Skocz do zawartości
Wiciak

650L Transmiji na żywo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Wreszcie po 2 latach planowania nadszedł moment postawienia baniaka 180x60x60.

Przesyłam link do poprzedniego tematu mojego zbiornika 125L - W sumie temat umarł ale akwarium ma się świetnie. Jedyne straty jakie były przez 5 lat to hexataenia. Akwarystyka morską zajmuje się od 12 lat.

 

W dniu dzisiejszym zacząłem zalewanie nowego zbiornika. W poniedziałek planuje zasalanie i w momencie wsypania pierwszego grama soli do zbiornika start transmisji na youtube. Transmisja planuje że będzie 24h przez cały rok (codzienne karmienie, testy wody na żywo itd.) . Zapraszam do interakcji tutaj jak i na YT. Przy planowaniu obsady, prowadzenia zbiornika będę brał pod uwagę każdą opinię.

Na najbliższy miesiąc będą następujące kwestie do ustalenia:

Metoda prowadzenia, pierwsze życie, kwestie typu suplementacji itd.

Po pierwszym miesiącu zamierzam oddać ukwiał quadricolor green (wszelkie koszty po mojej stronie) osobie wybranej z tych które będą się udzielać i wspierać mnie radami i pomysłami.

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki zbiorniczek to już jest coś :) Daj linka jakiegoś na YouTuba.  I powodzonka.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ciekawie się zapowiada ten projekt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie :) powodzenia i czekam na link na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamiast zielonego będziesz chciał Rainbow to zapraszam do Rumi.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacne szkiełko. Pomysł z transmisją super. Powodzenia!


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2022 o 19:23, Aquaman napisał:

No taki zbiorniczek to już jest coś :) Daj linka jakiegoś na YouTuba.  I powodzonka.

Dzięki bardzo, na razie czekam na aktywację kanału. Jak już wystartuje transmisja to podrzucę linka.

 

23 godziny temu, NAP napisał:

no bardzo ciekawie się zapowiada ten projekt:)

dzięki bardzo

22 godziny temu, Tadoris napisał:

Zapowiada się ciekawie :) powodzenia i czekam na link na YT

dzięki bardzo

 

20 godzin temu, Jacek56 napisał:

Jak zamiast zielonego będziesz chciał Rainbow to zapraszam do Rumi.

Może się kiedyś wymienimy bo mam inne rarytaski też 

 

10 godzin temu, Steron napisał:

Zacne szkiełko. Pomysł z transmisją super. Powodzenia!

dzięki

 

Na ten moment woda powoli się sączy, możliwe że będzie przesunięcie ze startem ze względu na napełnianie. Na ten moment zastanawiam się nad ustawieniem kamery.

https://www.youtube.com/watch?v=L2dYFReGYYs - link do transmisji, już ruszyła z licznikiem.

Wrzucam przykładowe kąty. Co myślicie?

z3.thumb.jpg.aa4d4cf5a9b33a40f676f41d36517677.jpg

Dodatkowo rozważam już zasypanie sumpa matrixem lub siporaxem + seachem prime, jak na razie wszelkie opinie wskazują na matrixa. 

No i kwestia falownika. Na ten moment mam jebao SCP-150 + 2 pojedyncze pompy jednak mysle nad zrezygnowaniem z tego pomysłu i zamontowanie 8 sztuk pojedynczych pomp na belkach zbiornika. Na pewno poprawi to cyrkujację ale nie będzie efektu falowania.

Na środę przewiduje montaż oświetlenia.

Niedziela 5kg (docelowo jeszcze 15kg) żywej skały (na ten moment jest 20kg suchej) + wpuszczenie kilku ślimaków.

Edytowane przez Wiciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje za 2. I juz subskrybuje. Powodzenia fajny projekt i pomysl.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transmisja już leci na żywo - https://www.youtube.com/watch?v=L2dYFReGYYs . Trochę musiałem pokombinować z kamerą, za mocno  niebiesko wychodzi obraz ale będę dalej walczyć. No i nad ustawieniem kamery również poświęcę trochę czasu ale musze najpierw kupić nowy statyw.

Dziś zbiornik zasolony, więc można liczyć 1 dobę. Jutro Seachem stability+matrix. Dorzucenie żywej skały zostawię jednak na weekend razem z pierwszym życiem.

333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały  update. Transmisja znowu hula, kamera już się nie przegrzewa. Na razie jest bardzo niebiesko ale w piątek odbieram filtry do kamery i powinno już być git.

W niedzielę pierwsze życie o godzinie 12:00 - ślimaki, trochę żywej skały i może jakiś ukwiał.

