Skocz do zawartości
Logar4

koty i akwaria morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z góry przepraszam jeśli nie w tym miejscu ale szukam morszczuków, którzy posiadają też… kota lub koty.

W moim domu obok rybek morskich i korali zamieszkać ma w krótce ...kot.

Akwarium morskie jak to zwykle bywa jest otwarte i tu pytanie do doświadczonych z oboma gatunkami ;) .., kombinować coś, jakieś przykrycie, kratka rastrowa czy może szczęśliwie koty nie lubią słonej wody ;) ?

Każda wskazówka lub opowieść o akwarium morskim i kocie będzie mile widziana…

Pozdrawiam

Piotr


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu koledze z tego forum kot zrzygał się do akwarium.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dział off topik na stronie trzeciej jest temat koty

mam dwa i żadnych problemów, unikają wody jak ognia

wyjątkiem w Polsce jest kot jednego kolegi z forum, który od czasu do czasu narzyga sobie do akwarium, ale jak wspomniałem, to wyjatek :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty sa raczej ciekawskie i lubia sobie wskoczyc tu i owdzie,tak wiec roznie moze byc i ciezko wrozyc,jaki "egzemplarz" Ci sie trafi,a moze byc naprawde roznie;),poczytaj sobie tutaj --> http://nano-reef.pl/index.php?/topic/78391-Kot-się-zrzygał-do-akwarium. oraz w temacie autora,dotyczacym odpalania akwarium.

U mnie siersciuch jest najbardziej zainteresowany,jak karmie rybki,na szczescie Reefmax ma pokrywe (na ktora zreszta kocisko lubi sobie wskoczyc i posiedziec),ale krotko po zamieszkaniu z nami zdarzylo mu sie dac nura do baniaka (pokrywa byla otwarta,bo akurat grzebalem w akwarium). Na dniach bede zalewal kostke i pomimo,ze na akwarium jest korona i lampa T5 bedzie praktycznie pokrywac cale lustro wody,nie zdecydowalem sie na zawieszenie lampy na linkach - bedzie polozona na katowniku z kwasowki przykreconego kilka centymetrow powyzej korony.

Edit:widze,ze jak pracowicie stukalem posta na ekranie telefonu,kilku kolegow juz zdazylo o zarzygancu wspomniec,he,he...:lol:.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas szkło / pleksi uratowało przed kocimy nurkami :)

Ale slodziakami jak były bez przykrycia biegały z rybkami w pyszczkach i zawsze pokazały co złapały ..

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ktorej strony by nie patrzyl,to zarowno kot,jak i akwarium morskie sa super :).Mi chodzi jeszcze po glowie papuga zako;).

:D:D:D.

:D:D:D.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu koledze z tego forum kot zrzygał się do akwarium.

Może ma chorobę morską ?

:D

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam 2 koty... generalnie w 90% olewka... wolą spać na fotelach.

czasem siedzą na kaloryferze - oglądają ślizga. Oczywiście moja żonka nie

byłaby sobą gdyby czasem nie wzięła kota przed akwarium i nie pokazała mu

że przecież tam pływają rybki i powinien łapką sobie popolować...

u mnie 5lat - zero problemów.

oczywiście jak mandaryn wyskoczył... kot był szybszy ode mnie..

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od futrzaka moj tez wogole nie zainteresowany rybami ino obcymi jak upolowac kogos :) p.s. murena i skrzydlica lezala na podlodze kot sie na szczescie nie zajol nimi

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Niestety mam dwa, przyszły razem z narzeczoną. Jeden siedzi w szczycie akwa na kanapie i ogląda ( potrafi tak cały dzień ), drugi siedzi na lampie i łowi. Na moje szczęście łowca z niego kiepski ale stara si jak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 dachowce, jeden 90% życia śpi, drugiemu zdarza się popatrzeć na mały ocean


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie na poczatku kocura przybijala piatki z rybami i potrafila godzinami sie wpatrywac w szklo

teraz totalna olewka

czasem do sumpa zagladnie jak mi chce powiedziec ze jej sie chce pic :)

wogole przez 6 lat nie zdarzylo jej sie wskoczyc na gore akwa


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 dachowce, jeden 90% życia śpi, drugiemu zdarza się popatrzeć na mały ocean

Ja mam jednego dachowca i jak go wpuszczę do domu to oprócz twoich 90% jeszcze z 7% czsu śpi ( resztę czasu spędza na jedzeniu ) :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 koty - zero zainteresowania słoną wodą.

