Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,jakie jeszcze parametry sprawdzasz oprócz Ca,Kh,Mg i czym ?

Poza wymienionymi przez Ciebie (Salifert) sprawdzam tylko PO4 dużą hanką i oczywiście zasolenie . Nic więcej.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory świetne :) jednak mnie jakoś do twardych SPS nie ciągnie są za sztywne, w Akwarium musi być ruch to on nadaje całego uroku :) ale twój zbiornik pełen szacun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie, przede wszystkim bohatera tego wątq ;-)

kochani, w rzeczy samej, miałem przyjemność robić kilka fotek baniaka krzyśka,

to co widać na wszelakich zdjęciach, to tylko... skromny "przedsmak" tego co można podziwiać,

... jak człowiek zobaczy te "kolorowe cudeńka" na własne, osobiste oczęta! :p

to akwarium jest o cztery "długości świetlne" przed czymkolwiek, co miałem okazję widzieć,

przez co... poważnie motywuje! znaczy, że się "tak" da !!! tylko trzeba troszkie... czasu, wiedzy i cierpliwości ;-)

swoją drogą, w oryginalnym, niemieckim magazynie "koralle" właśnie się ukazał materiał (w bieżącym numerze)...

o naszym lokalnym reprezentancie w światowej lidze top! :p

ciekawe, czy w którymś z kolejnych polskich wydań, znajdziemy tę relację?

bardzo, bym chciał, bo ona pokazuje, że... wprawdzie w piłce nożnej sukcesy mogą się nam póki co jedynie marzyć ;P

niemniej są dziedziny, w których bez dwóch zdań należymy do world czołówki i to inni mogą się od nas uczyć! ;)

gR!ażdan

usunięto treści reklamowe, niezgodne z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grażdan- super fotki zrobiłeś, ale jak sam się przyznałeś

na żywo to dopiero blask w oczy wali.

Niemiecki koral widziałem swoją drogą ciekawe

czy w naszym koralu też ten artykuł się ukaże

(czy konkurencja weżmie górę.)


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirekaju...

fakt, trochę już się bawię w próby focenia morszczyzny (co jak wiadomo łatwym zadaniem nie jest)

i wcale nie zjadłem w tej materii jeszcze "wszystkich rozumuff", ot po prostu uczę się z dnia na dzień ;P

niemniej... akwarium krzyśka to klasa sama w sobie i... trudno coś schrzanić ;-)

absolutnie się też z tobą zgadzam... jakiekolwiek zdjęcia nie oddają namiastki tego

czego człowiek doświadcza w kontakcie empirycznym z owym szkiełkiem, i tym co w nim "mieszka" oczywiście! :-D

pozzdr

gR!ażdan

Edytowane przez Przemek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNE PIĘKNE PIĘKNE

Mam pytanie oficjalnie na forum dlaczego ilekroć

w moich wypowiedziach pada link do sklepu lub polecam

znajomym rozmowę z panem to zaraz to zostaje skasowane ?

Fakt pytanie ciekawe....................nie ukrywam że warte zastanowienia się dłużej

Mam swoją teorię czemu tak się dzieje.

Znam zbiorniki Krzysztofa. W każdym z nich zmierza w kierunku jaki obrał pracując nad własnym. Jeśli się czegoś podejmuje to efekty są widoczne bardzo szybko. Oczywiście efekty pozytywne.

Konkurencja na rynku wiadomo że jest............. i bardzo dobrze bo od razu można rozpoznać czyj to zbiornik.

Krzysztofa czy.................. konkurencji :)

Praktycznie większość poważnych zawodowych akwarystów ma swoje metody ale każdego skręca jak widzi zbiorniki Krzysztofa bo jak to ktoś się wyraził powyżej. Jeśli poziom samozadowolenia własnego wzrasta to zdrowo jest zerknąć na akwarium Krzysztofa by odnaleźć swoje miejsce w szeregu............... tylko czemu konkurencja jest tak daleko?................

