Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiście zraża takie natretne umieszczanie zdjęć itp w wątku o bardzo ładnym akwarium. Jak będę chciał sobie kupić produkty AF to Wejde na ich stronę poczytam na stronie producenta itp. A nie wchodze do wątku o akwa pojawia sie zdjęcie z zaciekawieniem czekam aż się otworzy a tutaj jakis regal się pojawia. Tylebz mojej strony.

Akwarium gratuluje bo jest piekne

Edytowane przez Arturs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do stosowanych przez ciebie produktów AF czy preparaty kropelkowe mogą stać w lodówce czy lepiej w temp pokojowej?Gdzie Ty trzymasz swoje buteleczki?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgadzam się z Wami. Już nie będę tego robił. Niepotrzebnie wrzuciłem fotki tych wiaderek i pudełek tutaj. Do tej pory obiektywnie przez trzy lata opisywałem co się dzieję w moim zbiorniku. Od ponad dwóch lat używam AF. Od paru miesięcy jestem udziałowcem tej spółki. Nie zmienia to nic w moim zbiorniku. Dalej używam tych produktów i dalej mój zbiornik jest jak był. Przez ponad dwa lata używałem jako klient a teraz od paru miesięcy jako udziałowiec. Tyle że dzisiaj mam wpływ na rozwój produktów i cieszę się że najpierw poznałem produkt a potem miałem szanse zainwestowania w przedmiot mojej pasji. Cały czas go rozwijamy między innymi obserwując jak działa on na moje akwarium.

Zostawmy to proszę więcej już na ten temat nie będę pisał ani reklamował produktów w moim wątku ani ukrywał że ich używam. Tylko fakty i to co się dzieje.

To ja mam pytanie do stosowanych przez ciebie produktów AF czy preparaty kropelkowe mogą stać w lodówce czy lepiej w temp pokojowej?Gdzie Ty trzymasz swoje buteleczki?

Trzymam w szafeczce koło akwarium nie w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nakręcony filmik z ajfona z tańczącymi madarynami. Poczekajcie do końca bo tam "la grande final" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ten "ikrożerca" wiedział co się święci i tylko na to czekał.

Piękna parka.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służby porządkowe jak zawsze na miejscu - kto to widział żeby jaja rozsypywac po zbiorniku ;-). Fajny filmik - gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta parka.Mam pytanie,jak rozpoznać samca i samiczke żeby dobrać pare.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samiec pierwsze promienie płetwy grzbietowej ma dluższe.

Samiec pierwsze promienie płetwy grzbietowej ma dluższe.

post-12190-0-64405400-1407848392_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.W takim razie mam samca więc muszę mu poszukać panne :D


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć,od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem zbiornika,a dziś zobaczyłem ten temat.Oj....daleko mi do takich efektów.No i ta praca powiązana z pasją....ech.Próbowałem nakręcić znajomego który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie by w Legnicy otworzyć sklep z akwarystyką morską,ale w naszym regionie można by zliczyć na palcach jednej ręki miłośników tego tematu.Powód?zbyt wysokie koszta.Pozdrawia

Edytowane przez stryniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stryniu dziękuję. Mamy dystrybutora , który pomimo to ze ma sklep w małym mieście bardzo dynamicznie działa i sobie swietnie radzi. Klucz to pasja , zaangażowanie i uczciwość wobec klientow. Mamy dzisiaj internet wiec mozna sporo zdziałać pomimo dzielących nas odległości. Ponad to wiem z własnego doświadczenia ze do porządnego sklepu z morszczyzną każdy z nas potrafi pokonać spore odległości ... ;)

Dobraną parkę mandarynów kupiłem u Oliviera w Krakowie i tańczą co wieczór. Ze mu sie to nie znudzi... Super widoczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie internet....osoby które znam kupują przez internet,bo taniej.W okolicy jest mały sklep w Lubinie no i w Polkowicach,lecz każdy twierdzi że są za drogie no i nie do końca zaopatrzone w podstawowe produkty a jak mówią że mogą zamówić przez internet to wiadome...większość może to zrobić,gorzej z rybkami.Dlatego większość obsady zbiornika jest od znajomych z regionu a ceny podobne jak np. w eRybka.Ja zanim coś kupie wolałbym zobaczyć osobiście i gdyby był unas dobrze zaopatrzony sklep z przyzwoitymi cenami to napewno byłbym częstym klijentem....Zobaczymy może namówie znajomego bo sam nie dałbym sobie rade. :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dostałem badania z Tritona z Chromatografu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyników :thumbup:

W wodzie jest za dużo bromu i baru powodem jest najprawdopodobniej już zużyta membrana RO (mam już ją ponad cztery lata) , kilka podmian na soli bez bromków powinno obniżyć jego ilość. Świadczy o zużyciu membrany też ilość krzemianów w wodzie.

