Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Fal,

z tego co anrniew kiedys pisal. ZB bakterie rozkladaja sie w ciagu 2-3 dni wiec wydaje mi sie ze 1x w tygodniu to zdecydowanie za malo.

Do tej pory bakterie dawałem dwa razy w tygodniu , w tej chwili chcę podawać trzy razy w tygodniu , zobaczymy jakie będą efekty.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal kup sobie pipetę automatyczną 0-1000 mikrolitrów i podziel dawkę na 3 lub nawet 4 na razie pozostaw ilość podawanego ZS.

Gdzie taką pipetę mogę kupić ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieje się dzieje PO4 nabiera tempa :) dzisiaj jest 0,12 , dostałem pory i wsadziłem ecophos.

Kurcze co robić zwiększać ZS3 czy zostawić na tym poziomie co jest i czekać ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no3 też poszło w górę?


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:whistle:

czy mozesz potwierdzic ze bakterie sie namnazaja? Widzisz gdzies bialawe klaczki? Dozujesz ZS w do sumpa? Wloz palec do rury powrotu i zobacz czy jest sliski osad.

Czy masz wegiel i jak dlugo go trzymasz?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:whistle:

czy mozesz potwierdzic ze bakterie sie namnazaja? Widzisz gdzies bialawe klaczki? Dozujesz ZS w do sumpa? Wloz palec do rury powrotu i zobacz czy jest sliski osad.

Czy masz wegiel i jak dlugo go trzymasz?

Bakterie się namnażają mogę to potwierdzić , ZS dozuję do akwarium , węgiel wymieniam raz w miesiącu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide o zaklad ze jak wyjmiesz wegiel to PO4 spadnie w kilka dni.

Twoj start z ZV idzie dokladnie ta sama sciezka co moj. Tyle ze ja cierpliwosc stracilem przy PO4 0,30mg/l


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wyzej, u mnie przy podobnym karmieniu daje 1.6ml ZS3 dziennie plus 3x12 kropli zeobak tygodniowo bez jakichkolwiek efektow przedwkowania. Dalbym wieksza dawke jednego i drugiego.

Jakie dawki proponujesz ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mimo wszystko jest to troszke ryzykowne zanim się określi dawke i zaskoczy prawidłowo tym bardziej że masz naprawde ładną obsade.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpędzone PO4 cały czas mknie do góry 0,13 , co ciekawe idzie do góry mimo tego , że wsadziłem 100ml ecophos.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal na tyle co siedzę w lekturze zeovit.com, to przy konwersjach z "innych" metod na zeobac+zeostart doczytałem, że przy Twojej objętości netto - około 600 L, powinieneś zastosować dawkę 6 kropel ZB dziennie przez pierwsze dwa tygodnie potem 2-3 razy w tyg. 6 kropli, ZS3 - 0,6 ml 2 razy dziennie ( rano wieczorem). Pienidło na mokro i w 8 tyg powinieneś doczekać poprawy parametrów.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal na tyle co siedzę w lekturze zeovit.com, to przy konwersjach z "innych" metod na zeobac+zeostart doczytałem, że przy Twojej objętości netto - około 600 L, powinieneś zastosować dawkę 6 kropel ZB dziennie przez pierwsze dwa tygodnie potem 2-3 razy w tyg. 6 kropli, ZS3 - 0,6 ml 2 razy dziennie ( rano wieczorem). Pienidło na mokro i w 8 tyg powinieneś doczekać poprawy parametrów.

Dzięki za info i plusik dla Ciebie


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, nie obraz się ale napisałem Ci dwa tygodnie temu (post numer 10) to o czym piszesz dopiero teraz. Nie wiem czy mnie ignoruje czy przez przypadek ominales ten post. W każdym razie jestem pewien ze wine ponosi węgiel.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, nie obraz się ale napisałem Ci dwa tygodnie temu (post numer 10) to o czym piszesz dopiero teraz. Nie wiem czy mnie ignoruje czy przez przypadek ominales ten post. W każdym razie jestem pewien ze wine ponosi węgiel.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

W żadnym przypadku Ciebie nie ignoruję , dwa dni temu wymieniałem węgiel na nowy więc wydaje się mało prawdopodobne żeby tam się zasiedliły bakterie , ale skoro nie mam nic do stracenia , dzisiaj wyciągnę węgiel i zobaczymy przez tydzień co się wydarzy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, stara skala i stary piasek nie oddają PO4 bo niby skąd? Jeśli nie karmisz więcej to logicznie rzecz biorąc fosforany trafiły do akwarium z zewnątrz. Węgiel aktywny niestety słynie z tego, że jest nośnikiem PO4. Robiłeś kiedyś testy wody RO która zalales węgiel? Hance braknie skali.

