Skocz do zawartości
Jarzy2001

Pompa DCP 8000 - zatrzymanie na czas karmienia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ww. pompę z opcją przerwy na karmienie. Problem w tym,że jak go użyję cały komin spływa mi do sumpa :/ Nie widzę innego wyjścia więc ta opcja jest chyba bezużyteczna? No chyba,że mam zamykać zawór na zrzucie,co byłoby upierdliwe i niepraktyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jarzy2001 napisał:

Mam ww. pompę z opcją przerwy na karmienie. Problem w tym,że jak go użyję cały komin spływa mi do sumpa :/ Nie widzę innego wyjścia więc ta opcja jest chyba bezużyteczna? No chyba,że mam zamykać zawór na zrzucie,co byłoby upierdliwe i niepraktyczne?

a to coś złego że woda spływa z komina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba normalne :) Też tak mam. Ale włączam pompę i woda sama się reguluje w ciągu minuty. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquaman W takim razie niezbyt to użyteczna opcja :/ Karmisz ile? 5minut dziennie? Za 1 razem myślałem, że przeleje mi sumpa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jarzy2001 napisał:

@Aquaman W takim razie niezbyt to użyteczna opcja :/ Karmisz ile? 5minut dziennie? Za 1 razem myślałem, że przeleje mi sumpa ;)

No mi sumpa prawie przelało :D Dobrze, że to przypadkowo wyłączyłem pompę i byłem w pobliżu...

Opcja na moje faktycznie bezużyteczna. Co innego w cyrkulatorach. Zresztą jak ktoś ma wylot pompy zaraz przy powierzchni wody to raczej nie rozrzuca pokarmu po całym akwarium. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad_Wwa Spokojnie, wszystko jest należycie ;) Poziom wody w sumie póki co mam nieco wyższy. Po opróżnieniu komina nadal mam dobrych kilka cm zapasu.

 

@Aquaman Przy cyrkulatorach owszem przydatne opcja,bo od nich nie zależy powrót wody. Przynajmniej nie aż tak. Szczęśliwie mam pipetę kilkanaście cm,więc jakoś ryby wykarmie. Gorzej z koralami, jeśli będą wymagać karmienia do pyska 

Edytowane przez Jarzy2001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jarzy2001 napisał:

@Konrad_Wwa Spokojnie, wszystko jest należycie ;) Poziom wody w sumie póki co mam nieco wyższy. Po opróżnieniu komina nadal mam dobrych kilka cm zapasu.

 

@Aquaman Przy cyrkulatorach owszem przydatne opcja,bo od nich nie zależy powrót wody. Przynajmniej nie aż tak. Szczęśliwie mam pipetę kilkanaście cm,więc jakoś ryby wykarmie. Gorzej z koralami, jeśli będą wymagać karmienia do pyska 

Jeszcze nigdy w życiu przy karmieniu ryb nie wyłączałem pompy obiegowej i cyrkulatorów i nie widzę zasadności aby to robić. W naturze prąd wody jest znacznie silniejszy i ryby sobie radzą z łapaniem pożywienia...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, norbi2222 napisał:

Jeszcze nigdy w życiu przy karmieniu ryb nie wyłączałem pompy obiegowej i cyrkulatorów i nie widzę zasadności aby to robić

Cieszę się, że ktoś to napisał ;) Robię tak samo. Nie widzę żadnej potrzeby wyłączania. Nawet punktowe dokarmianie koralowców pipetą robię przy włączonych wszystkich pompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam zarowno pompkę obiegowa jak i cyrkulatory. Zarówno mrożonki jak i tym bardziej suchy pokarm ma tendencję do wypływania na powierzchnię, co powoduje jego spływanie do sumpa. A w sumpie nie mam rybek ;). Kiedyś nie wyłączałem pomp, ale  po okresowym skoku PO4 i NO3 zacząłem pilnować wszystkiego, co może podwyższyć ich poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję pokarm w taki sposób, żeby tonął. Generalnie dotyczy to płatków (namaczam je). Granulki, tabletki i mrożonki toną same. Inne rodzaje pokarmu mocuję (sprasowane glony) lub swobodnie unosi się w toni (zawiesina reefroids, itp.). Oczywiście liczę się z tym, że część pokarmu trafia do sumpa...a właściwie do rollermatu. Nutrienty niewykrywalne mimo przekarmiania ryb, co jest dla mnie problemem. Ale to inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he .... każdy robi inaczej. Ja natomiast, podczas karmienia, zmniejszam obiegówkę na minimum (aby mi się całkowicie woda z komina nie wylała), natomiast cyrkulatory daję na maxa aby pokarm dotarł w każdy zakątek akwarium.

