Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak,jak płukałem mrożonki i karmiłem oszczędnie to miałem ciemno-żółtą wodę,ale jak zwiększyłem karmienie i nie płuczę to mam brązowy szlam.Porównanie dotyczy tej samej obsady rybnej więc nie ma co porównywać.Faktycznie żółtawy ten urobek jest u Ciebie Łapa.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ryb nie karmię ani korali- nic do baniaka do jedzenia nie daje od maja... 100kg skaly starcza jako generator pokarmu..

a pozatym 1/3 tak wielkiego kubka w 24h to jest bardzo dobry wynik

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na co Ci odpieniacz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ryb nie karmię ani korali- nic do baniaka do jedzenia nie daje od maja... 100kg skaly starcza jako generator pokarmu..

a pozatym 1/3 tak wielkiego kubka w 24h to jest bardzo dobry wynik

Tak będzie wywalał powiedzmy przez trzy tygodnie, potem jak wywali 1/3 tygodniowo to będzie super - nie zmienia to faktu, że parametry będą stabilne.

a po zatym moja prawda jest mojsza a Schuran Schuranszy :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkali sie Ci z grubymi :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie a i tak mó odpieniacz jest najlepszy :thumbup: bo DIY i na pompie Tunze i zasysa 1500 L powietrza (po modyfikacji), a piane wywala koloru jakigo ja chce a nie on.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dobry człowieku co to za modyfikacja na Tunze...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh :secret:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przypuszczam.Jak się go mocuje na wirniku? Jaki mesh? Do Ati ?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z guru od automatyki przemysłowej. Silniki asynchroniczne w odpieniaczach mogą być wrażliwe na zmiany napięcia. Po prostu szybciej kręcą. Jego rada była prosta by podłaczyć go pod sterownik obrotów.

A tańsza alternatywa pod UPS'a. Napięcie 245V to już wartość, że silnik może szybciej kręcić. W krajach UE obowiązuje norma dla napięcia w gniazdkach 230V AC +10% -5%. Tak więc wartość 245V nie jest niczym niezwykłym.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ,tunziak ten większy i na orginalny wirnik igłowy naciskam dwie siatki mesch ad ATI i wszystko "szyje" żyłką wedkarską bo w wirniku do okoła są małe dziurki .Potem przycinam mesch ,aleeee zostawiam jak największy ,aby tylko wszedł do pompy.Ale jeszcze coś , pompa sama nie rusza,trzeba dmuchnąć w węzyk co mi wcale nie przeszkadza i po kilku dniach od założenia nowego mesh'u trzeba jeszcze raz przyciąć mesch bo wyłażą małe włoski siatki i szorują o ścianki korpusu pompy.A potem zostaje tylko zadowolenie z dobrej roboty bo bierze nawet 1700 L na początku a po drugim lekkim przycięciu szorujących włosków minimum 1500 L powietrza.Trwałość siatki oceniam na ...ok. rok śmiało wytrzymuje a za rok wypada wyczyścić pompe a wymiana siatki to ok. 5 minut .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o jakosci odpieniacza swiadczy wyglad korali, a nie syfu w kubku, wiec nie ma o co kruszyć kopii;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze, tylko ten start z dmuchaniem :)... Problem jest przy pierwszym uruchomieniu zanim modyfikacja się nie "dotrze" czy po każdym wyłączeniu zasilania? BTW, jakie zużycie prądu przy tym rozwiązaniu?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi przeszkadza dmuchanie w wężyk ?! Nic , toż nie robie tego codziennie a odpieniacz chodzi non-stop.Przy kazdym rozruch "dmuch " nawet po dotarciu.Co do prądu to nie wim i nie interesuje mnie to.

seb,przecież kolory nie zależą tylko od odpieniacza ,mogą być ładne i bez niego i Ty to mówisz stary "wyga" akwarysta... :fish: wstyd łobuzie ,wstyd :thumbsup:

ps.taki żarcik sobie


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z guru od automatyki przemysłowej. Silniki asynchroniczne w odpieniaczach mogą być wrażliwe na zmiany napięcia. Po prostu szybciej kręcą.

Jakoś to wytłumaczył? Uzasadnił? O ile szybciej miałby kręcić i dlaczego?

