Skocz do zawartości

SlonaKrew

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    86
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Elblag
  • Akwarium
    900l, 700l plus duuuże w planach;)

Ostatnie wizyty

929 wyświetleń profilu
  1. Tu się nie zgodzę. Obiegówki jebao pracują u mnie non stop 4 lata i nic. Zero awarii. Co innego cyrkulatory, przynajmniej ta ich poprzednia linia, sypały mi się średnio co 6 miesięcy. Kupiłem jakieś 2 mieś temu dwa cyrkulatory jebao z nowej serii, zobaczymy jak pochodzą.
  2. SlonaKrew

    Refugium jak zwał tak zwał

    Kolego, wygadujesz totalne bzdury, nie rozumiesz zupełnie tego co robisz. Ludzie starają Ci się pomóc a Ty brniesz w swoje pomysły. Napisałem Ci to samo, że to bez sensu (jak wielu innych) Ty mi odpisałeś cytuje : "I o to chodzi niech zarasta czym chce, taki jest sens tego mojego refugium." Stwierdziłeś ,że ta ceramika nie jest po to aby rozwijały się na niej bakterie, tylko ma zarosnąć i tyle, bo tak sobie wymyśliłeś. teraz, kiedy kolejna osoba Ci to wytyka, to jej mówisz, że nie bo ta ceramika ma jednak za zadanie namnażanie bakterii, czyli zgodnie z jej przeznaczeniem. Przecież na tej ceramice NIE namnożą się żadne bakterie bo jest pod lampą i zarośnie glonem wapiennym! Twoje działania są bezsensowne. Jeśli sie pyta ludzi o radę to należy się ich trochę słuchać.
  3. SlonaKrew

    Zoanthus wybrzuszony

    zoa jak mają za dużo światła to się raczej zamykają, a nie tak eksponują.
  4. SlonaKrew

    ULNS tymczasowo

    Ja mam zerówki i xenia rośnie w najlepsze.
  5. SlonaKrew

    Refugium jak zwał tak zwał

    Oki. Refugium z makro to świetna rzecz, tysiące drobnicy do oglądania. Niech Ci się rozrasta. Pozdrawiam
  6. SlonaKrew

    Refugium jak zwał tak zwał

    Ok, skoro masz taka fantazję, to masz do tego prawo. Myślałem, że używasz ceramiki zgodnie z jej przeznaczeniem, czyli powierzchnia dla bakterii. Skoro jednak nie (bo tu tej funkcji nie będzie mogła pełnić), to rozumiem, ze dałeś tą całą ceramikę dla ozdoby:) Nasuwa się tylko pytanie, po co ceramika w drugiej komorze jest zraszana????? (otwory od góry ) Skoro założenie wg Ciebie jest takie, że ma zarosnąć glonami wapiennymi, to po co ją zraszać? Zrasza się przecież dla "hodowli bakterii" i dostarczania im subst. odżywczych.
  7. SlonaKrew

