Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Juz jutro ten dzien... nowe szkielko nowe szkielko ;D

Jeszcze tylko wtachac je bez problemu do pokoju na drugim pietrze .

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Szkielko szkielko a stelaz nie gotowy :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadaaam !!!

Wczoraj przyjechalo. Jednak wciagniecie 150 kg do pokoju na drugim pietrze po schodach szerokosci 80cm spowodowalo ze do konca dnia nie mialem ochoty na akwarystyke. Na szczescie dzisiaj ochota wrocila ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-10763-133905249514_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: Z racji ze znam zakrety w Twoim domu, powiem ze niemozliwe stalo sie mozliwe.

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze akwarium wykonane jest bardzo dobrze i estetycznie i co najwazniejsze dokladnie co do wymiarow z projektu w google sketchup. Co do wnoszenia to czterech facetow zdrowo sie napocilo. Walka byla o kazdy stopien schodow. Najwiekszym problemem byl wlasnie brak miejsca dla czterech osob na zakretach schodow. Tam bylo najgorzej bo wlasciwie dzwigaly tylko dwie osoby. Dzisiaj mam nadzieje ze przyjada rury wiec powalcze z hydraulika i nowym sumpem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pierwszy zonk...

mam wywiercone 3 otwory w dnie 55mm, 45mm i 28mm pod przeloty 40mm, 32mm i 20mm. Problem w tym ze przelot 40mm idealnie pasuje w dziure 45mm a na 55mm jest wyraznie za maly.

Druga sprawa to rozmiary przelotow. Niby wymiary wzorcowe a króciec od przelotu 40mm nie pasuje w trojnik 40mm.

Czy rura wchodzi w przelot czy na przelot? Pytam bo bede musial kupic wiekszy przelot i nie wiem jaka rura do niego dobrac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przelot wklejany albo z zaciskiem, to rura wchodzi w środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ndaquatics.co.uk

Przelot wklejany, w srodku caly gladki - jeden rozmiar. Tyle ze nie apsuje do dziury 55mm

Przelot 40mm ma wewnetrz 32mm srednicy czyli nie moge bezposrednio polaczyc z rura 40mm. Potrzebna jakas mufka czy cos.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek polecam Ci takie przeloty, wogole pomierz czy dobre ci dali pod Twoje otwory.

http://www.thcskiba.pl/category.php?id_category=187

kupisz tu http://www.coralculture.co.uk/shop/index.php?cPath=157_159

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bzdura, bo przelot 40mm powinien mieć w środku 40mm, nie 32mm. Moim zdaniem spakowali Ci za małe przeloty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - ogarnalem sprawe - rzeczywiscie przeloty byly zle. W kazdym razie zamontowalem nowe VDL-ki i komin jest szczelny :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - ogarnalem sprawe - rzeczywiscie przeloty byly zle. W kazdym razie zamontowalem nowe VDL-ki i komin jest szczelny :)

Szybko je zamieniłeś, możesz zdradzić gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie Grzegorz linkowal w Coral Culture. Swoja droga czesto u nich kupuje ale zawsze omijalem hydraulike. Maja na magazynie to co na stronie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się zacznie teraz

trzymam kciuki :thumbup:

a tak z innej beczki czy tam w sklepach akwarystycznych są dostepne takie lampy?

http://orphek.com/led/

chodzi o te z tym wielkim oczkiem :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie wolno idzie to zbieranie wody :( Dwa dni RODi dziala bez przerwy. Dostalem 50L od kumpla plus 75L wlasnej wody z podmianek. Jutro zapelnie calosc tak zeby zamknac obieg. Odczekam do weekendu i mysle zeby wtedy zaczac przeprowadzac zwierzeta.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie wolno idzie to zbieranie wody :( Dwa dni RODi dziala bez przerwy. Dostalem 50L od kumpla plus 75L wlasnej wody z podmianek. Jutro zapelnie calosc tak zeby zamknac obieg. Odczekam do weekendu i mysle zeby wtedy zaczac przeprowadzac zwierzeta.

I nic nie chce kapać szybciej. Zalewaj, Tylko szkoda, że daleko będzie, bo do Łodzi go nie przytachasz wallbash.gif. Ja też dostaję "sr...czki", u mnie dopiero nakapało 650 litrów. crybaby.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam o grzalke. Jak moc musi byc do 600 litrow? Wrzucilem 150w i grzalka swieci non stop ale jeszcze nie wlaczam HQI wiec nie ma dodatkowego grzania od pomp. Mam jeszcze druga grzalke - 200w. Wystarczy czy dokupic wieksza?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, jak masz ciepło w domu. Jeżeli różnica nie jest więcej niż 5-7 stopni, to wystarczy ilość litrów razy 0.75 w WATTach, a jak więcej to lepiej mieć 1 W/litr.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam o grzalke. Jak moc musi byc do 600 litrow? Wrzucilem 150w i grzalka swieci non stop ale jeszcze nie wlaczam HQI wiec nie ma dodatkowego grzania od pomp. Mam jeszcze druga grzalke - 200w. Wystarczy czy dokupic wieksza?

Mam na 1500 L grzałkę AM tytanową 500W. Przy słodkim długo podgrzewała wodę w nocy. Jednak jak możesz to załóż dwie grzałki co masz. Moja słodkowodna klęska była spowodowana właśnie grzałką, bo się przepaliła i rybcie zamarzły na moim urlopie. Co do mocy to 350W jest ok. Jak oczywiście masz normalny mikroklimat w pomieszczeniu z akwarium a w zimie temp nie spada np do 15 st. C.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie grzałki - ale podpięte pod jeden termostat, tak? Bo inaczej jedna będzie działała non stop, a druga prawie wcale (zgrać dwa termostaty jest raczej ciężko).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil podpinasz pod jeden termostat jak nie mają regulacji. Natomiast najlepiej jak jedna ma wbudowany termostat i ustawiasz ją na 1-2 stopnie C. niżej niż optymalna woda w obiegu, a drugą podpinasz pod termostat który na codzień obsługujesz. Wtedy nasz gwarancję że temperatura nie spadnie poniżej pewnej granicy jak coś walnie, bo masz dwa obwody grzania.

To jest tylko przykład ale trzeba się jakoś zabezpieczyć i każdy sam powinien podjąć decyzję w jaki sposób to zrobi. U mnie jest duża masa wody i ona inaczej oddaje i pobiera ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka to w sumie groszowa sprawa ale czy jest sens kupowac jak nie bedziesz uzywal. 24'C to nie tragedia i jak uda Ci sie podgrzac tym co masz ja bym dal sobie spokoj.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.