Od wczoraj w sumpie już wylądował matrix oraz leję seachem stability. Falownik ekstra mieli wodę więc odpuszczam pomysły z dodatkowymi cyrkulatorami.

 

Bez tytułu2.jpg

Edytowane przez Wiciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakąś cyrkulację ? Nic nie widać :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał wbrew pozorom to delikatne stworzenie. Na pewno nie powinien trafić do świeżego zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Aquaman napisał:

Masz tam jakąś cyrkulację ? Nic nie widać :D

Tak jest jeden falownik jebao SCP-150. Później wstawię filmik ale to jak już będę miał filtry bo słabo widać. 

1 minutę temu, dadario napisał:

Ukwiał wbrew pozorom to delikatne stworzenie. Na pewno nie powinien trafić do świeżego zbiornika. 

Spokojnie jestem tego świadomy. Połowa wody w zbiorniku pochodzi ze starego, połowa świeża. Sucha skała która moczyła się w RO przez miesiąc. Nie powinno być problemów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa , ale zrób tam jakiś mocniejszy ruch wody, to nie słodkowodne ..

zapowiada się ciekawie, będę obserwować ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś jakieś testy ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Wiciak napisał:

W dniu dzisiejszym wpuszczanie nowego życia, już się aklimatyzuje :) 2 quadri, 2 rico i kilka ślimaków

Ja rozumiem, że przy transmisji online musi się coś dziać ale pytanie czy nie za wcześnie z wprowadzaniem życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, chris_ek napisał:

Ja rozumiem, że przy transmisji online musi się coś dziać ale pytanie czy nie za wcześnie z wprowadzaniem życia.

Też właśnie się tak zastanawiam. Dopiero co zbiornik odpalony a tu już życie leci :D 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej... Za szybko... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełni świadomy sytuacji i może rzeczywiście trochę szybko jednak uważam że nic złego się nie stanie. Były lane bakterie od 1 dnia (zgodnie z instrukcja po 7 dniach lania można wpuszczać życie), w sumpie jest skała z poprzedniego zbiornika, ok 40% wody pochodzi z podmianki. W dodatku skała jest sucha.

Edytowane przez Wiciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wiciak napisał:

Jestem pełni świadomy sytuacji i może rzeczywiście trochę szybko jednak uważam że nic złego się nie stanie. Były lane bakterie od 1 dnia (zgodnie z instrukcja po 7 dniach lania można wpuszczać życie), w sumpie jest skała z poprzedniego zbiornika, ok 40% wody pochodzi z podmianki. W dodatku skała jest sucha.

No tak. Tylko "życie" mieli na myśli jakieś tam ślimaczki pewnie. A nie koralowce :P
W ogóle robiłeś jakieś testy ? Dojrzewanie jak przebiegło ? I czy w ogóle było ? Bo po 6-7 dniach to wątpię :D 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

No tak. Tylko "życie" mieli na myśli jakieś tam ślimaczki pewnie. A nie koralowce :P
W ogóle robiłeś jakieś testy ? Dojrzewanie jak przebiegło ? I czy w ogóle było ? Bo po 6-7 dniach to wątpię :D 

Mieli na myśli ryby oraz inne zwierzęta akwariowe. Jaka jest różnica pomiędzy przesiadką na większy zbiornik z postawieniem mojego baniaka? Bardzo mała, dlatego nie było widocznego dojrzewania i może go wcale nie być. NO3, PO4 nie wykrywalne, według testów Colombo. Zapraszam do śledzenia, już widać jak się quadri buja na pierwszym planie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wiciak napisał:

Mieli na myśli ryby oraz inne zwierzęta akwariowe. Jaka jest różnica pomiędzy przesiadką na większy zbiornik z postawieniem mojego baniaka? Bardzo mała, dlatego nie było widocznego dojrzewania i może go wcale nie być. NO3, PO4 nie wykrywalne, według testów Colombo. Zapraszam do śledzenia, już widać jak się quadri buja na pierwszym planie :D 

Jest wiele przykładów ze można szybko odpalic zbiornik z powodzeniem mamy 2022 chemia fizyka biologia się nie zmieniły ale mamy więcej środków itd żeby wspomóc pewne procesy ;) Uważaj przy zarybianiu co by nie wrzucić za dużo karpia na raz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiciak zależy co dasz do świeżego zbiornika...

Quadri jest wbrew pozorom delikatny... Dlatego to średni bardzo pomysł... Ale Twoje akwarium, robisz jak chcesz... Życzę Ci żeby się udało bo to jednak zwierzęta... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.