Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie H2O2 zajeło siedem dni i dino znikło. Ale po tej kuracji miałem przyjemność jeszcze ras walczyć z dino i tu mnie szkiełko zadziwiło ani H2O2 nie pomogło lałem 12 dni ani zaciemnienie zbiornika.I tak na oświetlonym zbiorniku po jakimś czasie dino samo zeszło tylko odsysałem co pomogło nie wiem może cierpliwość


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zmniejszyłem: białe świecą na 10-15% przez 7h a niebieskie normalnie zostawiłem 12h świecenia, jednak dzisiaj mija drugi dzień, odkąd wyciągnąłem węgiel i jest jakaś poprawa, jednak ciągle dino górą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lalem ponad dwa tygodnie w trakcie bylo zaciemnienie dwa dni dawki byly podwojne czasem potrojne nic nie pomoglo flora bakteryjna padla az brod na dnie byl czarny

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie ta metoda zniechęca... pterapogon mi bardzo dziwnie się zachowuje, nie wiem czy nie padnie w najbliższym czasie, korale też swoje dostaną na pewno, a efekty są chyba tylko dzięki odsysaniu.

Zastanawiam się czy nie odstawić wody utlenionej i spróbować znowu zaciemnić zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze parametry: No3 ok 10 Mg 1260 Ca 410 Kh 8,0

Odessałem co się da, wlałem ampułkę biodigest i zaciemnienie na 72h... mam nadzieje że pomoże, bo dalej to już nie wiem co ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] wlałem ampułkę biodigest [...]

A w jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to sie kluci z woda utleniona ale mam nadzieje ze bakterie swoje tez zrobia, z reszta Walker ty tez lales bakterie zanim odstawiles wode... zaciemnienie uwazam za koniec kuracji, jak nie pomoze to nie wiem co dalej robic... Nie moge tez w nieskonczonosc stresowac zwierzakow roznymi metodami..

Przepraszam za bledy-pisze z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale ja latem na samym końcu kuracji jak po Dino już nie było śladu. Ponad to latem zgodnie z instrukcja a z tego co pamiętam dawkowanie biodigerst to Ty chyba dałeś podwójna dawkę na swój zbiornik (ale mogę się mylić) co też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dałem większą dawkę, ale już po sprawie, teraz trwa zaciemnienie, tylko zaglądam czasem co się dzieje w zbiorniku. To paskudztwo naprawdę potrafi przygasić zapał.. Dam znać o sprawie jak odsłonię zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Dzisiaj po południu odsłaniam zbiornik, w między czasie podbiłem KH ponad 9 ale mam problem. Dzisiaj wlałem ostatnią dawkę H2O2 i wsadziłem węgiel. Po odsłonięciu nie wiem czy zrobić jakąś podmiankę, ostatnią robiłem ponad 3 tygodnie temu i się zaczynam martwić żeby znowu jakiegoś problemu nie było. Oczywiście powoli będę zwiększał czas i intensywność świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniaj jeszcze z tydzień albo i nawet dwa tylko uzupelniaj odparowana i odpieniacz ustaw na max mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, tak zrobię, jeszcze mam dylemat, jak zacząć dozować bakterie? Mam te ampułki biodigest. Wlać całą czy jakoś to porozdzielać?

Jak zacznę świecić dziś tylko słabą aktyniką przez 3h to nie będzie za dużo?

Po dino nie ma śladu :D tylko na pompach cyrkulacyjnych jest trochę biało-szarego nalotu.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące walczyłem z brązowym nalotem na piasku a wystarczyło u mnie odstawienie grotecha ABC i kz a dawałem tylko grotech 3ml na tydzień kz 2krople na tydzień :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie bo nigdzie nie znalazłem informacji.

Czy równo z H2O2 można stosować węgiel???

Mam potrzebę zastosowania go ponieważ podczas mojej nieobecności ktoś omyłkowo zamiast 1 dawki AlgeaX podał 2 dawki przewymiarowane (na 100l wlał 14ml) seriatopora caliendrium, stylophora, montipora padły, zoasy się pozamykały, xenia się skurczyła

Zaprzestałem stosowania UAX na rzecz wody utlenionej

Zrobiłem szybką podmianę 30 litrów. I zapodałem H2O2 w ilości 5ml.

Takie jeszcze pytanie czy lać codziennie czy co drugi dzień wodę utlenioną??

Mam dylemat, akwarium jest mojej dziewczyny ona jest już zrezygnowana


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie bo nigdzie nie znalazłem informacji.

Czy równo z H2O2 można stosować węgiel???

Mam potrzebę zastosowania go ponieważ podczas mojej nieobecności ktoś omyłkowo zamiast 1 dawki AlgeaX podał 2 dawki przewymiarowane (na 100l wlał 14ml) seriatopora caliendrium, stylophora, montipora padły, zoasy się pozamykały, xenia się skurczyła

Zaprzestałem stosowania UAX na rzecz wody utlenionej

Zrobiłem szybką podmianę 30 litrów. I zapodałem H2O2 w ilości 5ml.

Takie jeszcze pytanie czy lać codziennie czy co drugi dzień wodę utlenioną??

Mam dylemat, akwarium jest mojej dziewczyny ona jest już zrezygnowana

Zakończ sprzątane po AlgeaX a dopiero potem zacznij stosować H202.

Nie możesz robić wszystkiego na raz.

I jak już zaczniesz lać to lej codziennie.

I powiedz dziewczynie żeby nie pękała bo dino to pikuś - pamiętaj o odsysaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co...??