Za to jeden z nich prawie codziennie idzie pomieszać łapą w słodkowodnym akwarium...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kotami bywa różnie, a już szczególnie z kociakami. Taka przygoda może skończyć się tragicznie zarówno dla rybek, ale też dla kota... Moim zdaniem, dla spokoju lepiej mieć zakryte (sam tak zrobiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pierwszego dnia złap sierściucha i wpakuj mu łeb pod wodę (uwaga drapie) - drastyczne :) ale będzie omijał zbiornik z daleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu koledze z tego forum kot zrzygał się do akwarium.

Najlepszy komentarz jaki czytałem na tym forum :p:) :) :):thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać różnie to bywa... nasz nowy lokator to będzie (młody) rosyjski niebieski

Akwa stoi na dość wysokiej szafce a dookoła nie ma żadnych innych mebli, ma koronę 10 cm, 8 cm nad wodą wisi lampa led (no i tu chyba tez będzie przeróbka ze względu na kota i nie będzie już wisiała). Oczywiście po bokach z każdej strony zostają mniej więcej 10-15 cm odstępy korona-lampa i dostęp tamtędy do wody.

Zastanawiam się czy może przykryć całe akwa np. kratką rastrową (włożyć ją między tafle a lampę... ale czy to nie zasłoni zbyt dużo światła i czy będzie wystarczającym zabezpieczeniem ?

może przykryć zamiast kratką zwykłym szkłem tyle, że pewnie przez parowanie i osadzanie się tam soli będzie trzeba to co chwila czyścić... i tez będą problemy

no i nie wiem, co zrobić...

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam futrzaka,ale nie skacze do wody ,czasami siedzi na pufie obok i patrzy na rybki :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rudzielec kombinuje czasem. A to łapke włożył, a to plexi wrzucił do środka. Teraz mam szybę i trzy razy go przyłapałam jak na niej siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 koty. Szafka RTV stoi obok akwarium i z tego miejsca zazwyczaj ogladaja rybki. Generalnie jednemu czasem odbije, a to lapami szybe atakuje a to lata do okola jak opentany... Ale dzis rano jak przysiadlem na chwilke przed akwarium moj siersciuch skoczyl do gory zlapal sie dwoma lapami za korone i tak wisial. Na szczescie nie wpadl na pomysl zeby sie wdrapac tylko sie odepchnal i spadl jak kloda na laptopa... A z drugim zrobilem tak jak silvia pisal tylko mniej drastycznie. Jak sprawdzalem szczelnosc hydrauliki slodka woda to wykapalem go w akwarium (pomysl mojej dziewczyny) od tamtej pory wydaje mi sie ze mnie nie nawidzi ale na akwarium tylko patrzy :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać różnie to bywa... nasz nowy lokator to będzie (młody) rosyjski niebieski

Akwa stoi na dość wysokiej szafce a dookoła nie ma żadnych innych mebli, ma koronę 10 cm, 8 cm nad wodą wisi lampa led (no i tu chyba tez będzie przeróbka ze względu na kota i nie będzie już wisiała). Oczywiście po bokach z każdej strony zostają mniej więcej 10-15 cm odstępy korona-lampa i dostęp tamtędy do wody.

Zastanawiam się czy może przykryć całe akwa np. kratką rastrową (włożyć ją między tafle a lampę... ale czy to nie zasłoni zbyt dużo światła i czy będzie wystarczającym zabezpieczeniem ?

może przykryć zamiast kratką zwykłym szkłem tyle, że pewnie przez parowanie i osadzanie się tam soli będzie trzeba to co chwila czyścić... i tez będą problemy

no i nie wiem, co zrobić...

Zobacz skocznosc kota poczytaj i wtedy bedziesz wiedzial czy wogole cos masz robic moj jest podlogolazem raz na jakis czas wskoczy wyzej niz pol metra ale to zbyt czesto sie mu nie zdarza

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.