Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

No hej:-) szybkie pytanko mam,reaktor glonowy pompa ma byc tam gdzie pompa obiegowa?i co ze splywem spowrotnym z reaktora w ta samą komorę?,dzięki:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

No hej:-) szybkie pytanko mam,reaktor glonowy pompa ma byc tam gdzie pompa obiegowa?i co ze splywem spowrotnym z reaktora w ta samą komorę?,dzięki:-)

Może być tam gdzie obiegowa, tylko wyjście bym dał na początek sumpa by pompka w koło nie przepuszczała przez reaktor tej samej wody, a tak to się chociaż jakoś wymiesza  z nową wodą która przypłynie z komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ura napisał:

Może być tam gdzie obiegowa, tylko wyjście bym dał na początek sumpa by pompka w koło nie przepuszczała przez reaktor tej samej wody, a tak to się chociaż jakoś wymiesza  z nową wodą która przypłynie z komina.

Wyjście z reaktora glonowego mam do zbiornika głównego bo kiełże trafiają do zbiornika odrazu jako świeże jedzonko a nie pomielone przez pompę obiegową :-) 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to też fajna opcja tylko spływ trzeba wyregulować dodatkowo :) bo to jedna pompka więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ura napisał:

a to też fajna opcja tylko spływ trzeba wyregulować dodatkowo :) bo to jedna pompka więcej.

A to prawda bo obieg się zwiększy. Ja u siebie o jeden stopień w dół dałem na głównym obiegu bo inaczej poziom w panelu na dolewce znacznie spadł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info,jednak węża dam do sumpa do akwarium nie mam go na tyle.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:-)akcja mycie sumpa zakończona i jest "Armagedon"

Mianowicie po umyciu sumpa podmiany 10%wody dostarczeniu bakteri tym razem podwójnie,po 12godz zrobiła sie woda metnawa,zapewne zakwit bakteryjny,włączyłam lampę Uv rano nie widzę 6szt Pseudanthias squamipinnis,niestety znalazłam tylko dwie padniete reszty nie ma!-_-pytanie czy te ryby nagle 6szt padło?udusily się?co dalej jak je nie znajde parametry skocza w górę? jak zaczną sie rozkładać?pierwszy raz mam taka sytuację aby jeden gatunek ryb padł w nocy,reszta ryb ok jedząca wszystko ok,czy te ryby aż są tak wrażliwe,zła jestem na siebie co zle zrobiłam?przypuszczam uduszenie,ale ten zakwit nie byl aż tak duży!

Ps.pierw myślałam ze może jabko morskie puściło coś do wody,ale to by padło wiecej ryb nie tylko jeden gatunek:(

Śmieszne nie śmieszne ale @Beti dała plamy!!! (Teraz tak liczę te ryby brakuje jeszcze malego garbika,chyba że się schował)

Parametry wody się nic nie zmieniły jak do tej pory są ok


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jakby jabłko coś puściło to przypuszczam że padły by najpierw bezkręgowce.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
18 godzin temu, @Beti napisał:

Witajcie:-)akcja mycie sumpa zakończona i jest "Armagedon"

Mianowicie po umyciu sumpa podmiany 10%wody dostarczeniu bakteri tym razem podwójnie,po 12godz zrobiła sie woda metnawa,zapewne zakwit bakteryjny,włączyłam lampę Uv rano nie widzę 6szt Pseudanthias squamipinnis,niestety znalazłam tylko dwie padniete reszty nie ma!-_-pytanie czy te ryby nagle 6szt padło?udusily się?co dalej jak je nie znajde parametry skocza w górę? jak zaczną sie rozkładać?pierwszy raz mam taka sytuację aby jeden gatunek ryb padł w nocy,reszta ryb ok jedząca wszystko ok,czy te ryby aż są tak wrażliwe,zła jestem na siebie co zle zrobiłam?przypuszczam uduszenie,ale ten zakwit nie byl aż tak duży!

Ps.pierw myślałam ze może jabko morskie puściło coś do wody,ale to by padło wiecej ryb nie tylko jeden gatunek:(

Śmieszne nie śmieszne ale @Beti dała plamy!!! (Teraz tak liczę te ryby brakuje jeszcze malego garbika,chyba że się schował)

Parametry wody się nic nie zmieniły jak do tej pory są ok

Nom to nie za ciekawie, a to sumpa wymyłaś na błysk, że taka akcja się u Ciebie dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, @Beti napisał:

Witajcie:-)akcja mycie sumpa zakończona i jest "Armagedon"

