Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie po urlopie . widze ze dojrchal baniaczek jak , jestes zadowolony z jakosci wykonania . na fotach wyglada super

Z baniaka jestem bardzo zadowolony. Ladnie polozony silikon, szlifowane szyby, eleganckie przykrycie. Jednak troszke z sumpem dali ciala i zrobili ciut za wysokie przegrody. Teraz rozmyslam jak jedna z nich skrocic (powinna byc 3-4 cm nizsza) bez odklejania i wyciagania jej z sumpa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim zbiorniku 9 rybek mialo tloczno, w kazdym razie byly zawsze widoczne. Teraz mam wrazenie pustki. Te dwie kostki artemii tez jakos znika

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baniaka jestem bardzo zadowolony. Ladnie polozony silikon, szlifowane szyby, eleganckie przykrycie. Jednak troszke z sumpem dali ciala i zrobili ciut za wysokie przegrody. Teraz rozmyslam jak jedna z nich skrocic (powinna byc 3-4 cm nizsza) bez odklejania i wyciagania jej z sumpa

a czemu za wysokie przegrody?

Jeśli ze względu na odpieniacz, to daj go na 4 cm podeście. Możesz też naciąć przegrodę tarczą do kamienia w kształcie V, to obniży poziom wody.

Możesz też spróbować małym Boschem cięcie równoległe do obecnej płaszczyzny. kilka mm przed ścianką boczną przerywasz, trzeba obrysować czymś ostrym z obu stron przegrody, wydłubać silikon i odłamać.

Jak nie ma udaru to szkło obrabia się jak kamień i nie powinno pękać. Oczywiście to tylko moje sugestie, a operacja typu hardcore ;) czyli z dużą dozą ryzyka.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ze wzgledu na odpieniacz. Glownie ze wzgledu na filtr ktory przewidzialem w sumpie. Kolejna przegroda jest za wysoka i filtr jest caly czas zanurzony. Choc teraz jak o tym mysle to niema to wiekszego znaczenia. Chodzi tylko o fakt niedopilnowania wymiarow. W kazdym razie tragedii nie ma.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek tak czy inaczej kupe roboty odwaliles i to sam. Baniak zalany zycie przeniesione i podlaczone. Teraz na spokjnie zrobisz wykonczeniowke i dla kolegow grila.

My przyniesiemy prezenty.animier.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Bartek, tylko pogratulować uporu i pracy włożonej w przeprowadzkę. Wyburzenie ścian, wzmocnienia, remont...od samego czytania robi mi się słabo ;)

Baniak wygląda bardzo fajnie, lewa strona świetna, a prawą pewnie jeszcze dopieścisz koralami i będzie pięknie. Potencjał jest :) Jestem bardzo ciekaw, jak całość będzie wyglądała za 2 latka, jak wszystko ładnie porośnie. Trzymam kciuki :thumbsup:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek jakiej wydajnosci masz pompe powrotu w sumpie? Kompletuje juz sprzet na ciut mniejesze jak twoje i sie zastanawiam nad doborem.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw odpalilem OceanRunner 6000 ale wody w sumpie zabraklo :)

Teraz leci na RIO3000 i jest gicior. Pewnie 4000 tez by bylo ok.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piękny zbiornik się szykuje, gratulacje Tester !

Mam jednak mała podpowiedz odnośnie konstrukcji skały właśnie po lewej stronie za którą wszyscy Cię chwalą - miałeś już taki zbiornik z balkonikami wysoko ??

Mnie ta lewa strona przypomina moje stare ułożenie skał gdzie po lewej i po prawej stronie miałem balkonik na którym ustawiałem spsy. Jako że obecnie mam inne ułożenie można śmiało stwierdzić że ze starego nie byłem zadowolony. Owszem na początku było ok ale później jak spsy zaczęły rosnąć to ten układ był bardzo nie wygodny. Przemyśl sprawę, to oczywiście Twój zbiornik i Twoje skały - takie tylko dwa słowa ode mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw odpalilem OceanRunner 6000 ale wody w sumpie zabraklo :)

Teraz leci na RIO3000 i jest gicior. Pewnie 4000 tez by bylo ok.

mysle o tunze 3000l/h i nie wiem czy obleci...hehe


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no spoko, ze dzielisz sie swoim doswiadczeniem. Co dokladnie bylo zle? Brak miejsca, czy problemy z cyrkulacja?