Węgiel do wody siup, poczekać aż zacznie się otwierać to co tam jeszcze żyje i dopiero zacząć zabawę z woda utlenioną..?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dino jest po raz drugi, za pierwszym AlgeaX pomogła a za drugim praktycznie wcale, poza tym pokazują sie znowu okrzemki, na szczęście plaga cyjano już zwalczona z pierwszym dino.

Nie kończąca się plaga za plagą, wszystko się cofa tylko ślimaki się mnożą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ cyrkulacje i skieruj ją na skupiska dino.

Mi pomogło, ani grama chemii, a dino nie wraca.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troszke temat...

Przegrywam walke z dino, zabilo mi wiekszosc korali, w sumie prawie wszystkie, ostaly mi sie 2 euphylie... Od 3 dni stosuje w/w metode...

Ale pojawil sie problem... Woda (3%) byla wazna do 2008 roku, bylo lane okolo 20ml na okolo 450L w obiegu... Dzisiaj zostala zakupiona woda Hydrogen Peroxide (6%), niechcacy wlano ta sama dawke 20ml, ukwial lekko sie skurczyl, mam jednak nadzieje ze nic sie nie stanie... Czy moge lac w/w wode, czy ona sie nie nadaje ? Moze polowe dawki ? Rece mi juz opadaja ehhh Po tych 3 dniach nie widze zeby cos sie zmienilo, a nawet jakby bardziej wywalilo na piasku, jutro lub za 2 dni bedzie odsysanie...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troszke temat...

Przegrywam walke z dino, zabilo mi wiekszosc korali, w sumie prawie wszystkie, ostaly mi sie 2 euphylie... Od 3 dni stosuje w/w metode...

Ale pojawil sie problem... Woda (3%) byla wazna do 2008 roku, bylo lane okolo 20ml na okolo 450L w obiegu... Dzisiaj zostala zakupiona woda Hydrogen Peroxide (6%), niechcacy wlano ta sama dawke 20ml, ukwial lekko sie skurczyl, mam jednak nadzieje ze nic sie nie stanie... Czy moge lac w/w wode, czy ona sie nie nadaje ? Moze polowe dawki ? Rece mi juz opadaja ehhh Po tych 3 dniach nie widze zeby cos sie zmienilo, a nawet jakby bardziej wywalilo na piasku, jutro lub za 2 dni bedzie odsysanie...

Roztwór 6% to już bardziej wybielacz nie woda utleniona ;)

Musisz pamiętać że ta metoda zabija cała florę bakteryjną nie tylko "złą" więc może być tak że narobisz sobie więcej szkody niż pożytku tym bardziej przy takich wpadkach :(.

Nie wiem jakie masz światło ale wyłącz całkowicie wszystkie kolory poza niebieskim zostaw go tylko symboliczne początek kuracji. Odsysanie oczywiście codziennie jak się tylko syf pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie jeszcze solniczki nie zalałem ale nadtleneku wodoru używam w słodkim od bardzo dawna. Rezultaty bardzo dobre. Czasami jak się przesadzi to mchy głupieją ale cała reszta ma się dobrze nawet delikatne zwierzaki dają radę. Uważam, że 100ml na każde 100L wody to już maksymalne stężenie przy założeniu, że mamy 3 do 5% roztworu. Sam kupuję go w 30% (trzeba bardzo uważać bo dziadostwo paruje nawet przez zakręconą butelkę) stężeniu więc mogę sobie dowolnie cudować. Idealnie działa np. na cyjanobakterie. Wystarczy strzykawką delikatnie po troszkę podlewać zakażone miejsca i po sprawie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prospero taka mała rada na początek przygody ze słoną wodą - zapomnij o wszystkim czego dowiedziałeś się do tej pory na temat akwarystyki słodkowodnej - w morszczyźnie nie będzie Ci to kompletnie do niczego potrzebne. Nie kombinuj nie porównuj a najważniejsze jeżeli czegoś nie sprawdziłeś i nie jesteś pewien że zadziała to nie pisz "uważam że" bo jak ktoś się posłucha i umoczy obsadę koralowców za parę tys to będzie naprawdę przykro. Przekonasz się bardzo szybko że akwarystyka morska to zupełnie inny świat a zwierzęta które występują w słonych akwariach są duuużo bardziej wrażliwe (oczywiście nie wszystkie)

Szczerze polecam dział dla początkujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dino..a raczej niedobitki tego dziadostwa..w irlandii kupienie 3% wody ultenionej to istny cud...z trudem dostalem 6%...na poczatku lalem 5ml na 100 litrow wody przez 15 dni...nic nie pomoglo...zrobilem 4 dni przerwy i w ciagu 8 dni wlalem 650ml.....strat w obsadzie brak...grzyby poskurczane...1/3 piachu odessana....9 dnia zapodalem do akwarium lyzke cukru i leje bakterie co 2 dni...Walker chyba nie ma tak zle gdyz ku mojemy zdziwieniu pod usunieciu dino ze skal zobaczylem algi wapienne...dodam ze dino zawitalo do mnie pod koniec stycznia...przed dlugi dlugi czas tylko przedmuchiwalem gdyz robilem przekladke i chcialem przeczekac ponowne dojrzewanie...ponoc jezeli nie pomaga H2O2 ni algea nalezy usunac piasek...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrar jeśli możesz napisz jaka pojemność zbiornika, jaka obsada, i jak dawno temu zakończyłeś kuracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.