Skocz do zawartości
Sebastian Hope

Usuwanie stron i odpowiedzi w wątkach AF- zlot

Rekomendowane odpowiedzi

Deja vu!

Mnie to już nic w życiu nie zdziwi. Na drugi raz trzeba po prostu patrzeć uważnie w jakim dziale się pisze i najważniejsze nie dać się sprowokować.

Nikt nie lubi niewygodnych tematów, nikt nie lubi przyznawać się do błędu, nikt w końcu nie lubi się tłumaczyć dlaczego postąpił tak a nie inaczej.

Nie wiem, może jak bym był prezesem patrzał bym inaczej, inne wytaczane były by też tutaj wnioski.

Ale jestem forumowiczem, częścią tutaj tej grupy ludzi, społeczności i piszę właśnie z tej perspektywy... a co dostaję za prawdę ? 1 pkt. ostrzeżenia. :)

Sprawiedliwie by było gdyby druga właśnie osoba.. a Walker wiesz dobrze o kogo chodzi z af też takie ostrzeżenie by dostała.

hahahahahhaahahhahhahahha :D

Tylko tak to można skomentować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wątku zostały usunięte wszystkie niewygodne komentarze a nie tylko te które nie były na temat :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że administracja uważa temat za wyczerpany? To znaczy, użytkownicy napisali co myśleli, admini wycięli, co chcieli.

I jest OK.

Ciekaw jestem jak to funkcjonuje na forach zachodnich, czy jeśli tam pojawią się opisy rozbierzności pomiędzy deklarowanymi danymi a rzeczywistymi, też zostanie to zrzucone na hejt i zawiść...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

kto ma forum to ma władzę, niestety właściciele i administratorzy forum mają władzę więc robić co wg nich jest poprawne, tak podobnie jak w polskiej polityce - oczywiscie nikogo tutaj nie mam zamiaru obrażać :) ale takie jest życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem firmie AF po usunięciu postów o przeniesienie np.do tego tematu i oczywiście bez odzewu

http://nano-reef.pl/...tow-aquaforest/

Usuwając niewygodne posty firma się wybiela,pozostawia tylko pozytywne wypowiedzi.Jak będzie teraz ktoś szukał opinii lub tematów na temat AF to oczywiście znajdzie ale tylko te pozytywne.Wynikać wędzie z tego że firma jest rewelacyjna same pochwały i nikt nie pisze na nich źle,wstyd panowie wstyd

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ich nie bronie, ale to ich decyzja ze zmieniaja profil sprzedazowy i tyle. Decyzja pewnie z czapy nie wyjeta. Sklep detaliczny to kupe kosztow i dodatkowej roboty, widocznie sam na siebie wystarczajaco nie pracowal. Wiec po co ? AF zawsze mialo problem z PR wiec jest jak jest. To ich temat, ich dzial, finansuja to wiec robia jak uwazaja, gdybym za to placil tez bym usunal, proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sprzedaja jak chcą ,tutaj chodzi o usuwanie niewygodnych postow.Kazdy ma prawo przeczytac wszystko co wszyscy piszą.Mozna bylo zamknąć temat lub przenieść a nie usuwać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderowanie swojego działu przez sponsora, zwykle, mowa tutaj o poważnych forach, sprowadza się do działań porządkowych typu przyklejanie tematów, sprzątanie nieaktualnych (o promocja itp), czy organizacyjnych (łączenie, dzielenie), ale na żadnym poważnym forum sponsor np. nie może banować czy dawać ostrzeżeń. Chyba że w grę wchodzą uprawnienia z innego tytułu - na przykłąd admin chce by taki sponsor był modem ogólnym i wyraża zgodę na dyscyplinowanie userów.

Dodatkowo, na różnych forach, różnie podchodzi się do ochrony interesów sponsora. Czasem admin stara się wpływać na treść postów, ale im bardziej naciska, tym gorzej to wypada i dla forum i dla sponsora.

Piszę o tym z perspektywy kilkunastu lat administrowania i moderowania różnych for.

Dodatkowo, dziwi mnie ta cała sytuacja, ponieważ moderatorzy wiele razy publicznie oświadczali że nie chronią interesów AF czy innych sponsorów. Takie miało też być stanowisko administracji. Czy będę naiwny jeśli zaytam, czy w takiej sytuacji dalej chcą autorytetem własnych osób, firmować takie działania?

