Jump to content

klossowski

Klubowicz
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by klossowski

 1. klossowski

  Krewetka

  Po wylince krewetka jest bezbronna i nie siedzi w swoim zwyczajnym miejscu tylko często w jakiejś szczelinie skalnej.
 2. Makroporowy można używać stale.
 3. No ta moja to większa od niego jest, spasła się strasznie, bo u mnie tylko malutki garbik był do karmienia i ciężko mi było dla niego porcje jakoś równo odmierzać więc wszystkie odpadki zżerała krewetka
 4. Szamie to mało powiedziane, jest gruby jak beczka i już większy od garbika, jak tylko wyłączę pompy, to od razu jest na środku baniaka i czeka pierwszy w kolejce, ale to straszna pierdoła i coś mi się wydaje, że te opowieści o tym, że on poluje na krewetki są lekko przesadzone, dzisiaj kuekenthali go napadła przy jedzeniu i uciekał aż się kurzyło, nie wspominając o tym, że krewetka mu ciągle wszystkie najlepsze kąski podbiera
 5. Aktualizaja: Nowi mieszkańcy: Haliclona: Ropuch: Zielsko:
 6. Po 10 dniach kompletnego zastoju, wreszcie odwiedzili mnie pierwsi goście Ale warto było czekać, okrzemki ruszyły
 7. Centropyge aurantia nie tylko gąbki zeżre, ale nawet Xenię potrafi skubać
 8. Ja bym obstawiał, że było odwrotnie, najpierw opadł czujnik, a potem obniżył się poziom wody
 9. A czemu on taki wysoki? Nie będziesz miał niewygodnie sięgnąć tam łapą po cokolwiek?
 10. Pod warunkiem, że zatrudnisz kogoś, kto tę solankę wcześniej przygotuje A tak na poważnie, to jak ją będziesz wlewać czy pompką, czy ręcznie to nie ma żadnego znaczenia, ważne żebyś miał wygodnie, bo to czynność powtarzalna co tydzień Ps. Baniak bardzo fajnie na tej szafce wygląda, jak kolumna:) Ja bym jeszcze jakieś tło przykleił na te szyby od ściany.
 11. Jak baniak ma 25 cm wysokości, to otwór na powrót wyjdzie Ci gdzieś 15 - 20 cm od dna (w zależności od konstrukcji panela), pompa ma ponad 10 cm wysokości, więc może być problem z podłączeniem (kolanko, łącznik mają swoją długość), ale tak jak pisałem, powrót możesz dać rurką nad panelem i żadnego problemu nie będzie.
 12. Jest możliwe, @Słony leszcz tak niedawno zrobił:-) Oczywiście można kupić dłuższy baniak i wkeić panel, ale przy tej wysokości akwarium może być problem z podłączeniem pompy, chyba że dasz powrót górą bez wiercenia otworów, wówczas problemu nie będzie. Ja zrobiłem u siebie tak:
 13. 50 cm wysokości? Ciekawy wymiar A jakieś zdjątko może? Ps. Ta lampka 20W nie będzie za słaba na 60 litrów i taką głębinę?
 14. klossowski

  Filtr osmozy

  Tak, ale żywica to wyciągnie. 4 sekundy to wielkiego znaczenia nie ma. Ja przed użyciem swojego zestawu zaczynam od przepłukania membrany poprzez zdjęcie ogranicznika przepływu, bo zauważyłem, że u mnie jakiś osad z filtra węglowego leci po postoju.
 15. No ok, pływak jest najlepszy, bo pokaże względne różnice. Pytanie jakie są te różnice i czy patrzysz na pływak pod tym samym kątem Najlepiej nabierz wody z akwa i z tej długiej komory sumpa do dwóch identycznych pojemników i dokonaj pomiaru w tych samych warunkach:)
 16. A jakie są wartości tego zasolenia i czym mierzysz?
 17. Witam ponownie:) Dolewka u mnie już złożona i pięknie chodzi, ale mam jedno pytanko do @magu, ona u mnie włącza się co 20-30 min na 1 sekundę. (baniak 100l, czujnik umieszczony w panelu o pojemności koło 10l) Czy gdybym wprowadził taką modyfikację do kodu, pompa będzie rzadziej się włączać?
 18. Bez znajomości realnego zasolenia, NO3, PO4 i mikro, to tylko wróżenie z fusów.
 19. za http://www.salinityremotesensing.ifremer.fr/home: Globally, corals occur in a salinity range between 32 and 40 PSU (practical salinity units), although coral reefs also thrive in exceptionally high and low salinity conditions. More important than average salinity concentrations, however, are sudden decreases in salinity due to high freshwater input by rivers or torrential rains. Decreased salinity is seen as a second factor for the disappearance of massive coral reefs in front of large river mouths. Za reefhub: "Akwarium z koralami miękkimi – tu już zaczynamy mówić o zbiornikach rafowych, choć konsumpcja Ca i KH jeszcze nie będzie duża. Jeśli w takim akwarium trzymane są tylko te korale miękkie, które nie wyróżniają się ekstremalnymi kolorami – prosta sól i suplementacja spokojnie zdołają zaopatrzyć korale w podstawowe pierwiastki, jeśli jednak zainteresujemy się mocno kolorowymi zoanthusami czy rico, wtedy musimy rozważyć bardziej specyficzne dodatki pierwiastków śladowych, które wspomagają produkcję białek odpowiadających za konkretne barwy czy zjawisko fluorescencji."
 20. No to sól można wykluczyć, według mnie pozostaje tylko szczegółowy test wody...
 21. Pytanie, czy to ta sama seria, bo ja używałem Colombo Pro Reef, która ma świetne opinie, a mi się prawdopodobnie trafiła jakaś wadliwa partia, chociaż tego na 100% nie wiem, bo testów samej solanki nie robiłem. W każdym razie ICP powinno dać jakieś wskazówki.
 22. Robiłeś ICP? Sól od tego czasu ta sama? Ja miałem podobnie, zrobiłem test i się okazało, że mam prawie wszystkie micro poniżej normy, zmieniłem na inną sól i prawie wszystko odżyło. Chociaż u mnie zwykłe zoa typu watermelon itp. ledwie żyją, a Rasty plenią się jak jakieś chwasty, jak widzę ceny w sklepach tego zoa, to mnie śmiech ogarnia
 23. Wydajność membrany dużo bardziej zależy od ciśnienia i temperatury. Montując dodatkowe prefiltry wydłużysz głównie żywotność membrany.
 24. Jest: https://reefshop.pl/pl/p/Dozownik-do-akwarium-Kore-5TH-Starter-Edition-Pacific-Sun-/6251
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.