Skocz do zawartości
Aquaman

PH-BOT Aqua-Trend

Rekomendowane odpowiedzi

Aqua-Trend-PH-BOT-kontroler-pH-zestaw-Mi

Używa ktoś tego miernika PH ? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tego sprzętu. 
Szukam jakiegoś "taniego" i dobrego miernika. I żeby pomiary nie szalały od 7,7 do 8.1 co sekundę jak w tych elektronicznych za 40zł :D
Czy jak tą sondę umieści się w sumpie w dużym przepływie wody to nie będzie głupiała ?

Mile widziane inne propozycje.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Aquaman napisał:

Mile widziane inne propozycje.

Kup sondę... a nie imitację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, chwialek napisał:

Kup sondę... a nie imitację.

A którą konkretnie ? Bo tego pełno :) 
Szukam czegoś gdzie nie będę musiał kupować osobno sondy i komputera. Sam komputer to koszty.

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego pełno ale powiela się kilka  - a z krajowych jedna, może dwie...

13 minut temu, mazmaciek napisał:

Hydramet ERH-AQ1

* Hydromet

http://www.hydromet.com.pl/media/do_pobrania/karty_katalogowe/ERH-AQ1.pdf

Aby uniknąć komentarzy w stylu miałem i wysiadła... Nie ma rzeczy niezawodnych i ta elektroda też nie jest wieczna. Stabilność, kalibracja, jakość miernika to drugi punkt mający wpływ na pomiary. Trzecim bywa umieszczenie elektrody, poprowadzenie i umiejscowienie przewodu od elektrody...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH bot jest super, ale ma kijową sondę, którątrzeba wymienić na Hydramet ERH-AQ1. Regularnie kalibrowany działa latami.

Natomiast warto rozważyć jedną rzecz...

Nie wiem jaką masz pompe dozującą, ale warto pomyśleć o zestawie AT Dozownik akwarystyczny Doser AT1 Plus v2, który ma 3 głowice dozujące + pomiar pH + pomiar temp.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, katani napisał:

warto pomyśleć o zestawie AT Dozownik akwarystyczny Doser AT1

Michale... a jak wygląda dokładność dozowania ?
- chodzi o kontekst kalibracji samych pomp... Są szybkie, dość sprawnie idzie nalewanie dawki, pracują krótko, ale właśnie... czy to plusy.

Pytanie retoryczne - bo znam na nie odpowiedź.
Wg mnie ideałem byłoby połączenie obecnego AT1 z pompami stosowanymi w nieco starszej konstrukcji. Ale tu można jedynie zasugerować @LUK4344 taką opcję... bo sprzęt byłby naprawdę dobry jeśli chodzi o dokładność dozowania. Jeśli chodzi o sposób kalibracji to jednak H2Ocean 4 PRO wybrał nieco odmienny kierunek niż "celowanie" i sprawdzanie refleksu akwarysty.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, katani napisał:

pH bot jest super, ale ma kijową sondę, którątrzeba wymienić na Hydramet ERH-AQ1. Regularnie kalibrowany działa latami.

Natomiast warto rozważyć jedną rzecz...

Nie wiem jaką masz pompe dozującą, ale warto pomyśleć o zestawie AT Dozownik akwarystyczny Doser AT1 Plus v2, który ma 3 głowice dozujące + pomiar pH + pomiar temp.

Właśnie pompy dozującej jeszcze nie mam bo nie potrzebowałem. 

Rozważałem też ten zestaw ale to droga inwestycja :D Dopiero co kupiłem lampę ledową a w planach jeszcze wymiana odpieniacza.

Z drugiej strony kupować PH Bot i wymienić sondę to też bez sensu. 

 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, chwialek napisał:

chodzi o kontekst kalibracji samych pomp... Są szybkie, dość sprawnie idzie nalewanie dawki, pracują krótko, ale właśnie... czy to plusy.

kalibracja tych pomp to kpina. W czasie kalibracji pompy powinny siękręcić dużo wolniej, żeby można było bardzo precyzyjnie odmierzyć ilość do kalibracji. A tak jest trochę łapanie momentu kiedy wyłączyć pompę. To jest zdecydowanie wada pomp AT.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2022 o 12:39, chwialek napisał:

le tu można jedynie zasugerować @LUK4344 taką opcję...

