Skocz do zawartości
rafik73

Interpretacja Regulaminu przez Kolorowych

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, silvia napisał:

przecież nie ma zakazu pokazania kilku fotek a nie jednej :)

Marek nie ma zakazu ale jesli wstawisz matecznik to musisz go sprzedawać jako całość inaczej nie przejdzie -sam widzisz powyżej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

A ja wolę, szczególnie przy acroporach, jak jest własnie pokazany matecznik.

Mając bardzo mało doświadczenia, chcę zobaczyć, jak będzie koral wyglądał kiedy urośnie, a nie trzycentymetrowy patyczek. Tak samo inaczej wygląda jedna goła główka a inaczej piękna falująca kula.

Po pierwsze, to widze jaki efekt danym koralem mogę osiągnąć, po drugie, widze ile potrzebuję miejsca. Przeglądałem temat rafika, i właśnie bardzo podobała mi się forma w jakiej zaprezentował co sprzedaje.

Michał, ale dlaczego ma  to określać regulamin ? Jeśli ja sprzedaje SPS i nie dam zdjęcia konkretnego kawałka do sprzedaży - to, Ty nie musisz ode mnie kupować. Masz argument: nie kupuje bo nie wiem co i już, wolny kraj. Jak wystawie ogłoszenie bez zdjęcia, to żadnemu moderatowi do tego, czy klient będzie chciał kupić od mnie towar bez foty, jest to jego prywatna sprawa... 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kiflu napisał:

Michał, ale dlaczego ma  to określać regulamin ? Jeśli ja sprzedaje SPS i nie dam zdjęcia konkretnego kawałka do sprzedaży - to, Ty nie musisz ode mnie kupować. Masz argument: nie kupuje bo nie wiem co i już, wolny kraj. Jak wystawie ogłoszenie bez zdjęcia, to żadnemu moderatowi do tego, czy klient będzie chciał kupić od mnie towar bez foty, jest to jego prywatna sprawa... 

A to nie działa w obie strony? Parafrazując. Jeśli właściciel forum określił taki regulamin, który Ci nie pasuje, to nie musisz wystawiać SPS, wolny kraj. Żadnemu użytkownikowi nic do tego, czy właściciel chce mieć na forum ogłoszenia bez foty, czy nie, jest to jego prywatna sprawa...

:rolleyes:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się na taki regulamin nie godziłem :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że regulamin musi wszystko regulować. Ja wystawiając moje słodkie akwarium na sprzedaż, opisałem je tak, jakbym sam chciał zobaczyć takie akwarium opisane. Sprzedałem je w 1 dzień, miałem 4 chętnych.

 

Kwestia przyłożenia się do pisania ogłoszenia.

 

A regulamin musi być. Bo jak będą wałki to potem płacz i wylewanie pomyji będzie na tym forum. Więc proaktywnie lepiej nieco uregulować, niż zostawić wszystko "ręce wolnego rynku". Bo wiadomo jak ta działa.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mimo regulaminowi wałki są nadal - nie rozwiązał problemu a stworzył nowy. 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kiflu napisał:

Ale ja się na taki regulamin nie godziłem :)

Jest i na to sposób :rolleyes:

Można to podciągnąć pod wprowadzanie zmian w umowie. Jeśli ich nie akceptujesz, rozwiązujesz umowę bez kosztów. Nie wiem czy jest możliwość usunięcia konta bez opłat, nie sprawdzałem ;)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest i na to sposób :rolleyes:
Można to podciągnąć pod wprowadzanie zmian w umowie. Jeśli ich nie akceptujesz, rozwiązujesz umowę bez kosztów. Nie wiem czy jest możliwość usunięcia konta bez opłat, nie sprawdzałem default_wink.png


Hehe umowy tez nie mamy ;)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kiflu napisał:

 


Hehe umowy tez nie mamy ;)

 

A musimy mieć?

