Skocz do zawartości
greggoldi

Aluminiowy stelaż z erybka. Proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie ludzi którzy zamawiali i mają. Niestety zamawiam "korespondencyjnie" a nigdzie na żywo takiego nie widziałem. Stelaż ma mieć 150x60x70. Cena do zaakceptowania. Pytanie czy robią to dobrze czy raczej fuszerka?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamawiałem, Jest minimalnie krzywy, ale po konsultacji na forum doszliśmy do wniosku, że to nie szkodzi. Do tego wysłali nie tam gdzie trzeba bez konsultacji, i czekałem kilka tygodni dłużej niż było obiecane.

Zamówiłem 19 lipca, miało być 21 dni roboczych. Dostałem 20 września, po kilku mailach i prośbie zwrotu zaliczki na skutek niedotrzymania umowy.

Akwarium już tam nie zamówiłem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z erybki i jestem bardzo zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stelaż stalowy pomalowany proszkowo i nie narzekam. W pierwszym akwarium miałem aluminiowy i stwierdziłem że nie ma sensu przepłacać. Następne trzy akwaria postawiłem na stalowych stelażach.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aluminiowy stelaż z erybki to polecam i cena wcale nie jest wygórowana , ale najlepiej zamówić z kwasówki 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z e-rybki i jestem zadowolony ze względu na lekkość,trzeba zwrócić szczególną uwagę czy stelaż jest prosty.

Przy spawaniu aluminium lubi ściągnąć/pokrzywić konstrukcję  "tak było w moim przypadku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stelaż aluminiowy z erybki. Co mogę powiedzieć, jest prosty i stabilny. Akwarium ma 70x60x50. Mam go tylko dlatego że był w zestawie z akwarium jakie kupiłem. Moim zdaniem trochę za dużo zajmuje miejsca, przez co wnętrze na sump trudniej zaaranżować. Dla zbiornika tych rozmiarów mogła być szafka z płyty i też było by dobrze. Ale skoro jest to do zmiany na większe nie będę go zmieniał. Czy warto niech każdy zdecyduje w własnym zakresie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aluminiowy z dodatkową opcją - malowanie proszkowe :) bardzo ładnie wygląda - nie mam szafki ani sumpa - stelaż jest widoczny cały czas, dla tego specjalnie na moje zamówienie zrobili mi go z grubaśnych profili 4 cm - wygląda bardzo dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, katani napisał:

Ja tam zamawiałem, Jest minimalnie krzywy, ale po konsultacji na forum doszliśmy do wniosku, że to nie szkodzi. Do tego wysłali nie tam gdzie trzeba bez konsultacji, i czekałem kilka tygodni dłużej niż było obiecane.

Zamówiłem 19 lipca, miało być 21 dni roboczych. Dostałem 20 września, po kilku mailach i prośbie zwrotu zaliczki na skutek niedotrzymania umowy.

Akwarium już tam nie zamówiłem.

za ta krzywiznę i czas jaki czekałeś  powinieneś rabat dostać :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem.  Na 5 osób które się wypowiedziały 2 dostały stelaż pokrzywdzony,  tak? Nie jest to zbyt zachęcające.  Stelaż z kwasówki.  Pomysł ciekawy ale raczej dość drogi.  Zaletą jest możliwość zestawienia go bez obudowy. Czy to aby nie przerost formy?  Jakie są zalety takiego stelaża w stosunku do Alu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie ze amelinium jak nie pomalowane będzie się utleniać (biały nalot) a kwasówka nie, więcej zalet niema za to minusy to ciężar i cena :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się gibac na boki lepiej byloby dac łaczniki w srodek i nie z katownika a z profila np gdy profil glowny to 40x40x2 to łacznik dac 35x35 i chwycic srubami z kazdej strony wtedy jest atomB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CzaQ napisał:

Ja również chciałbym kupić stelaż w erybce więc dołączam się do pytania. Zastanawiam się też czy jest on konieczny dla akwarium 60x50x50 z 10kg skały... Jak myślicie?

Nie jest konieczny. Zobacz akwarium Red Sea reefer 170 ma identyczne wymiary i producent daje do niego szafkę z płyty do samodzielnego montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwel nawet w największych zbiornikach ma tylko płytę.  Ja teraz też mam zbiornik 360l. Na szafce diversa.  Z płyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea też w największych zbiornikach ma szafkę z płyty i takich przykładów można podać więcej :). To czy na pewno jest potrzebny stelaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaż aluminiowy ( 180 x 80 x93 h ) i akwa z erybki, zamawiane pod koniec 2014 r. - wszystko ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, c-sys napisał:

takie ze amelinium jak nie pomalowane będzie się utleniać (biały nalot) a kwasówka nie, więcej zalet niema za to minusy to ciężar i cena :D

Kolego...

Aluminium jest lekkie, ale żeby było wytrzymałe - tak jak stal, musi być grubsze. Więc waga wychodzi prawie identycznie - na tyle że różnice można pominąć.

