demonstracje/grafika/15183-darmowe-programy-do-obrobki-zdjec.html

do windowsa np. http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/obrobka_zdjec/Chasys_Draw_IES.html

mały darmowy i ma odp. narzędzia

albo GIMP - na systemy Windows XP/Vista/7/8, Linux, OS X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten regulamin targowiska jest o kant d*py... zasady, zasady regulaminy itp., nie napisze już jak forum straciło po aktualizacji. Za chwile cały ruch z forum przeniesie się na FB i tyle z tego będzie. 

Żyjemy podobno w wolnym kraju, a nie może ode mnie kupić klient kota w worku... pozornie uszczęśliwiamy wszystkich a problemy i tak zostają...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

pytasz technicznie ? jakimś "edytorem" do fotek np. w Paint, ja np. używam Adobe Photoshopa

albo wykadruj albo zaznacz

zerknij - może coś sobie wybierzesz http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/darmowe-programy-do-obrobki-zdjec.html

Nie pytam technicznie :) .  

W związku z tym  , iż mój temat na wstępnie został okrojony przez cenzurę ze zdjęć i opisów które wstawiłem w celu zobraznowania problemu .

Trochę może stał się przez to niezrozumiały . Chodzi mi o to , że po mam coś robić wbrew naturze skoro spełniam wszyskie warunki regulaminu ? 

 

 

bajkowy ogród.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, rafik73 napisał:

bajkowy ogród.jpg

no tak - jak tu zaznaczyć pojedynczą mordkę :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

no tak - jak tu zaznaczyć pojedynczą mordkę :D  

Dokładnie o to mi chodzi . Skoro ogłoszenie spełnia warunki regulaminu -przedstawia autentyczne korale które są przeznaczone do sprzedaży -skoro był opis dla każdego z osobna i wpisane , że cana dotyczy 1 mordki(główki) to dlaczego ktoś go nie zatwierdził ?? 

Po co mam go łamać bez sensu na kawałki przed sprzedażą -dla czyjegoś widzimisię ?? 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żeby "wilk był syty" a koral cały :) - proponuję zrobić prócz całego zbiornika dodatkową fotkę/fotki Euphilli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę raz jeszcze ten punkt:

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.

z naciskiem na "przedmiotu ogłoszenia".

Co jest przedmiotem ogłoszenia, cała euphyllia? Nie, przedmiotem jest główka, czyli szczepka z tego koralowca. W każdym przypadku sprzedaży szczepki z koralowca, którego właściciel nie chce ciąć, zanim znajdzie kupującego, wymagamy, aby oznaczyć oferowany fragment na fotografii matecznika. Większość osób nie ma z tym problemu.

Nie wymagamy od nikogo, aby uciął koralowca wcześniej!

Nie odrzuciłam też Twojego ogłoszenia od razu, najpierw napisałam PW z prośbą o zaznaczenie fragmentu. Odpisałeś krótko "Nie chce mi się", więc poszło do kosza. Trzeba było mnie dopytać, w jaki sposób ma to być zaznaczone, podpowiedziałabym. Ale Ty wolałeś stracić ileś dni na pisanie skarg, szukanie braków polskich znaków w moich postach i wreszcie publiczne wylanie żalu. Po co to wszystko?

Wystarczyło namalować kółko, żeby kupujący widział, ile mniej więcej z tego koralowca to jedna główka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Nik@ napisał:

Przeczytaj proszę raz jeszcze ten punkt:

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.

z naciskiem na "przedmiotu ogłoszenia".

Co jest przedmiotem ogłoszenia, cała euphyllia? Nie, przedmiotem jest główka, czyli szczepka z tego koralowca. W każdym przypadku sprzedaży szczepki z koralowca, którego właściciel nie chce ciąć, zanim znajdzie kupującego, wymagamy, aby oznaczyć oferowany fragment na fotografii matecznika. Większość osób nie ma z tym problemu.

Nie wymagamy od nikogo, aby uciął koralowca wcześniej!

Nie odrzuciłam też Twojego ogłoszenia od razu, najpierw napisałam PW z prośbą o zaznaczenie fragmentu. Odpisałeś krótko "Nie chce mi się", więc poszło do kosza. Trzeba było mnie dopytać, w jaki sposób ma to być zaznaczone, podpowiedziałabym. Ale Ty wolałeś stracić ileś dni na pisanie skarg, szukanie braków polskich znaków w moich postach i wreszcie publiczne wylanie żalu. Po co to wszystko?