Pozdro

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nigdy testów wody po węglu , nie widziałem potrzeby. Pamiętaj , ze zmieniam sytstem filtracji , zrezygnowałem z kulek na rzecz ZS + Zeobac , jak by nie patrzeć mam sporą obsadę ryb ktora pewnie spore ilości produkuje PO4 , do tej pory kulki sobie radziły , ale czegoś w zbiorniku mi brakowało :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz kamyki czy tylko preparaty lejesz?


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz kamyki czy tylko preparaty lejesz?

Na chwilę obecną tylko interesuje mnie ZS3 i zeobac , kamyki chciałbym ale jeszcze nie teraz..


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak do zbiornika poleciało 300 ml EcoPhos mam ustawiony spory przepływ przez to złoże , PO4 - 0,13 ( swoją drogą ten Eco to jakieś jaja , odnoszę wrażenie że 140 pln poszło w śmietnik ) Zwiększyłem dawkę ZS3 - 2 x 0,5 ml , bakterie co drugi dzień 5 kropelek , wywaliłem węgiel tak jak radził Tester i ....... daję tydzień , żeby zobaczyć w którą stronę pójdzie system.

Generalnie spodziewałem się , że jednak ZS w połączeniu z bakteriami da sobie radę w miarę szybko , ale widzę że to nie będzie tak hop , teraz dopiero zdaję sobie sprawę z tego jaką moc mają kulki , no ale nic czekamy :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal , ja teraz leje 0,2ml 2x dziennie na 350 litrow brutto akwa.

No3 0.1

Co do ecophos to podzielam teoje spostrzezenia ;-) co rowa to rowa. Jak mialem duze po4 to wrzucilem EP i.... I nic :-) po tygodniu wywalilem , zaladowalem rowaphos duza dawke i nastepnego dnia byla juz polowa po4 ;-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie spodziewałem się , że jednak ZS w połączeniu z bakteriami da sobie radę w miarę szybko , ale widzę że to nie będzie tak hop , teraz dopiero zdaję sobie sprawę z tego jaką moc mają kulki , no ale nic czekamy :)

No właśnie, usunąłeś sporą ilość bakterii osiedlonych na złożu z kulkami i dziwisz się że zastąpienie ich wkraplaniem z ręki nie daje rady :baby: . Stosujesz połowę metody. Rozumiem że chcesz aby wszystko powoli się odbyło ze względu na ewentualne straty w baniaku. Popieram metodę powolnych ruchów, ale myślę że dołożenie kamyków dopiero pozwoli ci zjechać z parametrami. Może najpierw daj połowę objętości kamyków.... Bez tego twoje rozwiązania będą tymczasowe. Możesz zbić PO4 ecophosem czy czymkolwiek innym, ale to wróci jeśli nie wymienisz preparatu systematycznie bądź jeśli go usuniesz. Zresztą przecież to wszystko wiesz dobrze 8-). Dodając kamyki dasz swoim bakteriom szansę na osiedlenie się na złożu. Wtedy one zaczną działać.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będę uparty i jeszcze raz powtórzę @Fal zostaw jak dotychczas tylko rozdziel na większą ilość porcji. Lej mniejsze ilości ale częściej. Daj systemowi dłuższą chwilę na przestawienie się. Jak zaczniesz teraz kombinować i chaotycznie zmieniać co popadnie to doprowadzisz do załamania się, zdestabilizujesz system.

pewnie jesteś świadomy przy jakich parametrach zalecają zeovitowcy wlewanie np poprawiaczy kolorów czy żarcia w postaci CV i AAHC przy :

NO3 0 do 1

PO4 ~ 0,03

Czyli nawet z takich zaleceń wynika, że system nie koniecznie musi być sprany do 0 by być szczęśliwym i kolorowym, co więcej widac z tych zaleceń większą dbałość o NO3 bliskie 0 niż kompletne pozbycie się PO4. popatrz chociażby na zbiorniki z

http://www.zeovit.com/forums/forumdisplay.php?f=88

i ich parametry a znajdziesz tam PO4, w odróżnieniu do NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.