-
Liczba zawartości
4 285 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez dale
-
Coś masz pokręcone z telefonem. też mam samsunga "eskę" - bez problemu łączy mi się z icv-ką, transmisję mam włączoną. Popatrz ustawienia telefonu, może operator Ci wrzucił jakiegoś "antywirusa-firewalla" ? Sprawdź ustawienia sieci wifi... Ustaw ICV we właściwy tryb, bo on może pracować zarówno jako AP jak i przez router... A co ma reset lampy do łączenia ICV-komórka? Tak z ciekawości, to właśnie maxpect jest jedną z niewielu firm, których urządzenia mogą działąć całkowicie niezależnie od internetu. Od samego początku, do końca, jedynie po lokalnym lanie. Większość innych musi "pochwalić się chińczykowi że ją masz". Ale w dobie wszechobecnego fejsbuka itp, kto by tam się tym przejmował.
-
Tak, tylko nie jedzą mrożonek... :{ A sprowadzanie żywego, czy hodowla nie jest dla mnie opcją którą biorę pod uwagę. Wiem że na żywym szybciej rosną, ale ja nie mam warunków.
-
Czy zna ktoś może jakus sklep w Polsce, który oferował by w sprzedaży koniki morskie? Bo podobno są nie do dostania... Kiedyś, asortyment kształtował klient, jeśli klient chciał coś kupić, znajdowała się osoba która to sprzedawała... A teraz sklepy narzekają że nie mają obrotu, ale żeby sprowadzić coś z hurtowni w Europie, to już niekoniecznie...
-
Dzięki płyn nabyłem, przy okazji dokupiłem testy hanki, bo prawie wyszły, a chciałbym na bieżąco sprawdzać:).
-
Dzięki bardzo za informację @katani kupujesz jakiś gotowy roztwór? ps. oczywiście też będę wdzięczny za linkę:)
-
Mam od dłuższego czasu problem z brakiem równowagi pomiędzy azotanami - 3,2 wg. hanki i fosforanami - 0,3 do 0,5 wg hanki. Azotany potrafią spaść nawet do 1. Obecnie używam absorbent fosforu (Microbe-lift wymiennie z Aquaforest - zależnie co jest dostępne w sklepie). Zastanawiam się czy nie dozować azotanów w jakiejś formie, bo byc może obecny poziom jest poniżej granicy możliwości konsumpcji, albo jest na jej granicy. Ewentualnie macie może jakieś inne sposoby na zwiększenie konsumpcji fosforu w zbiorniku? Nie śledziłem tematu od dłuższego czasu, więc nie wiem, może pojawiły się jakieś nowe bakterie/preparaty ? Czy ktoś z Was dozował może azotany? Jeśli tak, to w jaki sposób ustala się bezpieczną dawkę i jakich preparatów? Dzięki z góry za podpowiedzi.
-
Ktoś podpowie w jakim cyklu stosować UV i KZ CC? Czy KZ CC to bakterie, czy tylko pożywka?
-
Lampę UV chciałem odpalić ze względu na ospę jaka się pojawiła. Niezależnie od cyjano. Chemiclean jest skuteczny, ale z uwagi na ograniczenia w obrocie, paru cwaniaków na nim zarabia, nie chcę u nich kupować. Wolę wziąć Cyjano Rx, z tego co wiem, to jest to samo. U mnie dawniej też działało.
-
W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?
-
Najwidoczniej Może spróbuj inną drogą... może wprowadź jakąś modyfikację w refugium, wymuszającą ruch tafli wody? żeby ten film się nie tworzył, a jeśli już chcesz wstawiać kolejne urządzenie pobierające prąd, grzejące wodę itp... słowem komplikować system, to może jakaś pompka wymuszająca ruch wody w komorze? Może nie cyrkulator, tylko nawet prosty filtr gąbkowy, z deszczownicą skierowaną na powierzchnię wody w przeciwprądzie?
-
Jak na oryginalne Opti to trochę za bardzo zielonym kolorem bije na zdjęciu. Ale to typowa praktyka firm, uzywają zwrotu "szkło typu optiwhite", czyli o obniżonej ilości związków żelaza (jak dobrze pamiętam). No ale przy tej wielkości przeszkadzać nie będzie. Właśnie dlatego ja zamawiałem w Szczecinie :).
-
Ja mam obecnie kulki w szerokiej przegrodzie, też tam zbiera sie detrytus, co jakiś czas przy zatrzymanym obiegu mieszam je i podmieniam wodę. Kiedyś miałem ceramikę w filtrze na złoża zraszane od Twistmana, tam był fajny patent, bo co jakiś czas podawałem porcję porcję gravel cleanera i złoże było białe. Filtr pracował na by-passie.
