Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam czytam z zaciekawieniem bo szykuje sie kolejna solniczka w ktorej bede maczal palce i bede probowal tej soli probiotycznej.

O tyle o ile nie interesuje mnie tak bardzo podstawowy sklad czy proces technologiczny to szczepy bakterii probiotycznych.

Jakie???

Marki takie jak Fauna Marine, Prodibio i wiele innych nie chowaja sie ze szczepami tylko pisza otwarcie o skladzie, wiec kazdy zainteresowany glebiej tematem moze sobie poczytac. Tym bardziej ze biore odpowedzialnosc za czyjes akwarium i wolalbym wiedziec co w trawie piszczy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki po co drzec koty jak mozna miec wlasne zdanie. Kto zarabia to zarabia ma prawo. Niech promuje kto chce, ale nie po jednej podmiance tylko przez pokazanie baniaka po kilku miesiacach.

Ja bylbym bardzo wdzieczny za podzielenie sie wiedza jakiej nie mam lub nie mamy, bo jest okazaj dostac info z pierwszej reki.

Jak wyglada sprawa stoswania soli probiotycznej Aquaforest lub wogole probiotykow przypadku gdzie jest DSB a jeszcze innym gdzie jest i nie ma nie mam odpieniacza.

Wogole dlaczego akwarystyka morska korzysta ze slowa Probiotyki (gr.pro bios – dla życia)

Mozna czy nie?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ja zalałem mój nowy baniak 1000 litrów na tej soli, kilka dni po zasoleniu przerzuciłem całą skałę, korale i pokolce do nowego akwarium. Dwa miesiące, wszystko hula, korale napompowane jak na sterydach.

Co do probiotyków to pozytywnie wpłyną na system bez odpieniacza, bo dostarczają czysty węgiel organiczny dla mikroflory bez zbędnych azotanów i fosforanów. stary zbiornik chodził u mnie 3 miechy bez odpieniacza na tej soli, ale miałem refugium, co produkowało glon w ilościach hurtowych.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra OK, ale mnie nie interesuja Wsze baniaki tylko moje DSB bo nie latwo sie domyslic jakie skotki moze przyniesc nadmiar bakterii lub brak cyrkulacji w DSB. Staje dyfuzja a potem co? W przypadku "probiotycznych" bakterii (ktore tak naprawde nie istnieja tylko te dobroczynne dostaly taka plakietke) nastepuje wbudowanie, skonsumowanie NO3 i PO4 przy czym bakteria laduje w odpieniaczu. W DSB jest rozbicie tych dwoch zwiazkow tylko dzieki temu ze bakterie tlenowe potrafia sie przestawic na zrdodlo tlenu z tym ze ich wydajnosc spada o 90%

Na pyatnie jakie zadalem mozna by napisac eleborat

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o spokój i przemyślane posty, a na pewno bez obrażania drugiej osoby!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Panowie, proszę o spokój i przemyślane posty, a na pewno bez obrażania drugiej osoby!

jak kogoś obraziłem to

PRZEPRASZAM :(

p.s

ps zbedny

pozdrawiam

luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze koledzy, ostatni raz upominam, albo będzie spokojna konstruktywna dyskusja i wyrażanie własnych konstruktywnych opinii, albo będzie trzeba podjąć bardziej restrykcyjne kroki czego bardzo nie chce. pozdrawiam.

luft

p.s.

kolejny obrazliwy post/offtop w temacie zakończy sie urlopem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tutaj macie zdjęcia 5h od zalania, 24h od zalania i jedno z nalotem/osadem.

Parametry nie były zmieniane i nie o to chodzi...

Chodzi mi o to że na czystej solance występuje takie coś? Wodę na podmiankę zawsze podgrzewam do 25 stopni i mieszam cyrkulacją.

DSC0123jp_xxnhhrq.jpg

DSC0125jp_xxnhhes.jpg

DSC0126jp_xxnhhwr.jpg

To chyba nie jest normalne?? Czysta solanka i takie coś, może a się nie znam ale sami macie zdjęcia do oceny?

Odp. Stani

Dlatego że całe akwa mam w takiej mazi i chciałem podmienić, więc wyczyściłem sumpa i w nim zrobiłem solankę w większej ilości. Ale sam zobacz. Dzieją się cuda :alien:

Edytowane przez Tetro (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co wy mnie macie za debila?

Mam już akwarium od ponad roku, zmieniłem na większe na soli Aquaforest i od tamtej pory takie szopki sie dzieją. Dlatego pytam. Nie wmawiajcie mi że solanki nie umiem przygotować.

Ps

A jednak

Mam wagę odmierzam i po woli sypę przed pompę dawkami....


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mowie ze nie umiesz zroic solanki.

