Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sa to "tylko" okrzemki. Krzem jest zdaje sie pierwiastkiem wystepujacym na Ziemi w najwiekszej ilosci.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krzemem są też zanieczyszczone sole techniczne. W solach CZDA krzemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak ale nie 0,5 mg/l. Różnica pomiędzy 500 a 20 - 50 ug/l jest przynajmniej 10 krotna. W tym miejscu zacytuję wypowiedź użytkownika @Aquaforest:

"Widzę,że zostaliśmy wywołani do tablicy ,a wiec małe wyjaśnienie . Do produkcji soli Aquaforest nie są używane składniki techniczne , lecz fermakopealne lub spożywcze bez dodatków jak spulchniacze czy antyzbrylacze. Do produkcji przemysłowej używa się środków technicznych ,spożywczych lub fermakopealnych . Do produkcji przemysłowej nie używa się środków CZDA. Co do czystości CZDA proszę trochę na ten temat poczytać celem zrozumienia co to oznacza (czysty do analizy)oraz jakie są wymagania CZDA a jakie są fermekopealnych.

Proszę także nie porównywać ceny surowca w sklepie chemicznym,a ceny surowca w ilościach kilkudziesięciu ton(tir) w zakładach chemicznych.

Nasza sól nie zawiera zanieczyszczeń w postaci takich jak: rtęci ,arsenu, ołowiu co nie jest do uniknięcia w składnikach technicznych czy niektórych spożywczych .

Proszę także o pytania dotyczące soli AF zadawać w dziale do tego przeznaczonym .

Co do jakości i regulacji prawnych to określa to REACH oraz karty charakterystyki produktu oraz świadectwa jakości producentów . Każdy importer oraz producent jest zobligowany takie dokumenty posiadać oraz wystawiać odpowiednie świadectwa jakości ."

Wypowiedź z tematu " sól własnej roboty" z działu "chemia".

Każdy może sobie znaleźć w internecie świadectwa jakości soli czda i wyciągnąć na tej podstawie odpowiednie wnioski.

O błędzie pomiaru nie ma tu mowy bo metoda zastosowana do analizy składu chemicznego tego roztworu jest bardzo dokładna.

Zaraz pewnie usłyszymy że próbki były źle przygotowane, że ktoś dostał w "łapę" albo ze to ci "źli" niemcy sfałszowali badania lub zanieczyścili próbki talkiem do stóp...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,że komuś się chce ,szkoda tylko, że są osoby które tego nie doceniają . Jest wiele osób, które będą wyniki interpretowały po swojemu pytanie co one wnoszą skoro nic nie udowadniają.

Jeszcze niedawno słyszeliśmy, krzemiany powinny być dodawane do soli teraz, że to zanieczyszczenia techniczne no cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

Bartek gratuluje i liczę, że takie posty nie zniechęcą Cię do dalszych badań ,testów ,porównań.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób bardzo docenia test nie wiem dlaczego tak myślisz , wszystkim się nie dogodzi ale jest sympatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli krzemiany są dodatkiem "specjalnym" to czemu się tym nie chwalicie na stronie i dlaczego zalecacie stosowanie adsorbentów fosforanów, do których powierzchni adsorbują się również krzemiany? Przecież używanie soli, która zawiera krzemiany w połączeniu z adsorbentem fosforanów jest całkiem bez sensu. Oczywiście jest to bez sensu z punktu widzenia użytkownika.

Z drugiej strony czemu krzemiany nie są wymienione na waszej stronie: http://aquaforest.eu...dukt/reef-salt/ na której wymieniony jest między innymi brom którego jest tylko od 0,2 do 0,5 mg/l albo żelazo którego jest 0,05- 0,06 mg/l a nie wymieniacie krzemu którego jest ponad 0,5 mg/l ?

Gdzie jest rubid o którego wpływ tak się Panowie dopytywaliście razem z twórcą tego tematu? Gdzie jest cała reszta mikroelementów?

Jeżeli nie ma mikroelementów to po co stosować markowe, drogie sole? Chyba tylko dla wygody.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A czy cały proszek otrzymamy po odparowaniu wody z roztworu zwanego wodą morską rozpuści się w wodzie destylowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło szydło z worka (mam na myśli sól AF). Sam zakupiłem 5 kg opakowanie, żeby na własnej skórze przekonać się o wspaniałości tej soli. Po dwóch podmiankach mam brązowy nalot na piachu. Już teraz wiem jaka jest jego przyczyna. Wyjaśnia to również pojawienie się dużej ilości brązowego nalotu na dnie akwarium w ZOO Wrocław (ktoś niedawno zamieszczał zdjęcia ze zbiornika z rekinami). Niemile zostałem zaskoczony również poziomami wapnia i magnezu w ww. soli. Jak to się ma do załączonych karteczek, z których producenci byli tak dumni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie znam się na chemii, ze swojej soli jestem niezmiernie zadowolony, ale zainteresował mnie post Pana Nanokaczora (#62) w którym pisze,że idealna sól jest taka która odzwierciedla skład wody morskiej. Czy na pewno ? Czy wszystkie składniki zawarte w wodzie morskiej wymagają uzupełniania w akwarium??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krzemiany same w sobie nie są żadnym problemem. Ja sam kiedyś przez długi czas dozowałem krzemiany do zbiornika, potem przestałem to robić i teraz znowu je dozuję. Krzemiany są jednym z niewielu składników, które warto dozować.