Wystarczyło namalować kółko, żeby kupujący widział, ile mniej więcej z tego koralowca to jedna główka.

 

 

Temat jest o interpretacji regulaminu. Dopisywanie teraz na co jest nacisk to jest to o czym ja piszę -robienie komuś pod górkę. Skąd zwykły użytkownik ma wiedzieć na co dany Moderator kładzie nacisk (szkanych kuli nie mamy). I dlaczego nie dotyczy to wszystkich ? Udowodniłem Ci to kilkoma przykładami na PW. I dalej mogę wskazać ogłoszenia które nie spełniają Twoich oczekiwań . 

Co do czepiania się odnośnie pisowni  jest to naruszenie regulaminu ogólnego pkt.8 i dziwię się czemu masz o to pretensje ? Jako Moderator powinnaś świecić przykładem .

Ja nie naruszyłem żadnego punktu regulaminu i ogłosznia nie ma :) Stąd ten temat , moje rozgoryczenie i cała reszta . 

8. Piszemy po polsku zgodnie z zasadami słownika ortograficznego, a nie "po polskiemu" . Błędy ortograficzne będą zaznaczane i do autora postu należy ich poprawienie.

Uporczywe ignorowanie zasad ortografii skończy się ostrzeżeniem.

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo  podobną sytuację .

Generalnie jak ktoś przychodzi do mnie kupić korale to i tak ogląda na żywo, co innego jak jest wysyłka -  wtedy to ma sens. Czy nie rozsądniej byłoby odpuścić rygory gdy jest odbiór osobisty ? (ja np. w ogóle nie wysyłam bo nie mam czasu).

Pytanie jaka jest wartość dodana tego, że ktoś zaznaczy główkę euphylii przy odbiorze osobistym ? wg mnie żadna, kupujący i tak zobaczy co bierze. A przy wysyłce ? wiele sklepów nie wrzuca zdjęć oryginalnych tylko poglądowe.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1.) załogant ma zawsze racje - w razie wątpliwości - patrz punkt 1. :)

zawsze można skorzystać z OLX czy Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafik73 napisał:

Temat jest o interpretacji regulaminu. Dopisywanie teraz na co jest nacisk to jest to o czym ja piszę -robienie komuś pod górkę. Skąd zwykły użytkownik ma wiedzieć na co dany Moderator kładzie nacisk (szkanych kuli nie mamy). I dlaczego nie dotyczy to wszystkich ? Udowodniłem Ci to kilkoma przykładami na PW. I dalej mogę wskazać ogłoszenia które nie spełniają Twoich oczekiwań . 

Co do czepiania się odnośnie pisowni  jest to naruszenie regulaminu ogólnego pkt.8 i dziwię się czemu masz o to pretensje ? Jako Moderator powinnaś świecić przykładem .

Ja nie naruszyłem żadnego punktu regulaminu i ogłosznia nie ma :) Stąd ten temat , moje rozgoryczenie i cała reszta . 

8. Piszemy po polsku zgodnie z zasadami słownika ortograficznego, a nie "po polskiemu" . Błędy ortograficzne będą zaznaczane i do autora postu należy ich poprawienie.

Uporczywe ignorowanie zasad ortografii skończy się ostrzeżeniem.

 

 

Tłumaczyłam Ci PW (zanim ogłoszenie odrzuciłam), jak interpretujemy, jako kolorowi ten punkt i poprosiłam o zaznaczenie.

Wyjaśniłam także, że wszystkich użytkowników traktujemy pod tym względem równo, a przykłady, które podałeś były przez właścicieli ogłoszenia edytowane po ich akceptacji. W chwili zatwierdzania te ogłoszenia były wystawione prawidłowo. Po czasie sprzedawcy zmienili treść i zdjęcia na nieprawidłowe. Nie dostajemy powiadomień o tym, że ktoś edytował ogłoszenie i nie zatwierdzamy tych zmian. Jeśli zauważysz przypadkiem błędy w cudzych ogłoszeniach, to zawsze możesz użyć przycisku "zgłoś". Wtedy zareaguję i poproszę sprzedawcę o poprawę.

Z mojej strony temat interpretacji przez kolorowych punktu 6 uważam za wyczerpany. Już wiesz dokładnie, jakie są wymagania, więc możesz prawidłowo oznaczyć przedmiot sprzedaży na zdjęciu. 

