Skocz do zawartości
Gość dieter25

Czy ledy są aby na pewno rewelacyjne???

Rekomendowane odpowiedzi

Robert.

To że coś masz i tobie to wychodzi to jeszcze nie jest żaden dogmat.Ktoś kto krytykuje coś nie typowego co zrobiłeś w twoim zbiorniku i to działa też jest w wielkim błędzie. Wyświechtany stary slogan: każdy zbiornik jest inny, oto cała prawda.

Nie chciał byś poznać historii powstawania mojego akwarium. A publikacja jej na forum skończyła by się linczem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cnc masz parę malutkich szczepek i kozaczysz

Nie lepiej miec pare szczepek wyjodowanych od centymetra niż pare kupionych wielkich krzakow? Jak bedziesz tak edytowal co chwile posty to nigdy porządku na forum nie bedzie. Ponadto nie wypowiadasz sie rzeczowo jak prosiłem. Zreszta robisz to czesto na forum. Jesli nie masz nic do powiedzenia to szpile w zebro wkladasz. Gdybys chciał naprawdę uprzec sie nad wyzszoscia T5 nad LED to chociaż byś poczytal forum i przytoczył pare ciekawych omowionych juz kwestii na temat widma tego swiatla. Natomiast Ty nadal upierasz sie przy swoim i próbujesz mnie obrażać a pózniej zganiasz wszystko na mnie. Oświece Cie, mam lampe 9 kanalowa a Ty zapedne dwu, mam racje? Było to omawiane w jednym temacie jako uzupełnianie widma swiatla. Ponadto, moze 10-centymetrów szczepki maja sporo świeżych rozgalezien, robiłem juz z nich szczepki dla ludzi i skoro do tej pory tak rosną to dlaczego miały by nagle tego nie robić? Mam tez konto na ultimatereef i było u mnie kilku Anglików, jeden z nich ma morskie od 17 lat i każdy był pod dużym wrażeniem. Wiec proszę grzecznie, przestań mnie dalej obrażać albo podaj mi nazwę wątku w którym mam sie zapisać i otrzymać prawa starego wyjadacza abym mógł z Tobą podyskutowac. Bo rozumiem, ze Ty tez takie prawa od kogoś dostałeś? Czy mianowales sie sam? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

szczepka rok temu miała 5cm

post-10982-0-21990000-1360959364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

nie wiem o co Ci chodzi ja się wcale nie upieram nad wyższacią T5 gdzie to opisałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo was proszę o spokój!

Temat ciekawy do pogadania na wieczór przy piwku a Wy rzucacie się sobie do gardeł.

W temacie:

Ja mam ledy DIY od ponad roku i wszystko pięknie rośnie wcześniej (w innych akwariach) miałem HQI i potem same T5 i szczerze nie widzę różnicy w przyrostach. Jeśli chodzi o efekty wizualne to Ledy dają chyba fajniejsze bliki niż HQI ale to moje prywatne odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś brakuje kolorków pod LED-ami to niech dołoży sobie parę czerwonych i zielonych. Faktycznie, czasami przy LED-ach wyłącznie białych i niebieskich, niknie gdzieś czerwony kolor.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Ja moge powiedzieć tyle :

Mam oświetlenie 2x39w biala i aktyniczna t5 w 100l akwarium i za cholere nie świeci mi tak ładnie jak u cncrob na ledach, u niego te ledy sa poprostu dopasowane do litrazu zbiornika podsumowanie moim zdaniem ledy ladniej wybarwiaja

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi światło pod LED'ami się podoba w przeciwieństwie do Zoanthus'ów . Miałem kilka sztuk po dwa lata a pod ledami padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi światło pod LED'ami się podoba w przeciwieństwie do Zoanthus'ów . Miałem kilka sztuk po dwa lata a pod ledami padły.

