Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

przy okazji przekopywania pokladow Internetu za rozwiazaniem mojego problemu, trafilem na post w ktorym napisane jest to ze prawidlowy urobek w kubku wcale nie powinien byc maksymalnie ciemny i swiadczy to o zlym wyregulowaniu odpieniacza. Ustawienie go w ten sposob powoduje ze odpieniacz wiecej czasu spedza na oddzieleniu wody od zanieczyszczen, ktrore przez ten czas sa ciagle w kolumnie wody. Natomiast ustawienie odpieniacza na produkcje "herbacianego" urobku powoduje ze wszelkie zanieczyszczenia duzo szybciej trafiaja do kubka i tym szybciej sa odizolowane od wody akwariowej co z naszego punktu widzenia jest efektywniejsze.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię spirometr i zmierzę, na pewno, i dopiero wtedy okaże się co jest grane z zasysanym powietrzem i dyszą regulacyjną,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Darek nie ma i czy nie mierzyl?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Nie wiem czy Darek nie ma i czy nie mierzyl?

Ma i zawsze mierzy ;)

ale teraz nie mam gdzie wstawic odpieniacza i sprawdzic a nowiutki BK250 stoi w kartonie ;)

Wyslane z NavRoad MOBIO

za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze zasada dzialanie wykrecanej dyszy polega na czyms innym;

moze jest tak, ze wkrecanie i wykrecanie dyszy powoduje zmiane cisnienia strumienia wody w okolicy wlotu powietrza. To z kolei powoduje, ze bedzie mniej lub wiecej powietrza zasysane do pompy.

Testujac dysze zauwazylem, ze nawet minimalny obrot zmienia ilosc piany i w zwiazku z tym, rowniez poziom wody. Moze by sie udalo osiagnac pozadane odpienianie, przekrecajac dysze o b. maly kat ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , dlatego mokre odpienianie jest najlepsze...

DarekB30 już wiem co jest wadą (zaletą) schuranow, ich sie nie da inaczej ustawić jak na odpienianie na mokro... ale widać inżynierowie z schurana wiedzieli co robią i zwyczajnie innej opcji jak odpienianie na mokro w schuranie nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , dlatego mokre odpienianie jest najlepsze...

DarekB30 już wiem co jest wadą (zaletą) schuranow, ich sie nie da inaczej ustawić jak na odpienianie na mokro... ale widać inżynierowie z schurana wiedzieli co robią i zwyczajnie innej opcji jak odpienianie na mokro w schuranie nie ma....

http://www.reefmania.pl/schuran-ciag-dalszy-35 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JanuszuD i tak oto prostym pytaniem wykończyłeś pasjonujący temat. Szkoda!


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ja moge dać zdjecia, ale jak już wspomnialem nic w nim nie ma... Wieczorkiem wstawię fotki.

Co do tematu jak sami widzicie juz nie jeden sie wypowiedział , nie jedno zostało wyjaśnione i chyba nie ma już co wałkować... Każdy ma już swoje zdanie wyrobione i tyle.

Jedni będą BK traktować jako produkt mający bardzo dobrą wydajność, ale cena jest zbyt wygórowana. Dla innych BK to jedyne rozwiązanie w prowadzeniu baniaka , a dla jeszcze innych przereklamowany sprzęcior niczym nie odbiegający od innych bardzo dobrych odpieniaczy w rozsądnych cenach. Dla jednych marzenie , a dla innych zmora , ale trzeba przyznać że BK emocje wzbudza niesłychane i to jest zastanawiające ...

Ja osobiscie chyba dam wiarę Sebie, bo chyba kto jak kto ale on sie naprawde zna na odpieniaczach.!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ze tak sie wtrące, własnie kupiłen od Staniego bk 180, wsadziłem do sumpa odpaliłem i smiga. ;)

tyle w temacie

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl żebym się czepiał, ale za kilka dni stanę się posiadaczem BK 250 i wszelkie wiadomości na temat jego ustawień są dla mnie cenne, a tu od dłuższego czasu cisza. Ja akurat mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania. Przez 15 lat tej pasji to będzie mój najdroższy odpieniacz i ciekaw jestem czy spełni moje oczekiwania. Jeśli nie to może następny będzie Schuran.


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm schuran oh yeees ;)

a propo,, moj najdroższy odpieniacz...'' sami widzicie , dla wielu drogo to synonim dobrze/dobry!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Nie myśl żebym się czepiał, ale za kilka dni stanę się posiadaczem BK 250 i wszelkie wiadomości na temat jego ustawień są dla mnie cenne, a tu od dłuższego czasu cisza. Ja akurat mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania. Przez 15 lat tej pasji to będzie mój najdroższy odpieniacz i ciekaw jestem czy spełni moje oczekiwania. Jeśli nie to może następny będzie Schuran.

