Skocz do zawartości
Seba28

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Spoko, sam się napaliłem jak szczerbaty na suchary :P  muszę parę kg uzupełnić w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fresz33 napisał:

Spoko, sam się napaliłem jak szczerbaty na suchary :P  muszę parę kg uzupełnić w sumpie.

ja znalazłem ze jeden sklep w łodzi a drugi w poznaniu ma dokładnie ta fotke skały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żywą skałą też można przywlec niechcianych pasażerów - masz tego świadomość?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, waldek123blau napisał:

Z żywą skałą też można przywlec niechcianych pasażerów - masz tego świadomość?

Np aiptasie:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat, jak nie będzie dopływu  nowej żywej skały do społeczności akwarystów, to zaczną zanikać w akwariach skorupiaki, wężowidła, wieloszczety. Może i Aptasia będzie kiedyś dostępna w sklepie jako gatunek ukwiału za $:rolleyes:.

Mając akwarium na suchej skale i żywej widziałem bardzo dużą różnicę w mnogości życia w postaci kiełży, równonogów itp.

To też jest kwestia wyboru sposobu na swoje akwarium. Jeden woli sterylne bez piasku i refugium, a ktoś inny wręcz przeciwnie. Jak będzie popyt, to pewnie w sprzedaży pojawią się porcje zarodowe z różnymi organizmami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kichnu napisał:

Za kilka lat, jak nie będzie dopływu  nowej żywej skały do społeczności akwarystów, to zaczną zanikać w akwariach skorupiaki, wężowidła, wieloszczety. Może i Aptasia będzie kiedyś dostępna w sklepie jako gatunek ukwiału za $:rolleyes:.

Mając akwarium na suchej skale i żywej widziałem bardzo dużą różnicę w mnogości życia w postaci kiełży, równonogów itp.

To też jest kwestia wyboru sposobu na swoje akwarium. Jeden woli sterylne bez piasku i refugium, a ktoś inny wręcz przeciwnie. Jak będzie popyt, to pewnie w sprzedaży pojawią się porcje zarodowe z różnymi organizmami. 

Żeby to miało coś wspólnego z sobą  :unsure: .Życie to pokarm ,skała h ma do tego . Mam akwarium na ożywionej i robaków było więcej widać niż piachu . Wystarczyła hexa i po robakach  .Potrafiła zakatować 3x dłuższego wieloszczeta . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, matroxpl napisał:

Daj znać co odpowiedzą, sam bym taką kupił ;D

tez chętnie dowiem się więcej .


przy okazji słyszałem że są żele na suche skały które zawierają bakterie. Oblewa się skałę tym żelem i ponoć ma skałą już tyle bakterii że można nazwać ją ożywiona ;
choć szczerze wątpie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny i zdecydowanie ostatni zakup żywej skały.o to "Żywa skała Premium" po 49zł za kg zgodnie z opisem pełna życia ...... :banghead

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto napisać kto to sprzedaje taką piękną skałę premium, może następne osoby się nie natną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/10/2019 at 1:34 PM, @Pawel said:

Zastanowiłbym się nad tym długim dojrzewaniem. Na suchej skale 2 do 4 tygodni i zasiedlasz. Kupisz żywą, nie wiadomo jaką, z wysyłką, a później 4 miesiące plag i kosmicznych parametrów :)

ja mialam zywa skale, wode z uzywanego zbiornika i nowy 'zywy' piasek red sea. Co prawda minely dopiero nieco ponad 2miesiace, ale z plag narazie mialam tylko i wylacznie okrzemki i garstke glonow wlosowatych. Moze wszystko przede mna, ale widze ze wielu mialo duzo wiecej plag niz moj zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 10.01.2019 o 14:34, @Pawel napisał:

Na suchej skale 2 do 4 tygodni i zasiedlasz.

o ile jest to "sucha premium" (dobrze przygotowana/sterylna) bo są suche które potrafią dojrzewać pół roku lub dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, matroxpl napisał:

Warto napisać kto to sprzedaje taką piękną skałę premium, może następne osoby się nie natną. 

Niema co owijać w bawełnę. Te sklepy żyją z nas a nie my z nich B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nuke napisał:

Kolejny i zdecydowanie ostatni zakup żywej skały.o to "Żywa skała Premium" po 49zł za kg zgodnie z opisem pełna życia ...... :banghead

1.jpg

@Nuke tak wygląda żywa skała pelna życia:D

 

Screenshot_20190112-073859_Google.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Luigi napisał:

Niema co owijać w bawełnę. Te sklepy żyją z nas a nie my z nich B)

To akurat prawda, co jednak nie uprawnia do oszukiwania ludzi. To nawet skały koralowej nie przypomina, pomijając już kwestie życia, wygląda jak bryły gliny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti  taka zakupiłem i tak rozumiałem jako żywa skała premium z Indonezji i taką zamierzałem dostać,to co otrzymałem nie miało dosłownie nic na sobie zero życia. Nawet suchą skałę którą kupuje w dobrej cenie(średnio po 15-18zł za kg)jest milion razy lepsza i do tego bardzo porowata.Na zdjęciu ją widać(tu była dorzucona bo trochę za dużo kupiłem a było wszystko przenoszone do nowego) Na przyszłość nigdy więcej zakupu żywej skały przez internet.

