Skocz do zawartości
ejerzyk

Białe tło

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru koloru tła do mojej przyszłej kostki i do tej pory byłem zdecydowany na czarne, bo niebieskie wygląda dla mnie sztucznie. Ostatnio jednak zwróciłem uwagę też na kolor biały i poszukuję obecnie ciekawych przykładów akwariów rafowych z białym tłem. Jeżeli zna ktoś takie zbiorniczki, to będę bardzo wdzięczny za linki lub zdjęcia.

Akwarium z białym tłem ma takie zalety, że wygląda bardzo jasno, lekko i przejrzyście. Sprawia wrażenie płytkiej, przybrzeżnej rafki, na którą wychodzi się gdzieś niedaleko brzegu, po długiej piaszczystej plaży na Bali i ma to moim zdaniem wielki urok. Zdaję sobie jednak sprawę, że żeby fajnie wyglądało, trzeba takie tło regularnie czyścić, bo pokryte glonami będzie fuj. Oczywiście mam też na uwadze, że inaczej będzie się odbierało kolory zwierzyńca na białym tle, ale będą one pewnie takie bardziej pastelowe/zeo/sprane, co w zasadzie jest przez niektórych pożądane i mnie też by nie przeszkadzało.

Tutaj dwa zbiorniczki z białym tłem, które znalazłem:

DSG_0028.jpg

Więcej zdjęć: http://www.danireef.com/2012/02/06/andreanegu-goes-from-t5-to-elos-epower-with-the-new-blue-elitexp/

Mam nadzieję, że znacie jeszcze inne białe rafki. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudne to białe tło do utrzymania pełni satysfakcji :) (kolor wody, wspomniane glony)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze nad srebrnym.

W słodkich zwłaszcza w kostkach z krewetkami co poniektórzy takie używają i super to wygląda.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm Yarcio... :) żartujesz sobie ze mnie? ;)

Dzięki, ale na srebrne raczej się nie skuszę i odnośnie białego też jeszcze nie podjąłem decyzji. Na razie jestem na etapie ekscytacji białym tłem, więc muszę się temu przyjrzeć, przemyśleć i dopiero zdecydować. Chętnie zobaczę jakieś inne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu

a3.jpg

a2.jpg

Edytowane przez lubusikk (wyświetl historię edycji)

a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lubisikk, fajnie to wygląda. Masz jeszcze jakieś zdjęcia tej kosteczki z większą ilością zwierzaków w środku?

Pamiętałem, że ktoś, coś, kiedyś, gdzieś na forum, więc fajnie, że się ujawniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie żartuje, to raczej takie bardziej stalowe niż srebrne, ale wygląda rewelacyjnie.

Coś takiego:

9d3b64cd2e112443m.jpg

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna mala kosteczka powinna byc fullopti i bez tla - best choice imho!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie trochę śmieszy Twój problem. Tła nie trzeba wklejać na stałe. Bierzesz arkusz pcv 3mm ustawiasz za akwarium i łapiesz na brzegach taśmą dwustronnie klejącą. Wygląda identycznie jak wklejona folia tylko na bąble nie musisz uważać. Kupujesz dwa kawałki po 20 zł - czarne i białe czy jakie jeszcze chcesz i co tydzień masz inne. Jak nie masz to Ci przyślę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie trochę śmieszy Twój problem. Tła nie trzeba wklejać na stałe. Bierzesz arkusz pcv 3mm ustawiasz za akwarium i łapiesz na brzegach taśmą dwustronnie klejącą. Wygląda identycznie jak wklejona folia tylko na bąble nie musisz uważać. Kupujesz dwa kawałki po 20 zł - czarne i białe czy jakie jeszcze chcesz i co tydzień masz inne. Jak nie masz to Ci przyślę.

