Skocz do zawartości
ejerzyk

[200] ejerzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Jerzyk jesli Ci tak spsy rosna to kontroluj regularnie Ca i kH

Jasne, mierzę co tydzień tuż przed podmianką. Wyniki sprzed chwili:

NO3 0

KH 7.7-8.0

Ca 420-430

Mg 1290-1320

Tak jak pisałem dodaję tylko buffor KH. Mniej więcej 1 łyżeczkę (do herbaty - 4 gram) rozpuszczone w RO na tydzień. Pierwiastki śladowe też pewnie mam na dobrym poziomie, bo Reef Crystals taka uboga nie jest. Jak za jakiś czas koraliki podrąsną i będą więcej ciągnąć, to pewnie wezmę się za Ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, że polipuje ale nie o to mi chodziło! bo na nowych tipach wyraźnie widać inny odcień! chciałem na to zwrócić uwagę, żeby nie było za późno...

no i to dobrze, że to tylko WB w aparacie! i kwestia obrabiania zdjęć...

hmmm to dziwne albo jest taka różnica (duża) pomiędzy IO a Reef Crystal... albo u mnie więcej ssią te SPS'y bo ja już od dłuższego czasu na balingu jadę...

nawet podmianki na Praisie nie wystarczały i tak baling szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrośnie to zjaśnieje, jeśli światło i woda są ok, chodzi o to że taki efekt czyli szybkie przyrosty a ciemna pigmentacja może być spowodowany wodą bogatą w mikroelementy na tyle że jest ich więcej niż korale potrzebują, może to być spowodowane podmiankami na bogatej soli, ale nie przejmuj się, niech bujają, nad kolorkami popracujesz potem :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek_77: hmmm... może być tak, że jest jakaś różnica pomiędzy IO i RC, bo w końcu RC to sól "pro reef". Może niekoniecznie duża, ale może być też taki efekt, że u mnie jest mniejszy stosunek [sPS/ilość wody] i dlatego na samych podmiankach na razie jest okej. Te dwa czynniki sumarycznie dają dobry efekt - w sensie, że Balling na razie nie jest potrzebny. Zobaczymy jak będzie, jak koraliki podrosną.

A może Ty się skusisz na RC zamiast IO przy najbliższym zakupie soli? Wtedy będziemy mieć porównanie, ile RC daje więcej Ca i Mg.

@seb: dzięki za radę. :) Teraz jestem spokojny i czekam na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nosiłem się z zamiarem kupna RC... lub innej bogatej soli. Po Preis'ie miałem ładne kolorki szczególnie montipor. no i tak się waham co lepsze i co zakupić, bo mam soli jeszcze na 3-4 podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga strona zamiany wygląda tak.

Wreszcie wszystko ma swoją skalę :)

post-12377-0-19683000-1321478750_thumb.jpg


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ejerzyk tylko teraz uważaj by ten quadri nie wylazł i nie pożarł ci psa czy co tam masz... ;) gigant ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie umie otworzyć drzwi, bo psy biegają po podwórku... ;)

A Wasz, Czarku, też się już ładnie pompuje i komponuje z błaznem. Teraz na pewno ma lepiej, bo u nas siedział sam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że pytasz. Prawie wszystko świetnie. Ostatnio miałem plagę cyjano i trochę zaszkodziła jednej euphylce :(. Tak myślę, że taka jest tego przyczyna, bo jak jedna główka zaczęła marnieć, to się zorientowałem, że szkielet jest pokryty czerwonawym g*****. Teraz jestem już po kuracji chemicleanem i mogę przyznać, że działa cuda. Czy euphylkę uda się odratować, to się zobaczy, ale cała reszta zwierzyńca wygląda kwitnąco.

Musiałem porzegnać się z Heteractisem, bo chłopak stawał się coraz bardziej agresywny i zaczepiał montipory, więc musiał odejść do BAUa - tam będzie miał znacznie więcej miejsca, a w mojej skromnej objętości jeden ukwiał wystarczy. Poza tym BAU poszukiwał egzemplarza z fioletowymi końcami, więc dwie strony są szczęśliwe.

Ostatnio też zacząłem stosować wódkę (w sensie, że dolewam do akwa, a nie w gardło ;) ) i jest spora poprawa jakości wody. Jest dużo bardziej krystaliczna i glony na szybach przyrastają w znacznie mniejszym tempie. Czyli jak ja bakteriom, tak bakterie mi.

BAU podzielił się ze mną zaczynem fito, więc rozpocząłem też swoją hodowlę - wiem wiem, taka moda, ale na pewno poprawia to samopoczucie korali o te 10% pokarmu, który wyłapują z wody, a przy tym bardziej się pompują, więc jest na co popatrzeć. Na razie jeszcze ich nie karmiłem, bo najpierw muszę wyprodukować rozsądną ilość, ale prawdopodobnie w ciągu tygodnia zacznę też dolewać jakąś rozsądną dawkę.