Mianowicie po umyciu sumpa podmiany 10%wody dostarczeniu bakteri tym razem podwójnie,po 12godz zrobiła sie woda metnawa,zapewne zakwit bakteryjny,włączyłam lampę Uv rano nie widzę 6szt Pseudanthias squamipinnis,niestety znalazłam tylko dwie padniete reszty nie ma!-_-pytanie czy te ryby nagle 6szt padło?udusily się?co dalej jak je nie znajde parametry skocza w górę? jak zaczną sie rozkładać?pierwszy raz mam taka sytuację aby jeden gatunek ryb padł w nocy,reszta ryb ok jedząca wszystko ok,czy te ryby aż są tak wrażliwe,zła jestem na siebie co zle zrobiłam?przypuszczam uduszenie,ale ten zakwit nie byl aż tak duży!

Ps.pierw myślałam ze może jabko morskie puściło coś do wody,ale to by padło wiecej ryb nie tylko jeden gatunek:(

Śmieszne nie śmieszne ale @Beti dała plamy!!! (Teraz tak liczę te ryby brakuje jeszcze malego garbika,chyba że się schował)

Parametry wody się nic nie zmieniły jak do tej pory są ok

Było dobrze to jak każdy zaczęłaś mieszać :P jeżeli masz odpieniacz to on powinien być tu zbawieniem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

Nom to nie za ciekawie, a to sumpa wymyłaś na błysk, że taka akcja się u Ciebie dzieje? 

no cześć;-)tak cały wymyłam elegancko odkaziłam wódką! dodałam za dużo bakterii i mam-) dziś garbik się znalazł padło 6szt Pseudantias dziś znalazłam kolejne 2 szt martwe jeszcze 2 ale pewno już krewetki i wężowidło zjadło,bardzo wrażliwe te ryby widocznie,

2 godziny temu, fresz33 napisał:

Było dobrze to jak każdy zaczęłaś mieszać :P jeżeli masz odpieniacz to on powinien być tu zbawieniem

no cześć Krzysiu;-) odpieniacz jest prawie wymieniony na nowy więc szaleje,ale nauczka do końca życia;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sterylność nie popłaca. Szkoda rybek. Ale grunt to się uczyć na błędach i w przyszłości do tego nie dopuścić.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, laszek napisał:

Sterylność nie popłaca. Szkoda rybek. Ale grunt to się uczyć na błędach i w przyszłości do tego nie dopuścić.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

@laszekświęta prawda;-) ale wyjątkowy gatunek ryb,nie powiedziałabym że aż tak są delikatne;)

szkoda ładne stadko było 6szt już takie dorosłe

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale ten sump był bez DBS czy innych złoży biologicznych? Całe życie nieraz polerowałem sumpy na połysk i nigdy nic się nie stało, przecież tam nic nie ma...gołe szkło, odpieniacz, filtry przelewowe, grzałki i inne pierdoły. Zawsze to traktowałem jak normalną podmianę, przy okazji odsyfienie coś na deseń odmulania zbiornika, to pomaga a nie szkodzi.

Które bakterie dałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Raffy14 napisał:

No, ale ten sump był bez DBS czy innych złoży biologicznych? Całe życie nieraz polerowałem sumpy na połysk i nigdy nic się nie stało, przecież tam nic nie ma...gołe szkło, odpieniacz, filtry przelewowe, grzałki i inne pierdoły. Zawsze to traktowałem jak normalną podmianę, przy okazji odsyfienie coś na deseń odmulania zbiornika, to pomaga a nie szkodzi.

Które bakterie dałaś?

Dałam 1 ampułkę biodigest i 6kropli  Af Bio S,a w sumpie był odpieniacz siporax i grzałka,nic wielkiego,po 12godz woda zrobila sie mętna ale nie tak bardzo,wlaczylam uv rano by9l "beret"-_-


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, @Beti napisał:

@laszekświęta prawda;-) ale wyjątkowy gatunek ryb,nie powiedziałabym że aż tak są delikatne;)

szkoda ładne stadko było 6szt już takie dorosłe

Nie przejmuj się za bardzo tylko ten się nie myli co nic nie robi :), ja sam niedawno miałem przygodę przelałem akwarium i prawie ubiłem wszystko co w nim żyje, jest to zawsze jakaś nauczka na przyszłość i wiedza, o tym że im mniej pchamy łapki tym lepiej

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paragon napisał:

Nie przejmuj się za bardzo tylko ten się nie myli co nic nie robi :), ja sam niedawno miałem przygodę przelałem akwarium i prawie ubiłem wszystko co w nim żyje, jest to zawsze jakaś nauczka na przyszłość i wiedza, o tym że im mniej pchamy łapki tym lepiej

