Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

Który to Pan z Warszawy? Poza Botią jest tylko on? jeśli tak to kupiłem dużego brzydala wlaśnie z takiego worka i ryba świetnie się zaaklimatyzowała, żadnych problemów żyje juz 3 miesiac, no może poza tym że nie rusza aiptasi, ani korali - wcina tylko mrożonki, glony i żywe małe robaki, tu plus bo w 2 dni zeżarł wszystkie wirki, moze to menu jest kwestią indywidualną a może miało na to wpływ własnie takie życie w worku... także musze kupic 2giego brzydala a tego moge sprzedac albo zostanie. Jak ktoś z Łodzi ma do sprzedania to pisac.

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej piszesz właśnie o tych panach z warszawy na przeciwko Botii. Kawałek dalej swego czasu stało jeszcze Euroakwarium - ale dawno nie byłem na giełdzie więc nie wiem czy jeszcze stoją.

Co do ryb i poruszonego tu tematu odłowu cyjanek, rtęć itp - wątpię by handlowali czymś innym niż reszta Polski. Sądząc po ilości ryb nie jest to raczej indywidualny import. Kupowałem ryby z różnych źródeł i tu i tam zdarzały się zgony zatem nie doszukuję się iż ktoś ma towar niski jakościowo. Może to błędy moje, importera, sprzedawcy a może zwyczajnie ryby...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem parę ryb od warszawiaka 100% przeżywalność albo ktoś miał pecha i mu ryby padały albo celowa nagonka


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem parę ryb od warszawiaka 100% przeżywalność albo ktoś miał pecha i mu ryby padały albo celowa nagonka

Kolego nie celowa nagonka on ma dużo taniej niż u konkuręcji więc zawsze lepiej kupić taniej. Ale poruszyłem ten temat poniewasz tu i uwdzie słyszę że kupił i zgon , tak też było u mnie niestety.

A szlak mnie trafił po ostatnim zakupie 2 tyg temu kupiłem u niego małego błazna tanioch zaryzykuje jeszcze raz pomyślałem i co ? Błazenek przez ostatnie parę dni przestał jeść i wczoraj zgon ! I coś musi w tym być.

Kolego nie celowa nagonka on ma dużo taniej niż u konkuręcji więc zawsze lepiej kupić taniej. Ale poruszyłem ten temat poniewasz tu i uwdzie słyszę że kupił i zgon , tak też było u mnie niestety.

A szlak mnie trafił po ostatnim zakupie 2 tyg temu kupiłem u niego małego błazna tanioch zaryzykuje jeszcze raz pomyślałem i co ? Błazenek przez ostatnie parę dni przestał jeść i wczoraj zgon ! I coś musi w tym być.

Ja i dwóch kolegów jakiś czas temu kupiliśmy od niego 3 imperatory. Każdy trafił do innego zbiornika, po miesiącu żaden z nich nie żył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej kupowac ze sklepów gdzie dają gwarancje na rybe.

Wole nie liczyc ile poszlo na ryby w kanał aż mi sie w pewnym momencie odechciało całkiem ryb.

Do hepatusa robilem 3 podejscia 2 pierwsze z Erybki padły po paru dniach (ale uznali gwarancje) za to 3ci z Jadwigi żyje i pieknie rosnie.

Ogolnie Jadwige dla Łodziaków polecam, maja czasem dostawy prosto ze sklepu do Łodzi, przeżywalność ryb 100% u mnie ale gorzej z krewetkami, tylko na to sklada sie dużo czynników tak naprawdę.

W Botii kupilem tylko 2 - obie przezyły i tam gwarancji nie dają, bez kwarantanny da sie kupic na własną odpowiedzialność - czyli loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem parę ryb od warszawiaka 100% przeżywalność albo ktoś miał pecha i mu ryby padały albo celowa nagonka

jaka nagonka ?

był poruszony temat to piszę jak jest .

dlaczego u nich kupowałem ? bo cena mniejsza o 30 - 40 złotych na sztuce się liczy .

bo np. mieli ciekawy egzemplarz / okaz zwierzaka .

brałem np. krewetki - wszystkie przeżyły .

ale zdażyło się i extremalnie , kupiłem rybę i żywej do domu nie dowiozłem .

w grubym plecaku i w ogrzewanym aucie , czas przewozu to jakieś pół godziny , bo mieszkam przy obwodnicy Pabianic więc z Łodzi jadę max 17 minut , jak nie depnę jak wariat .

więc proszę nie traktować tego jak nagonkę .

ryby od prywatnych właścicieli przywoziłem nie raz przez pół Polski z czasem podróży pół dnia czasami i zawsze przeżywały . kiedyś kupiłem awarium 450l z życiem od forumowicza z Braniewa , przewiozłem wszystko w beczkach , jak wpuszczałem ryby to w akwarium od piasku był syf i mgła że nic nie było widać , a i tak wszystko przeżyło .

a tu kupujesz zwierzaka i masz ryzyko że nie dowieziesz do domu w pół godziny albo przywleczesz jakąś chorobę która się rozpleni po zbiorniku .

forum jest po to by dzielić się spostrzeżeniami nie tylko optymistycznymi .

