Skocz do zawartości
twistman

Tunze 6095 - szajs za grubą kasę?

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam na to że polski rynek jest dla tunze rynkiem eksperymentalnym, który testuje różne konfiguracje materiałów.

Nie zdziwiłbym się,że to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twistman - wiem, że to temat o Tunze ale jak sprawuje się AM ER 3700, z którym też miałeś jakieś problemy?

tamta wada została wychwycona zaraz po zakupie pompy. Pompa została wymieniona na drugi egzemplarz i wszystko jest ok. To już mój drugi ER, wcześniej miałem tą mniejszą. Muszę powiedzieć że z obu byłem i jestem bardzo zadowolony.

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni użytkownicy Ale mnie nie interesują powody dlaczego pompa mi się sypie. Po prostu, obecnie kupując sprzęt omijam markę tunze. Tak samo, jeśli ktoś mnie pyta. W obecnych czasach internetu i globalnej wioski, takie olewanie klienta - to strzał we własną stopę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 6015 po roku jak nowe żadne magnesy nie rdzewieją itp. wiec wniosek jest jeden zależy od partii


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u kturego sprzedawcy kupiłeś te pompy? Rozumiem że w sklepie?

Pytam bo u nas pojawiają się często "odrzuty" TUNZE które ktoś gdzieś kupuje , sprowadza i mówi że to TUNZE

w promocji :-)

Ja mam 4x6095, 2x6045, 6025 - nic się nie dzieje.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba prawda, moj hydrofoamer od DarkaB30 w promocji od poczatku buczał, po 2 latach buczenia lozyska tak sie wytarly ze zaczeła stukac wiec kupilem nowy wirnik z lozyskami. dziala o niebo lepiej. choc tez nie bezgłośnie. ale stojan chyba nie moze byc przyczyną buczenia tylko czesci ruchome a wiec wirnik. I ten nowy ze sklepu online tunze tez nie jest idealny ale lepszy niz promocyjny :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze obserwacji wyszło szydło z worka....

Winien jestem chyba wyjaśnienia.

Pompy nie byly myte od poprzedniego posta na ten temat. Pekniecia w kablach zostaly zaklejone i przewody zostały zabezpieczone w tych miejscach taśmami spiralnymi zabezpieczajacymi przed papugorybami. Pomp praktycznie nie wyciagalem z wody. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy je wyciągnąłem i okazało się że zabezpieczena wyglądają dokładnie tak samo jak uszkodzenia na pompach. Nietknięte były tylko od strony szyb. Na dodatek tak samo wygladala kratka waveboxa a raczej to co z niej zostało. Jedna z pomp siedzi głębiej i nie wystaczylo zabezpieczenia na całej długości kontaktu z wodą - na gołym kablu znowu powstały uszkodzenia.

Reasumując: Kolega bob miał rację, za wszystkie szkody odpowiedzialny jest u mnie jeżowiec, który poprostu pasjami wpierd...a mi te plastiki z Tunze.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły chuligan :D


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat u mnie na czasie więc pozwolę sobie odgrzebać.

Posiadam dwie pompy 6105 oraz jedną 6215.

W pierwszej kolejności padły 6105 - z jednej wypadła oś, w drugiej poprostu się złamała przy tym wylewała się z nich rdza.

Jakiś czas temu zaczęła mi się zacinać pompa w WaveBoxie 6215, wymoczyłem w wodzie z octem pochodziła jeszcze 2 miesiące.

Kilka dni temu znów przestała, po rozebraniu po raz trzeci niespodzianka - wypadła oś i wylała się rdza :)

DSCF6270.JPG

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namocz w cocacoli, :blushing: .


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namocz w cocacoli, :blushing: .

Nie no co Ty pompę za 1700 zł w cocacole :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne pompy te Tunze, ale zawsze mnie wkurza to ich zamykanie. No nie wiem jak inni, ale czasami troche walcze gdy ja skladam po umyciu. :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze obserwacji wyszło szydło z worka....

Winien jestem chyba wyjaśnienia.

Pompy nie byly myte od poprzedniego posta na ten temat. Pekniecia w kablach zostaly zaklejone i przewody zostały zabezpieczone w tych miejscach taśmami spiralnymi zabezpieczajacymi przed papugorybami. Pomp praktycznie nie wyciagalem z wody. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy je wyciągnąłem i okazało się że zabezpieczena wyglądają dokładnie tak samo jak uszkodzenia na pompach. Nietknięte były tylko od strony szyb. Na dodatek tak samo wygladala kratka waveboxa a raczej to co z niej zostało. Jedna z pomp siedzi głębiej i nie wystaczylo zabezpieczenia na całej długości kontaktu z wodą - na gołym kablu znowu powstały uszkodzenia.

Reasumując: Kolega bob miał rację, za wszystkie szkody odpowiedzialny jest u mnie jeżowiec, który poprostu pasjami wpierd...a mi te plastiki z Tunze.

Ciesze sie ze jednak moja opinia sie przydała;) przerobilem to , stad moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś jeżowca? U mnie tak wyglądają plastiki tam gdzie żeruje jeżowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty pompę za 1700 zł w cocacole :smiling:

Nie całą pompę ,tylko zardzewiałą oskę.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że polski rynek jest dla tunze rynkiem eksperymentalnym, który testuje różne konfiguracje materiałów.

Zapewniam Cię, że się mylisz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ośki czyścić bo ona poprostu skorodowała i wypadła z body... To nie są wyjmowane osie a na stałe wmontowane w motor. W poprzednich pompach popękały od korozji.

Napisałem do Tunze i odpisali że pompa powinna działać min 10 lat i że była taka seria pomp w których ośki wypadały.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o problemach z pompami to teraz napiszę jak wygląda podejście TUNZE do klienta.

Napisałem do Tunze, że mam problem w sumie z trzema pompami, polegający na tym że skorodowały i wypadły z nich ośki ...kazali sobie je wysłać.

Po 1,5 tygodnia przyszła paczka

DSC_0418.JPG

Nówki sztuki, bez problemów ... i mimo że dawno po okresie gwarancyjnym, nie miałem paragonów, nie byłem nawet w stanie określić kiedy pompy były zakupione (dwie kupiłem na forum od kogoś kilka lat temu).

Jak by tak było w każdej firmie :whistle:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle: tak powinno być w każdej firmie - brawo dla nich :clap:

p.s.

Jacek jak rozumiem pisałeś i wysyłałeś bezpośrednio do Niemiec?

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem na adres niemiecki a odezwał się gość z Francji ... i z nim potem maile zdjęcia ... aż po 15 mailach doszło do sedna żeby wysłać do Niemiec :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Tunze częsta praktyka. Nie raz dziwiłem się, że uwzględniają reklamacje sprzętu, których wcale uwzględniać nie musieli. Ewentualnie dla bardzo starych pomp proponują naprawę za symboliczne pieniądze. Jedyne co - trzeba wysłać sprzęt bezpośrednio do Niemiec.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę potwierdzić Tunzowe podejście do klienta. Napisałem do nich w sprawie tych nieszczęsnych, korodujących magnesów. 5dni później otrzymałem komplet nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze to bardzo solidna firma , ja na pewno nie zamienił bym na inne pompy miałem 6055 4 szt , 6095 4szt , 6105 2 szt nigdy nie było żadnych problemów , na pewno trafia się jakaś partia niewiadomego pochodzenia ale tak jest z każdym produktem

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.