Dobrze spawać aluminium trzeba umieć -  co widać na załączonym przykładzie.  Dodatkowo przy aluminium jest dużo mniejszy margines błędu na złe pospawanie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale ma racje. Poza tym niektórzy sądzą że mają coś zrobione ok a nie mają pojęcia że mają skopane. Ze spawaniem mam styczność ponad 30 lat i wiem co mówię. Mnie gdyby spawacz zrobił krzywo stelaż to bym mu go założył na głowę. Jeśli patałach nie wie że spawy ściągają i trzeba hewtować, to niech idzie lepić pierogi. I nie piszcie bzdur o jakimś utlenianiu. Owszem aluminium się utlenia, ale tylko czyste, np. w kablach. Ten materiał na stelaż jest pochodnym stopem. Poza tym kwasówka też nie jest kwasówką tylko przekombinowanym stopem, który z czystym kainerem nie ma nic wspólnego. Naloty występują po kilku miesiącach. Ja mam drugi stelaż z tej pseudokwasówki i polecam. Jedynie żeby nie było go widać . Czyli w szafce. Czystą kwasówke dostać jest bardzo ciężko i jest okrutnie droga. To co sprzedają w metalach kolorowych to zwykły siet.

Edytowane przez jarex66 (wyświetl historię edycji)

Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dale napisał:

Kolego...

Aluminium jest lekkie, ale żeby było wytrzymałe - tak jak stal, musi być grubsze. Więc waga wychodzi prawie identycznie - na tyle że różnice można pominąć.

Dobrze spawać aluminium trzeba umieć -  co widać na załączonym przykładzie.  Dodatkowo przy aluminium jest dużo mniejszy margines błędu na złe pospawanie.

spawam aluminium i nierdzewke od 15 lat i mimo to ze aluminium lżejsze to np profil 40x40x2 kwas wazy 2,4 kg a amelinium 40x40x3 wazy 1,1 zeby zrownac sie waga nierdzewki z al musiałbyś zrobić z kwas o sciance 1mm a tego bym nie radził:fish: a to ze przeciagaja spawy to nie znaczy ze zle pospawane - wszystkie ściągają kwestia tego czy spawaczowi się chce trzepnąć z młota i w miarę ponaciągać żeby było proste trzeba tez o tym pamietac ze taka konstrukcja która jest prostowana może nabawić się mikropęknięć których gołym okiem nie zauważysz a może to znacznie ja osłaB)bić

1 godzinę temu, jarex66 napisał:

Dale ma racje. Poza tym niektórzy sądzą że mają coś zrobione ok a nie mają pojęcia że mają skopane. Ze spawaniem mam styczność ponad 30 lat i wiem co mówię. Mnie gdyby spawacz zrobił krzywo stelaż to bym mu go założył na głowę. Jeśli patałach nie wie że spawy ściągają i trzeba hewtować, to niech idzie lepić pierogi. I nie piszcie bzdur o jakimś utlenianiu. Owszem aluminium się utlenia, ale tylko czyste, np. w kablach. Ten materiał na stelaż jest pochodnym stopem. Poza tym kwasówka też nie jest kwasówką tylko przekombinowanym stopem, który z czystym kainerem nie ma nic wspólnego. Naloty występują po kilku miesiącach. Ja mam drugi stelaż z tej pseudokwasówki i polecam. Jedynie żeby nie było go widać . Czyli w szafce. Czystą kwasówke dostać jest bardzo ciężko i jest okrutnie droga. To co sprzedają w metalach kolorowych to zwykły siet.

jesli masz stycznosc od 30 lat to powinienes wiedziec ze jest wiele rodzaji nierdzewki i najzesciej stosowany jest ten z oznaczeniem 304 ale to nie zaden siet jak to mowisz tylko stop przemysłowy ogolnie stosowany natomiast w środowisko agresywnym czyli miejscowosci nadmorskie kontakt ze solą i innymi zracymi substancjami powinno sie stosowac tą z oznaczeniem 316 ktora jest duzo drozsza a co za tym idzie żadziej dostepna . A wracajac do tematu spawania to heftowanie( ktore jest podstawa spawania) niewiele da przy spawaniu zawsze spaw sciagnie trzeba go tylko umiejetnie korygowc szczegolnie przy alu ale co ja tam bede sie kłócił przecież masz z tym styczność 30 lat co to znaczy styczność ?? 30 lat temu dotknałes pierwszy raz spawu czy jak:lol: a z tym ze aluminium sie nie utlenia to juz popłynąłeś na maxa a ten bialy nalot to niby co to  jest?

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra cyc, ty sobie wiesz swoje a ja swoje


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam... rozczulacie się nad tymi stelażami jak nie wiem. Czarny ,aluminium, kwasówka może za niedługo z tytanu będziecie robic.

Ja pospawałem sobie w piwnicy z czarnucha, farba z castoramy i tyle.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste, chcę mieć dobry stelaż więc pytam. Akwarium stoi u mnie w salonie, na dodatek ma to być konstrukcja aluminiowo drewniana ze telażem na wierzchu więc chcę by byl prosty, z ładnymi spawami i starannie wyszlifowany. Dla jednego wystarczy czarna posmarkana stal, inny bedzie mial płytę z osb, jeszcze inny sklejkę szalunkową. Ja chcę mieć ładne aluminium, teraz zastanawiam się nad kwasówką. Tyle że nie znam nawet przyblizonej ceny takiej ramy... Wie ktoś ile może kosztować kwasówka 150x60x70???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ogarnęłem temat stelażu z kantówek klejonych 50x50 kupionych w castoramie https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/drewno-surowe/kantowki-klejone/kantowka-klejona-50-x-50-x-2600-mm.html#product

koszt  materiałów jakieś 300 zł i tonę wytrzymuje - oczywiście dla estetyki  całość wykończone/zabudowane płytą stolarską dębową - jak skończę remont wrzucę  tutaj fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.