Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zostałem dziś zaproszony do ZOO,parę fotek z pawilonu akwaria,miło popatrzeć :)

kilka zbiorników słodkowodnych,wszystkie piękne

9daa22db1745b6a0med.jpg

43f8e0db49d64aa8med.jpg

434838ee49928c46med.jpg

ef5df43d5c02bde3med.jpg

64199fc26539c3d5med.jpg

e6f04a57352aa764med.jpg

830e33b8b2017fb7med.jpg

f54179788bde54aamed.jpg

1b70b8cf7ec4d02cmed.jpg

4c4068ee85d9f155med.jpg

16702d123b9a89eemed.jpg

1da0be237a197c40med.jpg

3862f81d2d63a569med.jpg

070b56fc11e71063med.jpg

5cd829b80634d806med.jpg

0fdbbf6b63fd7135med.jpg

60cb4f64af3e38damed.jpg

48bd4c9cf8e9f671med.jpg

ale te dla nas najciekawsze niestety w najmniejszej ilości bo aż 2 (słownie sztuk dwa)po około 400-500 l,szału nie ma

ale zawsze fajnie popatrzeć,zaskoczyła mnie ilość diskosoma i za***iście wielki lobophytum,ciekawe czy można ich troszkę wesprzeć w szczepki?parę ujęć

b1926a266882601cmed.jpg

f46318f9dcb06441med.jpg

7afa50838bad3b21med.jpg

674dd70fa48b20e6med.jpg

cba55dc5ff3217e4med.jpg

c8139ec2ab057535med.jpg

b410d0c9e06648a4med.jpg

5d4eac9fb3d1f510med.jpg

c51bf6651d91fe0cmed.jpg

e08299457ec644b6med.jpg

149afac929b1bf8dmed.jpg

81be2204ef6c2a9cmed.jpg

be5e81e038e1db51.jpg

upss... sorki za surykatkę w końcu to zoo,lepsze takie niż żadne pozdrawiam:waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ode mnie chętnie przyjęli ukwiała (chyba ten ze zdjęcia twojego), podobno nie maja kasy i dlatego nie inwestują w akwaria. Zadzwoń do nich i zapytaj, jak masz jakieś na zbyciu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak bylem dzieckiem, jakos koniec podstawowki, poczatek liceum. Pojechalem na randke do lodzkiego ZOO. Jako ze to byla randka to oczywiscie najwiecej czasu spedzalismy w zaciemnionych miejscach miedzy innymi w sali z akwariami. Wiecie jak to jest, trzymanie sie z rece, i jakies czule slowka :reading Nagle moj wzrok padl na zbiornik w ktorym bylo cos czego nigdy wczesniej nie widzialem - na skalach rosly ukwialy. Piekne, szkliste, z dlugimi ramionami. Bylo ich pelno, porastaly wiekszosc skaly i czesc szyb. Rownomiernie falowaly swoimi ramionami. Poszukalem etykietki z podpisem. Oczywiscie nie pamietam nazwy lacinskiej (chociaz dzis wiem co to bylo) ale obok byla polska: Szklana Roza. :(. Bylo to dobre 20 lat temu i tak wygladaly poczatki morskiego w lodzkim ZOO. Wtedy hodowano to co dzisiaj jest uwazane za chwast. W sumie przy owczesnej wiedzy nt akwarystyki morskiej trudno sie dziwic.

Pamietam ze zostawilem dziewczyne i polazlem na zaplecze zaczalem gadac i nakrecac goscia zeby mi jednego polipa sprzedal. Najpierw powiedzial 5 zeta, ale potem zaczal krecic ze to musi byc morska woda ze trudno mi bedzie utrzymac bo jest bardzo wrazliwa (MEGALOL) i zebym poczytal najpierw o morkim akwa i wrocil do niego w nastepnym tygodniu to mi jedna przygotuje. Jak po godzinie wyszedlem stamtad to dziewczyny juz nie bylo :(. Do tego goscia wracalem jeszcze kilka razy ale zawsze jakos sie wykrecal. Wtedy postanowilem ze kiedys bede mial morksie ze Szklana Roza LOL


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie temat,czy znajdzie się darczyńca morszczyny dla naszego ZOO ? prośba do łodziaków (mała szczepka)

fajnie będzie jak dzieciaki z zachwytem staną przed morszczyną podziwiając kształty i kolory zwierząt z innego klimatu a nie na wpół gołe skały,pozdro i dzięki dla zainteresowanych


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ludziska wolą pewnie wyrzycić niż jechać i oddać (tymbardziej za darmo)

A oglądając pewnie 1 na 100 osób skusiłaby się na solniczke pod warunkiem że będzie tam coś więcej od gruzu

Może ktoś się skusi zrobić coś bez zysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek zobaczysz za rok będzie w tych akwach morskich ko[green]lo[/green][blue]ro[/blue]woprzecież nie brakuje ludzi dobrej woli


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273070 zho :

Luzik zawsze wato pomagac takim instytucjom jak zoo czy oceanarium.

