Skocz do zawartości
Stani

Co mnie wkurza

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co?

Najbardziej te pieprzone osiadle slimaki. Chyba musze je urwac i podkarmic HCl.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mandaryn tego nie wcina?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parke Synchiropusow i tez mnie wkurzaja, tylko im milosc o zmroku w glowie, szczegolnie facetowi. Nic zrozumienia dla dajacego pokarm. :rant:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zalepić drania klejem do korali, np Milliputem. Działa w 100 %. Pomysł nie mój, podpowiedź otrzymałem od Tomasza. Polecam tą metodę.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też wkurzają... podobno Lactoria cornuta jest na nie dobra, ale ja się nie zdecydwałem i co jakiś czas je wyrywam :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, juz dawno temu zaklejalem dranie i zapomnialem o tym pomysle.

Widzisz Jerzy, to wola o plusika! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak je nie przynieść do zbiornika wiecie ?

Na podstawce wiadomo może przyleć tak samo jak aptasia .

Ale czy są wstanie przyczepić do tkanki korala ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje, ze u mnie jeden w koralu siedzi i nie da sie zarosnac.

Na podstawce bys go zauwazyl i z nim krotki proces zrobil. Na tkance korala ? Raczej nie.

Zamurowalem 14 sztuk.

Czlowiek jest jednak straszny.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z nimi nie tak?? Mam takich kilka... naście w akwarium. Wypuszczają jakby sieć pająka. Nie wygląda to za pięknie, ale żeby aż tak? Prawie jak buty z betonu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałam zadawać pytanie na temat ślimaka osiadłego. Miałam ich kilka i jakoś siedziały na skałach, wypuszczały co prawda sieci które wyglądały jak brudne włosy w akwarium,ale nikomu nie przeszkadzały. Jakieś dwa miesiące temu na skałce przy samym szkielecie euphylii pojawił się mały ślimak w brązowej "tubce", rósł, rósł aż zrobił się biały i duży jak pół małego palca a przy tym tak drażni efcie że zaczęła mi zanikać i zastanawiałam się jakie są sposoby usunięcia tego ślimaka, bo próbowałam go zeskrobać, ale nic to nie dało. A tu proszę wystarczy trochę kleju do korali. + ode mnie :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wku...... za przeproszenie aiptasia. Naturalni wrogowie maja wyrypane na wszystko bo karmie korale, a korala nie moge zrobic kilkunastodniowej glodowki.

Chyba zlikwiduje baniak i zajme sie sklarami:(


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pogoda


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolno kapiąca woda do akwarium.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza kurz, e tam ide sobie zakurzyć.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wszystko co dotyczy początków a najbardziej czekanie :wallbash:. Cierpliwy nie jestem ale głupi też nie. Nie wpuszczę życia aż się nie ustabilizuje :ball:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji,Robert,że mam tak daleko do Ciebie i Twojej wiedzy.

Co do odległosci sie zgodzę ale z wiedzą to nie przesadzaj, teraz ja sie od innych uczyć bedę.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza to że tak naprawdę to nie wiem wszystkiego. I jak się zada pytanie to często ciężko uzyskać odpowiedź :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza pacagnellae! Aiptasia i ślimaki osiadłe to przy niej grzeczne i nieszkodliwe zwierzątka.

Ze ślimakami przegrałem, wyrywałem dziady, zaklejałem, jak przestałem to była zemsta... Kij im w rurki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@ Robert nie bądź taki skromny.

@ draco nie chcę cię martwić ale tak naprawdę to nie wiesz nic a ja wiem jeszcze mniej niż ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Robert nie bądź taki skromny.

@ draco nie chcę cię martwić ale tak naprawdę to nie wiesz nic a ja wiem jeszcze mniej niż ty.

No właśnie tak się czuję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzało cyjano, a teraz mnie wkurza szalejący po chemicleanie odpieniacz.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki co chcdcid wiedziec to wam powiem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.