Skocz do zawartości
BzykU

Coś idzie nie tak . ( A R M A G E D O N )

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fajne jest to iż nadzieja umiera ostatnia .

A szczerze to już ona mi nawet trochę podumarła była  .

A tu pisze na forum i super jest naprawdę w tym kraju wiele osób które potrafią człowieka na duchu podnieść , a już nie wspomnę o tej super pomocy jaka dają tacy koledzy jak :

" Dla syna "  oraz  " Morszczak-2009 "

Nie umniejszając innym oczywiście .

Zaczne od tego testu znajdę dość czyste jakieś opakowanie i postaram się nabrac w nie wody i wysłać z pomocą chyba kolegi z Bielsko Białej.

Podaj mi może numer konta to wyśle tobie środki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BzykU napisał:

Ale ok więc jak wziąć jakieś fiolki trzeba sobie załatwić .

Adres i ten kod miec tak ?

idx do apteki po pojemniki na mocz, takie czyste sterylne do badania. One są szczelne, zalej, napisz nr próbki, i wyślij na adres...

Marinlab
ul. Starowiejska 18
32-800 Brzesko
POLAND


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BzykU napisał:

Dokładnie .

Z tym kursem to trochę lipa .

Ale ok więc jak wziąć jakieś fiolki trzeba sobie załatwić .

Adres i ten kod miec tak ?

a ile się z to płaci i który ma byc ten test . Mają jeden na wszystko ?

 

 

Ja mam test na wodę z akwa. Mogę podesłać Ci kod. Musisz go wysłać na adres ze zdjęcia. Kod musi znaleść się na próbce z wodą. Nie posiadam testu podwójnego tj solanka/rodi

Screenshot_20181027-231306.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok Marek .

No jak ja kupowałem to miałem takie a nie inne problemy i kupiłem przy okazji składniki do wyprodukowania własnego roztworu mam go teraz cały litr i w cholere  zapasu surowców do produkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile go lałeś z ciekawości?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pojadę do apteki i poprosze o takie jakies płaskie. bo mam jeden taki na mocz  mam (małe dzieci na przychówku  )

Ale jest dość gruby ten pojemnik .

 

teraz tak nie pamiętam ale jakieś 5 ml. na dobę czy na 2 dni ale teraz kurde dałem 3 krople !!

 

3 minuty temu, dla syna napisał:

Ja mam test na wodę z akwa. Mogę podesłać Ci kod. Musisz go wysłać na adres ze zdjęcia. Kod musi znaleść się na próbce z wodą. Nie posiadam testu podwójnego tj solanka/rodi

ok wystarczy na solanke oczywiście 

raz kiedyś robiłem w tritonie ale w tej sytuacji tak bedzie chyba najlepiej .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn lugola się leje kroplę na 100l na tydzień. 1ml = około 20 kropli.

Zrób dużą podmiankę, bo i tak jak ci wszystko leci to biologię rozchwiałeś, a potem wyślij twodę do testów. Teraz pytanie, czy wodę do testów pobrać przed, czy po podmiance. Przed zobaczysz co jest teraz, a po, to czy podmianka coś pomogła.

W sumie to nie wiadomo, co się stało, czy to na pewno jod. Nie miałeś przyduchy w akwarium na przykład? To też może narobić bałaganu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale czemu np jak nie lałem go, no ja wiem może 3 miesiące wcale,  mógł on zaszkodzić w ilości znikomej ( 5 kropli czy tam 1 ml.)  na moje 600 l. ?

czy on tak naprawdę tak długo utrzymuje się w wodzie ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BzykU napisał:

Podaj mi może numer konta to wyśle tobie środki .

 

Masz na prv. Przelewu nie rób. Poprostu na spokojnie jak już opanujesz sytuację i zakuposz sobie test, odeślesz mi swój kod :-) 

Edytowane przez chwialek
nauczę was cytowania tresci ważnych a nie całości wypowiedzi... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok 

No zimnego Ciechana prosto z browara to juz masz na pewno u mnie .

Pytanie tylko kiedy bede jechał na narty do austri to zawine po drodze .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BzykU napisał:

 

Pytanie tylko kiedy bede jechał na narty do austri to zawine po drodze .

 

Hehe, spoko zapraszam. Zima niebawem ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też sobie od razu pomyślałem .

Ale ok bieżące sprawy na razie trza łatwić .

Aż mnie przeraża myśl że heniochus ocealarisy i Stary zoim Hep padły z przedawkowania .

Nie wspominając innych zwierząt i koralowców .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij zarejestrować próbki na stronie marinlab. 

A masz może klimatyzator nad akwarium? Słyszałem o przypadku, że czynnik chłodzący z klimatyzacji kapał do zbiornika i wszystko padało. W icp nic nie wychodziło bo czynnik ten szybko parował i nie pozostawiał śladu po sobie. Ale spustoszenie zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuacje po przeprowadzce do nowego akwa

jesli slimaki tez juz zdychaja i ogolnie wszystko pewno masz amoniak, jesli korale zdychaja to najpierw poleca ukwiały i korale twarde potem lpsy i miekkie.