Wlasnie sobie uswiadomilem ze dawno w 3mia100 w oceanarium nie bylem.

Nic się nie zmieniło :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piernicze, znalazlem siatke moge jechac do Gdyni, polacze przyjemne z pozytecznym. Odwiedze oceanarium, moze zrobie jakies fotki i nalapie sobie krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tam w 2010 ale odwiedzając dzisiaj stwierdzam że Morskie Akwaria w ZOO dobiegają końca zaraz foty wstawię sami zobaczycie w jakim stanie jest zebrasoma

kilka słodkowodnych zadbanych zbiorników

ZOO%201.jpg

ZOO%202.jpg

ZOO%203.jpg

ZOO%204.jpg

no a teraz dwa zbiorniki Morskie na 25 chyba wszystkich

ZOO%205.jpg

ZOO%206.jpg

ZOO%207.jpg

ZOO%208.jpg

ZOO%209.jpg

Okropnie ta ryba wygląda jak by ją coś zaatakowało

ZOO%2010.jpg

ZOO%2011.jpg

ZOO%2012.jpg

ZOO%2013.jpg

to tak w dużym skrócie wszystkie foty wstawię na FB jak leci

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.318784011524247.71174.100001779522373&type=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tam w 2010 ale odwiedzając dzisiaj stwierdzam że Morskie Akwaria w ZOO dobiegają końca zaraz foty wstawię sami zobaczycie w jakim stanie jest zebrasoma

Michał, 5 lat tam nie byłem, a mam 15 minut. Jak byłem ostatnim razem to był jakiś remont. Taka podrzutka do ZOO jakiejś nadwyżki to miły gest i zapewne czyste sumienie dla darczyńcy, ale czy mają wystarczająco środków by utrzymać to w dobrej kondycji, bo to też kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam według mnie to oni powinni sobie odpuścić i zlecić komuś innemu niech zajmie się tym jakaś Firma Akwarystyczna która będzie miała darmową reklamę w postaci zwiedzających i utrzyma porządnie te zbiorniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam według mnie to oni powinni sobie odpuścić i zlecić komuś innemu niech zajmie się tym jakaś Firma Akwarystyczna która będzie miała darmową reklamę w postaci zwiedzających i utrzyma porządnie te zbiorniki

Michał ZOO to spółka miejska, 13 lat spędziłem w budżetówce coffee.gif. Zasady działania w sektorze miejskim, różnią się diametralnie od normalnego biznesu, więc to jest mało prawdopodobne. Temat do podyskutowania przy piwie, bo na trzeźwo ciężko mi wracać do starych czasów lol.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie oprzeć żeby nie skomentować:

1- widok fatalny ryby ,taki egzemplarz trafić powinien na zaplecze do "szpitala",ludzie nie powinni tego widzieć i robić zdjęć

2- każdy z odwiedzających tylko oczekuje cudu akwarystycznego i krytykuje a może miłośnicy sami siebie by się zapytali co zrobili dla poprawy sytuacji

3- nie wiem czy dojrzeliście ale cladiella tam jest dwukolorowa ,parazoa zielone zrobiły się jak czekoladka (totalny brak blue)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie oprzeć żeby nie skomentować:

1- widok fatalny ryby ,taki egzemplarz trafić powinien na zaplecze do "szpitala",ludzie nie powinni tego widzieć i robić zdjęć

2- każdy z odwiedzających tylko oczekuje cudu akwarystycznego i krytykuje a może miłośnicy sami siebie by się zapytali co zrobili dla poprawy sytuacji

3- nie wiem czy dojrzeliście ale cladiella tam jest dwukolorowa ,parazoa zielone zrobiły się jak czekoladka (totalny brak blue)

Piotr nie dziwię się, że jesteś trochę zbulwersowany. Moim zdaniem to kwestia gospodarza, widać ten rozrzut "gospodarności" po poziomach akwarium ogólnodostępnych w kraju (zoo, galerie, itp.).

