Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po pewnej przerwie, w której nastąpiła zmiana pracy, lekki remont pokoju i zmiana mebli (z zaplanowaną pod małe akwarium szafką), powracam do tej przygody. :)

Akwarium jest bardzo nano: 60x45x35h, oświetlane niewielką lampką LED, odpieniacz to legendarny Deltec MCE 600, a wodę mieszają trzy JVP-110 i możliwe, że dołożę kiedyś czwartą na timerze. Jest też grzałka i termometr. ;) Ogólnie low-tech.

Skała dojrzewa u mnie od 12 marca, 17 marca trafiła z beczki do akwarium i wyglądało to tak:

b96196cc2efaf2c8.jpg

108dbff8c157e1bc.jpg

4058f03168cd8aa4.jpg

Akwarium dostało porządną dawkę bakterii Special Blend na start, a od soboty pracuje odpieniacz i woda powoli się klaruje:

85efb12abc0ec95b.jpg

14e688fe8f26aa89.jpg

3cdbe66f40c3f691.jpg

Pewnie w ciągu tygodnia dosypię żywy piach Samoa Pink.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przypuszczam że szykuję się kolejny cukierek na tym forum....kwestia czasu...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu złożył bym jakaś wylewkę do odpieniacza poniżej lustra wody bo kojący dźwięk plumkania spadającego strumyka na dłuższą metę staje się dość upierdliwy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne ułożenie skały.

Jakie założenie jeśli chodzi o życie, na miękko, twardo czy mix?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zasiedlał zbiornik to zapraszam dużo tego nie ma ale dla ciebie coś się znajdzie :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super :-) Choroba trwa. Co to za lampka? Bez dolewki pojedziesz?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to świeci popularny Razorek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj poprzednie akwarium super, trzymam kciuki za aktualne :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :), cześć Łukaszu, cześć Jacku - dzięki za zaproszenie, to bardzo miłe.

Zakładane życie to mniej wymagające SPS (montipory), LPS (euphyllki i caulastrea) i odrobina najładniejszych miękkich (np. jakaś ładna Rico), czyli ogólnie taki wybiórczy mix.

Lampka to Zetlight 2431 ze sterownikiem ZN 1001. Na razie bez dolewki - myślę, że dam radę codziennie podczas karmienia uzupełniać wodę. Mogę to robić nawet 2x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ciekawie się zapowiada. Będę obserwował temat ponieważ zastanawiam się nad zmianą oświetlenia z T5 na LED.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waty to nie wszystko i w tym przypadku to nie będzie za mało. Wysokość wody to tylko 31 cm, wysokość od górnej półki, na której będą stały SPSy do powierzchni wody to około 12 cm. Bardzo wymagających Acropor trzymać nie zamierzam, a LPSom będzie dobrze.

Poza tym diody w tej lampce mają bardzo fajną specyfikację: białe 12kK (których jest dużo) dają sporo energii, a diody niebieskie mają zakres długości fal Royal Blue. Widać na zdjęciach, że lampka świeci mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ELEGANCKO! Baniak ładnie się zapowiada skałka fajna . Znając rzetelność Ejerza wiem ze będzie na czym oko zawiesić. Ciekaw jestem jak rozwiążesz ubytki odparowanej wody . Ja kiedys w 30l piko wykorzystałęm jeden kanał pompy profiluxa , obliczyłem średni ubytek wody i podzieliłem na kilka dawek. Trzymam Kciuki bede sledził wątek.

PS.

Mam Twoją lampke do nocnego i pare innych dupereli do oddania .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się naprawdę koncepcja. W sumie zainspirowało mnie to tak bardzo, że sam nabrałem ochotę na stworzenie takiego cukierka. Będę zaglądać tu niecierpliwie. Czy woda robiona od zera czy część z działającego systemu ?


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wróciłeś.

Na pewno będzie ładnie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem baniaków w takich proporcjach, fajną głębię można w nich uzyskać. Wrzuć fotki jak wsypiesz piasek, sam niedługo będę startował podobny baniak to zobaczę ile wejdzie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki powrót ejerzyka ? :D Stawiam, że na mało wymagających sps i lps się nie skończy :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miło czytać, również się cieszę, bo jednak mi tego brakowało :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie za jakiś czas, a na piasek jeszcze czekam.

