Skocz do zawartości
flcf

sposób na ślimaki osiadłe

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże ktoś co dobrego może być na ślimaki osiadłe? 

Jakaś ryba lub inne zwierzątko? 

PS. klejenie nie wchodzi w grę  - to jest dobre przy kilku a nie przy pladze :D

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, flcf napisał:

Pomoże ktoś co dobrego może być na ślimaki osiadłe? 

Jakaś ryba lub inne zwierzątko? 

PS. klejenie nie wchodzi w grę  - to jest dobre przy kilku a nie przy pladze :D

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pomysły :)

Krewetki na aiptasię. Bym nawet powiedział, że lepiej czyszczą ślimaki niż aiptasię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, flcf napisał:

Pomoże ktoś co dobrego może być na ślimaki osiadłe? 

Jakaś ryba lub inne zwierzątko? 

PS. klejenie nie wchodzi w grę  - to jest dobre przy kilku a nie przy pladze :D

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pomysły :)

Jakie duże masz akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Słony leszcz napisał:

Krewetki na aiptasię. Bym nawet powiedział, że lepiej czyszczą ślimaki niż aiptasię

Potwierdzam krewetki najlepsze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Słony leszcz napisał:

Krewetki na aiptasię. Bym nawet powiedział, że lepiej czyszczą ślimaki niż aiptasię

Młode Columbelle  Nassariusy i turbo też super czyszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Sting napisał:

a które dokładnie ?

seticaudata i bogessi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Artur32 napisał:

Młode Columbelle  Nassariusy i turbo też super czyszczą.

Też:D Do tego rurówki i corynactisy. Ale coś za coś.

7 minut temu, Sting napisał:

a które dokładnie ?

Ja miałem seticaudata, ale chyba wszystkie lysmata się nadadzą

Ogólnie te krewetki to kilerzy, jak nie dostaną dość białka w karmię, to same sobie "znajdą"

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z osiadłymi. Było ich sporo. Zaklejałem, cudowałem i nic. Żadne krewetki, ślimaczki nie pomogły. Zakupiłem forcipigera. Wyplewił wszystkie osiadłe co do jednego. Inna sprawa, że po tym zaczął skubać lps-y i musiałem go odsprzedać, ale robotę zrobił. Dla mnie lepszego sposobu nie ma, a uwierz, testowałem bardzo dużo sposobów, ryb i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy może sobie pozwolić na wpuszczenie takiej ryby do akwa.

Ja na żywo widziałem jak krewetka wyciągała ślimaka oraz zawsze podlatywały jak złamałem kawałek rurki osiadłego.

Pojawiają się u mnie miejscami ale widzę, że są puste w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczę z ta plagą, w zasadzie to wychodzę na prostą. Zastosowałem zmasowany atak - krewetki seticaudata, ślimaki bumblee bee i na dokładkę c. valentini. Ślimaków jest zdecydowanie mniej, ale jeszcze gdzieniegdzie są plagę miałem ogromną.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest więcej sposobów na te ślimaki niż myślałem :) Będę musiał jakąś strategie w końcu wybrać :). 

Co prawda będę robił przesiadkę na większe akwarium za niedługo, ale szkoda mi tej skały którą mam i koralowców które ją obrastają i chciał bym ją wykorzystać. Dlatego wolał bym jakoś tą plagę opanować albo zwalczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canigaster valentini, ryby pudełka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki bumblebee, zostały tylko skorupki po ślimakach. Krewetka lysmata seticaudata też lubiła przy nich majstrować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sposobu na ślimaki osiadłe. Prędzej czy później, każdy je zawlecze do siebie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony wargacz wpier....... osiadłe jak dzik kartofle. Od miesiecy nie mam w akwa ani jednego, a swego czasu pojawiła się cała chmara.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chris_ek napisał:

Chodzi o Halichoeres chloropterus?

Si


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a krewetki, pożyteczne ślimaki, krabiki też młóci?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomko napisał:

Nie tyka.

Tutaj na forum jest kilka tematów na temat tego rozbójnika i zeznań z pierwszej ręki jak sobie radził z innymi mieszkańcami akwarium. Kwestia czasu i głodu ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Tutaj na forum jest kilka tematów na temat tego rozbójnika i zeznań z pierwszej ręki jak sobie radził z innymi mieszkańcami akwarium. Kwestia czasu i głodu ;)

Dam znać jak coś, ale  jest u mnie z 1,5 roku i jeszcze mi nie podpadł. Pozdr.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.