Teoria ma swój ciąg dalszy ale nie wiem czy jest sens o tym pisać.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .............. ;) uczciwą konkurencję


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją teorię czemu tak się dzieje.

Uwielbiam piewców teorii spiskowych. Nie wydaje mi się, żeby tu trzeba było teoretyzować.

Nikt nie ukrywa, że jest to forum komercyjne i jako takie żyje również z reklam.

Krzysztof Tryc ma nie tylko piękny zbiornik (którego nikt tutaj nie zabrania pokazywać), ale również sklep - a to już inna bajka.

Nikt tu nie kasuje linków ani postów o sklepach które umieściły i zapłaciły za banery reklamowe, a jak ktoś nie zapłacił to...to nie Caritas.

Ciekawie kiedy większość pojmie wreszcie że akwarystyka (nie tylko morska) to jest hobby dla tych którzy tylko kupują i mają to co kupią, natomiast dla tych co sprzedają to jest biznes. Z tego żyją i tego pilnują.

Takie to dziwne że aż trzeba mieć teorie na ten temat?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie kiedy większość pojmie wreszcie że akwarystyka (nie tylko morska) to jest hobby dla tych którzy tylko kupują i mają to co kupią, natomiast dla tych co sprzedają to jest biznes. Z tego żyją i tego pilnują.

Takie to dziwne że aż trzeba mieć teorie na ten temat?

G...... prawda, bo znam takich dla których to hobby, a zarówno biznes, i super to razem godzą, Nie będę pisał o kogo chodzi, kto się domyli ten wie. Dla osoby którą mam na myśli mam wielki szacunek, za zdrowe podejście do hobby, które zarówno jest sposobem na zarabianie pieniążków. Zawsze można polegać na fachowej bezstronnej poradzie, a i cena zawsze bardzo na +


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba Panom przypomnieć jaki jest tytuł tego tematu?

Nie wydaje mi się żeby ta dyskusja miała cokolwiek wspólnego z akwarium Krzysztofa

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie czy można prosić o zdjęcie sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie, przede wszystkim bohatera tego wątq ;-)

kochani, w rzeczy samej, miałem przyjemność robić kilka fotek baniaka krzyśka ...

Czy chciał byś się podzielić swoim warsztatem fotograficznym, mam nie najgorszy sprzęt (fakt brakuje mi jeszcze obiektywu macro z prawdziwego zdarzenia) ale nie jestem w stanie zrobić choć by zbliżonych fotek do tego co prezentujesz. Jak robię zdjęcia z niskim ISO zdjęcia są poruszone mimo statywu (może sama migawka wprowadza lekkie poruszenie) jak podbiję ISO to tracę szczegóły i ostrość zdjęcia.

Proszę jeśli to nie sekret zawodowy opisz jakim sprzętem (chodzi mi parametry nie markę) robisz zdjęcia i jak ustawiasz ekspozycję do takich cukierków. Rozumiem, że zdjęcia są Robione w RAW'ie i potem szlifowane w np PS ?

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że z takim opóźnieniem, wciąż doba za krótka.

kh97.jpg

Sump jest prosty: odpieniacz, filtr z PO4x4, filtr z NPreducing biopellets (drobna wersja) i dozowanie kH, Ca pompą Grotech, Mg podawany manualnie, gdy trzeba.

Krzysztof

Czy chciał byś się podzielić swoim warsztatem fotograficznym, mam nie najgorszy sprzęt (fakt brakuje mi jeszcze obiektywu macro z prawdziwego zdarzenia) ale nie jestem w stanie zrobić choć by zbliżonych fotek do tego co prezentujesz. Jak robię zdjęcia z niskim ISO zdjęcia są poruszone mimo statywu (może sama migawka wprowadza lekkie poruszenie) jak podbiję ISO to tracę szczegóły i ostrość zdjęcia.