Przy rejestracji pewnie było "zapoznałem się i akceptuję regulamin" (rejestrowałem się 12 lat temu, więc nie pamiętam, czy było na 100%). Regulamin później się zmienił (wolny kraj, więc mógł :)), a my możemy go nie akceptować (bo też wolny kraj ;)). A jeśli można za darmo usunąć konto to nawet sprawiedliwy kraj :D 


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 lat temu, regulaminu nie było.
Ale nie w tym rzecz, bo ja rozumie, że takie są zasady „tego” podwórka - nie zgadzam się z nimi ale je akceptuje, w końcu nikomu łaski nie robię ;)
Bardziej mnie „boli”, że przez tyle lat tego forum wyglada ono dziś tak jak wyglada. Atak komercji firm z nachalnym nastawieniem, regulamin mało życiowy a na końcu egzekwowanie regulaminu dotyczącego wystawiania ogłoszeń... do tego zmiany wyświetlania postów na startowej stronie - mocno niefunkcjonalne.
Gdzie dziś jesteśmy - bujamy się z moderatorem czy zdjęcie powinno mieć kółeczko...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem. Taką mamy rzeczywistość, tak się dzieje też na innych forach. Niedawno, na koniec prelekcji Joe Yaiullo apelował: make reefing great again. Zobaczymy :unsure:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiflu, a gdzie powinniśmy być? My  forumowicze?

Są jeszcze dwa inne fora, tylko  jakoś mało konkurencyjne. Wszyscy własciwie siedzą tutaj,  mimo, że jest takie okropne i złe. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nik@ napisał:

Dodanie w regulaminie zapisu "jeżeli odbiór osobisty", zwalniającego z obowiązku dodania zdjęcia czy oznaczenia w kółko skutkowałoby tym, że każdy, kto ma podejście "nie chce mi się" utworzy ogłoszenie z tekstem "tylko odbiór osobisty", a po jego zaakceptowaniu zmieni treść na "możliwa wysyłka". Potem inny użytkownik, któremu ogłoszenie z wysyłką odrzucę, bo nie chciało mu się zaznaczyć fragmentu, wyszpera mi kilka takich edytowanych po akceptacji ogłoszeń i zarzuci nierzetelność/czepialstwo/wstanie lewą nogą...  co przerabiam od piątku z autorem tematu.

Jak widzisz po tym poście nieraz mi się chce. 

Zazwyczaj nie chcę mi się robić zbędnych i niepotrzebnych rzeczy.  

Lecz udowadnianie komuś , że białe jest białe a czarne jest czarne uważam za bardzo potrzebne. 

Z uporem maniaka śmiem twierdzić , że rysowanie kółek na Euphilli jest zbędnym zabiegiem raczej wprowadzającym w błąd potencjalnego klienta niż pomocą dla niego.  Dodatkowo wymysł ten , jest nie poparty żadnym zapisem w regulaminie . 

Wolę więc mieć tego korala w całości gdyż jest to kilka lat mojej opieki nad zwierzakiem i nie podzielić się nim na targowisku z kolegami na tym forum . Dlatego tylko, że ktoś ma akurat tzw. parcie na szkło . 

 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kiflu napisał:

Ale ja się na taki regulamin nie godziłem :)

Jeśli o regulamin targowiska chodzi to; i tu cytat

Niestosowanie się do powyższych zasad będzie skutkowało zablokowaniem lub usunięciem ogłoszenia, a przy notorycznym łamaniu regulaminu również ostrzeżeniami i banicją.

Publikując ogłoszenia na targowisku akceptujesz powyższy regulamin


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się jakiś czas temu z podobną  głupotą ...

W stopce jak byk stoi skąd jestem - ale ogłoszenie nie zostało zaakceptowane dotąd dopóki nie napisałem jeszcze raz tej informacji w treści ogłoszenia ... ma to sens?

Odpuść Rafał - szkoda nerwów.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, R.I.P napisał:

W stopce jak byk stoi skąd jestem - ale ogłoszenie nie zostało zaakceptowane dotąd dopóki nie napisałem jeszcze raz tej informacji w treści ogłoszenia ... ma to sens?

akurat to ma - bo niektórym się po prostu stopka nie wyświetla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a skąd masz takie informacje i jaki jest powód takiego nieszczęścia?

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można ogłoszenie umieścić na innych forach.... Tam nie spotkałem się z jakimi kolwiek problemami.... a większość osób z tego forum tak tam zagląda :)

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roman.P napisał:

Jeśli o regulamin targowiska chodzi to; i tu cytat

Niestosowanie się do powyższych zasad będzie skutkowało zablokowaniem lub usunięciem ogłoszenia, a przy notorycznym łamaniu regulaminu również ostrzeżeniami i banicją.