Polecam artykuł:

http://reefkeeping.c...es/2004-05/rhf/

Mikroelementy mają ogromny wpływ na wybarwienie i wzrost korali. Na przykład bez żelaza, kobaltu, manganu, miedzi, cynku i molibdenu nie może zachodzić proces fotosyntezy. Mikroelementy i ich wpływ na życie roślin i zwierząt to temat bardzo skomplikowany i tak naprawdę nie opisany w literaturze naukowej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Konrad to jak jest w koncu. Dobrze jest ze sa krzemiany czy zle. I jak w koncu z tym rubidem u CIebie?

I jezli moge zadac Ci pytanie, dlaczego w solach uzyskiwanych z naturalnej wody morskiej nie ma wielu mikroelementow, albo znajdujae sie w nich nadmiar metali ciezkich takichc jak aluminium czy miedz a nie ma pozytecznego zelaza?

A co do mitu ze producienci robia nas w jajo, kilkuset krotnie przekraczajac normy stezen niektorych pierwiastkow, to o ile mnie pamiec nie myli to Ty ten mit stworzyles w temacie o hodowli krewetek.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja Ci Grzesiu przetłumaczę co z tymi krzemianami - albo jak ja to rozumie.

Kondrdek nie twierdzi, że krzemiany są złe, bo sam je czasem dodaje, dosypuje dorzuca czy co tam się z tym robi, do wody ale podważa wiarygodność używania składników w formie czda bo znajduję się w owych solach właśnie krzemian którego producenci zapewniali, że nie ma.

Co do mikroelementów, co ja nie wiem, ale przypuszczam, że owe metal które wymieniłeś są bo proszki nie byłby czyste a pechowo nie było w tych zanieczyszczeniach żelaza.

Kondrad sprostuj jak się mylę.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy krzemiany nie mogą być dodawane celowo?

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem opis testu jak również cały temat i jestem przemonany, że metoda DSR Glenna jest genialna w swej prostocie. Pilnuje zawartości podstawowych składników i za pomocą kalkulatora dozuje braki. Reszty i tak nie da sie w domu zmierzyć ,wiec należy polegać na wygladzie i reakcji zwirząt. Ta metoda umożliwia utrzymanie takiego składu soli jaki akwarysta sobie ustali.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Panie Grzegorzu pomylił Pan tematy. To nie był temat o "hodowli krewetek" ale o "soli własnej roboty". Każdy może przeczytać temat o soli własnej roboty, zerknąć kto w tym temacie atakował moją osobę, oceniał mnie [a nie temat który poruszyłem] i wyciągnąć na tej podstawie odpowiednie wnioski.

Myślę, że nie muszę tłumaczyć treści moich postów. Nie muszę też odpowiadać na pytania "speców" od soli [czyli również na pytania Pana Grzegorza] - oni bowiem na moje pytania po raz kolejny nie odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie musisz sie tlumaczyc z tresci swoich postow to po co je pisac na forum dyskusyjnym. Kiedy mowi sie A to trzeba pwiedziec i B.

Zarzuciles producentom cos co jest zupelna nie prawda.

To kto atakowal Twoja osobe nie wnikam. Tak samo jak kto zaczal pierwszy, bo o ile pamietam udzielales sie nie raz i w nie jednym watku producenta szukajc drugiego dna. Wiec moze czas przestac sie zalic na forum i porozmawiac z firma prywatnie, a w samym temacie przyjzec sie innym branda bo rowniez jest za co pochwalic jak sie uczepic.

Temat jest o solach wiec rozmawiajmy o wszystkich.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Panie Grzegorzu - kolejny Pański post jest nie na temat. Złamał Pan w tym poście 3 punkty regulaminu forum - chodzi mi dokładnie o punkty 4, 8 i 9.

Jeżeli chodzi o ataki na moja osobę to chodzi mi miedzy innymi o Pana. Pańskie posty w tym i w innych tematach mają jedynie ośmieszyć moją osobę. Dlatego Pozwolę sobie pozostawić je bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie.

Dajmy porozmawiac Testerowi i Konradowi, bo mozemy sie od nich wiele dowiedziec. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest człowieka natura :) Długo nie wytrzymamy siedząc cicho. :p Jak w danej rzeczy nam coś nie pasuje i zostanie to poprawione to i tak zawsze coś nie będzie nam pasowało. Kiedyś być może było krytykowane i były ataki na coś innego, teraz jak reklamują się produkty AF to zaczął się burzliwy temat o nich. Za jakiś czas i tak się przyczepimy do jakiejś innej firmy czy produktu. :turned: Człowiekowi nie dogodzi :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Może zamiast rozmawiać o wynikach badań powinniśmy porozmawiać o samozadowoleniu i sensie życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, świetna robota, przeczytałem od deski do deski :)

Może zamiast rozmawiać o wynikach badań powinniśmy porozmawiać o samozadowoleniu

Chcesz nam opisać jak to robisz? Wybacz ale nie interesuje mnie to i zostaw takie opisy dla siebie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.