Jump to content

twistman

Klubowicz
 • Content count

  1078
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Zainteresowania
  Akwa, Motocross i kilka innych :-)
 • Akwarium
  800 L SPS+, 480 L Miękkie

Recent Profile Visitors

3187 profile views
 1. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  dzięki Panowie za dobre słowo :-)
 2. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Dzisiaj udało się zrobić kilka zdjęć lepszym niż zwykle sprzętem. Słabo go jeszcze ogarniam ale kilka fotek wyszło fajnie :-)
 3. twistman

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Jak dla mnie zbiornik REWELACJA! Brawa sie należą, bo to już jest Hi Level..
 4. twistman

  Filtr wewnętrzny na media!

  myślę że idziesz dobrym tropem. Przepływ to jedno (tu akurat jest wymuszony przez kolumnę filtra) drugą sprawą jest to, że jeżeli ustawisz lekką fluidyzację złoża to będzie ono lepiej obmywane i będzie pracowało całą swoją powierzchnią. W skarpecie wygląda to nieco inaczej... Nie fluidyzuj za mocno bo np. węgiel będzie się ścierał i pylił. Złoże powinno się leniwie poruszać w filtrze.
 5. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  co do AEFW to na razie mam spokój.. Głównie dbam o poprawna kondycję koralowców. Daje tez caly czas podwójna dawkę dzienną KZ Flatworm Stop. Ale chyba najważniejszym czynnikiem było to że przez długi okres czasu 2x dziennie stosowałem tzw. "Turkisch Pipe ? :-)" - polegało to na mocnym omiataniu każdego z korali strumieniem wody z dużej gruszki z rurą... Na poczatku odpadały jak szalone i ryby nauczyły sie je zjadać. Ba.. mam wrazenie że czekały na nie jak na schabowego.. Pomijając to, że po pewnym czasie obok gruszki, zaraz po jej włożeniu do akwarium znajdowały sie wargacze to zauważyłem że prym w pożeraniu FW z ryb, których bym o to nie podejrzewał wiodły Gramma Loretto i Białobrody. Później odpadało juz dużo mniej ale wargacze zasmakowały w rarytasach i non stop poszukiwały robali bezpośrednio na akrach.. Teraz juz nic nie odpada... a z losowo wybranych szczepek nic nie odpada również przy dipowaniu :-) Jaj też nigdzie nie widać. Mocno zainfekowane korale zaczęły bardzo fajnie się odbudowywać. Tak więc jestem dobrej myśli.
 6. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Swoją drogą te KZ New Generation nieco mnie zadziwiły...In plus. Są potężnie jasne i białe. Znacie może odpowiednik tej temperatury barwowej w innych markach np. Giesseman lub ATI? Ciekawy jestem czy wogóle ta świetlówka ma swój odpowiednik u innych producentów?
 7. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  aha, rzeczywiście Fresz to też Krzysiek :-) Sorki nieco się pogubiłem :-)
 8. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Norbert, nie rozumiem z czym się nie zgodzisz? Przecież nie napisałem że mam wyprane kolory przez światło :-) Ogólnie nie mam wypranych wg. mnie i tak jak napisałem, do tego dąże żeby nie były. Normalną sprawą jest to, że nie tylko światło jest odpowiedzialne za jasny kolor koralowca i nie wypada mi tego w żaden sposób negować ...
 9. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Światło to jedyny element z jakim non stop kombinuję... Konfiguracja świetlówek potrafi równie dobrze zmienić się co pół roku jak i co 2 tygodnie. Ciągle nie jestem zadowolony - chociaż jestem już coraz bliżej... idąc za przykładem Pawła @Fox, od przedwczoraj np. świecę: 0. LED BAR - na 4 kanałach - traktuję to jako dopał śwaiatłem Ledowym (kolorami) dla oka... 1. kz new generation 2. giesem. super purple 3. ati blue plus 4. kz new generation 5. kz new generation 6. ati blue plus 7. giesem. super purple 8. kz new generation @dadario jest biało, inaczej, ale bardzo fajnie i MEGA JASNO... tak niektóre są jasne, ale ogólnie staram się nie dopuszczać do totalnego wyprania kolorów -po prostu nie lubię takich koralowców, które tylko w zbliżeniach na foto ładnie się prezentują a oglądając cały zbiornik z pewnej odległości wszystko wydaje się szarawe lub niebieskawe.
 10. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  mała aktualizacja ze zdjęciami:
 11. Witam

  Chciałem się dowiedzieć czy dało by radę kupić u Państwa jedną część do waszego dopieniacza Twistman Integra 100. Jeśli tak to jaki koszt by był jej ? Pozdrawiam

   

  Bez tytułu.png

 12. twistman

  Radiator

  zajrzyj na piekarz.pl
 13. twistman

  SPS [Fox]

  wzór do naśladowania Mam szczęście od czasu do czasu oglądać to akwarium na żywo i jest jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach.
 14. twistman

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Ostatni filmik i będzie grubsze "przemeblowanie", a właściwie to już w toku...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.