-
Zbiornik, zbiornikowi nie równy być może te rozgwiazdy mają różne temperamenty... przy 800l ja bym spróbował, w sytuacji gdybym miał plagę. W najgorszym razie spróbował podkarmiać mrożonymi pokarmami (widziałem mrożone wężowidła, może by podeszło...). Podobnie miałem z konikami morskimi, sporo pisano i ich wymaganiach żywieniowych czy problemach. U mnie obecnie pływa 5 szt. z drugiego zakupu (ponad 2 i pół roku), pierwsze dożyły ponad 3 lat. Cały czas aktywne i zdrowe. Mimo że źle karmione i za dużo w baniaku... Jerzy, masz niebagatelne doświadczenie, przemyśl samemu temat. Może warto spróbować? ps. witam ponownie po długiej nieobecności
-
Jerzy, trzymam kciuki, ale miej je na oku - u mnie białobrody dorastał z obsadą od czterech centymetrów do ok. 14 i z dnia na dzień zaczął męczyć hepatusa, do tego stopnia że poszedł do dużego basenu u znajomego (białobrody niestety - bałem się że nawet jak wydam hepatusa, to czepi się innych, a mam jeszcze zebrosomę ...)
-
Nie ważne który kadzor rządzi, jeden dobry i drugi lepszy. Ważne że kiedy można było iść w energię ze źródeł odnawialonych i ludzie panele zadzęli stawiać, spadły zyski jedynej i słusznej spólki, no i trzeba było coś z tym zrobić. A ludzie i tak zapłacą. Ale spokojnie, do wyborów niedługo. A na jesieni będą dożynki...
-
Ja używam DesignSpark Mechanical https://www.rs-online.com/designspark/mechanical-software Prosty, darmowy, dużo tutoriali... Pomyśl może nad zamianą wszelkich rurek i kolanek na te z pvc - będzie to na pewno wytrzymalsze.
-
Ale dobrze zaprojektowane i zrobione, a tu widzę przynajmniej jeden błąd który sięzemści za jakiś czas - wadliwie wydrukowana rura zasilająca. Nie tak do końca. Na kanwie filtra powinny narastać glony niższe, ale te niktowate mają to do siebie że się roznoszą. Ja bym ich nie szczepił. Glony i tak zaczną naraswtać same.
-
Tego akurat nie mam, jedynie miałem w rękach. Jest to spora lampka jak na swoją funkcję, bez sterowania. Nic nadzwyczajnego. A w Twojej lampie nie ma takiej opcji? Bo sporo ledowych ma funkcję oświetlenia nocnego. Możesz też na allegro u różnych sprzedawców zamówić np. pasek niebieskich ledów w obudowie, przez całą długość akwarium. dodatkowo, do takiego paska można zastosować ściemniacz do ustawienia właściwej mocy. ps. tunze chyba też robiło coś takiego - oświetlenie nocne.
-
Faktycznie, zapomniałem o tym maleństwie.
-
Też mam taką lampę, świeci nad konikarium o podobnej długości, aby boki były doświetlone, wisi około 20 cm ponad wodą, tyle że ja mam szerszy zbiornik i koronę, więc u mnie światło nie ucieka na boki. Dlatego mam w miarę doświetlone akwarium. Natomiast e drugim mam trzy ethereale. Różnica w równomiernym rozkładzie jest zauważalna, nie przeszkadza, ale jest zauważalna. Może nie miałeś porównania na żywo? Oczywiście w porównaniu do takiego kessila czy innych lamp tego typu, maxpect ma lepszy rozkład światła. Nie zapominajmy że w takich baniakach (niskich) ideałem było by równomierne pokrycie całości zbiornika jednakowym poziomem oświetlenia. A tego się nie da zrobić bez kompromisów (np. wyżej podwieszona lampa i większa moc).
-
Do tak szerokiego baniaka, nie brał bym ani jumpa ani innego punktowego źródła światła. zauważ że aby doświetlić boki, doświetlasz też przód i tył poza zbiornikiem, lampa wisi relatywnie wysoko i aż się prosi o osłony/odbłyśniki na przód i tył. Zauważ że masz tylko 30 cm głębokości, potrzebujesz światła przestrzennego, a nie silnego, dlatego ja bym jednak spróbował iść w lampę opartą na taśmach led, albo modułach cree, ale dużo, różnych i sterowanych. Albo dwa jumpy blue.
-
Kiedyś aquael miał takie 12V przepływowe, nie wiem czy nie nieco większej mocy, miały ośki ceramiczne, coś jak te stosowane w filtrach multikani.
-
Jest to możliwe przy tzw. napędzie idlerowym, to znaczy, silnik ma gumową rolkę, która jest dociskana do powierzchni włókniny na rolce brudnej, no i wtedy będzie zawsze nawijał taką samą ilość włókniny.
-
Znaczy, chcesz powiedzieć, że silnik wykonuje, powiedzmy 10 obrotów i nawija tyle samo włókniny na wałek o średnicy 3 cm i 10 cm?