Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Raff 2020 napisał:

Niestety wszystkie Anthiasy, białobrody i pyroferus  nie przeżyły nocy, lineatus leży na dnie ledwo co rusza skrzelami. 
Mam dość 

Muszę Ci powiedzieć, że jesteś najlepszym z możliwych klientów, "szkoda", że ja takich nie mam:P. Moi są poinstruowani co mają i jak mają zrobić aby nie musieć przychodzić po nową rybę - szczególnie "młodzi" akwaryści. 

Liczę, że wyciągniesz wnioski ze swoich błędów i następnym razem uwzględnisz je w swoich działaniach. Szkoda ryb!


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Niestety wszystkie Anthiasy, białobrody i pyroferus  nie przeżyły nocy, lineatus leży na dnie ledwo co rusza skrzelami. 
Mam dość 

Szkoda ryb. Fajnie, że się"pochwaliłeś". może ktoś inny uniknie podobnego błędu. Generalnie dla mnie, ryby albo siup albo porządna kwarantanna w osobnym baniaku ze skałą, filtracją itd.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raff 2020 Weź miarkę jedz do reefshopu sprawdź sobie wymiar akwarium na regale gdzie pływają u nich ryby z dostaw potem zastanów się czy nie jesteś w stanie postawić gdzieś zbiornika takiego x2 x3. Podepniesz do tego osprzęt i będziesz miał kwarantannę jak ta lala nawet byś mógł na późniejszym etapie korale trzymać tam na kwarantanie. Masz kawał zbiornika myśle warto pomyśleć co by nie ubić w przyszłości obsady w głównym. Jakby zbiornik nie mógłby stać na stałe gdzieś to może jakiś akrylowy będzie lekki łatwy w przeniesieniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem, ryby mają się… dostatecznie.
Napisałem tak dlatego, żeby zwrócić większą uwagę na wprowadzane zwierzaki do nowego ekosystemu. Nie wiem jak Wy, ale ja za każdym razem przeżywam zgon podopiecznego i brandzluję się z tą kwarantanną tylko dlatego, żeby było ich coraz mniej.

za dyskomfort czytania o śmierci kolejnych zwierząt, przepraszam.

Dziś odpaliłem lampę amalgamową, jutro przekładam rybki do innego zbiornika.D0FBC152-CBB6-4AB4-A20B-94287C08DBD4.jpeg.4a75742797d3121dfa22c9d115c5e1a6.jpeg

5FD0089E-CD45-4780-8EB9-CD253F72C182.jpeg.69f177fe6594e6ee54ab6e7746d25830.jpeg

07B585AD-A956-4C86-B9EC-7C7FC7777593.jpeg.0708c1e47bd690e37215f0f1941684d5.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to poleciałeś z tymi rybami  , co to za lampa normalnie  przepływowa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JerzyB napisał:

No to poleciałeś z tymi rybami  , co to za lampa normalnie  przepływowa

Tak, tylko ma większe pole rażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Raff 2020 napisał:

Tak, tylko ma większe pole rażenia

Ooo , to ile ma Wat   ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JerzyB napisał:

Ooo , to ile ma Wat   ?

80

Dłuższa, nie zmieściłaby się do rury spustowej

Mam nadzieję, że Polyb Lab Medic wytłukł pasożyty na skałach i w piachu, a lampa dokończy pracę w toni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to się obraź, ale głupi żart nie na miejscu i chyba nie w tym hobby..

Dorosły facet i takie żarciki..gratuluje :popo: 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie było przesłanie, może żle wytłumaczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raff 2020  Mam nadzieję , że wkleisz fotkę  po wpuszczeniu ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny etap kwarantanny:

Po 9 dniach mordowni w arechinie ryby trafiły do akwarium, w którym mam nadzieję zabawią dłużej. Niestety, jeszcze w kolejnej klatce, bo według założonego scenariusza mają się przyzwyczaić do codziennego pokarmu, wody i otaczających zwierząt.

Hmmm Mad 8DD2234A-A2F5-4BAD-8CFB-86CD836E608B.jpeg.6f5a85f740464f8d4da980fa61131ae6.jpeg

drugi Anthias nie przeżył przenosin 

I na pewno jutro nie odżyje, obiecuję

;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Raff 2020 napisał:

Następny etap kwarantanny:

Po 9 dniach mordowni w arechinie ryby trafiły do akwarium, w którym mam nadzieję zabawią dłużej. Niestety, jeszcze w kolejnej klatce, bo według założonego scenariusza mają się przyzwyczaić do codziennego pokarmu, wody i otaczających zwierząt.

Hmmm Mad 8DD2234A-A2F5-4BAD-8CFB-86CD836E608B.jpeg.6f5a85f740464f8d4da980fa61131ae6.jpeg

drugi Anthias nie przeżył przenosin 

I na pewno jutro nie odżyje, obiecuję

;)

 

 

Anthiasy wypuść z tej klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JerzyB napisał:

Anthiasy wypuść z tej klatki.

