Skocz do zawartości

Krzysiek K.

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    254
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Krzysiek K.

  1. Obstawiam rurówki,swego czasu miałem ich zatrzęsienie w sumpie ,na zdjęciu widać, że rosły w kierunku przepływu wody.
  2. Zobacz w sklepie Acropora.
  3. Krzysiek K.

    Czujnik ciśnienia

    Witam Ja do kontroli CO2 używam sondy Ph i sterownika ,który mam ustawiony na określoną wartość .Po przekroczeniu tej wartości (wzrost Ph) załącza mi się alarm w postaci czerwonego światła led .Jest to mocna lampa samochodowa i mam ją skierowaną na sufit i jak się załączy to podświetla mi połowę pokoju. Sondę Ph mam oczywiście podłączoną bezpośrednio do reaktora wapnia .Dla mnie najważniejsze jest to ,abym wiedział ,że CO2 dochodzi do reaktora ,a nie czy jest w butli.A Dlaczego? Dam siebie jako przykład ,w reaktorze wapnia mam licznik bąbelków i normalnie jest to niemożliwe, ale kiedyś zatkała się w nim jedna rurka ,gaz przestał lecieć .Ph poszło do góry i załączył się alarm w postaci światła .Domownicy to zauważyli i mogłem szybko zareagować. Pozdrawiam
  4. https://www.bitchute.com/video/HtdMXVdHtg7F/?list=notifications&randomize=false
  5. Krzysiek K.

    Elektro-zawór do RO

    Ja kupiłem tu https://hpcontrol.pl/ ,możesz sobie skompletować taki jak Tobie odpowiada.
  6. Krzysiek K.

    Elektro-zawór do RO

    Witam .Mam dwa zawory firmy HP Control podłączone szeregowo na zasilaniu wody . A dlaczego dwa? Oczywiście ze względów bezpieczeństwa ,jak jeden się zawiesi to trzyma drugi.Jeden zawór ma korpus z mosiądzu a drugi ze stali nierdzewnej.Bez prądowo zamknięte.Dodatkowo dołożyłem do nich "Ekonomizer" aby zredukować grzanie cewki i zużycie prądu podczas pracy. Zawory pracują u mnie dwa lata i jeszcze mnie nie zawiodły,oby tak było dalej
  7. Dwa dni temu postanowiłem przyciąć jedną fioletową akcoporę ,bo za szybko rosła i była zbyt duża,wchodziła na zieloną akroporę i parzyła mi milkę.Odciąłem może z 5 kawałków wielkości ośmiu centymetrów.Na drugi dzień rano patrzę koralowiec w połowie jest już biały,zaczął lecieć od dołu . Co się dzieje?Czyżbym za dużo go przyciął i zrobiła się jakaś infekcja bakteryjna? Dodam jeszcze że ten koral to nie jakaś mała szczepka tylko sporej wielkości koralowiec ,którego mam od początku. Tydzień temu zrobiłem większą (25%)podmianę wody niż dotąd (12%),chciałem trochę odświeżyć , przewietrzyć system .Jeszcze jedna rzecz ,może najistotniejsza ,miesiąc temu straciłem moją jedyną euphyllie przez Brown jelly ,dwa dni i było po koralowcu .Może to ma coś wspólnego z bieleniem fioletowej acropory po cięciu. Acropora zaczęła bieleć po cięciu ,nie przed to jest bardzo ważne. Dzisiaj rano już prawie cała acropora była biała .Nawet jeden kawałek zielonej zaczął bieleć w miejscu w którym się stykały razem,widać to na drugim zdjęciu.
  8. O to właśnie mi chodziło ,wielkie dzięki za linka
  9. Jacek, otwieram Twój link ze zdjęciem.W prawym górnym rogu jest opcja "Pobierz", klikamy i zapisujemy plik.Otwieramy folder z pobranymi plikami ,tam jest nasze zdjęcie.Przeciągamy zdjęcie do naszego postu,dodaj i gotowe. Jak wygląda i z czego zrobiłeś element mieszający kalkwasser ? Chodzi mi o element w środku kalkmiksera,domyślam się że jest tam magnez tylko jak go zabezpieczyłeś przed rdzewieniem?
  10. Wszystko działa jak zwykły komin zewnętrzny ,a w nim mam spływ ,powrót i rewizję która ustala poziom wody w obydwu kominach.Poziom wody w obydwu kominach jest taki sam,metoda naczyń połączonych.
  11. Komin wewnętrzny ma wymiary(bez grzebienia) 40 x 24 x 6cm od szyby .Zrobiłem taki wymiar aby mógł zamontować na nim od środka uchwyt magnetyczny od pompy.Przez otwory woda leci bezpośrednio do komina zewnętrznego, a wywierciłem dwa otwory ze względów bezpieczeństwa , gdyby się jeden przytkał zawsze zostaje drugi.
  12. Moje akwarium też musiałem zaadaptować ze słodkiego na morskie .Na początku myślałem założę pudełko przelewowe i będzie wszystko ok.,ale na samą myśl, że jak pudełko się zapowietrzy i zaleje mi cały dom ,szybko zrezygnowałem z tego pomysłu .Przewierciłem dwa otwory Fi 55mm przez bok akwarium i przykleiłem dwa kominy zewnętrzny i wewnętrzny.Komin wewnętrzny został zrobiony ze szkła dymionego czarnego. Cały obieg wody funkcjonuje bardzo dobrze ,nie miałem z nim najmniejszego problemu.
  13. Od dłuższego czasu zauważyłem ,że przybywa u mnie w akwarium coraz więcej pustych skorupek po ślimakach .Tak sobie myślę że przy moich zerowych nutrienach ślimaki nie mają co jeść .Ale nic z tego,wczoraj dorwałem takie dwa przemiłe "gagatki". Pewno jest ich więcej.Jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych przemiłych stworzeń z mojego akwarium?
  14. Krzysiek K.

