Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Rutra, nie patrząc na manual, do którego w przypadku royala zaufanie mam średnie, to powiedz mi, czy wykrecajac dysze, babelki w korpusie się zmniejszają czy zwiększają? I nikt nie chce z Ciebie zrobić idioty, chce dojsc do faktów.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle dla mnie cena za odpieniacza jakie firmy wołają jest chora. Za 5 tys.autko kupisz chocby stare ale ktoś tam pracował nad silnikiem itp. A tu kawałek plastiku pompa i taka cena. Jakby to był odpieniek do słodkowodnego to dwa razy taniej by kosztował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość towaru określa ile ludzie są w stanie za niego zapłacić...

a jak widać są w stanie zapłacić irracjonalnie dużo :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka robi swoje :) . Np pompa w bubble kingu to zwykła laguna tylko ładniejsza :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręcając dyszę babelki się zwiększaja i jest ich mniej - nie mało tylko mniej w porównaniu do "best operation point", a wogóle to wszystko jest jakieś pokręcone z tymi pompami RD, wydajnościami, wirnikami i dyszami, zaczyna mnie to wkurzać, bo teraz to faktycznie zgłupiałem i nie wiem czy w BK 250 DeLuxe z pompa RD 1500 rok producji pompy pażdziernik 2010 z czarnym wirnikiem powinna byc dysza 20 mm - żółta czy 22 mm - czerwona, ot zagadka, ciekawe?

Ale dziś będę miał dysze 22 mm i wymienię, zobaczymy jaki będzie efekt, teraz np przy nominalnym ustawieniu czyli dysza 20 mm w best operation point i przy wylocie otwartym na 100% maksa, przy zanurzeniu odpieniacza na 23 cm moment przejścia zbąblowanej wody na pianę jest na wysokoći połowy zwężki, i aby podniesć pianę do góry aby poszla do kubka musze przymknać wypływ wody z odpieniacza do ok 70% tuba regulacyjna,

a wydaje mi się, że w nominalnym ustawieniu piana powinna znajdować się duzo wyżej a tuba regulacyjna powinna tylko dostroić wysokość piany, ale może się mylę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedną z podstawowych miar wartosci jest skala decybeli. Jesli cos jest drogie i glosne to do akwarystyki w moim M sie nie nadaje. A tak to kazdy ma wybor na co wydaje ciezko zarobione pieniadze. Jesli ktos kupil BK i jest zadowolony tzn ze byl wart tej satysfakcji. Na tym to z grubsza polega. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze podraze temat. Mam dwa fragmenty z instrukcji, ktore nie bardzo rozumiem:

The transition of wet water foam into dry foam takes place

at the water/air separation line. If possible, the water level

should not exceed the maximum water separation line

which is usually at the end of the riser. This maximum line

ensures dry skimming

(..)

On the figure (Current water level) you can see the water

level stripline approx. 5 cm below the maximum level. This

water level stripline can be lowered or rised by turning the

tube.The water level stripline is different in every aquarium,

depending on quality and surface tension of the salt water.

O jakim poziomie mowa? Na fotce w manualu jest ten poziom zaznaczony ale fotka to close-up i moze rownie dobrze przedstawiac kubek. U mnie na body nie ma zadnej linii wskazujacej poziom wody

I drugi kawalek:

After the skimmer was forming enough dry foam it is recommended

to grease the upper end of the riser tube as

well as the inner foam ring. This will prevent the foam cup

to be filled with solid dry foam, because the bubbles will

burst immediately when touching the grease.

This will force adsorbate into the cup and no dry foam,

which might leave the cup through the ventilation holes

and fall back into the filter sump.