Myślałem o tym.

Tak zrobię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja sięnie znam, ale taka klatka to jest dla pokolcy, żeby do siebie przywykły. Do tego powinna być przezroczysta, żeby się widziały.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

 

Może ja sięnie znam, ale taka klatka to jest dla pokolcy, żeby do siebie przywykły. Do tego powinna być przezroczysta, żeby się widziały.

 

Znasz się, znasz

Z przodu klatki jest plexi, a tylna ścianka z otworami prawie dotyka szyby akwarium. Pokolce się widzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwarantanna :crybaby: jakaś masakra, oj Raff :popo:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Następny etap kwarantanny:

Po 9 dniach mordowni w arechinie ryby trafiły do akwarium, w którym mam nadzieję zabawią dłużej. Niestety, jeszcze w kolejnej klatce, bo według założonego scenariusza mają się przyzwyczaić do codziennego pokarmu, wody i otaczających zwierząt.

Hmmm Mad 8DD2234A-A2F5-4BAD-8CFB-86CD836E608B.jpeg.6f5a85f740464f8d4da980fa61131ae6.jpeg

drugi Anthias nie przeżył przenosin 

I na pewno jutro nie odżyje, obiecuję

;)

 

 

Jak ciebie szanuje , tak teraz dałeś....... . Nigdy takiego czegoś nie widziałem.  Tragedia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Znasz się, znasz

Z przodu klatki jest plexi, a tylna ścianka z otworami prawie dotyka szyby akwarium. Pokolce się widzą

Lepsze jest wrogiem dobrego! Jak już nakłamałeś ale ryby żyją to odpuść im i wpuść je do tego baniaka. I tak będzie ospa u pokolcy. Ja tam w Polyp Lab nie wierzę, leczylem tym na poczatku w głownym i efekt był mówiąc szczerze żaden. Tylko gorzej, ponadto zdechły wszystki rozgwaizdy a krewetką odpadły wąsy :lol:Lampa może ok ale po mojemu to powinna świecić co najmniej 7-10 dni zakładając, że nie masz żywicieli oodinum w zbiorniku. To dziadostwo i tak siedzi w skale, podobno do 30 dni nawet, wiec marne szanse. Ale życzę żeby było inaczej. W każdym razie czekam na ciąg dalszy relacji.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziane ze będzie ospa , lampy uv musza chodzić, tyle aż tyle.

Teraz to mogą dostać ale z tego stresu co im funduje.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Beti napisał:

Nie powiedziane ze będzie ospa , lampy uv musza chodzić, tyle aż tyle.

Teraz to mogą dostać ale z tego stresu co im funduje.

Po 9 dniach w Arechinie są czyste z endogennych pasozytów, to pewne, sprawdzone. Przewiduję, że za 2-3 tyg. będzie kaszka z przetrwalników ze zbiornika. Wtedy -  ku przestrodze-  Raff daj im spokój i dobrze jeść. I tyle. Nie wymyślaj nowych metod leczeniaB) Jak bedą silne i nie zeatresowane, to w kilka tyg. sobie z ospą poradzą.  Jak bedziesz je stresował to przestaną jeść i padną na bank. No i jak Beti prawi lampa Uv na stałe w baniaku, najpierw 24h/d, potem możesz zmniejszyc np. do 12 h.

 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużą wagę przykładacie do wyglądu, a za małą do istotnych rzeczy. 
Czyli powinienem nie kombinować, tylko wrzucić pokolce po zwyczajowej tu aklimatyzacji, poczekać kilka tygodni, aż padną i ponownie spróbować z nowymi? I tak do skutku, aż w końcu trafię na silnego genetycznie osobnika, który przeżyje i wtedy będę mógł się chwalić, że „Moje ryby to pływają bez żadnych wynalazków”. Poczytajcie sobie wątki o rybach, które nie miały tyle szczęścia, co wspomniana wyżej superryba i padały w hurtowych ilościach. Niech każdy sobie zrobi rachunek sumienia i napisze, ile wymordował pupili.

Mogę zacząć pierwszy; jestem Rafał i przez rok ubiłem 5 pokolcy. 
Zapraszam

Dlatego uważam, że trzeba próbować, szukać tego złotego środka i opisywać swoje doświadczenia, nie ważne, czy przyjemne, czy nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ryby z pewnego źródła, 30 minut aklimatyzacji, wszystko żyje i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Cheilon napisał:

Ja mam ryby z pewnego źródła, 30 minut aklimatyzacji, wszystko żyje i ma się dobrze.

Wszystko na temat


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Cheilon napisał:

Ja mam ryby z pewnego źródła, 30 minut aklimatyzacji, wszystko żyje i ma się dobrze.

Może kolega się pochwali co to za pewne źródło? Każdy może tak samo napisać, że ma ryby z pewnego źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.