Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Co myślicie, o tym żeby zablokować możliwość czytania Działu targowisko osobom niezarejestrowanym na naszym forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Już któryś raz się spotkałem, że kontaktują się osoby nie będące użytkownikami naszej forumowej społeczności, ja uważam że ten dział powinien pozostać właśnie tylko dla użytkowników tego forum, a pozostałe osoby które nawet czytają forum nie powinny widzieć tych ogłoszeń, bez zarejestrowania,

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosimy do odpowiedniego działu Panie Michale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niezarejestrowany może się skontaktować używając tylko numeru gg, nie wyśle pw, nie kliknie na profil.. itd. Bardziej dane użytkowników powinny być ukryte tj. np. numer GG ludzikom poza forum, a jeśli dajemy numery gg/tel/adres @ w stopkach to też jest strzał w nogę.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu. Jak ktoś będzie chciał sobie przeglądać ogłoszenia z Targowiska to się po prostu zarejestruje i co to zmieni? Nawet nie musi się kontaktować przez PW, bo wiele osób podaje w ogłoszeniach adresy mailowe, a nawet numery telefonu.

To już lepiej poprawić błąd w temacie:-) Celownik w liczbie mnogiej piszemy przez "om", zatem powinno być "osobom niezarejestrowanym", a nie przez "ą" - to stosujemy w narzędniku liczby pojedynczej np. "idę na spacer z osobą niezarejestrowaną".


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie o co ci chodzi kolego Michał

są na tym świecie ludzie, którzy poświęcają się pracy 24 godz na dobę (gdybyś nie wiedział)

i mają ważniejsze sprawy na głowie niż udzielanie/rejestrowanie się na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy dodać

który będzie aktywny do otworzenia tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

W tym [spoilerze] będą dane kontaktowe i inne duperele.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał chlapiesz kontaktami do siebie na lewo i prawo a później masz pretensje że ktoś korzysta z tego w sprawie korali albo żeby Cię opieprzyć ,jesteś dorosły ,trzeba brać odpowiedzialność za to a ludzie są różni .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego, podniosłeś bardzo drażliwą kwestię, poruszaną na wielu forach i portalach społecznościowych.

Mianowicie, targowisko jest giełdą bezpłatną (w porównaniu do allegro), docierającą bezpośrednio do zainteresowanego

klienta. Marketingowcy wiedzą jaką to ma wartość. Ogłoszenie na forum ma też większą wiarygodność

niż jakieś nieznane z allegro czy tym bardziej oxl.

I teraz z jednej strony mamy Kolegów, którzy chcieli by jednak coś kupić od znajomego czy kolegi z forum,

bez stresu że ogłoszenie zniknie zanim przeczytają, a z drugie strony masz osoby chcące coś

sprzedać.

No i im większe parcie na sprzedaż w jak najwyższej cenie, tym większy opór przed zawężaniem listy potencjalnych

klientów.

Słowem, handlarze Ci nie pozwolą na to.

Ja osobiście jestem za tym, by giełda była dostępna dla tych, którzy coś tam wnieśli - słowem, chcesz

"śmietankę" - daj coś z siebie. Nie masz czasu ? Nikt Ciebie nie zmusza. Forum istniało bez ciebie i będzie istniało dalej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jakie są konkretne powody żeby zmieniać dostępność targowiska? Tylko takie prawdziwe a nie własne widzi mi się?

Czy ktoś doświadczył jakiś nieprzyjemnych sytuacji czy coś w tym stylu? Przecież ktoś chce sprzedać inny kupić i tyle. Z drugiej strony rozumiem że są ludzie i ludziska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał chlapiesz kontaktami do siebie na lewo i prawo a później masz pretensje że ktoś korzysta z tego w sprawie korali albo żeby Cię opieprzyć ,jesteś dorosły ,trzeba brać odpowiedzialność za to a ludzie są różni .

