Jump to content
Hoom

Nowe zeo Manchester

Recommended Posts

3 godziny temu, Hoom napisał:

Mam tylko jeden problem z akwarium właśnie padły mi wszystkie talerzowe . Wysyłam właśnie test tritona . Nie mogę dojść co jest tego przyczyną . Po za tym acry rosną szybko 

Może je zbyt mocno pieczesz...a tak poważnie to sprawdził bym, czy nie ma robali.

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

18 godzin temu, norbi2222 napisał:

Może je zbyt mocno pieczesz...a tak poważnie to sprawdził bym, czy nie ma robali.

Jak wywaliłem resztki montipor to je obejrzałem dokładnie , były na nich tylko osiadłe ale tylko od spodu . Do pewnego momentu rosły mi one niesamowicie szybko co miesiąc -dwa je dzieliłem , az z dwa miesiące tem zatrzymały sie i nastąpił regres 

No i u mnie kryzys . Poleciały mi jedna duża Acropora i duża millepora . Dziś następna szczepka . Bieleją od dołu i to w mega tempie . Dwa tygodnie temu robiłem test tritona wszystko było ok . Żadnych skoków kh , temperatury , zasolenia itp . PO4 0.003 no3 0.7 . Wczoraj wysłałem test tritona n doc na biologię bo kompletnie nie mam pomysłu co może być przyczyną . Bielenie od dołu idzie bardzo szybko ta szczepka zbierała w jeden dzień a jest dość duża . Dziś zrobię podmianę 40% 

F977FB2B-DCC2-4F2C-9849-1C25ADA9A503.jpeg

DA8AD0A5-486B-484F-8DC8-7C12A3DC44ED.jpeg

Inne acry rosną mega dobrze . Dziwne jest to ze padają te proste acropory . Spathulata ma sie świetnie 

Od czerwca do sierpnia trochę czasu upłynęło... Jak ma się sytuacja z acroporami ? Odkryłeś co lub kto był powodem problemów ?

Edit... już odnalazłem drugi temat. Zatem sprawa w toku.

Edited by chwialek (see edit history)

8 hours ago, chwialek said:

Od czerwca do sierpnia trochę czasu upłynęło... Jak ma się sytuacja z acroporami ? Odkryłeś co lub kto był powodem problemów ?

Edit... już odnalazłem drugi temat. Zatem sprawa w toku.

Sytuacja chyba opanowana . Wcześniej bielały bardzo szybko i w ciągu dwóch dni od zaczęcia bielenia było po acroporze . Teraz bieleją mi trzy acropory ale bardzo bardzo powoli . Wyglada tak jak by sie zatrzymały w trakcie . 
po za tym podniosłem parametry już nie trzymam zer . Zmniejszyłem ilość zeo o polowe . PO4 nawet raz skoczyło mi do 0.2 . Efekt bardzo duży wzrost konsumpcji i niesamowity wzrost lpsów . Mimo utraty z 10 acropor w akwarium robi sie coraz ciaśniej . Seriatopora hystrix ma już wielkość piłki nożnej i muszę ją pociąć bo wplątuje mi sie w inne korale  . Millepory tez rosną mega szybko . 
po za tym odszedłem z reaktora . Leje teraz ati essential pro . Zobaczymy za miesiąc co z tego wyjdzie ale wyglada narazie to niezle 

Niesamowicie rosną mi lPSy . To jak urosła mi Euphyllia pierwszy film z przed 8 miesięcy jedna głowa 

drugi dziś ilości głów trudno policzyć al grubo ponad 10 . Rozpycha sie strasznie tu widać jak zaatakowała mi acropore . Niestety musiałem ją przesadzić . Widać na acroporze delikatne bielenie .

Naszczescie sie zatrzymało bo jest piękna 

CA4DC78C-E96D-4DC8-81A1-91F243BCB970.jpeg

Tu moja piękność film z przed dwóch miesięcy teraz jest prawie dwa razy wieksza ma średnice około 12cm 

https://youtube.com/shorts/aXf-4_ASepk?feature=share

a tak było 6 miesięcy temu 

https://youtube.com/shorts/ZwmbeY5Pgt4?feature=share
tylko kilka główek było 

Daj przepis na te euphyllie:) u mnie strasznie wolno rosną glabry, nawet paraancory idą wolno. Pod LED lepiej szły a teraz mam t5 i jakoś wolno to wszystko idzie