Proszę jeśli to nie sekret zawodowy opisz jakim sprzętem (chodzi mi parametry nie markę) robisz zdjęcia i jak ustawiasz ekspozycję do takich cukierków. Rozumiem, że zdjęcia są Robione w RAW'ie i potem szlifowane w np PS ?

Z góry dziękuję

Nie mam żadnych tajemnic, zawsze odpowiadam, gdy ktoś pyta. Ale na to pytanie powinien odpowiedzieć Grażdan, gdyż to on robił zdjęcia. Ja nie jestem takim mistrzem w fotografice. Korzystam z aparatu Canon 500D i obiektywu Canon 100mm i poniżej kilka moich fotek.

qglb.jpg

5tk1.jpg

6xl5.JPG

qvj6.jpg

u5s4.jpg

sv49.jpg

k5a2.jpg

0s8u.jpg

f074.jpg

hysm.jpg

llnu.jpg

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to moja ulubiona granulosa przy oświetleniu T5.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle brakuje bieżącej foty całego zbiornika ..... :evil:


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu,

no nareszcie trafilem na kogos, kto nie ma 5-ciu przegrod w sumpie a nawet ta jedyna jest raczej symboliczna :animier:

Naprawde, nie masz sie czego wstydzic :blushing::D Piekne kolory :w00t:

Czy filtr na PO4 uzywasz "na okraglo" ? Masz wykrywalne PO4 ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku gruba warstwa piachu była super. Ale po pewnym czasie zaczęło się syfić. Po kilku latach zabrakło czegoś, może było brak odpowiednich bakterii, nie wiem. Wiem, że po jakimś czasie gruba warstwa piachu u mnie nie pracowała. Dlatego zrezygnowałem z DSB.

Nie wiem, jakie powinno być PO4, mogę napisać, że u mnie korale najlepiej wyglądają, gdy PO4 jest ok. 0,03

Krzysztof

Parametry są standardowe, tzn. Ca ok. 430, kH ok. 8, Mg ok. !350

Witaj, Stani, Krzysztof pisał już wczesniej, proszę :)

Pozwoliłem też podać inne parametry jaby Cię też interesowały


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałbym się spytać jak często czyścisz panie Krzysztofie odpieniacz czy po prostu sobie chodzi cały czas i nie go nie myjesz, i jak jest u pana gdy np. awaria prądu jest ????

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle brakuje bieżącej foty całego zbiornika ..... :evil:

Poprzednie zdjęcie jest sprzed miesiąca, więc zmian raczej nie ma. Usunąłem jedynie montiporę z tyłu, gdyż za bardzo się rozrastała.

Dzisiejsze zdjęcie:

jjya.jpg

Krzysztof

Witam ja chciałbym się spytać jak często czyścisz panie Krzysztofie odpieniacz czy po prostu sobie chodzi cały czas i nie go nie myjesz, i jak jest u pana gdy np. awaria prądu jest ????

Kubek odpieniacza myję 2-3 razy na tydzień, pompę od odpieniacza raz na 2 miesiące, cały odpieniacz raz na rok,

W ciągu 8 lat zdarzyła się tylko jedna awaria trwająca kilka godzin. Niestety, nie jestem zabezpieczony pod tym względem. Gdyby przerwy w dostawie prądu były częstsze, na pewno zmobilizowałyby mnie do działania. A na razie wciąż tylko planuję,

Czy filtr na PO4 uzywasz "na okraglo" ? Masz wykrywalne PO4 ?

Pozdrawiam

Staram się utrzymywać PO4 na poziomie 0,03 i zależnie od wyników podłączam filtr z PO4x4 lub odłączam go. Ostatnio znowu chodzi.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chciałbym jeszcze zapytać o pokarm dla ryb bo pewnie nie jeden suchy został przetestowany, jest jakiś co najlepiej się sprawdza chodzi mi że nie brudzi aż tak wody??? i dlaczego po4x4 a nie np rowa???

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.