Rozumiem, ze mowa o natluszczeniu zewnetrznej krawedzi przelewowej kubka, oraz wewnetrznej krawedzi pierscienia na pokrywie. Zwyklym tluszczem? Oliwa, maslem? Czy moze jest do tego specjalny "grease"? Wsrod czesci zapasowych ze strony RE mozna kupic "silicone grease tube" ale podejrzewam ze to jest do konserwacji uszczelek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutra, no właśnie jak wykrecasz to są większe czyli wynik nie jest w stanie zmielic powietrza jakie do niego trafia. Tak ja to widzę. Poza tym patrząc od środka pompy to wykrecajac dysze odslaniasz bardziej wlot powietrza więc powinno być go więcej a nie mniej.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jestem przekonany, ale wykonałem test:

wkręciłem dyszę maksymalnie, poziom wody/piany w body opadł, wyglada to tak jakby odpieniacz w tym położeniu produkował suchą pianę, czyli jeśl dobrze rozumuję w tym ustawieniu dyszy pompa bierze minimum wody i maksimum powietrza, czy tak?

w takim połozeniu zasłoniłem dostęp powietrza, słup wody w body nagle podniósł się i zacząl sie przelewać do kubka, samą wodę

wykręciłem dyszę maksymalnie i wyjąłem ją z pompy i słup wody nagle podniósł się i zaczął przelewać czyli zachował się tak samo jak z wkręconą maksymalnie dyszą ale bez dostępu powietrza,

stąd mój wniosek że wykręcajac dyszę zmniejsza się ilość powietrza w stosunku do zwiekszajacej się ilości pobieranej wody,

ale może się mylę, może za bardzo się wkręciłęm w zasadę działania, może niepotrzebnie,

u mnie działa dobrze i to jest najważniejsze, tak jak wszyscy chciałem pomóc Bartkowi bo dziwne było zachowanie jego BK,

teraz tylko zobaczymy jak zadziała u Bartka BK 200 SM z dysza 19 mm i u mnie BK 250 DL z dyszą 22 mm, mamy różne body ale te same pompy RD 1500, prawdopodobnie te same aczkolwiek możliwe jest, że mogą się one baaaaaaaardzo od siebie bardzo różnić, dziwne prawda?

Edytowane przez rutra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykręciłeś dyszę i ją wyjąłeś to naturalne że pompa wzięła więcej wody, bo przecież średnica ssania bardzo się zwiększyła, a większa średnica wlotu to więcej wody. Tylko że wykręcanie dyszy nie zmienia jej średnicy, tylko wydłuża ją, więc nie rozjmiem jaki to może mieć wpływ na ilość zasysanej wody. Dysza wkręcona na maxa tak jak zrobiłeś eksperyment to najmniej powietrza, wykręcona na maxa to najwięcej, nadal tak uważam, może się mylę, ale trzeba by to było sprawdzić;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sieci wyciekło nagranie Testera, gdy pierwszy raz zobaczył odpienianie swojego źle ustawionego BK:

f3d698149edd5ed22f4a0b7d26eb12b3_original.gif?1353000520

Edit: Sorki za off, ale leżę sobie w łóżku z gorączką i lekko mi odbija ;)

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Tester jak żywy, podobną minę miał jak trafił do tej apteki.

post-12805-0-46836000-1353097785_thumb.jpg

Sorry z offa, ale Kapuhy mnie rozwalił, bo pomijając poważny problem Bartka, który nomen omen uratował ten temat, to temat jako taki z d...y wzięty.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to Ty będziesz miał najlepszy i najładniejszy odpieniacz, sump i dolewkę nie Jacuś?;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to Ty będziesz miał najlepszy i najładniejszy odpieniacz, sump i dolewkę nie Jacuś?;-)

I tu się z tobą zgadzam Seb, ba powiem nawet że to jutro.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb zauważ że zarowno w pierwszym jak i w drugim przypadku słup wody poszedl do gory i zacząl się przelewać do kubka. Coś na pewno jest w tym wydluzaniu dyszy, bo zauważ ze dysza na zewnatrz ma większą srednicę niż wewnątrz, bardziej wkręcona tym mniejsza średnica jest blizej przy wirniku i tym samym wienik mniej wody obrabia a im bardziej wykręcona tym dalej wezsza czesc dyszy jest wirnika wiec wieksza srednica się pojawia przy wirniku bo szara nasadka ma wieksza srednice niż dysza i wiecej wody ma do obrobienia wirnik,

A tą ilość zasysanego powietrza przy wkreconej i wykręconej dyszy sprawdzę tylko muszę kupić jakiś miernik do tego celu

Z pewnoscia nasze wspolne dywagacje zmierzaja w dobrym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie prowadzi konstruktywna dyskusje;-)