IMG_20180514_202012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś "gowno"!!!

Czemu to nie oddasz,nie reklamujesz,ja mam takie kamienie w skalniku na ogrodzie.

Gdzie to kupiłeś? pisz śmiało...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti  skała w akwarium to sucha skała ze "znanego" sklepu którą sam wybierałem,który nigdy mnie nie zawiódł,a cena okazyjna ze względu na ilość.....przeważnie od 50kg wzwyż był zakup.co do skały z pierwszego zdjęcia reklamacja była telefonicznie złożona.Miałem skałę spakować/zabezpieczyć tak jak była i wysłać na swój koszt........lub miałem sobie zatrzymać i miała mi zostać dosłana w ramach przeprosin nowa "żywa",a jak się domyślacie gó.....o dostałem.  Nie będę robił antyreklamy,po prostu przed zakupem przez neta żądajcie zdjęć przed wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nuke napisał:

@Beti  skała w akwarium to sucha skała ze "znanego" sklepu którą sam wybierałem,który nigdy mnie nie zawiódł,a cena okazyjna ze względu na ilość.....przeważnie od 50kg wzwyż był zakup.co do skały z pierwszego zdjęcia reklamacja była telefonicznie złożona.Miałem skałę spakować/zabezpieczyć tak jak była i wysłać na swój koszt........lub miałem sobie zatrzymać i miała mi zostać dosłana w ramach przeprosin nowa "żywa",a jak się domyślacie gó.....o dostałem.  Nie będę robił antyreklamy,po prostu przed zakupem przez neta żądajcie zdjęć przed wysyłką.

Doskonale Cie rozumię,ale ja ciągle piszę o tej skale z pudelka:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trochę ciebie nie rozumiem? Miałem straszne kłopoty z skałą

* Pierwsza była goła jak twoja i miała mnóstwo aiptasia-Była to eRybka Kupowałem na miejscy Pan przemiły wciskał mi kit że jest hiper super. Zrobiłem wzrost wymieniłem na chemie i testy.

Druga była kupiona w AQUARIO już lepsza jakieś glony wapienne i dużo detrytusu. Co się okazało póżniej  jeden z kawałków miał metal.

 Kochani nie dajmy się jeb....  Ale się wku%#%^$ jak się przypomnę ile :cursin:nerwów mnie kosztowało 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Nuke napisał:

@Beti  skała w akwarium to sucha skała ze "znanego" sklepu którą sam wybierałem,który nigdy mnie nie zawiódł,a cena okazyjna ze względu na ilość.....przeważnie od 50kg wzwyż był zakup.co do skały z pierwszego zdjęcia reklamacja była telefonicznie złożona.Miałem skałę spakować/zabezpieczyć tak jak była i wysłać na swój koszt........lub miałem sobie zatrzymać i miała mi zostać dosłana w ramach przeprosin nowa "żywa",a jak się domyślacie gó.....o dostałem.  Nie będę robił antyreklamy,po prostu przed zakupem przez neta żądajcie zdjęć przed wysyłką.

Antyreklamę zrobili sobie sami wysyłając to coś, a potem jeszcze pokazali jaki mają stosunek do klienta. Nie rozumie takiego podejścia, podaj nazwę firmy i tyle. Jak by Ci sklep z elektroniką zamiast iPhona wysłał Nokie 3310 to też byś stwierdził, że nie warto robić antyreklamy? Niech kolejni ludzie wiedzą na kogo mają uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja z Erybka również brałem suchą i żywą,ale osobiście i wybrałem dokładnie to co chciałem i wszystko było dobrze.

Zamówiłem przez net z C.Coral bo gonił mnie czas i żałuję bo ta skała jest nic nie warta, nawet po rozbiciu ma zbitą strukturę zwykłego wapienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec . Akwarystyka morska to nie łatwe hobby. Matka Natura daje nam w dupe przy pomocy dino , cyjano, glonów, aiptasi itp.

I gdyby to jeszcze mało to człowiek taki jak my. Która ma ułatwić ci start w drodze przez mękę która czeka ciebie na samym początku.

Poleca i sprzedaję ci dziadostwo. I zostaje ci wywalona kasa w błoto , i szafka pełna niepotrzebnych produktów.

 

Przepraszam za mój wywód z d*py, ale strasznie się irytuje na temat żywej skały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu żywej skały się nie kupuje korespondencyjnie. Trzeba pojechać do sklepu i wybrać samemu,-  wtedy nie będzie zaskoczenia przy otwieraniu paczki. Jeżeli ktoś nie ma możliwości podjechania do sklepu bo np. mieszka na prowincji musi wkalkulować sobie te ryzyko że nie dostanie tego co by chciał. i najlepiej być bardzo bardzo ostrożnym, sprawdzać komentarze sklepu, popytać kolegów z forum przed zakupem.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.