Piotruś na forum kontakty są podane ale dla użytkowników tego forum, i nikt inny nie powinien tego widzieć, jestem zarejestrowany na Kilku forach i dla przykładu forum Radiopolski podobnie skonstruowane jak nano-reef jeśli nie zapiszesz w ustawieniach przeglądarki to za każdym razem musisz słowo radiopolska wpisywać jako login i hasło żeby tam wejść i potem dopiero swój, nawet osoby które się nie udzielają tutaj a jest ich z 4/10 z różnych przyczyn jednym się nie chce, inni nie chcą dostawać obelg, to jednak zaliczają się do naszej społeczności, może z czasem coś od siebie wniosą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moim zdaniem wszelkiej maści ograniczenia "systemowe" tego rodzaju są kompletnie bezsensowne. Ludzie powinni sami decydować o tym z kim chcą gadać a z kim nie chcą.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już któryś raz się spotkałem, że kontaktują się osoby nie będące użytkownikami naszej forumowej społeczności, ja uważam że ten dział powinien pozostać właśnie tylko dla użytkowników tego forum, a pozostałe osoby które nawet czytają forum nie powinny widzieć tych ogłoszeń, bez zarejestrowania,

To chyba lepiej dla sprzedajacego ze, moze miec mozliwosc sprzedazy poza forum - moze ten ktos uwaza ze, jest nic nie warte te forum, lub ktos go obrazil i uznal ze tylko interesuje go dzial sprzedazy.

Jezeli wiesz wszystko a brakuje Ci np. jakiegos zwierzatka lub sprzetu ktorego ciezko zdobyc to po co sie ma ktos zarejestrowywac, tracic czas, irytowac sie, zasmiecac skrzynke i co ino. Jezeli wlascicielowi to nie przeszkadza to uzytkownikom tym bardziej nie powinno

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz się spotkałem, że kontaktują się osoby nie będące użytkownikami naszej forumowej społeczności, ja uważam że ten dział powinien pozostać właśnie tylko dla użytkowników tego forum, a pozostałe osoby które nawet czytają forum nie powinny widzieć tych ogłoszeń, bez zarejestrowania,

Po pierwsze osoby niezarejestrowane nie mogą sie z tobą kontaktować, a to ze szastasz danymi osobowymi na lewo i prawo to juz twój problem...

W ciągu niecałej minuty kilku sekund znalazłem twoje profile społecznościowe jak by mi się chciało tylko tam konta założyć to już bym wszystko wiedział.

Ps. powodzenia w szukaniu dziewczyny przez internet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Michał,masz jakieś konkretne powody, żeby wymyślać kolejne ograniczenie?

Dokładnie tak jak koledzy piszą- nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, żeby mieć Twoj numer telefonu, który masz wpisamy w stopke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem super forumowiczem, ale uważam że giełda powinna być zamknięta dla niezarejestrowanych, form nikona czy adiostereo właśnie taką polityke stosuje i wszyscy są zadowoleni. Na nikoniarzach wystawiałem dość drogie obiektywy i wiedziałem że jeśli ktoś z forum się skontaktuje w sprawie kupna to bedzie to osoba wiarygodna, tak samo na audiostereo. Jeśli komuś zależy żeby kupić sprzęt to poświęci się i zarejestruje i napisze te 60postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem super forumowiczem, ale uważam że giełda powinna być zamknięta dla niezarejestrowanych, form nikona czy adiostereo właśnie taką polityke stosuje i wszyscy są zadowoleni. Na nikoniarzach wystawiałem dość drogie obiektywy i wiedziałem że jeśli ktoś z forum się skontaktuje w sprawie kupna to bedzie to osoba wiarygodna, tak samo na audiostereo. Jeśli komuś zależy żeby kupić sprzęt to poświęci się i zarejestruje i napisze te 60postów.

Audiostereo to akurat nie jest tutaj najlepszym przykładem. Bywam na tym forum od ponad 10-ciu lat, i z historii pamiętam różne wałki zarejestrowanych userów, a największe robili guru-konstruktorzy cieszący się "powszechnym poważaniem". I często nie chodziło o pompkę za 200 zł, tylko za niewywiązanie się z umowy na wiele, wiele tysięcy złotych. Pomijam już totalne nieogarnięcie moderacji kilka lat temum kiedy jeden troll pod kilkudziesięcioma nickami prawie doprowadził do rozwałki forum. Wtedy też wielu naprawdę wartościowych ludzi odeszło i już nie wróciło.

A co do ostatniego zdania, to jak ktoś będzie chciał zrobić wałek to też się zarejestruje i naklepie te kilkadziesiąt postów, choćby w dziale o naszych zbiornikach wpisujące same "super", "świetny baniak" i inne achy, i ochy.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej klepać bezsensownie i nie na temat 60 postów bo tak "stanowi prawo'....Nie rozumiem po co....?