Sluchaj, pompa ma jakas tam sile ssaca, w momencie jak jej zatkales/odciąłeś dopływ powietrza, musiała w to miejsce wziąć wodę, dlatego przelała. A z wykręconą i wyjętą dyszą to inna historia, zauważ jaką różnicę u Testera robią trzy milimetry średnicy w ssaniu pompy, a co dopiero wyjęcie dyszy całkowicie;-) a jeśli chodzi o duże bąble to im więcej powietrza, tym większe bąble, bo wirnik nie jest w stanie rozbić danej dawki powietrza na mniejsze bąbelki, więc wykręcasz dyszę-powietrza więcej, wkręcasz dyszę-powietrza mniej;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, te bable tworza sie w szyjce odpieniacza. Na dole wlatuja mocno rozdrobnione, tylko lacza sie w wieksze duzo nizej niz powinny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, masz swoja teorie na temat dyszy regulujacej ale ma sie ona nijak do informacji od Royala bo o nim mowa, a Royal o dyszy pisze tak:

All internal Bubble King skimmers are fit with an adjust- able water inlet nozzle. Using the nozzle mainly adjusts the water flow rarely affecting the air performance.

Anglista ze mnie zaden ale moznaby to przetlumaczyc:

Waszystkie BK sa wyposazone w regulowany wlot wody. Uzywajac dyszy glownie ustawiamy ilosc przeplywu wody co rzadko wplywa na ilosc zasysanego powietrza

Ja się po czesci kieruje manualem i jakims tam zdobytym doswiadczeniem podczas uzytkowania, inaczej nie wypowiadalbym sie w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co jest w manualu napisane, ale to do mnie nie trafia;-) o ile sie zmiania ilosc wody wraz z kazdym obrotem?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jeszcze jedno. Wykrecilem dysze zostawiajac ja na ostatniej nitce gwintu tak zeby byla we wlocie ale na maksa wykrecona

Efekt: poszla woda do kubka, przelal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo wody pompa ładuje do body i przelewa, najlepiej by bylo kupic 3 różne nasadki i testować która bedzie najlepsza.

Tester , nie martw się napewno sie uda wreszcie go okiełznać i bedziesz go chwalił jak każdy inny uzytkownik - ten cały fenomen sie w końcu z niczego nie wziął ;)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta sprawe z regulacja dysza rozumiem w ten sposob. Jest tam jakas wydajnosc czy przepustowosc pompy. W moim przypadku 1500 l/h powietrza i 2000l/h wody. Jesli zdlawimy powietrze to jego miejsce zajmie woda i na odwrot.

U mnie, jakby nie patrzec jest lepiej bo odpieniacz zaczal pracowac i zbierac cos tam do kubka. Jednak odnosze wrazenie ze nie dziala optymalnie. Zwezilem dysze do 19mm czyli bierze mniej wody a wiecej powietrza przez co tworzy duze bable jeszcze ponizej kubka. Jak przydusze powietrze to bable ze prawie niewidoczne ale za to piana podchodzi niebezpiecznie blisko krawedzi kubka. Do tego ten odpieniacz nie ma kontroli powietrza na wlocie czyli powietrze powinno leciec "na full". Dysze mam ustawiona prawidlowo - wkrecona prawie na maksa - jednak piana nie wydaje sie byc taka jak powinna.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem co jest.... Być może bedziesz jedynym jawnym niezadowolonym użytkownikiem BK na tym forum , a co jest dziwnym zrządzeniem losu to to ,że akurat ta cala niemila historia została tutaj w tym temacie uwieczniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutra, no przelał, bo wziął dużo więcej powietrza niż powinien. Jak podlaczysz sprezarke do pompy i dmuchniesz to też przeleje prawda? :-) 500 litrów każdy obrót? A ile obrotów można zrobić? No bez przesady, wyjdzie na to że przy wykreconej dyszy pompa bierze 10000 l wody:-). Widzisz ba przykładzie Testera, mniej powietrza mniejsze bable, analogicznie dzieje się przy wkrecaniu i wykrecaniu dyszy. Kurde, kto ma BK i spirometr pod ręką?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.