Mysle ze poradzisz sobie z obsluga a odpieniacz poradzi sobie z Twoim akwarium ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że zawsze cena idzie w parze z jakością. Przykładem może być nietani odpieniacz Korallem Zuchta, który miałem i twierdzę, że jest nie wart 1 zł, ale pewnie jestem nieobiektywny.

Edytowane przez kandrek (wyświetl historię edycji)

500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa bo właśnie tak to jest. Większość akwarii na BK wygląda bardzo ładnie a na innych bywa różnie.

Myślę że twoje akwarium jest wizytówką twojego zaplecza, więc jak na razie twój Shuran jest dla mnie tylko młynkiem powietrza :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa bo właśnie tak to jest. Większość akwarii na BK wygląda bardzo ładnie a na innych bywa różnie.

Myślę że twoje akwarium jest wizytówką twojego zaplecza, więc jak na razie twój Shuran jest dla mnie tylko młynkiem powietrza :-)

To takie ble ble ble... tym sposobem można zaryzykować wniosek, że na dziesięć osiem TOTMów jest na "Bubble Kingu" :-).. ciekawe ile ich było w tym roku...:D

odpieniacz jest mega ważny, ale bez przesady


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem to takie przejaskrawienie ale oddaje troche intencje akwarysty. Cena nie ma znaczenia jak mamy cel i konsekwencje w dzialaniu.

Z drugiej strony ( mimo iz wiem ze Shurany sa dobre ) nikt kto w danym temacie nie ma osiagniec ( tu w postaci sprzetu ) nie przekona mnie do swoich metod ( tu prowadzenia akwa czy stosowanego osprzetu )

Gdybym wczesniej nie znal Shurana to po wypowiedziach Łapy w zyciu bym nie tknal :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupuję BK? Dlatego, że mój obecny zbiornik ma już prawie 3 lata i zaczynam dostrzegać powolne efekty starzenia tym bardziej, że pływa w nim sporo rybek. Muszę czym prędzej podjąć jakieś kroki. Na razie pracuje RED SKIM 200, ale wydaje mi się, że zaczyna nie wyrabiać. Do wyboru mam albo kupić większego 250 lub coś nowego. Wybrałem BK jako odpieniacz dość dobrze oceniany przez spore grono akwarystów. Przy obecnym stanie zbiornika nie mogę pozwolić sobie na pomyłkę.

Jeśli mi się uda to wkleję fotkę.

post-8437-0-76644300-1353449562_thumb.jpeg


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa bo właśnie tak to jest. Większość akwarii na BK wygląda bardzo ładnie a na innych bywa różnie.

Wiesz być może chodzi o to że osoby inwestujące tyle kasy w odpieniacz są naprawdę zakochane w swoim baniaku i robią wszystko aby efekt byl oszalamiający-być może wiekszość baniaków na BK jest tak śliczna nie dzieki odpieniaczowi , ale niebywalej pasji wlaściciela bo odpieniacz to nie wszystko,a nawet można by powiedzieć że to minimalna skladowa sukcesu, bo są piękne baniaki bez odpieniaczy!

Wydaje mi się ,że nie ma sensu kupować wiekszego odpieniacza. Bo to strata kasy, odpieniacz i tak odpieni tyle syfu ile jest w wodzie ... Większy odpieniacz wiecej nie odpieni. Ja np chcialem sprawdzić czy da się wzmocnić odpienianie i odpalilem czasowo AM blue 3000 i schurana 200 w sumpie i wiecie co to dalo? AM blue odpienil troszkę syfu, za to schuran odpienił odpowiednio mniej syfu niż zwykle czyli wzmocnienie odpieniania nic nie dało bo w efekcie końcowym syfu zostalo odpienione tyle samo....

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem,że jest taki syndrom nowego,mocniejszego odpieniacza i zachwyt ile to on wywalił syfu więcej na dzień dobry,ale potem się dziwimy co się stało,że przestał odpieniać a tak fajnie działał ma początku.Tu jest jeszcze jedna prawda,że jednak coś więcej wywalił jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie masz racji. Wydajniejszy odpieniacz wyciagnie wiecej z wody, chociazby dlatego ze pompuje wiecej powietrza i robi drobniejsze pecherzyki. Po co kupiles w takim razie schurana jak mogles kupic miniflotora?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.