Na razie do akwarium trafiły pierwsze zwierzaczki, a ja szykuję podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się kolejne bardzo fajne akwarium w małym rozmiarze.

Szczerze powiedziawszy to coraz bardziej podobają mi się nieduże akwaria gdzie ważniejsza jest ciekawa aranżacja a nie tylko tysiące wlanych litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już ponad miesiąc odkąd woda kręci się wokół skały - czas na małą aktualizację. Do akwarium trafiło już trochę życia. Najpierw przesyłka od Debory: 4 montipory i 2 euphyllki, zakupy w erybce: błazenki i acanthastrea, zakupy w seaworld: nemateleotriska, caula bardzo-lekko-fluo i mała fungietka oraz zestaw startowy od Romana (BAU), za który bardzo dziękuję :welcome:: caula ultra-fluo, czerwone zoasy ultra-fluo, pachyclavularia ultra-fluo, grzybki czerwone fluo i pavona.

Ogólnie jestem zadowolony z tego, jak wszystko idzie, poza stanem jednej montipory. Wszystkie 3 pozostałe, czyli zielony-fluo talerzyk, czerwona nie-fluo i samarensis różowa mają się dobrze, polipują i wyglądają na coraz bardziej zadowolone, a niestety samarensis pomarańczowa, która stoi obok różowej, powoli odchodzi na wieczną rafę i nie za bardzo wiem, jak jej pomóc. Ma podobną ilość światła co różowa, podobną cyrkulację. Stała najpierw bardziej na środku, dzisiaj ją przestawiłem trochę dalej od wylotu z odpieńka. Niestety nie za bardzo wiem, dlaczego różowa ma się dobrze, a ta w ogóle nie polipuje... :(

Poza tym reszta korali bardzo fajnie. LPSy bardzo ładnie się pompują, acana bardzo szybko reaguje na żarcie w wodzie i prawie od razu wysuwa macki. Jeszcze czekam na to, aż nowe koraliki się zaaklimatyzują (zestaw od Romana trafił do akwa wczoraj, więc miękaski, jak np. trawka, są jeszcze trochę postresowane), ale jest dobrze - oczywiście poza pomarańczową samarensis.

Wygląda to tak:

3cbe4c46b9b603b7.jpg

fd188075d45202b7.jpg

003c2a44d35974de.jpg

4253ac59e3954424.jpg

f89129df87d7e8b6.jpg

5334fd7d7cd069fd.jpg

ziew!! :sleeping:

0516a272490f0c1e.jpg

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, całość prezentuje się bardzo ładnie, jak dojdą jeszcze jakieś korale to będzie rewelacja.

Najważniejsze Jurek, że Tobie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

qrde 95L i niecałe 30W lampka tak ładnie daje radę ? gratki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zbiornik-czyściutko! Ja mam 140l i tez delteca mce600 ale nie wygląda tak dobrze jak twoje. Mozesz napisac coś o prowadzeniu akwa-jaka sól i co dodajesz do wody, jak czeste podmiany itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde 95L i niecałe 30W lampka tak ładnie daje radę ? gratki :D

tak, ja jestem zadowolony z tej lampki. Bardzo mnie też cieszy możliwość pełnego sterowania, ściemniania (5 faz dnia), osobno kanał biały i niebieski.

piękny zbiornik-czyściutko! Ja mam 140l i tez delteca mce600 ale nie wygląda tak dobrze jak twoje. Mozesz napisac coś o prowadzeniu akwa-jaka sól i co dodajesz do wody, jak czeste podmiany itp

to dopiero start, ale sól to Reef Crystals - zawsze używałem tej soli, łącznie pewnie grubo ponad 50 kg i nigdy mnie nie zawiodła. Aczkolwiek myślę nad późniejszym przejściem na sól probiotyczną, może nawet AF, skoro produkcja jest już stabilna i opinie pozytywne. Podmiany planuję robić co tydzień 10 litrów. Na pewno będzie łatwiej używając soli gotowej do podmiany po 30 minutach, więc to mnie też zachęca do AF (oprócz probiotyczności), bo obecnie muszę czekać dobę od posolenia.

Przy starcie dodawałem Special Blend, ale skała była już 2 tygodnie odgazowana, transportowałem ją ze sklepu w wodzie (w zalanym po brzegi wiaderku po soli), a później dodałem żywy piach. Obecnie tylko karmię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.