Przy normalnie włączonym obiegu duża ilość karmy trafiła by na skarpetę filtracyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, norbi2222 napisał:

Jeszcze nigdy w życiu przy karmieniu ryb nie wyłączałem pompy obiegowej i cyrkulatorów i nie widzę zasadności aby to robić. W naturze prąd wody jest znacznie silniejszy i ryby sobie radzą z łapaniem pożywienia...

Ja jak Norbi2222 nigdy jeszcze mie wyłączałem pomp, niezależnie czy lecą mrożonki czy suchy granolowany czy płatki. Rybki "pobiegają" , powylapują z toni to będą lepiej trawić ;) Pozdr. ,tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile w takim razie pokarmu trafia do sump’a na skarpetę czy rollermat?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, SHARK_2 napisał:

A ile w takim razie pokarmu trafia do sump’a na skarpetę czy rollermat?

Karmi się tyle , ile są w stanie zjeść prawie od razu. Jeśli pokarmu będzie za dużo na raz , to normalne , że popłynie do sumpa. U mnie obiegówka nie jest włączana  , za to cyrkulacyjne  tak , bo Multicontroller posiada przycisk, którym wyłącza się pompy na parę min.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Karmi się tyle , ile są w stanie zjeść prawie od razu.

A co w przypadku obsady rybek o różnym temperamencie? Pierwsze do hedzenia zazwyczaj są pokolce, następnie wariatki, chromisy i anthiasy, ale np mandaryn, babki są dużo wolniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pokarmu osiada na dno, myśle ze babki i mandaryn poradzą sobie, ja nic nie robię wsypuje i w kilka sekund znika pokarm.

pompa czy falowniki wszystko chodzi, no ale jak kto woli.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

A co w przypadku obsady rybek o różnym temperamencie? Pierwsze do hedzenia zazwyczaj są pokolce, następnie wariatki, chromisy i anthiasy, ale np mandaryn, babki są dużo wolniejsze. 

Głód zalatwia wszystko ;) Ja to mam turbo babkę, która się nauczyła, że jak dają jeść to trzeba wyleźć z nory i łapać pokarm, bo inaczej braknie. Podobnie ślizgi, łapią z toni. Ja wlewam rozpuszczone 5 kostek na raz , celowo pod strumień cyrkulatora, więc dosłowinie kilkanascie sekund pływa wszystko w toni po czym znika. To co spadnie załatwiają denne leniwce, krewetki, pustelniki. To jest jedyny sposob żeby wszystkie ryby zjadły bez zbędnej zabawy - dawkowanie małymi porcjami spowoduje, że najedzą się tylko turbo ryby - w tym np. żagiewka jest mistrzem. Mandaryn to leń ale zawsze coś na dno spadnie, więc zje i on. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie pipety z tłokiem załatwiło problem. Błazenki jedzą. Ciekawe,że ślimaki i pustelnik olewają wafle spirulinowe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręciłem z cytowaniem. Chciałem napisać, że u mnie pustelniki ignorują karmienie w ogóle. Zawsze są zajęte...czymkolwiek są zajęte ;)

Edytowane przez Robin_PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robin_PL Mój olewa kompletnie wszystko i urządza sobie spacerki dookoła rezerwatu :/ Obawiam się ,że chodzi głodny,bo zbiornik młody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.