Jump to content

michalzgierz1989

Szlachta Morska
 • Content count

  1320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

1 Follower

Kontakt

 • Skype
  cebul111

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zgierz
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo,Komputery,Akwarystyka,Fotografia,Rowery i wiele innych :)
 • Akwarium
  95*50*45 + Sump przeniesione 24.08.2016

Recent Profile Visitors

3623 profile views
 1. michalzgierz1989

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  Tomek, ja tego typu imprezę to mam praktycznie co tydzień w mieszkaniu kolegi, projektor na ścianę i można pogadać i coś obejrzeć czy coś, wypić choć za tym nie przepadam, Ustroń lubię bo lubię kontakt z naturą i ogólnie góry, będę mobilizował inne osoby żeby pojechały, w Sobotę nastawie się tym razem na wypad rowerowy, do Wisły bo tam jeszcze nie byłem, a nie jest daleko to się wybiorę. Bo rower tym razem na pewno zabiorę :-)
 2. michalzgierz1989

  DAB+ - Radio Cyfrowe

  Nowości na kanale 10A w Warszawie Odbiór cyfrowy 130 KM od nadajnika
 3. michalzgierz1989

  Akwarystyczna Sobota w Łodzi

  Wraz z nastaniem jesieni, ponownie startujemy z otwartymi sobotami w Łódzkim Stowarzyszeniu Akwarystów i Terrarystów w Łódzkim domu Kultury ul. Traugutta 18 pokój 09 (w podziemiach), najbliższy termin to Sobota 23.11.2019 o godzinie 16:30, w planie luźne rozmowy na tematy akwarystyczne i nie tylko, zwiedzanie ekspozycji, pokaz filmów z naszej biblioteki. Kolejne terminy będą podawane później.
 4. michalzgierz1989

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  Ja podejmę decyzję jak będzie wiadomo jaka będzie aura za Oknem, jak by miało padać to odpuszczę bo nastawiam się też na wyjście w góry.
 5. michalzgierz1989

  Oceanika - Kompleks świętokrzyska polana

  Pierwszy rodzinny zlot Akwarystów Morskich odbył się w dniach 18-20.10.2019, Składał się z części edukacyjnej jak i rodzinnej, Chłopaki z Oceaniki oraz Mariusz Frej stanęli na wysokości zadania żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik,dlatego zasługują na osobny temat, wystawa składa się zarówno z Akwariów Słodkowodnych jak i Morskich, nie jest to typowy sklep nastawiony na sprzedaż nie mniej gdy coś na ekspozycji wpadnie nam w przysłowiowe oko to jest możliwość zakupu, cały ośrodek znajduje się w pobliżu lasu, który jest pełen grzybów jak i ciekawej fauny i flory, za rok planowana jest kolejna edycja, myślę ze warto się wybrać i posłuchać ciekawych wykładów co pozwoli uniknąć nie potrzebnych błędów, popełnianych dość często w Akwarystyce, relacja pojawi się również w Magazynie Akwarium i tam będą zdjęcia z prelekcji, jak i wszystkich uczestników. Film z Oceaniki
 6. Ja również dziękuję Mariuszowi w imieniu swoim jak i kolegów z Łódzkiego Stowarzyszenia Akwarystów i Terrarystów, ci co nie byli nie wiedzą co stracili :-) w wolnej chwili wrzucę fotorelacje dla tych którzy nie posiadają jeszcze konta na FB :-)
 7. michalzgierz1989

  Morze Śródziemne Menton - Lazurowe wybrzeże

  Kolejne zdjęcia z wypadu wrześniowego Modraszek Zatoka Menton od strony Włoch Widok na wybrzeże od strony Monako Gniazdo szerszeni w ziemi Zatoka wieczorem Modraszek Mimoza Lokalny sklep zoologiczny Widok na Monako Widok na Menton Port w Monako Wejście od drugiej strony do Oceanarium w Monako Jahty Instalacja odprowadzającą wodę z oceanarium Trzy najciekawsze książki, autorstwa Steven Weinberg i Francois Libert, TOM 1 - Zielona Bezkręgowce cena 37 E, TOM 2 - Żółty Ryby cena 39 E, oraz Niebieska Fauna i Flora Morza Śródziemnego cena 35 E Widok na Menton z Autostrady Widok z Balkonu na najwyżej położoną restauracje Film 1 Film 2 Film 3
 8. michalzgierz1989

  Akwarium 2019 :) konkurs :) Wygrane!