    Refugium jak zwał tak zwał

    Wszystko fajnie, bawić się i eksperymentować można, a nawet trzeba, tylko po co robić coś co nie ma żadnego sensu. Ceramikę musisz zabrać, ona zaraz zostanie zneutralizowana przez glony wapienne. Więc sens jej stosowania zostanie całkowicie zaprzepaszczony. Ceramika w komorze z boku także jest za bardzo naświetlona, ona też zostanie zarośnięta przez algi wapienne.
  8. Jeśli nie będziesz miał rozwiniętego wsparcia w sumpie w postaci dużej ilości złoża ceramicznego aby rozbudować sobie biologię to skała Marco NIE nadaje się do akwarium wg mnie. Dla mnie stwierdzenie, że MR jest porowata to jakiś żart. zwykłe nalane formy betonowe. Mam ja w jednym akwarium - 900l W porównaniu do drugiego baniaka, w tym z MR miałem zdecydowanie większe problemy z biologią. Tu przy skoku parametrów (rozpuściły się algi w refugium) skała ta za nic nie dawała powierzchni do bytowania odpowiedniej ilości bakterii. Dopiero po przebudowie w sumpie, nałożeniu naprawdę dużej ilości złoża udało mi się rozbudować biologię do tego stopnia, że w akwa z MR nie mam od dawna już żadnych problemów. Bakterie robią swoje, ale na MR jest ich zdecydowanie za mało. Więc wg mnie: 1. Nie jest wystarczającym siedliskiem dla wystarczającej ilości bakterii. 2. Jak najbardziej może byc stosowana w akwa pod warunkiem rozbudowania złóż w sumpie dla zachowania biologii. Nic do wody nie wydziela, nie oddaje wg moich obserwacji
  9. ja na początku lutego kupiłem bipartitusa, zaraz po wpuszczeniu do akwa (900l) zakopał się w piasku. Niestety już się nie pojawił. Jeszcze po około 8 dniach żył, bo go namierzyłem pod piaskiem. Niestety ani razu nie wyszedł po pokarm.
  10. Nie wiemy jak wyładowanie wpływają na ryby na rafie. Wszyscy tu gdybają..więc jest to kwestia do zbadania:) do dzieła. Jeśli chodzi o akwa słodkowodne, to mogę zdecydowanie potwierdzić, że sztuczne wyładowania ale z dodatkiem symulacji deszczu (krople z deszczownic - zajmuje się głównie paludariami i terra-akwariami, czyli takie połączenie akwarium z częścią lądową z roślinnością np z lasu deszczowego) wpływają na rozród ryb, a często jest to jedyny sposób aby taki rozród wywołać. Udowodniono naukowo, że ryby "wsłuchują się" w uderzenia kropel deszczu o tafle wody.
  11. SlonaKrew

    Labroides dimidiatus - leży

    Dołącze do tematu...kupiłem tydzien temu Macropharyngodon bipartitus... od tego czasu non stop siedzi zakopany w piasku. Wczoraj sprawdziłem, żyje. Nie wypływa jednak. Czy jest szansa ,że jeszcze z niego coś będzie? Kilka dni ok, ale aż tyle czasu? Pierwszego dnia trochę skubnął solowca przy karmieniu, później pogoniły go ryby i się zakopał. Miał ktoś taki przypadek, mogą aż tak długo być zakopane, zestresowane? Rybka przepiękna, żal....
  12. Cześć, bardzo mnie interesuje jak Ci się podoba praca ze sterownikiem, licznikiem przepływu i elektrozaworem od Chińczyka? sprawdza się to rozwiązanie?
  13. Dziękuje, o to mi chodziło! Wpisów na temat jest tam dużo, a tu mam podany ten konkretny o którym mówiłeś
  14. Czy możesz podesłać odnośnik, w k†órym to miejscu jest omawiane? Bardzo mi się przyda bo niedługo będę odpalał Orpheki w baniaku:) a jestem w "rozjazdach" i trochę brak mi czasu na przeszukiwanie całej strony. Dzięki!
  15. SlonaKrew

    Nurkowanie na rafach

    Przypomnicie sobie tytuł tego filmu? Z chęcią zobaczę. Zauważyliście, w niektórych miejscach, ciekawą rzecz a propos koloru korali? Ja często zauważam, że te głębiej położone rafy są bardziej kolorowe, a te na górze wyblakłe. Wg mnie są tego co najmniej 2 przyczyny. Rafy przybrzeżne często rosną w zbyt ciepłej wodzie. Po drugie, te rosnące na płyciznach nie mają takiego ruchu i wymiany wody, jak korale, które rosną głębiej, w dole ściany i przyjmują uderzenia wody z otwartego morza. Woda ta jest też chłodniejsza. Inaczej sprawa wygląda na wyniesionych wysepkach czy atolach na otwartym morzu. Tam rafy są pięknie kolorowe aż do samej powierzchni wody. Rafy takie są jednak non stop obmywane silnymi prądami (duża wymiana) no i woda ta jest chłodniejsza od tej na przybrzeżnych rafach. Tak samo wyglądają rafy przybrzeżne, gdzie prądy są silniejsze. Więc światło światłem, ale ruch wody dostarczający pierwiastków i żarcia jest tym co rafa lubi najbardziej;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.