Tak tylko  :P Łukasz tu nie zagląda 

 

W dniu 11.12.2022 o 12:50, katani napisał:

kalibracja tych pomp to kpina

To też się niedługo zmieni :) widziałem już nową kalibracje i jest ona zupełnie inna niż dotychczasowa

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiotrekAT napisał:

To też się niedługo zmieni :) widziałem już nową kalibracje i jest ona zupełnie inna niż dotychczasowa

 

Pytanie, czy będzie ją można wgrać do obecnie posiadanych pomp, bo jeśli będzie w nowych, to po co to komu...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrekAT napisał:

Łukasz tu nie zagląda 

Ale ma swojego człowieka :) co mu przekaże sugestie.

Przy okazji pozdrów Szefa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie,w czym sondy od Łukasza są do d..y ? Mam trzy sztuk od Aqua Trendu,które mają ponad dwa lata i nowiutką,zakupioną wczoraj z Hydrometru,która pokazuje  7.82 a Łukaszowa 7.85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po niedługim czasie sonda się rozkalibrowała i nie dało sie jej już ustawić. Po kalibracji pokazywała cuda na kiju.

Po konsultacji z kilkoma osobami, które miały dokładnie to samo kupiłem lepszą sondę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wytrzymała trzy miesiące i później zaczęły się dziać cuda... 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i rozumiem że sonda z hydrometu pasuje dozownika at doser, a w jakim płynie kalibrujecie w/w sondę? I jak często to robicie

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda pasuje.Ja kalibrację robię różnie,ale średnio co miesiąc.W zależności od miernika płyny są o wartościach Ph 4,7,9.Dwa mierniki mam na Ph 4 i 7 a jeden mam z trzypunktową kalibracją  Ph 4,7 i 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, inmar napisał:

Takie pytanie,w czym sondy od Łukasza są do d..y ? Mam trzy sztuk od Aqua Trendu,które mają ponad dwa lata i nowiutką,zakupioną wczoraj z Hydrometru,która pokazuje  7.82 a Łukaszowa 7.85.

Moja sonda zakupiona z zestawem od samego początku pokazywała bzdury. Kilka godzin po kalibracji nadawała się do ponownej. Po kilku dniach zakupiłem Hydramet ERH-AQ1i ta działa już ponad trzy lata bez problemu. Można rzec że to duet zgrany. Do kalibracji zakupiłem płyny Hydrametu. Kalibracja w sumie przez te trzy lata nie była potrzebna bo pokazywała tyle co saszetki do kalibracji Milwaukee. Pomiar temperatury działa dobrze. Niestety po roku zepsuł się czujnik dolewki i musiałem dokupić nowy.  Kalibracja tego dozownika to też trochę kpina. Trzeba mieć bardzo dobry refleks. Ogólnie dozownik pomimo tych problemów na mały plus. Tak z ciekawości po co kupowałeś tyle sond skoro pokazywały dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną w reaktorze wapnia i dwie w Kore7,do Kh Lab i do pomiaru Ph.Z tego co pisali to są to te same sondy i faktycznie wyglądają identycznie.Teraz dokupiłem Hydrometru dla sprawdzenia poprawności wyników by być spokojnym.W wszystkich miernikach Ph zawsze miewałem Hydrometru,ale prędzej czy później mi się rozbijały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a czy ten sprzęt do pomiaru kh jest jakoś sprzężony z reaktorem Ca?(steruje odciekiem i jak?)

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Chce za jakiś miesiąc może dwa kupić coś do monitorowania pH. Pompy na razie też nie mam i w sumie nie wiem czy będę potrzebował (? do kostki 100L) ale wydaje się to bardziej przyszłościowe rozwiązanie jako kombajn z dozowaniem, dolewką, temp I pH.

Czy ten Doser AT1 albo PH-Bot mają historię czy muszę co chwilę tam zaglądać? 


aquarium62780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko, czyli jak nie zamierzam niczym sterować to wystarczy ręczny/kropelkowy bo i tak nie będę miał podglądu co się dzieje na przykład w nocy.


aquarium62780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.