Moze tu problem jest w ilości kolorów tych ledow? Ja zauważyłem u siebie na testach dwóch lamp, na pierwszej było na początku ok. Najladniej rosły jak juz wcześniej wspomniałem montipory talerzowe. Zielona i czerwona. Po prostu w miesiąc szły po wszystkim co było dookoła. Zmieniłem lampe na 9 kanalowa i nagle talerzowki zwolnily a ruszyły acry. Mysle, ze najlepszym sposobem było by wymieszać diody SMD i CREE w jednej lampie. Moze kiedys tego sprobuje. To mogła by byc petarda dla wszystkich rodzajów korali. Jednak każdej odmianie czegoś brak tak samo jak i T5 czy innej odmianie swiatla.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem właśnie 8szt. czerwonych XP-E. Myślę że poszerzy to widmo i będzie lepiej. Bo generalnie wydaje mi się że dążymy do tego aby światło było zbliżone do naturalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory wielu SPS-ów powinny się poprawić, szczególnie te kolory "niefluorescencyjne".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem polaczenie t5 i led i takie polaczenie bede chcial posiadac w nowym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz ATI powermodule jak chcesz mieć mega kolorki !

Rafale a czemu powermodule, a nie sunpower .? Jaka jest istotna roznica między nimi ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat ale jak zwykle konkretów nie ma,a czy to w większej mierze nie chodzi o koszta no i o możliwość regulacji mocy kolorów itd...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no konkretów nie ma i nie będzie. Kto miał lampę na dobrych ledach i rozsądnie skonfigurowaną, obserwował przyrosty, wybarwienie i bliki to sobie raczej już innej nie wyobraża. Kto musiał dopalać t5 to po prostu na złą lampę trafił, nie umisł jej ustawić lub.... ma inny gust.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR R420r 160W 16000K widziałem Efekty świetlne tego gotowego zestawu LEDOW u Marcina i powiem że ładnie to wygląda i sam się na to też przesiądę przed Wakacjami, na razie nie ma jeszcze opini po jakim czasie trzeba by te Diody wymienić ale na pewno są dłużej żywotne niż Świetlówki które trzeba co 8 miesięcy zmienić, co przy kosztach świetlówek tak tanio też nie wychodzi, bo ten zestaw spokojnie pociągnie jakiś czas

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś brakuje kolorków pod LED-ami to niech dołoży sobie parę czerwonych i zielonych. Faktycznie, czasami przy LED-ach wyłącznie białych i niebieskich, niknie gdzieś czerwony kolor.

Też zauważyłem tą przypadłość, oglądzając swoje akwa oraz akwaria które przeszły na ledy, że w 95% zdjęć -pod ledami niknie czerwony kolor koralowca sps. Dokładając czerwonych ledów tylko próbujemy oszukać nasz wzrok. Nie wpłynie to na lepsze wybarwienie koralowca który utracił czerwień tylko powoduje imitację taką, jak podrasowanie zdjęć w photoshopie.

A tak nawiasem mówiąc dlaczego Dieter25 jest wyautowany? Zakładał temat jako forumowicz a teraz go nie ma?? Protestuję! :chris:


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc dlaczego Dieter25 jest wyautowany? Zakładał temat jako forumowicz a teraz go nie ma?? Protestuję! :chris:

Dlatego, ze jawnie obraza inne osoby na forum i myśli, ze jest bezkarny podczas gdy inni wylatywali za dużo mniejsze przewinienia.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Dieter nie jest zbanowany ?? Sam zrezygnowal..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu nie ma o co sie spierac. :baby:

Korale rosna i pod ledami i T5 i T8 i HQI. Raczej wydaje mi sie, ze gdy "pokrywa" sie "kolor" swiatla z wymaganiami korali i naszymi, to jest calkiem ok. To, ze koszty i pozniejsze utrzymanie roznych lamp sa rozne, nalezy do decyzji kazdego z nas. Przewaznie ladne akwaria bywaja nie ze wzgledu na oswietlenie, tylko zalezne sa od systematycznosci, czasu jaki im poswiecamy lub kasy. Inaczej za rok wygladaja zbiorniki, gdy ktos wstawi 2 boxy duzych korali i czesc przezyje a inaczej gdy "zaszczepkujemy" skale 2 cm szczepkami. Dopiero po kilku latach widac, jakie ksztalty i kolory przyjma korale. Dyskusja na temat, ze led sa lepsze, gdyz pozniej nie trzeba kupowac rur nie ma sensu.