Coraz poważniej myślę też nad następnym akwarium. Udało mi się kupić dosyć okazyjnie odpieniek bardzo przypominający D3LT3C APF6oo, wersję DIY na pompie AB 2000/1 igła, ale poza tym nowy projekt rozwija się na razie bardzo powoli w mojej głowie, a jak będzie coś konkretniej, to na pewno to opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek. Właśnie składam identyczny. Te same wymiary i ten sam odpieniacz. Niestety żona nie zaaprobowała innych wymiarów. Ale jak oglądam Twój to mój też będzie ładny :)


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i życzę powodzenia, ale ten wymiar nie jest dobry pod morskie. Ja takie zrobiłem, bo akurat miałem takie szkło po słodkim, ale wolałbym np. 100x50x40h jeżeli chodzi o taką samą objętość.

Tak jak widzisz u mnie skały poukładane są w wysokie szczyty, które są mało ustawne dla korali. Przez to wiele ich się nie zmieści... Chociaż gdyby akwa było oglądane tylko z jednej strony, to można by kamory też nieco inaczej poustawiać, opierając je o tylną szybę. W każdym razie następne moje będzie na 100% szersze/głębsze niż wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołkej, zebrało mi się na aktualizację, bo już dawno zdjęć nie wstawiałem, a akurat miałem trochę czasu na ich zrobienie.

Moja rafka aktualnie wygląda tak:

dsc2442resize.jpg

dsc2445resize.jpg

Tu jest quiz pt.: "Znajdź Clarksona!"

dsc2447resize.jpg

Oraz zakochana para, czyli Borsuczino i Tomiś (czyli Ctenochaetus TOMInienSIs):

dsc2451resize.jpg

dsc2457resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ładna rafka, zazdroszczę dwustronnego efektu :)

Jak z temperamentem Ctneochaetusa ?? Kiedy był wpuszczany (w stosunku do innych ryb) ?? Ja w swojej 200l przerobiłem już dwie ryby z tego rodzaju strigosusa i striatusa. Oba dość terytorialne ale zdecydowanie bardziej striatus, dlatego ciekawi mnie jak jest z tominiensis'em.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był wpuszczony jako ostatni, ale było to już ponad miesiąc temu. Terytyorialny mocno nie jest, ma swoją jamkę w skałach, ale jej granice daleko nie sięgają. Jedynie co to przegania babkę kopiącą, która ze dwa razy próbowała przekopać piach w jego jamce i zalazła mu tym za skórę. Takto innych ryb nie zauważa, no może czasem clarkiemu się postawi, jak ten broni ukwiała. Lubi pływać z borsukiem i często je widuję razem. W sumie bardzo fajna rybka jak na taką objętość, bo już pokolec, ale nie aż taki gigantyczny.

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clapping

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i życzę powodzenia, ale ten wymiar nie jest dobry pod morskie. Ja takie zrobiłem, bo akurat miałem takie szkło po słodkim, ale wolałbym np. 100x50x40h jeżeli chodzi o taką samą objętość.

Tak jak widzisz u mnie skały poukładane są w wysokie szczyty, które są mało ustawne dla korali. Przez to wiele ich się nie zmieści... Chociaż gdyby akwa było oglądane tylko z jednej strony, to można by kamory też nieco inaczej poustawiać, opierając je o tylną szybę. W każdym razie następne moje będzie na 100% szersze/głębsze niż wyższe.

Zamawiając szkło miałem świadomość tego jakie powinny być wymiary pod morskie. Jednak jest jedno ale.... Na takie "hobby" żona musi chociaż nie zgłaszać Veto :). u mnie pertraktacje zaczęły się od 40L a skończyły na 200L i szerokości 40cm (bo nie będzie wystawać za meble :) - najważniejsza kwestia dla żony ).

Tak więc zdecydowanie łatwiej było mi się pogodzić z szerokością 40cm, niż z objętością 40L :) :).

na szczęście akwa będzie oglądane z dwóch stron więc coś wymyślę ze skałkami.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap:

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia :) ale strasznie ściemniał ten Błazenek Okoniowy czyszby to od podłoża zależało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia podłoża, z reguły od jasnego podłoża kolory ryb stają się bardziej wyblakłe. Moim zdaniem na mocną melanizację ma wpływ duża zawartość spiruliny w płatkach, którymi dodatkowo karmię ryby - głównie ze względu na 2 Pokolce i Borsuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejerzyk, bo to nie jest ocellaris, także jego kolor jest zupełnie prawidłowy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.