Zgodnie z Twoją sugestią staram się pilnować polskich znaków, aby już świecić przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

I nastała jasność. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać :) W tym czasie już obwódka byłaby wkół korala i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, laszek napisał:

I nastała jasność. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać :) W tym czasie już obwódka byłaby wkół korala i po problemie :)

Leszek  ale to nie o to chodzi . Nawet w wojsku się głupich komend nie wykonuje . Zobacz jaka bzdura powstała -nijak to się ma z rzeczywistością . 

To jest tylko czyjeś widzimisię 

las LPS 111.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, rafik73 napisał:

 Nawet w wojsku się głupich komend nie wykonuje .

Wykonuje wykonuje (a przynajmniej wykonywało jak byłem) co najwyżej można było poprosić o rozkaz na piśmie ... i dostać kilka innych przy okazji :P

jak pisałem zrób żeby wilk i koral były zadowolone - po co zgrzyty ? - nie szkoda czasu i nerwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

Wykonuje wykonuje (a przynajmniej wykonywało jak byłem) co najwyżej można było poprosić o rozkaz na piśmie ... i dostać kilka innych przy okazji :P

jak pisałem zrób żeby wilk i koral były zadowolone - po co zgrzyty ? - nie szkoda czasu i nerwa ?

Ja byłem 20 lat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
15 minut temu, rafik73 napisał:

Leszek  ale to nie o to chodzi . Nawet w wojsku się głupich komend nie wykonuje . Zobacz jaka bzdura powstała -nijak to się ma z rzeczywistością . 

To jest tylko czyjeś widzimisię 

las LPS 111.jpg

Jestem w wojsku 12lat, i sie wykonuje.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Wy wykonujecie :) -żebyś do emerytury dotrwał .

No i zobacz jakie bzdury wychodzą -gdzie tu autentyczność danej szczepki ??? :( B z d u r a 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kolalysy napisał:

miałem bardzo  podobną sytuację .

Generalnie jak ktoś przychodzi do mnie kupić korale to i tak ogląda na żywo, co innego jak jest wysyłka -  wtedy to ma sens. Czy nie rozsądniej byłoby odpuścić rygory gdy jest odbiór osobisty ? (ja np. w ogóle nie wysyłam bo nie mam czasu).

Pytanie jaka jest wartość dodana tego, że ktoś zaznaczy główkę euphylii przy odbiorze osobistym ? wg mnie żadna, kupujący i tak zobaczy co bierze. A przy wysyłce ? wiele sklepów nie wrzuca zdjęć oryginalnych tylko poglądowe.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

 

Nie uraziłeś :)

Niby zawsze można zmienić zasady, ale nigdy nie będę one satysfakcjonujące dla wszystkich. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził ;)

Dodanie w regulaminie zapisu "jeżeli odbiór osobisty", zwalniającego z obowiązku dodania zdjęcia czy oznaczenia w kółko skutkowałoby tym, że każdy, kto ma podejście "nie chce mi się" utworzy ogłoszenie z tekstem "tylko odbiór osobisty", a po jego zaakceptowaniu zmieni treść na "możliwa wysyłka". Potem inny użytkownik, któremu ogłoszenie z wysyłką odrzucę, bo nie chciało mu się zaznaczyć fragmentu, wyszpera mi kilka takich edytowanych po akceptacji ogłoszeń i zarzuci nierzetelność/czepialstwo/wstanie lewą nogą...  co przerabiam od piątku z autorem tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, rafik73 napisał:

Ja byłem 20 lat :) 

a ja półtora - z poboru i nie patrze z punktu "trepa" a szweja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę, szczególnie przy acroporach, jak jest własnie pokazany matecznik.

Mając bardzo mało doświadczenia, chcę zobaczyć, jak będzie koral wyglądał kiedy urośnie, a nie trzycentymetrowy patyczek. Tak samo inaczej wygląda jedna goła główka a inaczej piękna falująca kula.

Po pierwsze, to widze jaki efekt danym koralem mogę osiągnąć, po drugie, widze ile potrzebuję miejsca. Przeglądałem temat rafika, i właśnie bardzo podobała mi się forma w jakiej zaprezentował co sprzedaje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, katani napisał:

A ja wolę, szczególnie przy acroporach, jak jest własnie pokazany matecznik.

 

przecież nie ma zakazu pokazania kilku fotek a nie jednej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.