Jesli ukwiały smierdza to nawet sie nie zastanawiaj to juz zgon i najlepiej jesli dalej beda nowe korale zdychac sproboj moze komus na przechowanei to dac a najlepiej zrob wszystkie domowe testy co masz i pokaz wyniki zasolenie tez moze problem byc gdzies indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro robie wszystkie testy co mam .

i łapię wode do próbki .

Kolega przekazał mi już kod zarejestrowałem i jutro wyślę próbkę do laboratorium. 

a testy proste wstawię jutro 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dla syna napisał:

Nie zapomnij zarejestrować próbki na stronie marinlab. 

A masz może klimatyzator nad akwarium? Słyszałem o przypadku, że czynnik chłodzący z klimatyzacji kapał do zbiornika i wszystko padało. W icp nic nie wychodziło bo czynnik ten szybko parował i nie pozostawiał śladu po sobie. Ale spustoszenie zrobił. 

Nie jest możliwe to co napisałeś. Czynniki chłodnicze stosowane w klimatyzacji, czy to R407 czy R410a w pokojowych warunkach są gazami. W ciecz zamieniają się po sprezeniu w układzie chłodniczym. Jedyna rzecz, która mogła kapać to skropliny czyli para wodna z wszelkimi zanieczyszczeniami, która wykrapla się na parowniku klimatyzatora. 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rafael31 napisał:

Nie jest możliwe to co napisałeś. Czynniki chłodnicze stosowane w klimatyzacji, czy to R407 czy R410a w pokojowych warunkach są gazami. W ciecz zamieniają się po sprezeniu w układzie chłodniczym. Jedyna rzecz, która mogła kapać to skropliny czyli para wodna z wszelkimi zanieczyszczeniami, która wykrapla się na parowniku klimatyzatora. 

Na złączu był wyciek. Kapało z rurki raz na jakiś czas. Co w tym dokładnie było, nie mam pojęcia. Icp nic niepokojącego nie pokazało. Ale to wystarczyło żeby zabiło życie w zbiorniku. Z tym przypadkiem miał do czynienia serwis ze Skrzydlicy jakiś rok temu. Rurka w tym miejscu zamarzała, a jak sprężarka się wylaczała to kapało do zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W układach chłodniczych oprócz czynnika krąży olej i to on najprawdopodobniej kapał skoro wyciek był z przewodu. Czynnik momentalnie by odparował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja też lalem Lugola i to sporo za dużo. ICP pokazał 10krotnie przekroczona normę ale nic nie padlo z rybek i korali. Niektórym koralom dodało brązu i to wszystko wiec szukalbym może gdzie indziej. Lalem 3krople codziennie na 650litrow btw


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgar napisał:

Ja miałem podobna sytuacje po przeprowadzce do nowego akwa

jesli slimaki tez juz zdychaja i ogolnie wszystko pewno masz amoniak, jesli korale zdychaja to najpierw poleca ukwiały i korale twarde potem lpsy i miekkie.

i tu jest przyczyna amoniak!jak wspomniał @azgar

przedawkowanie plynu lugola nie zabije rybek,jak koledzy wczesniej wspomnieli 50%podmiany to wszystko co możesz zrobic na już,@bzykU współczuje:(ratuj co możesz


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianę zrobiłeś? Wyciągnąłeś to co zdechłe?

Nie miałeś jakiś zwierząt co po zdechnięciu robią zamęt? Jakaś strzykwa lub dollabela?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg info dodatkowych od @BzykU mogło dojść do wzrostu zasolenia i wyjalowienia wody lub nieokreslonego przedawkowania któregoś z micro. Z tego co zrozumiałem zbiornik jest prowadzony bez podmian. Tak że usuniecie trupów, analiza icp i duża podmiana powinna załatwić sprawę. Oczywiście konieczna będzie odbudowa flory bakteryjnej. Czyli lać trzeba jeszcze bakterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hornet coś tam pokombinował 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prowadzisz zbiornik bez testów, bez podmian i do tego lejąc w ciemno preparaty DIY...
Samo wyjałowienie wody, i wzrost zasolenia w sensownym zakresie nie wpłynie tak drastycznie na ryby. Przedwakowanie Lugola - tu zależy ile kolega wlał ale póki co to mamy ratunku ratunku. Prowadząc bez podmian i testów doprowadziłeś do kumulacji dobrodziejstwa.

A największym wrogiem systemu, który prowadzisz okazał się akwarysta.

@AnT - jak nic dziki zachód, teraz jeszcze brakuje daltonów i lucky lucka :) ale nie ważne szeryf czy nie jeśli to tylko metamorfoza to jest na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze są zwierzaki i wyprowadzenie baniaka na prostą. Ważne żeby znaleść i zrozumieć problem który wystąpił oraz przeciwdziałać temu. Myślę że da radę. Napisałem kilka wskazówek koledze co robię żeby wiedzieć co mam w wodzie. Oczywiście najważniejsze są testy w tej metodzie. A jak z czasem będzie widać że wyniki icp pokażą badziew to zawczasu zrobić solidną podmianę. Sam nie wiem czy uda mi się prowadzić akwarium bez podmian. Pokażą mi to testy icp. Najwyżej też zmienię metodę na wcześniejszą czyli podmiany 10% tygodniowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.