Wysoki poziom jodu sam sobie narobiłem... Używałem "dość sporo' Iodum i Fluorine pomimo że mam te pierwiastki w full ballingu AF. Człowiek ma naturalną tendencje do przedobrzania ;) Niby wiedziałem że mam wystarczająco ale....

Dodatkowo będę podawał stront ok 6 kropli dziennie ,zużycie jest spowodowane dużą ilością korali twardych oraz szybkiego ich wzrostu .

Z uwagi na zastosowanie probiotyków wspomaganych biopeletkami ilość siarki została zredukowana ale na siarce w zbiorniku jakoś mi specjalnie nie zależy. Celowo sól Aquaforest ma jej mniej. Niedobór nic nie robi a nadmiar może być bardzo niebezpieczny.

Reszta jest ok mikroelementy (metale ciężkie) są podawane oraz zużywane przez korale więc poziomy zerowe są właściwe ,szczególnie jestem bardzo zadowolony z braku najgorszych syfów jakimi są pierwiastki z pierwszej tabelki (brak rtęci,aluminium,czy ołowiu :nuke: Brak ich w wodzie świadczy o super jakości komponentów soli, której używam :whistle:) Po prostu nie ma zanieczyszczeń.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyniku testu. Woda dla mnie super! (zwłaszcza się cieszę że przypomniała mi o membranie-już zamówiłem nową i o mojej nadgorliwości z jodem i fluorem). Jak te elementy poprawię będzie perfect :respect:

gallery_11375_2136_94220.jpg

gallery_11375_2136_77192.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że niedobór Siarki (który jest chyba czwartym największym składnikiem wody morskiej) działa in plus ?

Pytam bo mam podobny wynik i nie wiem czy dozować z ręki czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wodzie morskiej są głównie chlorki i ich stosunek do siarczanów jest bardzo wysoki w przeciwieństwie do wody

słodkiej w której głównie są siarczany . Kilka lat temu ustalono, że nadmiary siarczanów w wodzie morskiej(w akwariach) są zagrożeniem i zrezygnowano z podawania między innymi siarczanu magnezu. Należy pamiętać że w akwarium nie możemy odtworzyć dokładnie takiej samej wody morskiej ,przykładów jest wiele jak to że na wodzie z morza wcale nie odniesiemy sukcesu hodowlanego .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego rozeznania siarczany mimo ze sa obecne w wodzie morskiej nie maja amatorow. Natomisat maja duzy wplyw na procesy biochemiczne zachodzace w substracie - denitryfikacja w skale czy DSB ktorej towarzyszy ryzyko powstawania siarkowodoru.

Czas pokaze, byc moze sol AF okaze sie idealna dla metody DSB, czy przy uzyciu denitryfikatorow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki rewelacja ładnie ci to wszystko funkcjonuje myślę na przejściu na AF ale jakoś brakuje mi kropki nad i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jest super to wszystko wygląda jedynie co mnie blokuje to opinia sprzedawców w sklepie akwarystyki morskiej którzy są mało przychylni AF boją się ? Kasy nie zarobią na sprowadzanych produktach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi Twoja strata skoro lubisz przepłacać :) ,a sprzedawcy polecają to co mają na sklepie to normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomi Mało przychylni sa ci , którzy jej z roznych wzgledow nie maja i chwalą to co mają... Widzą ile sprzedaje ich konkurencja produktów AF, jak szybko zdobywa rynek i jedyne co mogą robić to zle sie wypowiadają. Tyle ze ciekawie na jakiej podstawie?? AF ma w tej chwili jedne z najlepszych jakościowo produktów na rynku. Do tego wszystkiego prawie polowe tańsze od ich produktów. Gdybys był na miejscu "tych" sklepów pewnie podobna strategie byś przyjął ;) no chyba ze jestes uczciwym sprzedawcą ;) gdyby ktoś taki był by Ci powiedział nie wiem bo nie stosowałem ale ... Spróbuj popytać użytkowników. Jest ich na tym forum sporo. Mamy Sebastka, którego piekny zbiornik od początku na AF zdobył naszego TOTema, masz Inmara, mnie, Debore i wielu innych. Spójrz na te zbiorniki i bedzies miał odpowiedz

W AF są sami pasjonaci akwarystyki morskiej. Robimy produkty dla naszych prywatnych zbiorników. Nie ma tu żadnej chały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych co wymieniłeś to zbiorniki pierwsza liga muszę przeczytać na temat przejscia na sól Af i się chyba przestawić. Pozdrawiam i życzę sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.