Skocz do zawartości
Roman.P

Utrata tkanki

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ta plaga nie zaczela sie ostatniej podmiance? (10 dni w beczce - gdzie co i jak?) - nadal podobnie jak tester twierdze to nie wyglada na zaglodzone korale


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę podstawowe błędy- biopellety i spirytus to moim zdanie złe połączenia, dodatkowo podstawą tych dwóch metod jest silne odpienianie, a ty wyłączasz odpieniacz, za bardzo przekabinowałeś

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testów w stopce robione były 2x. Wcześniej testy potwierdzane były w sklepie żeby wychwycić margines błędu, ale zawsze potwierdzały się. Woda w beczce co dwa dni mieszała sie po kilka godzin.

Pelety i phos zatrzymane. Odpieniacz chodzi non stop. Wszystkie dodatki za wyjątkiem ballinga wstrzymane.

Co jeszcze mogę dla nich zrobić? :wallbash:

Bartek w obsadzie zmiana. białobrody i koris zmieniły mieszkanko a w ich miejsce doszedł żóltek


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi jeszcze coś przyszło do głowy, bo ostatnio mówiłeś przez tel., że masz nową parkę babek kopiących.

Jak to jest teraz z cyrkulacją i ilością drobinek piaskowych unoszonych z wodą? Z tego co pamiętam, to u Ciebie zwykle była dosyć mocna cyrkulacja, a silny prąd + kurzawa też może być mało fajna dla koralików. Na Twoich zdjęciach widać sporo drobinek unoszących się w wodzie.

Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurku. Tak było zawsze.

Babki są nowe bo jakiś czas temu poprzednie zeszły a były prawie od początku akwa, czyli rok.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi jeszcze coś przyszło do głowy, bo ostatnio mówiłeś przez tel., że masz nową parkę babek kopiących.

Jak to jest teraz z cyrkulacją i ilością drobinek piaskowych unoszonych z wodą? Z tego co pamiętam, to u Ciebie zwykle była dosyć mocna cyrkulacja, a silny prąd + kurzawa też może być mało fajna dla koralików. Na Twoich zdjęciach widać sporo drobinek unoszących się w wodzie.

Jak sądzicie?

moim zdaniem bez znaczenia

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jak sie poczyta posty Grzesia to mozna odniesc wrazenie ze ten syf z piasku to wcale nie takie zlo ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze robisz wyłączając polimery rozkręcone działają bez dodatków bakteryjnych a ponowny rozruch może sporo potrwac aby teraz nie było skoku w drugą strone moim zdaniem odstaw spirytus i bakterie a polimery zostaw to moja opinia ale niech się inni wypowiedzą

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację.

Ponieważ jakiś czas temu pokazały się gloniki a No3 było około 25mg/l a hanka pokazywała Po4 0,02 wywaliłem część piasku.

Miałem około 6-7 cm i cały czas stosowałem metody opisane wcześniej.

Z waszych wypowiedzi zrozumiałem że zrobiłem pełną sterylizację.

Tylko co teraz robić? :wallbash:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze robisz wyłączając polimery rozkręcone działają bez dodatków bakteryjnych a ponowny rozruch może sporo potrwac aby teraz nie było skoku w drugą strone moim zdaniem odstaw spirytus i bakterie a polimery zostaw to moja opinia ale niech się inni wypowiedzą

pozdrawiam Jarek

tak jest, do tego absorbery out i podmiana minimum 30% a druga za kilka dni (może wrócić do KENTa - będzie bezpieczniej) , do tego zwiększyć ilość mrożonek.

Ja odstawiłbym też na jakiś czas: ABC+M po 5 ml. jod i strond

Czyli wróć do podstaw bez udziwnień i kombinacji.

A co do przegłodzenia korali to jak to runie to cała układanka z kart poleci - bo jeden koral traci tkankę i zatruwa resztę i a co jest dalej to już nietrudno przewidzieć. Myślę, że seb może powiedzieć więcej w tym temacie :coffee:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie.

Wszystkie adsorbery out, zostają polimery.

Dozowanie wszystkiego zatrzymać za wyjątkiem ballinga.

Podmiana wody 30% powtórzona za kilka (?) dni.

Zwiększenie karmienia ryb ( a korali)

Czy ze względu na kiepską wodę można zostawić adsorber krzemianów?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber krzemianów usuwa też fosforany tak na marginesie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priva posłałem a tak zastanawiam się z tym wyciągnięciem piasku sprawdzałeś no2 może ruszenie piasku dało popalić ja odsysałem węzem i nić się nie stało gorzej gdy by był wyciągnięty siatką i syf dostał się do wody


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku. Nic na temat fosforanów nie piszą.

Sera marin silicate clear 500g - preparat do usuwania krzemianów

Silikat wspiera rozwój okrzemek okrzemek akwarium morskim.

SERA marin silicate clear w prosty sposób i długotrwale wiąże silikat.

Do SERA marin silicate clear dołączone są praktyczne torby na wkłady filtracyjne.

Przed użyciem krótko opłukać pod bieżącą wodą, a następnie umieścić w filtrze lub w miejscu z dobrą cyrkulacją wody.

Działanie do trzech miesięcy zależności od stopnia zanieczyszczenia silikatem.

500 g starcza na 200 – 400 litrowe zbiorniki.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw

mam nadzije ze to to co mysle


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają napisać jak na PO4 mają w ofercie Phosvecwhistle.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam Kh - przy takim jak masz miałem to samo, wróciłem do Kh 7 i wraca do normy.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 - 0 ! Po4 - 0 :nono czym pomiar robiony ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr-ek a jaśniej.

robi

No3 -sera

Po4 mała hanka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól ze sklepu lufta :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śól to red sea. to soli bym się nie czepiał, ale no3-0 i po4-0 są wg mnie niepokojące, i do tego bakterie, brak polipowania u zoa świadczy moim zdaniem (popartym własnymi obserwacjami) o pustyni w baniaku, zoa nie lubią węgla, odpieniacza i braku papu...może dokarm baniak 2-3x bardziej niż zawsze i obserwuj...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Roman troche duzo tych wszystkich zmian w ostatnim czasie - bedzie ciężko jednoznacznie znaleść przyczynę .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.