Czy dalej będą uważali że nic się nie stało?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Marku :)

Zanim przekopię się przez zaległości nieprzeczytanych postów (tych z AF także) to tak tylko na szybko powiem że... Żaden sponsor na NR nie ma prawa i możliwości banować lub dawać ostrzeżeń.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie miałem długo do czynienia z taką nakładką, dlatego przyjąłęm że nie ma różnic w poziomie moderacji.

ps. żeby nie było nieporozumień, nie twierdziłem że kogoś zbanowali czy ktoś dostał od nich warna. Jeśli dostał warna od moda, widocznie zasłużył - jedno co mogę powiedzieć, nie szafują nadmiernie warnami i jeśli już ktoś dostał po uszach, muszą być po temu uzasadnione obiektywne powody.

pps. a może by po prostu, te wycięte posty, wywalić do czyścca, tam za jakiś czas się z automatu skasują, zaś jeśli ktoś chce sobie porozmawiać o różnicach w parametrach soli AF, czy jej podejściu do klienta, niech to robi we właściwej formie, miejscu i czasie, oczywiście rzeczowo z argumentami... zaś posty w stylu "a bo wy zawsze kręcicie", albo " widocznie betoniarka się zacięła" - traktując jako spam wywalać do czyśca. Ale jasno i czytelnie :) Wtedy nikt nie powie że chronicie czy osłaniaćie sponsora - a tak nawet jeśli ktoś nie czytał wątku (a jak czytał to już nie pamięta co było) i zaczyna się zastanawiać co takiego było, co odkryli userzy a sponsor ukrył... i teoria spiskowa gotowa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię ponownie - posty w wątku, o którym piszemy usunął Aquaforest - ja je sobie poczytałam - odkryłam i potem znowu ukryłam i dlatego ostatecznie jest tam moje imię - ale pierwotnie zrobił to Aquaforest. Amen

Sponsorzy w swoich wątkach komercyjnych mają możliwość ukrywania postów i jest to normalna praktyka, również na innych forach. Tak jak pisałam, to czy firmy z tego korzystają czy nie to ich przywilej i sprawa.

Jak sami widzicie, chyba to zdarzyło się pierwszy raz, więc nie jest to jakaś nagminna praktyka ze strony sklepów. Piszecie, żeby te wątki poprzenosić do innego działu - jeśli Aquaforest tego nie komentuje i jak widać nie chce tego tematu kontynuować, to nie będziemy teraz tego przenosić, bo jak napisałam mogli je ukryć - tak jak każdy inny sklep na tym forum.

Nam - moderatorom i administratorom jest naprawdę obojętnie kogo krytykujecie i czy tez kogo chwalicie, w tym sensie, że po prostu w każdym wątku będzie kasowany hejt czy offtop.

I powtórzę to po raz setny - forum istnieje kupę lat - 14 czy 15 - ście, (niech mnie ktoś poprawi) i wiele, wiele, wiele lat nie było żadnych reklam, sponsorów, bannerów. I gdyby tak się zdarzyło, że miało by nie być płatnych reklam to forum też będzie działać, o to możecie być spokojni.

Oczywiście wszyscy mają prawo do wypowiedzi, ale przecież dokładnie zdajecie sobie sprawę, kiedy piszecie coś na temat albo nie - nie możecie być zaskoczeni, ze moderatorzy czyszczą watki z takich postów, które nic nie wnoszą.

Jeśli nie podoba Wam się polityka jakieś firmy - napiszcie konkretnie o problemie, bez osobistych złośliwości kto komu płaci zus czy coś w tym tonie. Po co się prześcigać kto komu bardziej dowali?

A tak juz z praktycznej strony - przecież ktoś kto decyduje o takich sprawach w firmie, czy zakończyć sprzedaż w detalu, czy otworzyć hurt czy zatrudnić więcej czy mniej pracowników, to na pewno nie czyta tego forum - to są decyzje zarządu w spółce i decyduje o tym twarda polityka finansowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu stworzyć wątek o AF w zakładce "sklepy" albo w off-topie sam już nie wiem???

Bedzie można pisać opinie o Nich itp... - (a może nie będzie można).. ;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież A.F ma swoje forum to tam pisać


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież A.F ma swoje forum to tam pisać

no bez przesady jeśli mamy z opiniami iść tam to również oni mogą iść sobie z tego forum bo mają swoje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej będzie jak tylko firma AF będzie mogła pisać w swoich wątkach :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to szkoda trochę energii na te rozważania o AF. Ich wątek, niech sobie usuwają posty. Ani mnie to grzeje ani ziębi. Gdzieś w Narodzie mamy tendencję do teorii spiskowych, szukania drugiego, trzeciego dna. Czy "olali" klienta detalicznego? Nie. Po prostu zmienili "model" biznesowy, tak by w "tabelkach" wyszło lepiej. Nie było AF i jakoś wszyscy sobie radzili. Świat się nie zawali. Poza tym, tak sobie znowu myślę, widziałem trochę krytyki nt probiotyki, że po włożeniu do "normalnego" zbiornika może być różnie z koralami, więc OCB? Dodam, nie używam produktów AF i nic mnie z tą firma nie łączy.