oczywiście nie twierdzę że w tych przykrych zdażeniach nie było mojej winy , bo bym był niepoprawnym egoistą , największa wina to taka że mimo tego iż raz i drugi się naciołem na kupnie u nich ryb ciągle wracałem tam przy kolejnych odwiedzinach na giełdzie - tak to już bywa przy chorobliwym nałogu zwanym morszczyzną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu kupujesz zwierzaka i masz ryzyko że nie dowieziesz do domu w pół godziny albo przywleczesz jakąś chorobę która się rozpleni po zbiorniku .

forum jest po to by dzielić się spostrzeżeniami nie tylko optymistycznymi .

oczywiście nie twierdzę że w tych przykrych zdażeniach nie było mojej winy , bo bym był niepoprawnym egoistą , największa wina to taka że mimo tego iż raz i drugi się naciołem na kupnie u nich ryb ciągle wracałem tam przy kolejnych odwiedzinach na giełdzie - tak to już bywa przy chorobliwym nałogu zwanym morszczyzną .

Przykre masz te doświadczenia z nimi... Mi tam ryby drogę do domu zawsze przeżyły a czasami było to po 24h gdyż musiałem zostać w Łodzi np do piątku. Co do opisanej anegdoty (bo rozumiem iż jeszcze nic od nich nie dostałeś w niewidocznym gratisie) z przywleczeniem choroby - to ryzyko w Łodzi mamy prawie zawsze i prawie wszędzie... Jakość-zdrowotność to w sklepach/giełdach Łódzkich nie jest mocną stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by musieli prawie za darmo te ryby kupowac, pomyślcie gdyby im tak wszystko padało to jaki by mieli z tego zysk? to co sie nie sprzedało zaraz by padało?

Swoja droga ciezko jest zorganizować / czy sie w ogole da, fracht porządnych korali za np. 2000zł? jak to wyglada ?

Korci mnie kiedys jak postawie większe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 zł to bardzo ale to bardzo drobny detal.Nikt Ci za taką kwotę nie sprzeda korali w hurcie w krajach z których korale pochodzą.

Transport byłby droższy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brac minimum 5 boksów, wysylka 100$ za box plus 2,5$ za cites od sztuki, do tego ceny korali. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brac minimum 5 boksów, wysylka 100$ za box plus 2,5$ za cites od sztuki, do tego ceny korali. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

nie wiem gdzie wysyłka 100 usd za box. koszt 1 kg to ok 10 usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dostałem wiadomosc od eksportera

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box waży więcej jak kilogram a większość jego zawartości to woda


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano jadę do Wawy do Aqua-mor na Jagielońską , jak ktoś chce się zabrać na zakupy to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Botii poza miłym spotkaniem z kolegami z regionu sporo ciekawych LPSów.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquel ZOO cały czas w Galerii Łódzkiej ma zbiorniki morskie a w nich trochę Krewetek, i drobnych ryb pływa ale ceny np za Chromisa po 35 zł, Mandaryn po 132 zł itd, Koralowce szału nie ma praktycznie same miękkie i pojedyncze LPSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquel ZOO cały czas w Galerii Łódzkiej ma zbiorniki morskie a w nich trochę Krewetek, i drobnych ryb pływa ale ceny np za Chromisa po 35 zł, Mandaryn po 132 zł itd, Koralowce szału nie ma praktycznie same miękkie i pojedyncze LPSy

Zapomniałeś dodać że mają też całkiem spory wybór aipstasi :)


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Łodzian :)

Jestem świeżym morszczakiem łódzkim. Słuchajcie, gdzie najlepiej jechać po korale i ryby?

Erybka rzeczywiscie ma taki wybor?

Patrzylem na crazy coral w Bydgoszczy.. wyglada zachęcająco. Jest coś realnego koło Nas? Albo Wy macie coś do odstąpienia???

W sobotę wylatujemy nurkować, wracamy w święta. Sprawdzę parametry wody i możnaby zacząć zabawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem nowy i czekam właśnie na szkoło które robi mi Erybka. Niedługo ( mam nadzieję ) do nich jadę po odbiór akwarium więc jak ktoś chętny i chce się zabrać to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po Ryby możecie śmiało do Michała na giełdę jechać :) bo ja mam od niego dużo i trzymają się dobrze :) tylko np Błazenki warto brać hodowlane bo z odłowu mogą wyskoczyć a to widać po zachowaniu Hodowlane są spokojniejsze, a te dzikie jak by ADHD dostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brac minimum 5 boksów, wysylka 100$ za box plus 2,5$ za cites od sztuki, do tego ceny korali. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Coo :shock: wysyłka 100$ za boks ? Skąd te ceny, ktoś kompletnie nie ma pojęcia co pisze....

zapakowany boks ma ponad 20kg , koszt shippingu boksa z Azji to +/- 1000zł...

rzadsze korale wcale nie należą do tanich , tymbardziej że dolar stoi wysoko...

plus hurtownie mają swoich dużych odbiorców premium dla których są zarezerwowane

rarytasy.

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takie info od eksportera zycia z Indonezji

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na zbyciu odrobinę czerwonych algi dla pokolców?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek w rybnym Algi bez problemu kupisz mowa o takich co sushi się owija ale ryby się rzucają tak samo jak na te firmowe z Ocean Nutrifion, no chyba że dzisiaj potrzebujesz to ci trochę odstąpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W czwartek rano jadę do erybki. Jak ktoś coś potrzebuje to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.