W środę 25.04 byłem w Poznaniu na targach i znalazłem trochę czasu by wyrwać się do starego Zoo w Poznaniu, ale byłem zawiedzony bo akwaria jak Pan na bramie określił mają przerwę na zmianę aranżacji. Dla zaspokojenia morskich potrzeb poznawczych wylądowałem w Bogucinie. Dlatego nie jestem w stanie porównać poziomu.

Pisaliście o sponsorach dla zbiorników - nie ten poziom baniaków, aby robić sobie antyreklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po wielu latach w ZOO, wstawiam filmik chorego żółtka o którym wyżej wspomniano crybaby.gif. Dla mnie to są urazy po zaatakowaniu lub po uwiężieniu w skale. Raczej to pierwsze.

Chora Zebrasoma flavescens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do odwiedzenia Warszawskiego ZOO Zbiorniki może nie pierwsza klasa

ale rekinarium może być.Tyle że zamiast rekinów można by tam użądzić wspaniałą rafe

z pięknymi kolorowymi rybami i koralowcami.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj po południu w Łódzkim ZOO. Pokolec ma się lepiej. Jego rany się zabliźniają bardzo ładnie. Zwierzak ma niezłą kondycję. Plus dla opiekunów thumbsup.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niedzielę jak byłem nie było już Żółtego, za to pojawił się Lunula zdaje się z Kolei, Pokolec Królewski też chyba podupada na zdrowiu

ZOO%2013%20%281%29.jpg

Według mnie na oko coś z nim nie tak Płetwa ogonowa z ubytkami

ZOO%2014%20%281%29.jpg

Chyba to ten którego sami odchowali..

ZOO%2014%20%282%29.jpg

Wspomniany wcześniej ustnik

ZOO%2014%20%283%29.jpg

A tutaj Pokolec Długoszyi nie mogłem się oprzeć czyli nowa Samica którą Zoo dowiozło ostatnio :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodz%20zoo.jpg

Lodz%20zoo%201.jpg

Mała aktualizacja od zmiany zarządu na "Zarząd Zieleni Miejskiej" nic się w Akwariach Morskich nie zmieniło, 21.09.2013

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

To zachęca do zakładania akwarium morskiego. :wallbash:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak bylem dzieckiem, jakos koniec podstawowki, poczatek liceum. Pojechalem na randke do lodzkiego ZOO. Jako ze to byla randka to oczywiscie najwiecej czasu spedzalismy w zaciemnionych miejscach miedzy innymi w sali z akwariami. Wiecie jak to jest, trzymanie sie z rece, i jakies czule slowka :strutin Nagle moj wzrok padl na zbiornik w ktorym bylo cos czego nigdy wczesniej nie widzialem - na skalach rosly ukwialy. Piekne, szkliste, z dlugimi ramionami. Bylo ich pelno, porastaly wiekszosc skaly i czesc szyb. Rownomiernie falowaly swoimi ramionami. Poszukalem etykietki z podpisem. Oczywiscie nie pamietam nazwy lacinskiej (chociaz dzis wiem co to bylo) ale obok byla polska: Szklana Roza. :bump1. Bylo to dobre 20 lat temu i tak wygladaly poczatki morskiego w lodzkim ZOO. Wtedy hodowano to co dzisiaj jest uwazane za chwast. W sumie przy owczesnej wiedzy nt akwarystyki morskiej trudno sie dziwic.

Pamietam ze zostawilem dziewczyne i polazlem na zaplecze zaczalem gadac i nakrecac goscia zeby mi jednego polipa sprzedal. Najpierw powiedzial 5 zeta, ale potem zaczal krecic ze to musi byc morska woda ze trudno mi bedzie utrzymac bo jest bardzo wrazliwa (MEGALOL) i zebym poczytal najpierw o morkim akwa i wrocil do niego w nastepnym tygodniu to mi jedna przygotuje. Jak po godzinie wyszedlem stamtad to dziewczyny juz nie bylo smile.gif. Do tego goscia wracalem jeszcze kilka razy ale zawsze jakos sie wykrecal. Wtedy postanowilem ze kiedys bede mial morksie ze Szklana Roza LOL

No i po jakim czasie w końcu miałeś upragnionego zwierzaka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.