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście #25 zasugerowałem, w myśl sprawiedliwości której namiastka gdzie nie gdzie mam nadzieje tutaj jeszcze pozostała, aby podobnie jak ja za offtop i spaming w tym feralnym temacie ukarana została osoba z AF - Debora. To z nią wywiązała się pozatematowa polemika za która tylko ja dostałem punkt ostrzeżenia.

Ktoś tutaj w temacie wspominał, ze ma zrobione screen shoty.. prosze wiec jako dowód o ich zamieszczenie.

W związku z tym chciałbym drugi raz zapytać Admina Walkera, albo kogokolwiek z administracji bo info nie dostałem - dlaczego Debora nie otrzymała prezentu na święta.

Edytowane przez endless (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chciałbym drugi raz zapytać Admina Walkera, albo kogokolwiek z administracji bo info nie dostałem - dlaczego Debora nie otrzymała prezentu na święta.

A skąd kolego wiesz kto w tym wątku dostał ostrzeżenie skoro każdy widzi wyłącznie swoje?

Jeśli mimo wszystko czujesz się wyjątkowo pokrzywdzony tym warnem proponuję przypomnieć sobie że po mojej prośbie o zakończenie offtopowej dyskusji to Ty sprowokowałes ciąg dalszy. I jakby tego było mało napisałeś mi piękne pw które utwierdziło mnie tylko w słuszności tej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakby tego było mało napisałeś mi piękne pw które utwierdziło mnie tylko w słuszności tej decyzji.

Na pw historie mam tylko z użytkowńikiem dale, i Krzysiek73. Wiec nie wiem co mam o tym myśleć, ktoś z tych dwoch panów to twoje drugie tu konto ?

No chyba ze jako admińistracja macie podglad do naszych prywatnych skrzynek PW i widzicie co tam sobie piszemy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Poza tym, tak sobie znowu myślę, widziałem trochę krytyki nt probiotyki, że po włożeniu do "normalnego" zbiornika może być różnie z koralami, więc OCB? Dodam, nie używam produktów AF i nic mnie z tą firma nie łączy.

Chodzi o to że korale przyzwyczajają się do dobrego. Czasem zdarza mi się usłyszeć że ludzie nie kupują korali ze zbiorników prowadzonych na zeo bo zaraz będą białe i padną. To nie prawda że ze wszystkimi tak będzie, jeżeli masz dobre parametry to wszystko będzie okej. Natomiast jeżeli masz znacznie gorsze parametry to wtedy może być problem

Co do tematu to ciekaw jestem ile kosztuje utrzymanie takiego forum - w sensie czy nie byłoby lepiej aby pozbyć się sponsorów i raz na x czasu zwołać zbiórkę. Jak każdy wpłaci po 10-50zł to mamy forum bez sponsorów (poza właścicielem który może się reklamować, ale to zrozumiałe i normalne) i nie byłoby takich kwiatków jak ten tutaj temat


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się sponsorów? A co oni komu złego robią? Informują nas o nowościach i dostawach, dają zniżki, pomagają, doradzają, nawet zapraszali na zloty (z czym już pewnie koniec i wcale by mnie to nie zdziwiło). Nie wszczynają zbędnych dyskusji, ani raczej nie dają się w nie wciągać.

Ja chce wiedzieć, jakie nowe szczepki są dostępne u Jadwigi, co będzie w dostawie w erybce, czy "z czym się je" jakiś produkt od AF i gdzie jakaś promocja świąteczna się szykuje, bez potrzeby monitorowania stron wszystkich sklepów.

Proszę zostawić sponsorów w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Was zajmijcie się Akwarystyką, polecam piękne hobby

Zróbcie jakieś ciekawe badania ,napiszcie bloga ,nakręćcie vloga ,zbadajcie poziomy N i P w waszym podłożu ,zasypie do reaktora ,itd nie marnujcie tej energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że korale przyzwyczajają się do dobrego.

To tak jak my - też niektórzy nie mogą się przyzwyczaić do dobrej zmiany i marudzą. A Ty się koralom dziwisz?

AF produkuje kompletny system - od soli do suplementów. Egon i Debora mają kosmiczne akwaria na nich, mi nie wyszło. Pewnie umiejętności zbrakło. Ot i cała tajemnica.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..podsumowując resztę dopowiedzmy więc sobie sami :) Jak to było ? Milczenie potwierdza ?

Mam widać pierońskie szczęście do odkrywania wierzchołka góry lodowej i wsadzania przysłowiowego kija w mrowisko :)

Każdy z was ma jednak swoje sumienie i z tym was zostawiam. Wesołych świąt !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.