Przyzwyczailem sie do T5 choc to bylo trudne po HQI i T5, gdyz zniknely bliki, ale i na pradzie troche zaoszczedzilem (za to kupuje rury). Gdy korale rosna, to decyzja przejscia z T5 na led nie jest latwa.

Po staremu; nie zmienia sie dzialajacego systemu (jedynie czasami :thumbup: ).

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam od dłuższego czasu fora i stwierdzam że nie widziałem wypasionego akwa na tym forum na ledach.

Jako że stawiam większy baniak nie chcę popełnić błędu i tak się zastanawiam czy ledy są o.k??? Ja mam od 1.5 roku cree przyrosty są ale czegoś mi brakuje w porównaniu z T5 szczególnie u Lps-ów

Po drugie czemu tacy guru jak Stani,JanuszD ,Marcos używają Hqi i T5 ?? a nie idą w rewelacyjne ponoć ledy

Ot... i wraca stary temat . Może znajdzie się jakiś wytrwały odpali ze dwie kostki na dwóch różnych źródłach świateł przynajmniej przez rok.

No i nikt już może nie będzie wracał do powtarzającego się ciągle tematuuuuuuuuuuuuu...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot... i wraca stary temat . Może znajdzie się jakiś wytrwały odpali ze dwie kostki na dwóch różnych źródłach świateł przynajmniej przez rok.

No i nikt już może nie będzie wracał do powtarzającego się ciągle tematuuuuuuuuuuuuu...............

To ktoś moze odpalic na t5 i bedzie po temacie :) Ja mam od początku na ledach. Nigdy nie dawalem innych świateł i wszystko ma sie dobrze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej naturalne światło daje połączenie hqi i t5 oczywiście dla ludzkiego oka i takowe zaczęło moją zabawę z 1 zbiornikiem wszystko super do czasu aż za ciepło się zaczęło robić , nadszedł czas na zmianę i pozostawiłem baniak na 10 sztukach t5 i to był szał dla korali kolorki super przyrosty też ,ale po kilku wymianach rur zacząłem myśleć o ledach będą oszczędności pomyślałem ,i tak zrobiłem zakupiłem lampki pracują sobie na fabrycznych ustawieniach , koraliki sobie rosną lecz barwa jak dla mnie inna zdecydowania niż na t5 żadna lampa led nie ma takich barw jak t5 i nie pisze o samoróbkach ,ale ogólnie zadowolenie jest jak mi będzie się tęsknić to sobie dołożę 2lub 4 rurki i po sprawie ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego piszesz "żadna" skoro miałeś jedną? Chyba bardziej na miejscu byłoby "...ta co mam"

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, nie ma o co się spierać. I tak żadne argumenty nie przekonają zatwardziałego zwolennika jednej opcji, do drugiej. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Każda wywiera swój wpływ na życie w baniaku. Można mieć przyrosty i kolory pod ledami, można rozwalić baniak i t5.

Faktem jest że najładniejsze zbiorniki konkursowe są pod świetlówkami - przynajmniej tak widziałem. Choć obecna technologia umożliwia ledom uzyskanie daleko większej gamy kolorów i zakresu mocy niż świetlówki. Ale t5, razem z hqi jeszcze dzierżą palmę pierwszeństwa.

Choć już niedługo. Technologia led jest coraz bardziej rozwinięta, coraz więcej możliwości nam daje.

Śmiem twierdzić że jeszcze nie wykorzystaliśmy jej wszelkich możliwości. Dajcie diodom tyle czasu, ile miały świetlówki na ewolucję. Wtedy porównamy :)

A co do odbioru i różnic. To już niedługo (mam nadzieję że w tym tygodniu) sam się przekonam "naocznie" o różnicy... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.