Skocz do zawartości
qni

woda utleniona, RO jako DIP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czytałem gdzieś na forum, że stosuje się wodę utlenioną i RO jako dip. Możecie napisać jak to stosujecie? Niestety szczegółów nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem jedno i drugie. 

Kupiłem kiedyś kilka szczepek od gościa co ewidentnie miał wirki. Podgrzałem RO do temp akwarium, włożyłem korala (tylko miękkie i lps, nigdy sps) i potrząsałem lekko w wodzie. Wirki odpadły jak płatki śniegu. 

Co do wody utlenionej. Miałem kiedyś favitesa, który rzekomo zjechał. Poszedł kawałek skały z resztkami korala gdzieś za skałę. Po czasie zobaczyłem, że koral odżywa. Niestety razem z koralem zaczęły porastać skałkę zielone nitkowate glony. Nie chciałem skałki szczotkować żeby nie uszkodzić odradzającego się korala więc wziąłem do pojemnika wodę z akwa, dolałem utlenionej (nie pamiętam ile) i zanużyłem tym roztworze korala aż glony zaczęły "bomblować". Trwa to max minutę. Potem wypłukałem w solance i do akwa. Po tygodniu nie było śladu po glonach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, qni napisał:

stosuje się wodę utlenioną

Tu znajdziesz i o wodzie utlenionej, ale w języku obcym:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieś inne domowe metody dipowania dla korali miękkich?

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, inmar napisał:

To może coś dla mnie,bo teraz wygląda jeszcze gorzej ?

 

Woda utleniona z wodą z akwa

Tylko kurcze nie pamiętam proporcji, poszukaj w Google hydrogen peroxide coral dip ratio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie gość używa wody utlenionej 3% i moczy nie dłużej niż dwie minuty.Akurat te w aptece są 3%.Koral i tak już wyglądał tragicznie więc wykonałem dipowanie jak na filmie i zobaczymy co będzie się dziać.Po jakimś czasie napiszę czy u mnie coś pomogło czy było za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Na filmie gość używa wody utlenionej 3% i moczy nie dłużej niż dwie minuty.Akurat te w aptece są 3%.Koral i tak już wyglądał tragicznie więc wykonałem dipowanie jak na filmie i zobaczymy co będzie się dziać.Po jakimś czasie napiszę czy u mnie coś pomogło czy było za późno.

Dokładnie takiej wody z apteki używałem. 

Będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Na filmie gość używa wody utlenionej 3% i moczy nie dłużej niż dwie minuty.Akurat te w aptece są 3%.Koral i tak już wyglądał tragicznie więc wykonałem dipowanie jak na filmie i zobaczymy co będzie się dziać.Po jakimś czasie napiszę czy u mnie coś pomogło czy było za późno.

Napisz czy po dipowaniu płukałeś jeszcze w ro lub solance ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy...

Na pewno da się tak dipować większość korali miękkich a zwłaszcza zoasy. Bałbym się jednak to robić z rzadkimi spsami

Druga sprawa to fosforany w wodzie utlenionej z apteki. Czytajcie ulotki bo często farmaceutyczna woda utleniona jest stabilizowana fosforanami. Wiem że do dipowania to nie ma takiego znaczenia ale jakby ktoś chciał dozować takie H2O2 na Dino to już może być inaczej

 

 

 

 

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tester napisał:

Druga sprawa to fosforany w wodzie utlenionej z apteki. Czytajcie ulotki bo często farmaceutyczna woda utleniona jest stabilizowana fosforanami. Wiem że do dipowania to nie ma takiego znaczenia ale jakby ktoś chciał dozować takie H2O2 na Dino to już może być inaczej

No i rozwaliłeś system... A tylu forumowych sobieradków stosowało babcine metody przy prowadzeniu akwarium - bo przecież nie będą płacili majątku za markę akwarystyczną. przecież kupowanie preparatów dedykowanych do akwarium to bzdura - jak można na allegro kupić 10x taniej...

A potem dziwią się że włóknina nie smakuje - bo za kwaśna... 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rodzyngit napisał:

Napisz czy po dipowaniu płukałeś jeszcze w ro lub solance ?

W wodzie z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dale napisał:

sobieradków

Ej :clowning

W każdym razie stosowałem taki dip raz na mocno zarośniętym lps. Udało się. To było jedyne miejsce w akwarium gdzie ten glon był więc używanie innych specyfików mijało się z celem. Pomogło, szczepka odbiła a glob zniknął. 

24 minuty temu, dale napisał:

bo przecież nie będą płacili majątku za markę akwarystyczną. przecież kupowanie preparatów dedykowanych do akwarium to bzdura - jak można na allegro kupić 10x taniej...

Wiesz, niektórzy kupują specyfiki made for Aquarium jak miracle mud z całą tablicą mendelejewa tudzież leją płyny na bazie płynu lugola, również akwarystycznym. Powstrzymałbym się z takim chwaleniem tagu made for reef. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Ej :clowning

W każdym razie stosowałem taki dip raz na mocno zarośniętym lps. Udało się. To było jedyne miejsce w akwarium gdzie ten glon był więc używanie innych specyfików mijało się z celem. Pomogło, szczepka odbiła a glob zniknął 

Po jakim czasie od zabiegu glony znikneły ?

 

To i ja dzisiaj przepłukałem jedną szczepkę z troche zarośniętą favią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rodzyngit napisał:

Po jakim czasie od zabiegu glony znikneły ?

Ciężko mi powiedzieć bo robiłem to na 2 dni przed wylotem w morze a jak wróciłem nie było śladu. Ponoć kilka dni do tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Ciężko mi powiedzieć bo robiłem to na 2 dni przed wylotem w morze a jak wróciłem nie było śladu. Ponoć kilka dni do tygodnia.

