Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Tester ale w kuluarach już pewnie wiadomo o co chodzi z tym brakiem? Sam się czat przecież nie usunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

@Tester ale w kuluarach już pewnie wiadomo o co chodzi z tym brakiem? Sam się czat przecież nie usunął.

nie mam żadnej informacji na ten temat


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest dobra, pewna, niezawodna grzałka? Najlepiej żeby jeszcze dało się ją kupić normalnie w sklepie, a nie jakiś biały kruk. Stary eheim jeger? (Bo "thermocontrol" już przerabiałem - szmelc). Aquael ultra była super, jak siedziała w zbiorniku, ale w panelu niestety zaczęła mieć odpały i czasem przestaje grzać. Podejrzewam, że to przez zabezpieczenie przed przegrzaniem, jak do karmienia wyłączam obieg i woda w panelu nie porusza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jaka jest dobra, pewna, niezawodna grzałka? Najlepiej żeby jeszcze dało się ją kupić normalnie w sklepie, a nie jakiś biały kruk. Stary eheim jeger? (Bo "thermocontrol" już przerabiałem - szmelc). Aquael ultra była super, jak siedziała w zbiorniku, ale w panelu niestety zaczęła mieć odpały i czasem przestaje grzać. Podejrzewam, że to przez zabezpieczenie przed przegrzaniem, jak do karmienia wyłączam obieg i woda w panelu nie porusza się.

Jakiej mocy potrzebujesz? Do malego akwa fajne są pkastikowe grzałeczki np Heaquo nano 25W lub Aqualighter aheater. Albo mata grzejna pod akwa z prostym termostatem zewnetrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arek77 napisał:

Jakiej mocy potrzebujesz? Do malego akwa fajne są pkastikowe grzałeczki np Heaquo nano 25W lub Aqualighter aheater. Albo mata grzejna pod akwa z prostym termostatem zewnetrznym.

Do swojej obecnej kostki potrzebuję, 60 litrów wody, czyli 50-100W. Mata grzejna to chyba sam się domyślasz, że odpada. Właśnie chodzi, żeby to nie był żaden wynalazek, nie musi być mała czy ładna, rzucał nią też nie będę. Ma po prostu w miarę dobrze trzymać ustawioną temperaturę i nie popsuć się za chwilę. Eheim thermocontrol nie dało się skalibrować, do tego trzymała +/-1 stopień, co wg mnie już jest za dużo. Ultra heater sam kiedyś chwaliłem, trzymał idealnie, ale w panelu zaczął świrować (i to nie kwestia konkretnego egzemplarza, bo kupiłem kolejną i objaw ten sam). Już trochę mam dość zerkania na temperaturę ciągłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aquael gold comfort zone? Sam mam taką 50W w kostce 64 l i trzyma temp. 24,7 praktycznie bez wahań.... z tym, że ja nie wyłączam obiegu do karmienia. Myslę, że powinienes kupić grzalkę bez regulowanego termostatu bo to jest newralgiczy i awaryjny  punkt grzałek. 

PS Abyś mnie, źle nie zrozumiał.... grzałka z termostatem, ale bez możliwości regulacji..

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2004 roku jest ze mną grzałka Eheim Jager. Miałem grzałki Hagena - już nie mam. Miałem grzałki Aquaela - nie mam grzałek ani ryb. Przestałem kombinować i w zasadzie wierny jestem tej marce i temu modelowi od nastu lat. W nowym baniaku też będzie Eheim Jager. Nie mniej nie oznacza to że jest taka niezawodna, bo jak poszukać to i ta stwarza akwarystom problemy.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co mojemu chromisowi sie stało,  szuka dentysty, albo była na botoksie

 

20201120_130255_copy_1054x726.thumb.jpg.51b11bcd5d71ba513f1de903e3627536.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój miał podobnie. Musiał za mocno paszczę otworzyć i już mu tak zostało heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, =Fresz= napisał:

Mój miał podobnie. Musiał za mocno paszczę otworzyć i już mu tak zostało heh

Żyje czy padł?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzcie co mojemu chromisowi sie stało,  szuka dentysty, albo była na botoksie
 
20201120_130255_copy_1054x726.thumb.jpg.51b11bcd5d71ba513f1de903e3627536.jpg
Miałem jednego takiego cudaka, który tak szeroko pysk przy karmieniu otwierał. Wyglądało jakby odkurzal lasonogi ;) Po posiłku wracał do normalnego wyglądu ;)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 12:17, Słony leszcz napisał:

Jaka jest dobra, pewna, niezawodna grzałka? Najlepiej żeby jeszcze dało się ją kupić normalnie w sklepie, a nie jakiś biały kruk. Stary eheim jeger? (Bo "thermocontrol" już przerabiałem - szmelc). Aquael ultra była super, jak siedziała w zbiorniku, ale w panelu niestety zaczęła mieć odpały i czasem przestaje grzać. Podejrzewam, że to przez zabezpieczenie przed przegrzaniem, jak do karmienia wyłączam obieg i woda w panelu nie porusza się.

Grzalka-Sera-Aquarium-Heater-75W-do-50-75-l.jpeg.4ab390f0cfde5287f091f67e897a520e.jpeg

 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski
też tak słyszałem. Ale ta to bez regulacji, tak? Na stałe na 26. No eheim też by obleciał, gdyby nie ten termostat przedpotopowy. Ale może tak właśnie będzie trzeba zrobić. Bo i tak steruję temperaturą przez stc-1000, to mogę kupić niezniszczalnego niemieckiego dinozaura i wbudowany termostat potraktować tylko jako dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Słony leszcz napisał:

@klossowski
też tak słyszałem. Ale ta to bez regulacji, tak? Na stałe na 26. No eheim też by obleciał, gdyby nie ten termostat przedpotopowy. Ale może tak właśnie będzie trzeba zrobić. Bo i tak steruję temperaturą przez stc-1000, to mogę kupić niezniszczalnego niemieckiego dinozaura i wbudowany termostat potraktować tylko jako dodatkowe zabezpieczenie.

  • bardzo wysoka jakość wykonania
  • przeznaczona do akwariów słodkowodnych i morskich
  • zakres regulacji temperatury 18-32 stopni C
  • plastikowa osłona zabezpieczająca
  • grzałka 75W ma długość 22 cm
  • gwarancja 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można? :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 cukierkowo prosto z Australii 

20201124_202232_copy_424x268.jpg.6ce6c3d079d77a54489424a673982c3d.jpg

20201124_202246_copy_424x539.jpg.f662db0a99138960de245f44e30b9489.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VDR napisał:

Coś przegapiłem ?

obraz.png.1fcb25adacf8a2bd9a0eb5ce8711bef3.png

Pierwsze słyszę i widzę :shock: może się wkradł jakiś chochlik :unsure:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.