Zgadza się;-) dobrze nie..sama nie wiem..że to nie te droższe rybki,każdej szkoda, ale jak by tak poszło 5 pokolcy ufff.no nic nie zrobię,w tym tyg jeszcze reaktor glonowy chce odpalić ale czekam na  to aż trochę to sie przemieli nie wszystko na raz.Nie ma hobby bez strat,czy akwarystyka czy inne to samo;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, @Beti napisał:

Zgadza się;-) dobrze nie..sama nie wiem..że to nie te droższe rybki,każdej szkoda, ale jak by tak poszło 5 pokolcy ufff.no nic nie zrobię,w tym tyg jeszcze reaktor glonowy chce odpalić ale czekam na  to aż trochę to sie przemieli nie wszystko na raz.Nie ma hobby bez strat,czy akwarystyka czy inne to samo;-)

Jak coś to gloniki rosną. W sobotę zaniosłem worek spagetti do skrzydlicy bo bałem się że mi puszkę rozerwie ;-). Od soboty już widać że puszka jest już luźno wypelniona a teraz będzie się zagęszczać. W każdej chwili litr gloników się u mnie znajdzie. Na moje 110l brutto fosfor dopiero podsakuje kiedy wrzucę 3 kostki mrożonki w ciągu doby (taki sobie test wydajności robiłem). Podnosi fosforany do 0,04 a rano następnego dnia jest juz 0,00. To istny wysysacz azotanów i fosforanów. Jak wrzucę jeszcze z 10 szczepek spsów to wywalę odpieniacz. Bo woda zrobi się zbyt jałowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Jak coś to gloniki rosną. W sobotę zaniosłem worek spagetti do skrzydlicy bo bałem się że mi puszkę rozerwie ;-). Od soboty już widać że puszka jest już luźno wypelniona a teraz będzie się zagęszczać. W każdej chwili litr gloników się u mnie znajdzie. Na moje 110l brutto fosfor dopiero podsakuje kiedy wrzucę 3 kostki mrożonki w ciągu doby (taki sobie test wydajności robiłem). Podnosi fosforany do 0,04 a rano następnego dnia jest juz 0,00. To istny wysysacz azotanów i fosforanów. Jak wrzucę jeszcze z 10 szczepek spsów to wywalę odpieniacz. Bo woda zrobi się zbyt jałowa. 

O widzisz to może Iwonka mi da będę chyba jutro w skrzydlicy po redukcje z pompy na węża,zapytam jak nic juz nie będzie dam info na pw,dzięki


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

O widzisz to może Iwonka mi da będę chyba jutro w skrzydlicy po redukcje z pompy na węża,zapytam jak nic juz nie będzie dam info na pw,dzięki

Spoko bo oni cierpieli że mają malo. Nadmień jej, że następnym razem znowu im przyniosę gdyby mieli opory. Tylko jak weźmiesz od nich glon to potrzymaj go 2-3 godziny na rozłożonej folii bo mogą mieć wirki. Przeschnięcie glonu je zabije a spagetti nie ucierpi na tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Spoko bo oni cierpieli że mają malo. Nadmień jej, że następnym razem znowu im przyniosę gdyby mieli opory. Tylko jak weźmiesz od nich glon to potrzymaj go 2-3 godziny na rozłożonej folii bo mogą mieć wirki. Przeschnięcie glonu je zabije a spagetti nie ucierpi na tym. 

Iwonka i Slawek i Bartek to spoko ludzie:-) damy radę;-)ale jak co powołam się na Ciebie:-) przecież tego kilogram nie potrzebuje

:D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2018 o 02:05, tomi1140 napisał:

Wstaw foto sumpa jak to ogarniesz. Filtr glonowy divy?

11747140_20180515_231439.jpg

Reaktor jeszcze bez glonow:-)

11747175_20180515_231429.jpg

Elektryk przypioł mi przedłużacze do płyty stelaża,lampa uv na stałe zamontowana

11747189_20180515_233307.jpg

Tak trochę teraz słabo widać,ale kolorowo:-)

Pienidło pieni aż miło,

 

 

20180515_234741.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti możesz zrobić zdjęcie całości sumpa, zawsze mnie interesuje jak to wygląda razem?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lebcio napisał:

@Beti możesz zrobić zdjęcie całości sumpa, zawsze mnie interesuje jak to wygląda razem?

Jasne,jak wrócę z pracy o 17:)miłego dnia;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę kolorowo. Dość gęsto masz owiniętą taśmę. Sporo światła. Jak z temperaturą?  Ja na swoim filtrze mam przerwy między ledami ok5cm. Temperatura do góry poszła o 1,5 stopnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.