Skocz do zawartości
ejerzyk

[200] ejerzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem posiadaczem lampy LED 150W, która przyleciała do mnie prosto z Chin. Muszę powiedzieć, że światełko jest rewelacyjne, kolor wspaniały, bliki niesamowite, moc świecenia super.

Proszę zobaczcie zdjęcia (skała na razie jest tylko zwalona do środka i to jest to 20 kg od Premiero, reszta przyjdzie podczas przeprowadzki z małego i wtedy powstanie jakaś sensowna kompozycja aquascapingowa):

0109201101.jpg

0109201102.jpg

0109201103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem spore zakupy u Marcina1982 (POLECAM!! - dzięki Marcin), tak więc mam już odpieniacz AM Turboflotor Blue 1000, pompę NJ3000 i hydraulikę. Wczoraj zdążyłem tylko złożyć odpieniacz, bo nie zasnąłbym, gdybym nie sprawdził, że zmieści się w szafce, a dzisiaj poskładałem resztę. Teraz pozostało mi tylko jeszcze wyprodukować więcej wody i niedługo obieg zastartuje! :)

0209201101.jpg

0209201102.jpg

0209201103.jpg

0209201104.jpg

0209201105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle. Brawo za sump. 2 komory w tym duża na pompę to naprawdę dobra decyzja.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wszystko ładnie sobie już pokleiłeś i złożyłeś odpieniacz :) :) a tak się tego bałeś hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle. Brawo za sump. 2 komory w tym duża na pompę to naprawdę dobra decyzja.

Mówisz serio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jak sobie żartuje czy jestem złośliwy to tego przecież nie kryję. A tutaj sump zrobiony jak należy - przejrzyście, bez zbędnych komplikacji. Komora pompy na tyle duża że najprawdopodobniej odbierze całą wodę która się cofnie po wyłączeniu pompy. Dzięki temu nie podnosi się poziom w komorze odpieniacza i ten nie przeleje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z pomocą mojej wspaniałej żonki wszystko z małego akwarium zostało przeniesione do dużego. Na razie koralików za dużo nie ma, więc jest łyso, ale za to jest miejsce na następne! :) Zdjęcia tak pod kątem zrobiłem, bo na wprost w ogóle nie widać głębii, a akwarium najczęściej właśnie jest oglądane tak jak na zdjęciach.

dsc1862resizex.jpg

dsc1864resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Jerzyk jestem pod wrażeniem!! Akwarium zapowiada sie super.Mam pytanie tło w zbiorniku masz czarne czy granatowe ?? Możesz zdradzić gdzie je kupiłeś? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wpadnij do mnie to coś Ci wpadnie do baniaka.:welcome:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Super, że się podoba.

@Maxevans: Nie mam tła, bo akwarium jest oglądane z trzech stron. Tylko jeden z krótszych boków mógłby mieć naklejone tło, ale przez całkowite wew. odbicie i tak nie widać co jest za szybą, więc zrezygnowałem z naklejania.

@BAU: PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Borsuczino na razie mały jeszcze jest (7-8 cm), ale z niego niezły łakomczuch i szybko nabiera ciałka. Na tym zdjęciu jeszcze widać, że ma poskubane płetwy po ustawkach na tle rasowym, które miały miejsce w sklepie, ale do dzisiaj już się prawie wszystko ładnie zagoiło.

Zoa są świetne - polecam ten gatunek, bo rośnie rewelacyjnie, a wygląda jeszcze lepiej, a poza tym czerwonego w akwa rafowym nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze postepy Jerzyka sa imponujace i bardzo mi sie jego podejscie do morszczyzny podoba. Pomijajac fakt ze jest moim krajanem to jest jednym z kilku nowych morszczakow ktory szybko lapie o co chodzi, czyta forum, nie zadaje glupich pytan a do tego szanuje zycie zwierzakow. Jerzyk - plus ode mnie za caloksztalt


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam pokazać, jak hystrix podrósł u mnie przez niecałe 5 tygodni. Niestety nie mogę zrobić podobnego porównania dla innych koralików, bo nieco je poprzestawiałem i nie widać tego na zdjęciach. Ale nawet ja wpatrując się codziennie w akwa widzę, że rosną, więc chyba jest nieźle. W każdym razie hystrix:

24 września:

46219888.jpg

28 października:

dsc2377resize.jpg

@Dawid: Z odpieniacza jestem zadowolony (poza tym widać po hystrixie, że korale raczej też), a mocniejszy pewnie byłby lepszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko albo robisz dziwnie zdjęcia (źle ustawiony WB) albo ten hystix poza przyrostami zmienia kolor... raczej w zła stronę...

ze zdjęcia na zdjęcie robi się bury... lub jak kto woli brązowy.

parametry wody albo światło nie "kwaszą" no chyba, że tylko zdjęcia nie "kwaszą" i to by było najlepsze rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu3754: razem z solą Reef Crystals. Podmianka 15l co tydzień wystarcza, żeby utrzymać Ca 430 i Mg 1350. Jedynie dodaję buffor KH Alkalin8.3-P Brightwella, bo KH spada pomiędzy podmiankami.

@kubek_77: WB w aparacie mam auto, a ustawiam w kompie. Na obu tych zdjęciach był taki sam. Na drugim było mniejsze wysycenie i konktrast, ale już to poprawiłem. Zmieniły się też trochę warunki oświetlenia, bo w "między czasie" podniosłem lampę o 13cm. Poza tym na drugim zdjęciu koralik jest mocno otwarty, więc na kolorystykę wpływa szarość polipków, ale dzięki za uwagi. Teraz różowość jest zachowana. Gdyby schował polipki byłoby to widać jeszcze lepiej, ale nie będę go stresował do zdjęcia. Może też być taki efekt, że miał za dużo światła, ale teraz lampa jest wyżej, Euphylki pompują się bardziej, więc pewnie hystrix też nabierze koloru. A Montipory digitaty, które stoją kawałek dalej są wybarwione super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek wydaje mi sie ze hystrix na drugim zdjeciu jest bardziej otworzony stad ta roznica.

Jerzyk jesli Ci tak spsy rosna to kontroluj regularnie Ca i kH


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.