Ja mam o tyle ze ciezko mi ustawic tak zeby nie szarpalo LPSami zachowujac silna cyrkulacje. No chyba ze przykrece cyrkulacje...

A co do skaly to na pewno dokupie z 20 kilogramow na prawa "wyspe'" tam nie bedzie takiego "balkonu"

Kombinuje jeszcze jedna rzecz. Chce sprawdzic czy zywa artemia bedzie sie rozmnazala w refugium. Kiedys wlalem zawartosc woreczka z zywa artemia do butelki i... zyje do tej pory i oczywiscie sie rozmnaza. Zastanawiam sie czy to zadziala w refugium?

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja.Gratuluje zapalu i cierpliwosci :unworthy: Sam bede robil przenosiny do nowego szkielka w przyszlym tygodniu, ktore jedzie do mnie z Polski :w00t: (AquaMedic).

P.S Mozesz podac linka gdzie kupiles obiegowke?

Powodzenia.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - rozowo nie jest :( glownie jesli chodzi o SPSy. Tylko jeden SPS wyraznie polipuje podczas gdy reszta jest tak wciagnieta ze sa same dziurki. Kolorystycznie to ciagle brazy ale o to sie nie martwie tylko o ten brak polipowania od kilku dni. Parametry nie jakies super ale tragedii nie ma. NO3-ponizej 5mg/l, PO4 - 0.05mg/l, Mg 1300mg (tyle ze w starym zbiorniku mialem Mg= 1800) Ca 400mg.

LPSy moze nie pompuja sie tak jak w starym ale caly czas sa napompowana i ogolnie w dobrej kondycji. Zreszta to za to slabsze pompowanie winie cyrkulacje bo 2x6105 robia spora pralke. Duncanopsammia po 4 miesiacach kompletnego zamkniecia znow sie otwiera. I chociaz polipy ma caly czas male to widac ze nabiera wigoru. W nocy favie i favitesy mocno polipuja. Miekkie - tak sobie... xenia spoko, rhodactisy tez, ale knoppia cos ma focha a clavularia ledwo pare polipow sie otwiera, zielone palythoa otwarte ale z zielonym to maja malo wspolnego.

Ryby - w doskonalej kndycji - bez sladow chorob i stresu.

Zbiornik stawialem w 80 % na swiezej solance IO i zaczalem podejrzewac ze moze brak mikroelementow powoduje stress u SPSow. Dzisiaj zrobilem 20L podmiany na TMBA plus dodalem lyzke mieszanki od seachema (stront, potas itp). Pare dni temu dalem kilka kropel amino i jod.

Inna sprawa to swiatlo. Od dwoch tygodni - czyli od przeprowadzki swiece HQI - 2x Nepturiony 14k plus 2x T5. W miedzyczasie padl mi jeden zarnik - wlasnie ten nad SPSami i wlozylem jakas uzywke Venture - bez oznaczenia - ale kolorystycznie to miala z 6k :( Pod nia nie bylo problemow z polipami (oprocz tego ze wszystko mialo obrzydliwy, sraczkowaty kolor) W srode przyszly nowe Nepturiony i zalozylem je wiec od czwartku wszystko wrocilo "normy". W kazdym razie kolorystycznie bo SPSy oglosily strajk. Nie robilem zadnego przyzwyczajania bo i tak HQI swieca tylko 5h dziennie. Wydaje mi sie ze to swiatlo jest winne stresowi korali twardych.

Co radzicie? Podnioslem juz lampe o 10 cm i moge podniesc o kolejne 15. Moge tez skrocic swiecenie - tyle ze mam problem z ruterem i nie bardzo mam sie jak podlaczyc do profiluxa (ale zawsze moge wlozyc wtyczke w osobny timer)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na mój skromny "musk" akwarium dopiero dojrzewa (przy tej ilości świeżej solanki) i zgony SPS-ów są niestety możliwe, w każdym razie sam przez to obecnie przechodzę :(, a świeżej solanki miałem "tylko" 50%... , tak więc trzymam kciuki ale i łączę się w bólu...