Dla mnie to bardzo naciągana teoria. A niedostosowanie pompy w BK do napięcia w UK-jeszcze bardziej naciągana.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nich to diabli !!! zapomniałem dodać że dysze ssącą też zmodyfikowałem dając dwa wloty powietrza na przeciwko siebie srednicy 7mm a orginany zatkałem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi hehe;-)

A powiedz, wirnik jest w stanie zmielic taką ilość powietrza?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w czasie zaniku napięcia nie będzie cie w domu i co pompa w śmietnik bo nie ruszy?

Jakoś wątpliwa ta modyfikacja.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na co Ci odpieniacz?

Bo strategia jaka obrałem w walce z cyjano polega na zaprzestaniu podmian wody... efekt pozytywny. Za to aby glony nie wyskoczyly , bo podmian nie robie to odpieniacz musi być na wypasie....

Robi ależ mnie zaskoczyłeś tym wszystkim , daj proszę jakieś fotki:)

A powoli dochodze do wniosku iż te dobre odpieniacze raczej wszystkie są bardzo wydajne, więc ceny też powinny być podobne, a jednak nie są... Chyba jednak nie ma sensu przepłacać za BK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inne pojecie sensu. Jednemu sie nie oplaca - nie kupuje. Inny kupi nowke bo tak lubi, a jeszcze inny kupi uzywke.

Zmus mnie zebym jezdzil BMW jak ja lubie Mercedesy, albo na odwrot :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa, według niektórych "Ojców" akwarystyki morskiej panuje przeświadczenie, iż ograniczenie podmian może mieć pozytywny wpływ na walkę z okrzemkami czy cyjano (moje osobiste doświadczenie na to nie wskazują). Tą teorię słyszał pewnie każdy. Nie słyszałem natomiast o tym, aby ktoś polecał całkowite zaprzestanie podmian. Z tego co pisałeś ileś tam stron wcześniej nie podmieniasz wody od pół roku (o ile dobrze pamiętam). Teraz wsadziłeś mocnawe pienidło i ustawiłeś na mokro co wyczyści wodę z resztek pierwiastków, których Ty postanowiłeś nie dostarczać. Jeśli wydaje Ci się, że to droga do sukcesu to chyba błądzisz. Niewiele wody przepłynie przez ten Twój odpieniacz nim poczujesz bezsensowność swoich kroków. Uwierz, naprawdę jest różnica pomiędzy pojęciem "ograniczyć podmiany" a "zaprzestać podmieniać wodę" ;)

Koledzy słusznie pisali. Nie ciesz się z tego ile tam masz w kubku, pokażesz korale i wówczas będzie widać czy sprzęt sprawuje się świetnie.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja badam poziom pierwiastków mam 2x3pompki refdozer od AM i cos tam podaje , tak wiec się nie martw o pierwiastki. pienidło ustawiłem na mokro bo chiałem sprawdzić jak bedzie działać i za parę dni oczywistym jest ,że je przykręce.

Ja nawt nie slyszalem jakis porad co do cyjano aby nie wymieniać wody-sam do tego doszedłem bo w maju się wyprowadziłem na 2 miesiące i nie miałem czasu na podmiany, ze zdziwieniem zaobserwowałem po powrocie że cyjano zmniejszyło sie o okolo 40%... ja głupek walczyłem z nim podmieniając wode i odsysając to cholerstwo. Efekt był taki ,że było go systematycznie coraz więcej ,aż w końcu cały baniak mi zarosło... Mam kupiony chemiclean ale sie chyba nie przyda...

Skoro wode mam baialutko-przezroczystą - redox 410, po4 0,05, NO3 - 0,8 , NO2-0 to chyba wszystko jest ok...A cyjano ustepuje powoli , ale jednak ustepuje

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi hehe;-)

A powiedz, wirnik jest w stanie zmielic taką ilość powietrza?

Chyba tak , bo "ładnie" pieni.Próbowałem kilkadziesiąt modyfikacji i kilka pomp (w cenie do 200 euro za pompe) ale ta przeróbka mi odpowiada.

@

mariusz_s ,co do twego pytania to nie ma problemu ,pompa ma zabezpieczenie elektroniczne przed "niespodziankami" Już to sprawdziłem.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestanie podmian nie jest dobrym pomysłem...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że juz nie jeden chcial byc tak sprytny jak ja i nic z tego nie wyszło, ale odpukać do czasu gdy ta metoda daje pozytwyny efekt to bedę ją stosował... nie proscie o fotki moich korali bo jescze 6 miesiecy temu miałem warstwe 1cm cyjano na całej powierzchni dna, skał i szyb-masakra normalnie- wiec tylko mam miękasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.