    Nasza sól w akwarium

    Od początku Red Sea Salt ,nie widzę powodów by ją zamienić na inną.
  15. Nie mam nic do ukrycia ,bo i po co,goniopora jak i wiele innych koralowców poszło na wieczną rafę .Po części to była moja wina ,bo za szybko wprowadziłem wymagające koralowce do akwarium,ale głównym winowajcą była ta nieszczęsna skała.Po co tygodniowym czyszczeniu (przedmuchiwaniu)pseudo skały miałem mleko w akwarium.Bardziej wymagające korale nie miały prawa tego przetrzymać ,ale to wszystko teraz wiem.Gdybym miał wcześniej tą wiedzę co teraz ,to bym tak długo nie czekał z wymianą skały ,tylko bym działał.
  16. Dziękuje W całym systemie jest około 55kg skały , 20kg w akwarium reszta w sumpie.
  17. Nie ma czym się chwalić . Rok czasu straciłem na walce ze skałą marko rock,po prostu w niektórych miejscach się rozpuszczała .Gdy niektóre kawałki rozłupałem ukazała się taka biała jakby glina .Co tygodniowym przedmuchiwaniem skały tylko destabilizowałem cały system.W końcu straciłem cierpliwość i wyrzuciłem całą skałę do kosza. Do akwarium zakupiłem naturalną skałę fiji pukani i to był strzał w dziesiątkę.Operację wymiany skały przeprowadziłem na żywym organiźmie tzw.wyrzyciłem starą skałę i włożyłem nową,podłoże i woda pozostała .Oczywiście nie obeszło się bez ponownego dojrzewania i strat w obsadzie.W akwarium pozostały proste koralowce i nareszcie wszystko zmierza w dobrym kierunku.
  18. Krzysiek K.

    Euro 2020

    W zagranicznych klubach zarabiają Ojro to grają ,a u nas złotówki. Jaka płaca taka praca.
  19. Mnie wyszło trochę inaczej https://pl.webqc.org/molecular-weight-of-NaH2PO4.html Procent masowy fosforu w nawozie 25.8164 % http://holenderskie.pl/?m=6/a/kalkulator_pmdd_p Stężenie pierwiastka w akwarium 600 l po dodaniu 1ml nawozu 0.004302 mg/l (ppm)
  20. Miałem identyczną sytuację .Pompę wysłałem do serwisu Aqua Trendu ,problemem było zła osiowość pompy względem silnika i dlatego tak stukało.Cała operacja trwała tydzień czasu.
  21. Asteriny: Małe rozgwiazdy, zwykle rosną do około 1 cm średnicy. Żywią się glonami i raczej są nieszkodliwe, choć niektóre zjadają zoanthusy. Bywa, że nadmiernie się rozmnażają i stają się plagą w akwarium. http://pl.reeflex.net/kategorie/76.html#asterina
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.