A może zniknął bo akwarysty nie było w pobliżu ? :)

Poza tym czym innym jest dipowanie na zewnątrz, a czym innym lanie do systemu.

19 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Wiesz, niektórzy kupują specyfiki made for Aquarium jak miracle mud z całą tablicą mendelejewa tudzież leją płyny na bazie płynu lugola, również akwarystycznym. Powstrzymałbym się z takim chwaleniem tagu made for reef. 

Badałeś tą tablicę, czy wiesz z innych wiarygodnych źródeł? Bo chcę wiedzieć - z czystej ciekawości, na jakiej podstawie podważasz wizerunek produktu czy firmy sugerując że wprowadza zanieczyszczone produkty na rynek.

A który to specyfik akwarystyczny jest na bazie płynu lugola? Bo z tego co ja wiem, to wszystkie mi znane suplementy jodu akwarystycznego nie powodują kumulacji jego związków w akwarium - tak jak  powoduje właśnie płyn lugola. Jeśli nie pokręciłem czegoś, ale zdaje się że na reef  hubie Tester to opisywał.

Ja wychodzę z założenia że jeżeli stosuję preparat przeznaczony do określonego zastosowania, to jest to produkt pewny (no chyba że ma logo AF), w każdym innym wypadku sam ponoszę odpowiedzialnośc za wprowadzenie do systemu niepożądanych substancji, czy za efekty działania preparatów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dale napisał:

Poza tym czym innym jest dipowanie na zewnątrz, a czym innym lanie do systemu.

Przeczytaj temat jeszcze raz, potem swój post, i spróbuj zgadnąć, co się nie zgadza.

45 minut temu, dale napisał:

A który to specyfik akwarystyczny jest na bazie płynu lugola? Bo z tego co ja wiem, to wszystkie mi znane suplementy jodu akwarystycznego nie powodują kumulacji jego związków w akwarium - tak jak  powoduje właśnie płyn lugola.

No widzisz, mało wiesz.Np o jod od tropic marine jest na bazie lugola, sami o tym piszą, nawet twierdzą, że jest to najlepsza forma jodu dla akwarium. Czy może ta firma jest za mało "marine" dla Ciebie?

45 minut temu, dale napisał:

no chyba że ma logo AF

Aha... Czyli jakieś błoto jest ok, tylko dlatego że ma znaczek "marine", ale wszelkie produkty AF są be, zanieczyszczone i syf. Co też to AF musiało Ci zrobić, że na taką nienawiść zasłużyło? Przy okazji, jak Ci się sól tropical sprawuje? Tyle pisałeś o jej walorach, w przeciwieństwie do AF:ph34r:

45 minut temu, dale napisał:

w każdym innym wypadku sam ponoszę odpowiedzialnośc za wprowadzenie do systemu niepożądanych substancji, czy za efekty działania preparatów.

A myślisz, że jak lejesz chemię z buteleczki "marine", to kto ponosi odpowiedzialność?

A wracając do tematu wody utlenionej... Ktoś byłby w stanie wyjaśnić, dlaczego ona właśnie niszczy glony, a korali nie (lub przynajmniej nie mocno)? W sensie, tak na gruncie biologii i chemii, a nie na zasadzie "u mnie działało"

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Słony leszcz napisał:

Aha... Czyli jakieś błoto jest ok, tylko dlatego że ma znaczek "marine", ale wszelkie produkty AF są be, zanieczyszczone i syf. Co też to AF musiało Ci zrobić, że na taką nienawiść zasłużyło? Przy okazji, jak Ci się sól tropical sprawuje? Tyle pisałeś o jej walorach, w przeciwieństwie do AF:ph34r:

Pomijając fakt, że af robi preparaty dla Tropical :Suspicious

59 minut temu, dale napisał:

Badałeś tą tablicę, czy wiesz z innych wiarygodnych źródeł? Bo chcę wiedzieć - z czystej ciekawości, na jakiej podstawie podważasz wizerunek produktu czy firmy sugerując że wprowadza zanieczyszczone produkty na rynek.

Chociażby wspomniany miracle mud z metalami czy mój "żywy" piasek z zawleczką od puszki. Wszystko Marine. 

16 minut temu, Słony leszcz napisał:

No widzisz, mało wiesz.Np o jod od tropic marine jest na bazie lugola, sami o tym piszą, nawet twierdzą, że jest to najlepsza forma jodu dla akwarium. Czy może ta firma jest za mało "marine" dla Ciebie?

Nie tylko, brightwell ma odmianę jedną i drugą. Zdaje się, że jeszcze innej firmy również widziałem. 

Dodatkowo każda firma, która pozyskuje np sól z naturalnej wody morskiej ładuje do niej to co w wodzie jest. A nawet w takim czystym morzu jak północne tego "w wodzie jest" są tony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Pomijając fakt, że af robi preparaty dla Tropical 

:secret:

Przecież dale wyraźnie pisze, że chodzi o "znaczek af", a nie kto produkuje:clowning

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Pomijając fakt, że af robi preparaty dla Tropical 

Ale masz jakieś źródło na poparcie?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dale napisał:

Ale masz jakieś źródło na poparcie?

Nie, wyłapałem przy okazji dyskusji. Źródło musisz sam poszukać albo żyć w niewiedzy :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, ktoś, coś komuś powiedział... To Ok, będę dalej żył w niewiedzy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też, traktuję to jako ciekawostkę bo nie używam produktów AF ani Tropical. 

Ponoć (!) tropical produkuje zamiennie pokarmy dla AF. 

Musiałby ktoś z branży się wysłowić o ile to nie tajemnica handlowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Pomijając fakt, że af robi preparaty dla Tropical

A nie na odwrót ?

Gdzieś był poruszany temat konkretnie soli Af i Tropicala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.