Heh, może i śmieszy, ale pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że najlepszy kontrast daje czarne tło idealnie bez bąbli przyklejone. PCV-ka tylko przystawiona do szyby pełnego czerni koloru nie da, a w zasadzie na takiej pełnej czerni by mi zależało przy wyborze koloru czarnego na tło. Jednak pewnie zrobię tak jak napisaliście, czyli na razie zostawię bez tła (ściana jest biała), a później najwyżej będę próbował z różnymi kolorami. Za ofertę PCV-ek dziękuję, ale pewnie znajdę jakieś w Łodzi i nie będę Cię kłopotał wysyłką.

po prostu biala sciana i bez tla :welcome:

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sądzicie o zwykłej przezroczystej szybie - bez tła. Dodam, że ściany w pokoju są jasne (prawie białe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwariuach słodkich (niewiem jak to się będzie miało do morskich))fajnie wyglądają tła z półprzezroczystej bezbarwnej folii matowej tzw mist. Naklejasz folie na akwarium, kilka cm za akwarium ustawiasz np brystol w interesującym cie kolorze i podswietlasz punktowo jaimiś ledami czy zarówką, fajny efekt... w morskich wiadomo trzeba byłoby czyscic tylną szybą przynajmniej raz w tygodniu aby było ładnie

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam z siebie wszystko aby efekt był zadawalający :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega czesioczesio zapomniał nakleić tła a ściane ma oliwkową taką.

Wcale nie rzuca się w oczy brak tła, wygląda tak przestrzennie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleje od popołudnia skałę...

tła jeszcze nie przykleiłem

ściana śnieżno biała...

no i mysle czy kleić to tło (czarne) czy zostawić jak jest :p

odległość baniaka od sciany ok 10cm


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejcie prosze jakieś "białe akwaria" :) bo ciekaw jestem...

Jak uda sie skończyć dziś kleić skałę to może jakieś foty zapodam :)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo super, w takim razie czekam na Twoje zdjęcia, bo właśnie też tak planuję zostawić nieoklejoną szybę na tle białej ściany. Ale najpierw zobaczę jak to wygląda u Ciebie. :) Ja już więcej białych baniaczków nie znalazłem, a bardzo ładne akwa bez tła ma MarcosB i jego zdjęcia są tutaj: http://nano-reef.pl/topic/33959-400l-czas-na-rafe-12-miesiac/page__view__findpost__p__354598

Mam nadzieję, że się nie obrazi, jak wkleję tutaj jedno z wcześniejszych zdjęć, jak nie było tak jeszcze porośnięte koralikami:

forum1.jpg

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle tylko jak czyścikiem zasuwać po tyle mając te 10 cm przerwy od sciany... na kiju :D ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę miejsca będę miał, poza tym kostka będzie mała, bo 60x60x50, a do tego jestem też stosunkowo długi. Czy dosięgnę się nie obawiam, bardziej zastanawia mnie, czy będę miał chęci. Jednak policzyłem sobie, że teraz 3 szyby, które czyszczę, mają 12000 cm2, a w nowej kostce 4 szyby tyle będą miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcia mojego starego baniaka - brak tła - ściana jasny żółty.

20100515_0494.JPG

20110213_1325.JPG

Od razu tylko uprzedzam, że jest jedna wada braku tła - mianowicie za baniakiem musisz mieć porządek - widać wszystkie kable, rury itp, więc musisz sobie od razu rozsądnie przemyśleć instalację. Mi się podoba brak tła i na pewno w następnym baniaku tła nie będzie :)

mysle tylko jak czyścikiem zasuwać po tyle mając te 10 cm przerwy od sciany... na kiju :D ?

Ja miałem scrapera Aquamedicowskiego na przedłużce od szczotki (takiej plastikowej nakręcanej z marketu)

Edytowane przez premiero (wyświetl historię edycji)

300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jasnym tłem lub bez niego zbiornik wyglada ładnie, mi udało się dość długo mieć jasne tło w zbiorniku ale jak korale urosły to zawsze przy czyszczeniu tyłu miałem coś połamanego i to zupełnie mnie zniecheciło z czyszczenia tylniej i jednej bocznej szyby.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki premiero za kolejny ładny przykład.

luft, jak tam Twoje zdjęcia? :)

Mnie udało się znaleźć jeszcze kilka ciekawych zdjęć z targów w Norymberdze na stronie p. Kocanów (http://www.akwa-mania.mud.pl/):

aquatronica4.jpg

v4.jpg

virea4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.