Ja na Red Sea Coral Pro tez mam szopke jak dam slaba pompe i bez podgrzewania, napowietrzania mimo ze porcjami sypie sol. Kazda rozpuszcza sie inaczej

A moze trafilo sie widro z jakies bardzo poczatkowej partii, kiedy produkt wchodzil na rynek i nie wszystko bylo na tip top.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro luzik, tylko zapytałem bo jest to częsty błąd po którym świeża solanka mętnieje

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepuszczam w nocy przez osmoze 40l wody, ok. godz 15 bez żadnego podgrzewania, temp. pokojowa ok 22 stopni sypie całą sól i mieszam ok. 10 min rurką pcv.Następnie przelewam do sumpa. W beczce i akwarium woda kryształ bez żadnego osadu. Na soli IO i Preis miałem dokładnie to samo tylko za pomocą pompki i napowietrzacza mieszałem 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro, a wez zmierz ile masz Ca po rozpuszczeniu ... moim zdaniem to wytrąciło się.

Pytanie po co podgrzewasz, ja żadnej wody do solanki nigdy nie podgrzewałem ( no raz dla testów :-) )

Ja na innej soli mam już 6 podmianek i wszystko czyste bez nalotów. RO cieknie prosto z membrany a sól wsypuje jak mi woda przykryje pompke do mieszania ( aby ją włączyć )

A ze to nie jest normalne to jasne :-) :-D


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop:

Duzi ludzie a jak babcie kocham czasami gorzej od mojego 2,5 letniego syna.

Nagrody:

Urlop 14 dni dla: Imperator (offtop i głupie pyskówki)

Warn i urlop 14 dni: AnT ( za offtop, pyskówki, za "prostakowanie")

Urlop 14 dni: CNCRob ( za offtop, pyskówki, za "prostakowanie")

AnT - szczególna prośba do Ciebie - ostatnie ostrzeżenie i weź to sobie do serca.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to że muszę zakupić nową sól ? bo znów zrobiłem wiaderko i to samo metna i osad


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zareklamuj sól, niech wyślą nowe wiadro. Ostatnio znajomy kupił prochy nahco3 na KH z Aquaforest i co?.... rozpuścił 420g w 5L ro i było mętne jak mleko

edit:

...no może nie jak mleko ale było mocno mętne

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego nacisku na podgrzewanie wody do solanki. Nigdy tego nie robię i problemów z mętnością nie miałem (IO, Kent, Preis, RC), a różnica w rozpuszczalności soli pomiędzy np. 15 i 25 st.C jest żadna:

726f7a705f635f737461c582796368.1.jpg


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, to w takim razie musi problem lezeć w innym miejscu.

Ja nie podgrzewam, nie kombinuje, nie napowietrzam, osad nie powstaje, i roztwór nie mętnieje a tez uzywam RS Coral Pro w 7kg wiaderkach.

No i zeby juz prochy do ballinga kupowac konfekcjonowane w opakowania akwarystycznych dystrybutorów :-)

Już nie mówiąc o stopniu czystości bo na pewno żaden producent nie sypie do puszek NaHCO3 cz.d.a. :-)

Ja taka kwotę płacę za 1kg NahCO3 w czystości cz.d.a. w oryginalnych opakowaniu fabryki która to wyprodukowała.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie teoria jedno a praktyka drugie.

Na moj rozum temperatura nie ma wiekszego wplywu na ilosc soli jaka mozemy rozpuscic natomiast napewno ma wplyw na szybkosc rozpuszczcania. Temeratura cieczy ma wplyw na jej gestosc i moze tu jest pies pogrzebany.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem raz przygodę z takim osadem. było to na soli dd h2ocean, jak poszedłem napuścić świeżego ro/di, żeby jeszcze raz zamieszać, okazało się że nie odpiąłem mineralizatora :( . wiec winą powstania zmętnienia była woda. może u ciebie (@ Tetro) również jest coś w wodzie, może membrana coś przepuszcza co reaguje z solą

@ Tetro - jak ci zostało jeszcze kilka gram soli, to rozpuść ją wodzie od kolegi i sprawdź czy tak samo zostawi osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuscilem rc sól i nie ma zmetnienia


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o tym mowie. Skoro problem z metniniem dotyczy kilku soli to:

1. Wina pojemnika w ktorym jest rozrabiane

2. Wina wody w ktorej jest rozrabiane

3. Wina cyrkulatora

4. Winna jest partia soli

Innego powodu nie ma skoro problem nie wystepuje w stalych sytuacjach (temp, cyrkulacja, napowietrzanie etc.)

Co ciekawe przy kilku podmianach na soli RC CP delikatny nalot mial jeden moj kolega - a rozrabiamy wode identycznie.

Ja nie mialem objawu na róznych solach ... IO, RS, RS CP, KENT, Preis

Nigdy sie tez nie pieszcze z rozrabianiem. RO + cyrkulacja + sol w 3 porcjach aby sie kupa nie usypala.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro - zmetnienie jest powodowane wytracaniem MgCO3 - stad tak niski magnez.

W zamieszaniu nie doczytalem. Ile zrobiles podmian na tej soli i czy za kazdym razem bylo takie zmetnienie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.