Dokładnie mi to z ust wyjąłeś Ironista.

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po prostu czysty debilizm z takim ograniczeniem.

Po to jest targowisko by coś sprzedać / kupić od kogoś poza medium płatnym jakim jest allegro.

Jeżeli zaś komuś nie ufasz - prosisz go o wstawkę na allegro - jeżeli robi problemy - znaczy że lipa :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ilość napisanych postów nie mówi nic ani o wiedzy ani o uczciwości. Tym bardziej jeśli ma to byc jedynie 60 postów. 60 postów mozna naklepać w 2 dni i to takich "dobrych", dlugich postów.

Ja swoja żone poznałem przez internet. Jest moim idełem. Karmi larwy lepiej odemnie i bardzo duzo pomaga mi przy akwarium. Do tego lepiej niz ja dogaduje się z moimi kumplami z dzieciństwa ... Pewnie bym jej nie poznał gdyby nie bylo internetu- ciezko się znaleźć w 2 milionowym miescie ...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targowisko jest dobrowolne, posty, żeby wystawiać ok, ale rejestracja żeby przeglądać słabe. Jak ktoś nie chce umieszczać danych wystarczy napisać kontakt prv i już osoba nie zarejestrowana nic nie zrobi. Blokowanie dostępności przeglądania słabe.

Na marginesie jak się obawiam czegokolwiek to zawsze można wystawić przez allegro. Na targowisku możesz wybrać sobie komu sprzedaż, od kogo kupisz, nie ma prawnego obowiązku realizowania wg kolejności, pełna dowolność po co zmieniać.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł o ograniczeniu dostępu do targowiska to strzał w kolano. Jak chce sprzedać korale to mnie interesuje kto to kupi, a jak ktoś ma problem z danymi to niech ich nie podaje od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obcy" nie sprzedaje, tylko ewentualnie kupuje. A jesli kupuje, to zwykle najpierw placi. Wiec po co go "blokowac" ? :wallbash:

Michal, podajesz na caly swiat do wiadomosci swoj numer telefonu, z ktorego "moga" korzystac tylko koledzy z okolicy ? Jak go Chinczycy znajda, to moze bedziesz mial co minute telefon. Po co to robisz ?

Czujesz sie z nami samotny ? :blushing:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie możliwości czytania działu to dla mnie jakiś kosmiczny pomysł, podobnie jak 50 postów na start do wystawienia tematu sprzedam ale to akurat jest zbędnym obwarowaniem jakie narzucili admini. Może dobrze, że zakładają damy bana delikwent założy nowe konto i będzie na szybko dalej naciągał.

Ale blokada czytania po co - nowi mają nie kupować miękasów na forum przy starcie baniaka ? Co ma dać od siebie nowy zielony użytkownik aby móc czytać dział sprzedam ? Grono osób czyta forum nie pisze bo im się nie chce, nie widzą sensu pisania bo np o niektórych spostrzeżeniach lepiej nie pisać na forum aby nie podpaść sponsorom i ich grupie wsparcia. Każdy ma przekonania do danych produktów i je wspiera. Lecz jest grupa jadąca na produktach A lecz wspierająca produkty B bo np nimi handluje.

Co do blokady dla niezarejestrowanych - a czy ty/wy rejestrujecie się wszędzie nie wiedząc co nawet jest na stronie ? Ja należę do grona tych co wolą wiedzieć/widzieć w co za chwilę wdepną. Jeśli ktoś udostępnia swoją prywatność na forum to już też jest sprawa tej osoby nikt nie broni usunąć danych ze stopki, z ogólnowidocznych postów i dodać temat z prośbą o PW. Znajomych nie ubędzie, a PW muszą pisać zarejestrowani tę kwestię można rozwiązać samodzielnie.

Jeśli temat jest ankietą, miejscem do udzielenia swojego zdania to ja jestem przeciwko blokowaniu możliwości czytania targowiska osobom niezarejestrowanym i zarejestrowanym bez minimum postów.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wedle logiki "blokowania" jak będę chciał pojechać do Kamila po szczepki to muszę nastukać 60-parę postów i będę godzien tegoż przywileju? Uff dobrze że "wysępiłem" zawczasu nr.tel. może jakoś się uda :)


|140L|MIX TOTAL|5x24W|B A W B B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na targowisku To w trzy karty grali

To byly czasy !!! A tu nawet czytac chca zabronic


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.