Jeszcze ze swojego doświadczenia (też niestety świeżego), bądź gotów do suplementacji Ca i kH jeśli jeszcze nie zacząłeś bo może "raptem" się wahnąć...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... u mnie przebiegało to inaczej. Gdy w grudniu robiłem przekładkę przy użyciu 50% świeżej wody to życie rozkwitło. Jakieś śladowe dojrzewanie było, ale prawie niezauważalne.

Natomiast Duncanopsammia w marcu zaczeła mieć focha i tak ma do dziś.

Za radą forumowiczów leję mikroelementy tonami.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Trzymam kciuki :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, nie jest tak źle, ja przesunąłem akwarium 3 metry, oczywiście zbiornik trzeba było opróżnić z życiem i następnego dnia obsypało mi białobrodego a dzień później padł, a był 3 miesiące na zbiorniku. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ważne żeby iść do przodu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male uaktualnienie:

Najpierw o polipach... Niby widzialem jak loricula dziubie polipy ale przestawilem jej ulubiona montipore na strone gdzie druga Centropyge broni zaciekle rewiru i montipora przez cztery dni byla calkowicie zamknieta. Do tego stopnia ze widac bylo same dziurki. A potem jej przeszlo :) Wiec do konca nie wiem czy to C.Loricula jej dokuczala.

Druga sprawa - swiatlo. Jak pisalem w oddzielnym watku mialem problem z mrugajacym HQI. Na poczatek wymienilem zaplonnik i... od trzech godzin dziala bez mrugania (co nie oznacza ze nie zacznie)

Kolejna sprawa to parametry. NO3 bardzo szybko spadlo z 10mg/l do 1mg/l. Ten spadek jednak nastapil w ciagu ostatniego tygodnia i sadze ze czasciowo jest to spowodowane wodeczka. Wczesniej jakos nie moglem wyregulowac odpieniacza ale juz ladnie pieni a od tygodnia ladnie pieni. Drugi "winny" spadku NO3 to zdecydowanie refugium. W refugium swieca dwie listwy TMC Aquaray w ukladzie 18h/6h od 18:00 do 12:00. Do refugium wladowalem piasek ze starego akwarium (okolo 2 cm) plus mieszanke glonow: caulerpa, halimeda, spaghetti i pare gatunkow co to ja ich nie znam a Mintaj na pewno tak :p. Musze dodac ze akwarium zalalem trzy tygodnie temu i nie mam w nim sladu dojrzewania. Natomiast sciany refugium - te po ktorych plynie woda - sa porosniete kilkunastocentymetrowymi nitkami glonow. Co wiecej na poczatku mialem w refugium dino po ktorym nie zostalo sladu. Mimo braku siatki widze tutaj wyrazna analogie do dzialania AlgaeScrubbera z opisu Leszka.

Oprocz innych parametrow ktore sa bardzo przyzwoite martwi mnie jedynie kH, ktore mocno spadlo i oscyluje w tej chwili w okolicach 6,5. Chyba trzeba rozrobic NaHCO3. :)

W zalodze zamieszkujacej akwarium pojawily sie trzy nowe rybki: wyzej wspomniana loricula, scopas i doktorek. Oprocz tego uczestniczylem w powiedzmy, akcji ratunkowej jednego angielskiego akwarium ktorego wlasciciel mocno zaniedbal sprawe. W z wiazku z tym do akwarium trafily 3 zmarnowane acropory ktorych oryginalnego koloru nie jestem w stanie okreslic, porites, montipora i favia. Na poczatku bylem pewien ze nie dadza rady ale chyba w moim swiezym zbiorniku jest im lepiej niz w poprzednim i jakos sie trzymaja. W kazdym razie nie zrzucaja tej tkanki ktora im jeszcze zostala. No nic, trzymajcie za nie kciuki :) Oprocz tego zdobylem kilka superanckich kawalkow skaly ale nie odwazylem sie ich wrzucic do akwarium po tym w jakim stanie widzialem akwarium (to znaczy akwarium nie widzialem ale slyszalem opis) Skale wykapie w chlorze, wyplucze i wysusze. Do akwarium wrzuce za kilka miesiacy jak bede mial absolutnie stabilne parametry.

