Skocz do zawartości
j4q

Czy rybki z gatunku Centropyge podgryzają korale? [ankieta]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad wprowadzeniem do akwarium rybki z gatunku Centropyge. Jako że na forum co użytkownik to inna opinia na temat podgryzania korali, postanowiłem stworzyć ankietę. Mam świadomość iż w każdym zbiorniku rybka nawet z tego samego rodzaju może zachowywać się inaczej, ma na to wpływ wiele czynników. Chciałbym jednak poznać statystyczną opinię akwarystów którzy z tymi rybkami mieli już do czynienia. Myślę że zawsze jakieś wnioski z takiej ankiety można by wyciągnąć. Poniżej wklejam link do ankiety. W pytaniach 2 lub 3 można nie zaznaczyć żadnej odpowiedzi.

http://www.survio.com/survey/d/K7A8L2A5R9U4S1A5X

Ankieta potrwa do czasu uzbierania reprezentatywnej grupy odpowiedzi. Wyniki oczywiście opublikuję w tym poście. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta potrwa do czasu uzbierania reprezentatywnej grupy odpowiedzi. Wyniki oczywiście opublikuję w tym poście. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Dodaj do ostatniego pytania opcję "Nie podgryzał".


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa, tylko jeden szczegol natury technicznej: nie z gatunku Centropyge, tylko z rodzaju Centropyge.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Każda wcześniej czy później skubnie :) to jest kwestia ryby i korala, który akurat może się spodobać.

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa, tylko jeden szczegol natury technicznej: nie z gatunku Centropyge, tylko z rodzaju Centropyge.

Reeflex w takim razie wprowadził mnie w błąd http://pl.reeflex.ne...tegorie/16.html

na wiki:

Centropyge

240px-Centropyge_loricula.jpg

Królestwo - zwierzęta

Typ - strunowce

Podtyp - kręgowce

Gromada - Promieniopłetwe

Rząd - okoniokształtne

Podrząd - okoniowce

Rodzina - pomakantowate

Rodzaj - Centropyge

Centropyge - rodzaj ryb z rodziny pomakantowatych.

Edytowane przez j4q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bicolora od około 5 miesiecy.

Jeżeli już interesuje sie jakimś koralem to nie zjada polipów tylko czyści je ze śmieci :)

Tp jedna z mioch ulubionych ryb.

Jest dość agresywna, lepiej wpuszczać ją jako jedną z ostatnich.

Gdy ją kupowałem w sklepie czyściła wielkiego Scopasa jak doktorek.

Ankieta wypełniona


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bicolor od 2 lat i nie widziałem żeby podgryzała

bardzo fajna rybka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bicolor od 19 miesięcy, czasami coś skubnie ale bardzo rzadko. Nie zauważyłem, żeby koralom to przeszkadzało :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta potrwa do czasu uzbierania reprezentatywnej grupy odpowiedzi.

A ile to osób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bicolor i bispinose i razem są 4 lata nic nie podskubuja

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja loricula podgryza jedynie Montiporę.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni nie skubie korali, jeszcze małe pytanko czy można mieć więcej niż jedną w baniaku 200 l ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę chwilowo wstrzymać się z wypełnianiem ankiety ponieważ mam problem z wynikami. Przepraszam za zamieszanie.

edit:

OK, wszystko działa!

A ile to osób ?

Mam na tę chwilę 15 odpowiedzi poczekam jeszcze dwa - trzy dni i przedstawię pierwsze wyniki, ankieta będzie cały czas wisieć także po jakimś czasie gdy nie będzie przybywało już więcej odpowiedzi zrobię ostateczne podsumowanie.

Edytowane przez j4q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parkę bispinosa i nie widziałęm nigdy żeby którakolwiek podgryzała koralowce. Piękne, spokojne rybki.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Loricule i nie skubała żadnych Korali, teraz pływa Acanthops i też nic nie skubie, jak będą Ryby najedzone to nie będą nic ruszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś tych loriculi ile? Z tego co wiem to są cechy osobnicze, więc jedna może skubać inna nie. Karmię suchym pokarmem 4 razy dziennie i mrożonkami raz dziennie. Wszystkie pokarmy loricula przyjmuje z ochotą.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Loricula nie przepuscila zadnemu "acanowi", zarowno tym ktore byly w zbiorniku przed nia badz po niej. Nakarmiona czy nie, skubala i podgryzala tak dlugo az pojawial sie szkielet korala. Ja osobiscie zegnalem sie z koralem, bo wolalem rybe, teraz mam taka kolekcje acanow ze na pewno nie zaryzykowalbym zadnej Centropygi w zbiorniku lps-owym.

Niemniej jednak ryby przepiekne.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a moja LPS y póki co omija, jedynie ta biedna Montipora samarensis ma cały czas pochowane polipy. Myślałem, że one raczej SPS ów się czepiają.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.