  1 miejsce dla Artura @Artur Tokajuk 2 miejsce dla Krzysztofa @fidelart 3 miejsce dla Krzysztofa @=Fresz= 4 miejsce dla Tomasza @Alfik1980 wszystkie za bogactwo kolorów
 9. Od nas jedzie na pewno Marek, Sławek, Ja, Andrzej, Bogdan, Jurek i Błażej z dziećmi, ale docelowo może pojawić się jeszcze więcej osób, na pewno Marcin będzie miał widownie :-)
 10. michalzgierz1989

  Acquario di Genova - Oceanarium w Genui

  Wiktor jak długo masz akwarium morskie ? Bo ja mam 8 Lat i mam też kontakt z osobami które mają zbiorniki od czasu gdy tak naprawdę sprzętu jeszcze nie było, i te słowa nie są wyciągnięte z kontekstu tylko potwierdzone własnymi doświadczeniami. Przeciętna długość życia Chelmona w Akwarium domowym wynosi od 6 Miesięcy do 12, owszem zdarza się że pływa i 3-5 Lat ale to są wyjątki, tak samo Forcipiger, na Palcach dwóch rąk można policzyć Chetoniki które nie sprawiają większych problemów w wykarmieniu. Kolejna sprawa to sposób połowu, Ryba złowiona siecią nie ma zatrutych wnętrzności i przez co może być jej łatwiej, przystosować się do życia w akwarium, najlepiej do tego celu wybierać osobniki jak najmłodsze, im starsze tym będzie gorzej.
 11. michalzgierz1989

  Morze Śródziemne Menton - Lazurowe wybrzeże

 12. michalzgierz1989

  Acquario di Genova - Oceanarium w Genui

  relacja z Oceanarium w Genui, początkowo planowałem nagrać jeden długi film, jednak stwierdziłem że nagrywanie korytarza nie będzie miało sensu.. Obiekt jest ogromny jednak ekspozycja nie jest aż taka duża nie mniej wszystko jest zadbane i w dobrej kondycji, na najciekawszą uwagę zasługują Delfiny zbiornik dla tych ssaków jest zdecydowanie za mały. W internecie można poczytać sporo różnych informacji na temat tego Oceanarium że są ogromne kolejki itd a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Na cenę też trzeba uważać bo na stronie podają 18 Euro, a faktycznie jest inna, podobnie jak w Monako również tutaj woda jest pobierana i odprowadzana do morza, mają piękne Chelmony i Forcipigera nie do utrzymania w domowym akwarium przez dłuższy czas, nie mają gatunków typu Pygoplites Diacanthus i innych ryb które są w handlu ale nie są do utrzymania. Parametry wody która zasila oceanarium Film 1 Film 2 Film 3 Film 4 Film 5 Film 6 Film 7 Film 8 Film 9 Film 10 Film 11 Film 12 Film 13 Film 14 Film 15 Film 16 Film 17 Film 18 Film 19 Film 20 Film 21 Film 22 Cała fotorelacja jest dostępna na grupach na FB https://www.facebook.com/groups/LSAiT/ Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów https://www.facebook.com/groups/1841306882808213/ Akwarystyka Morska - Łódzkie https://www.facebook.com/groups/1519686344747404/ Akwarystyka Morska Polska - ogólnopolska grupa akwarystyczna
 13. LSAiT również w Sobotę się pojawi, ale kto to nie wiem jeszcze ale w planie mamy zwiedzanie Oceaniki,
 14. Jak by ktoś chciał zobaczyć transmisję na żywo z Wykładów to jest dostępna na YT
 15. Video relacja z targów, wczoraj był bardzo mały ruch, ale też głupota robienie dwóch imprez targowych w jednym czasie co odbija się zwykle na frekwencji w dobie internetu na dwóch imprezach.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.