Publikując ogłoszenia na targowisku akceptujesz powyższy regulamin

tylko regulamin targowiska to wybiórczo go stosujecie do rożnych użytkowników 

11 minut temu, silvia napisał:

akurat to ma - bo niektórym się po prostu stopka nie wyświetla

to mogą zapytać sprzedawce, wejść na komputer , albo nie kupować 

 

Ps. posty tu juz znikają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, R.I.P napisał:

... a skąd masz takie informacje i jaki jest powód takiego nieszczęścia?

PK

 

nie raz o tym było na forum - a "winny" to Tapatalk

wiecie co ? rozpętała się dyskusja o "dupieMaryny" bo po prostu komuś się nie chciało zrobić innej/lepszej fotki lub poprawić opisu

przecież wystarczyła odrobina dobrych chęci i kilka minut ...

9 minut temu, azgar napisał:

tylko regulamin targowiska to wybiórczo go stosujecie do rożnych użytkowników

na pewno zależy to załoganta który "klepnie lub nie"

ale przecież różne interpretacje tego samego przepisu to w tym kraju norma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @azgar, ale nie jesteś w stanie ocenić, że stosujemy przepisy wybiórczo, skoro po akceptacji poprawnie wystawionego  ogłoszenia użytkownik ma nieograniczoną czasowo możliwość edytowania pierwszego posta swojego ogłoszenia. Może trzeba tę możliwość ograniczyć?? :P  Bo co dziś zaakceptuję, jako zgodne z regulaminem,  jutro może wyglądać zupełnie inaczej. 

Co do miejscowości i literki... było już wyjaśnione w innych tematach, skąd się wzielo to wymaganie i nie jest to "widzimisię" kolorowych, tylko odpowiedź na potrzeby kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nik@ napisał:

Wybacz @azgar, ale nie jesteś w stanie ocenić, że stosujemy przepisy wybiórczo, skoro po akceptacji poprawnie wystawionego  ogłoszenia uzytkownik ma nieograniczoną czasowo możliwość edytowania pierwszego posta swojego ogłoszenia. Może trzeba tę możliwość ograniczyć?? :P  

Może trzeba Moderatora zmienić ? Bo ten tylko by organiczał. Taki mały kawałek władzy - a jakie ambicje . 

Literóweczka jak była tak dalej jest uzytkowniku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli życzysz sobie zmiany moderatora, to w każdej chwili możesz zgłosić stosowny wniosek do wyższej instancji. Czyli do administratorów lub właścicieli (pomarańczowy lub fioletowy kolor nicka).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Nik@ napisał:

Wybacz @azgar, ale nie jesteś w stanie ocenić, że stosujemy przepisy wybiórczo, skoro po akceptacji poprawnie wystawionego  ogłoszenia użytkownik ma nieograniczoną czasowo możliwość edytowania pierwszego posta swojego ogłoszenia. Może trzeba tę możliwość ograniczyć?? :P  Bo co dziś zaakceptuję, jako zgodne z regulaminem,  jutro może wyglądać zupełnie inaczej. 

Co do miejscowości i literki... było już wyjaśnione w innych tematach, skąd się wzielo to wymaganie i nie jest to "widzimisię" kolorowych, tylko odpowiedź na potrzeby kupujących.

ale jest cos takiego jak historia edycjji, wiec mozna to sprawdzić a jak juz napisałem w skasowanym poście jedni nie daja wszystkich zdjęć nawet oferta przechodzi a inni o jedna literke s w dziale sprzedam na początku nie maja ogłoszenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, rafik73 napisał:

Może trzeba Moderatora zmienić ? Bo ten tylko by organiczał. Taki mały kawałek władzy - a jakie ambicje . 

Literóweczka jak była tak dalej jest uzytkowniku 

czepialstwo w czymś Ci pomoże ? w tym czasie już byś ze sto razy poprawił posta i napisał kilka innych na różnych forach czy portalach

wiem że się zapieniłeś - ludzka rzecz i tez tak miewam ale ... nie szkoda nerwa o taką "pierdołę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.