Ogolnie w srod korali dominuja wyrazne brazy. Widac ze caly remont i przeprowadzka mocno daly im w kosc. Jednak ogolnie ich kondycja sie mocno poprawila wiec pozostalo tylko czekanie na poprawe kolorow :)

Wsrod ryb, jedyna strata jaka mialem (ktorej w zaden sposob nie moglem zapobiec to smierc mojego Przecinka Doryrhamphus excisus. Jednak od roku Przecinek plywal z rosnaca kolo odbytu "gula" ktora na koniec byla wielkosci orzecha laskowego. :(

Pozostale ryby natomiast maja sie doskonale. Zoltek zachowal sie bardzo grzecznie i juz po godzinie odpuscil Z.Scopas natomiast Centropyge flavicauda dosc ostro zareagowala na C Loricula. Na szczescie podzielily zbiornik rowno na pol i o ile zadna nie przeplywa przez linie demarkacyjna to jest spokoj. Oczywiscie podczas karmienia nastepuje calkowite zawieszenie broni ;) Doktorek tez bardzo szybko sie przyjal i cieszy domownikow. "Stare" ryby tez juz zapomnialy o przeprowadzce chociaz Adaś - S. Fasciatus przez czyste sciany akwarium mocno wychudl. Balem sie tez o moja Mandarynke. Czyste sciany nowego akwarium i zonglerka skala prawdopodobnie mocno przerzedzily jej jadlospis. Na poczatku rzadko ja widywalem ale teraz coraz czesciej jest widoczna.

Cala zaloga nowego akwarium przesyla gorace pozdrowienia czytelnikom NR :welcome:

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, powodzenia.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszly dwa zarniki iquatics 14k. Zdecydowalem sie na nie z trzech powodow:

- do soboty swiecily jednoczesnie iquatics 14k i BLV 14k - kolorystycznie nie bylo roznicy i to nie tylko na moje slepe oko ale i mojej zony :)

Jedynie BLV swiecil jasniej bo byl nowy.

- cenowo jest miedzy nimi kolosalna roznica. Zarniki BLV sa 3x drozsze a ja mam na koncie proznie od remontu. Biorac pod uwage ze wlasnie zniszczylem jedna BLV to wydatek 2x60 funtow a 2x20 funtow robi mi roznice. Przynajmniej przez nastepne pare tygodni.

- wojuje z tym mruganiem lampy i wole zeby to bylo na tanich zarnikach. Dodatkowo co troche grzebie w tej lampie co wymaga wyjecia zarnikow.

A tak przy okazji lampy...

Otoz polozylem na lampie nad cewka wentylator od procesora AMD. Od niedzieli nie ma mrugania. Zakladam wiec ze czujnik termiczny w cewce jest nadpobudliwy i odcina prad zbyt szybko. Tesciowa przyjezdza w poniedzialek to jej podrzuce 3kg do bagazu :p

Co jeszcze zauwazylem? Widze powolna poprawe w ubarwieniu korali. Zwlaszcza tych ktore sa u mnie dlugo. Wszedobylskie brazy jasnieja i korale jakby odzywaja. NO3 ponizej 1mg/l, PO4 0.01mg/l

Natomiast w sumpie mam zupe z glonow. Zastanawiam sie nawet nad czyszczeniem sumpa bo patrze na refugium z niepokojem. Nie mniej jednak spadek NO3 z 10 na ponizej 1 w ciagu dwoch tygodnie wiaze niewatpliwie z rozwojem glonow w sumpie.

Pytanie:

Jak rozwiazaliscie sprawe klipsa do nori i wkladania rak do akwarium? Jak czesto w ogole karmicie nori? U mnie przyznam zoltek przez dwa lata nawet nie spojrzal a od kiedy jest scopas oba pokolce dostaja swira jak widza nori. Zreszta nie tylko one bo doktorek tez je podjada i nawet jeden blazen je skubie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak Ci sie APF sprawuje przy takim litrazu i obsadzie? Uciagnie docelowa?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.